Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki dziewczyny! :)
Silvara, sprawdzałam, jest na chyba 4 albo 5 miejscu w składzie, więc ledwie co jej. Poza tym wiesz, ja dzielilam na te wszystkie dni 2 takie małe pudeleczka, które rodzice mi przywiezli z Polski ;) teraz znowu nie mam ochoty na nic. Eh...

Mamusiaszczesciara, na ZnanymLekarzu masz rankingi, możesz poczytać opinie pacjentek, może jednak ten Gdańsk? Ja swojego lekarza znalazłam właśnie na tym portalu jak przeprowadziłam się do Katowic.

Odnośnik do komentarza

Co do znanego lekarza to nie polecam czytania opinii. Owszem, pewnie łatwo się umówić itd , nie zaprzeczam, ale wiem od kilku lekarzy, że opinie są często nieprawdziwe. Podobno działa to tak, że wykupujesz konto i placisz co miesiąc a oni za to wrzucają dobre słówko . Często dobrzy lekarze nie mają komentarzy lub dosłownie kilka. Moja pani doktor ma 3... sprzed kilku lat i w czym jeden średni a kolejki są do niej takie, że ciężko się dostać.

Odnośnik do komentarza

Ja z tymi tygodniami nadal nie ogarniam bo jak byłam u lekarza 11 stycznia to był wg OM 6t 4d A wg usg 6 tc 0.38mm więc był stres bo nie było jeszcze serduszka potem kolejną wizyta 26 styczeń wg OM 8t4d A na usg 9t0d A dzidzia 20.5 mm. Termin mam na 03.09. Chociaż przypuszczam że również będzie to cc w sierpniu. No nic nie będę się denerwować najważniejsze wszystko było ok. To tak pod wczorajszy wątek;)
A jeśli chodzi o suplementacje to jeszcze mam 3 tabl. kwasu foliowego i potem też wezmę femibion 1 jak poprzednio.
Silvara mi nie za bardzo leci i jeszcze jak pomyślę gdzie tu do września to wydaje mi się że to całe wieki;)))

Odnośnik do komentarza

Ja w poprzednich ciazach miałam pregna plus i dodatkowo pregna dha. Ona jest dobra dla tych co mają jakieś problemy z innymi organami typu woreczek wątroba bo ma wyselekcjonowane witaminy tylko te najpotrzebniejsze. Wydaje mi się być trochę droga teraz kupiłam prenatal uno bo takie dała mi doktorka na wizycie. Pisze na nich że zmniejszają mdłości bo mają imbir

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

Dziewczyny w tych witaminach dla ciężarnych nie ma i nie może być 100 dziennego zapotrzebowania by nie przedawkowac tych witamin. W ciazy stawia się na zdrowa dietę. Kobiety które zdrowo się odzywiaja wogole nie muszą brać nic po za kwasem foliowym i magnezem. Silvara faktycznie w wątrobie jest dość dużo wit A ale w pasztecie nie jest aż tak duzo tej wątroby. Na 100g wątroby przypada 200% wit A. Ale w pasztecie nie ma aż tyle tej wątroby. I nie jesz aż tyle tego pasztetu na raz. Jedząc sama wątrobę można by było przedawkowac. Jedząc trochę pasztetu nawet codziennie niczego się nie przedawkuje. Żeby nawet takie zjedzenie tej wątroby miało by być szkodliwe to trzeba by było ja jeść codziennie w dużej ilości. Jednorazowe zjedzenie wątroby nawet tych 100g i przekroczenie dzienniej dawaki tej wit A nie szkodzi dziecku.
Jest ona też dobrym źródłem kwasu foliowego.

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

Właśnie wogole nawet z ciekawości zerklam ile wogole taki kupny pasztet ma tej wątroby. Bo mam akurat foremkę 131g. I w tych 131g. Jest 12% wątroby. To naprawdę nie wiele. Jakieś 15g. Jakieś 30% dziennego zapotrzebowania.
Jesli boisz się przedawkowywania to przede wszystkim nie przyjmuj dodatkowych suplementów diety. Lepiej jeść niż lykac tabletki

Odnośnik do komentarza

Mamusiaszczesciara, co się dzieje? Byłaś na USG?

Eleonora, minie za dwa machnięcia ogonkiem;))) chociaż sama w to nie wierzę. Tylko czekam . Jeszcze miesiąc i będzie lepiej. Chociaż wizja 3trymestru w upały jest nieźle przerażająca :D

Szyszunia, na pewno masz rację, ale ja tam wolę dmuchać na zimne. Jak przestrzegają i mówią, żeby jeść raz na jakiś czas to wolę sobie odmówić niż potem się zastanawiać:)

Akurat byliśmy na spacerze jak był mój czas na kawę. Teraz padam na twarz... idę nadrobić straty, chociaż godzina mdłości nadeszła ;))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...