Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Amanalka, gratuluję udanej wizyty . I widzisz, Mała jeszcze 8 razy może zmienić pozycję:D

Moja przyjaciółka miała planowaną cesarkę z powodu wąskiej miednicy. I tydzień czy git ponad przed porodem mi mówiła, że Maja nie jest główką w dół, więc kolejny powód . Jak pojechała na cc to okazało się, że Młoda odwrócona jak trzeba :))

Eleonora to powodzenia !

Odnośnik do komentarza

Magnez biorę, dodatkowo również aspargin. Dzięki dziewczyny :)

Zrobiłam zamówienie w aptece gemini na podstawie tego, co napisałyście. Dobrze, że któraś przypomniała o cążkach i grzebieniu. Kompletnie o tym nie pomyślałam. Kupiłam tam też przy okazji laktator, Medele swing, bo nie widzę sensu płacić 10 razy za przesyłkę.

Więc zostaje:
- wanienka
- łóżeczko+materac
- chusta kółkowa
- 2 kocyki
- 2 prześcieradła
- kosmetyki dla dziecka
- ze dwie koszule nocne dla mnie
- rożek
- kokon

Biustonosz do karmienia kupię najprawdopodobniej po porodzie, bo jednak wszyscy mówią, że jak się laktacja rozkręci to zmienię rozmiar ;)

Kurczę, fajna ta nasza kruszynka :) Fajnie było ją zobaczyć takiego wiercipiętka i buziola na 3D :)

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

O tak, mąka ziemniaczana to jest jednak najlepsza zasypka ponad wszystkie :)

Pamiętam jak moja Tosia była malutka i byliśmy we Francji, ile ja się tej mąki ziemniaczanej zszukałam po wszystkich sklepach.... nie znalazłam wtedy... jak oni żyją i wychowują dzieci bez mąki ziemniaczanej? ;) :P

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Amanalka super obejrzeć już takiego ładnego dzidziola na usg :)
Nasza Miśka na ostatnim usg już takie miny strzelała jak niemowlak, przeciągała się, cmokała ;)
Właściwie teraz to już buziaki się im nie tyle zmienią, co urosną i powiększą :)

No i po porodzie jednak mogą być brzydkie :P mówię o takim porodzie siłami natury. Dziecko bywa wymęczone i główka traci kształt, gdy się przeciska, musi minąć trochę czasu, żeby doszły do siebie. Te po cc są zdecydowanie ładniejsze i kształtniejsze na buzi.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Beti, ale duży, gratulacje :)))

Milu , mój głowkę miał idealną jak po cc. Aż nie nikt nie chciał uwierzyć:) za to ja jestem dziwna i dla mnie takie noworodki to ogólnie nie za ładne... Moje dziecko też długo mi się nie podobało;))) ale to może też przez tą całą sytuację, traumatyczny poród i w związku z tym fatalny stan psychiczny.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Silvara :* podobno waga idealna co do tygodnia ;) ani mały ani duży :)

Też mi dziś gin opowiadała że jedna babka przyszła na cc bo dziecko cały czas posladkowo A tu się okazuje że się obrocilo w ostatniej chwili. I chciała spróbować naturalnie ale niestety główka nie chciała zejść do kanału i po 7h i tak miała cc. Jak dla mnie najgorszy scenariusz cierpieć skurcze A potem mieć cc.

My idziemy spać bo pewnie nocka będzie ciężka. Synkowi idą trójki prawie nic dzisiaj nie jadł oprócz mleka z butelki więc w nocy mogą być częste pobudki. Śpicie dobrze :*

Odnośnik do komentarza

Witaminę D mam twist off i nam podpasowała. Na tym etapie młoda sama rozgryza, wylizuje i oddaje opakowanko :) Miliśmy też na recepte w kropelkach, ale ciężko było dawkować i miało jakiś anyżowy posmak. Niby tanio bo jakieś 3 zeta, ale po tygodniu olaliśmy.

Amanalka - super, że z dzidzią ok.

Co do koszul nocnych to te rozpinane na cyckach u mnie się nie sprawdziły, ciągle się coś rozpinało i mnie wkurzało. Staniki do karmienia kupiłam pod koniec ciąży, w różnych rozmiarach bo przed porodem zrobiło się z B - C potem D, pierwsze tygodnie po porodzie E, a potem znowu D :)

Też polecam krochmal - mąka ziemniaczana rządzi! Do dziś jak są odparzenia to dupka moczona jest w krochmalu. Z kosmetyków polecam Babydream z rossmana do płyn do kąpieli lub żel (sprawdza się do nalania do wanienki i nasmarowania). Polecił mi go brat. On nie ma dzieci, ale ma AZS i ten mu najlepiej podpasował do jego skóry.

Milu - ja pamiętam, że jak się młoda urodziła to sobie pomyślałam : jesteś brzydsza niż myślała, ale i tak cię będę kochać :D Już po 1 dobie byłam w niej zakochana i myślałam, że jest najpiekniejsza, ale poczatek buahaha śluz, czerwień, siność i łeb stożkowaty :D

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Teraz też daję młodej witaminę z twist off. Wkurza mnie jednak to, że często zostaje mi troszkę na palcach, a walą rybą :p Kupuję takie ze względu na skład, bo z dha. Jednak jak była noworodkiem to mieliśmy taką z pompką. Wystarczyło wsadzić końcówce do kącika ust i psiknąć.

Co do kosmetyków dla dzieci to polecam bloga "Sroka o". Kobieta robi świetną pracę analizując składy kosmetyków. Od większości składów tak popularnych produktów, aż włos się jeży, np. chusteczki pampersa.

Moja córka też nie była pięknością po porodzie :p była tak spuchnięta, że przez parę dni miała, jak to nazywaliśmy z mężem, zmarszczkę wkur*ienia między brwiami :D ale zeszło ;)

Odnośnik do komentarza

A ja nie polecam blogu Sroka o. Już kiedyś pisałam , że na naszych oczach (Dziewczyn z Listopadówek 2015) zmieniała wpis. Najpierw zakładała, że Palners do smarowania brzuszka szkodzi płodowi, jakiś czas później się rozmyśliła. Któraś z Dziewczyn pisała, że prawdopodobnie dostała kasę i dlatego zmieniła zdanie.
Pamiętam, że źle też oceniła Baby Dove a u nas sprawdza się najlepiej po Emoliencie. Młody ma problemy ze skórą. Jak go umyłam w Bambino czy Nivea to była tragedia :( ostatnio u przyjaciółki też musiałam użyć Nivei, bo zapomniałam żelu i znowu cały czerwony , suche placki itp

Wit D też uzywalismy Twist-off . Ale bez DHA. Mialam raz i Tymek sir krzywił i pluł. Wcale mu się nie dziwię ;))) Teraz mam w kropelkach i o wiele mniej wygodne.

Młodzież w brzuchu miała taką czkawkę , że hej . Nie wiedziałam jak się już ułożyć. Hehehe

Odnośnik do komentarza

Alice ja za ten stożkowaty łepek i opuchnięta buzie jedne z pierwszych słów jakie powiedziałam do mojego męża to było: przepraszam, jaka ona brzydka :D

Silvara albo nie jesteś dziwna albo ja też jestem dziwna, bo mnie też nie zachwycają noworodki... nawet te kształtne i nieopuchnięte ;)

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Amanalka u mnie na liście zakupów były rzeczy do czesania i obcinania paznokci :) na początek do czesania przyda się szczotka z miękkim włosiem.
Ciężka noc za nami. Wyjątkowo kręciła się, cały czas odkrywała się i budziła. Przez te czeste wstawanie obudziłam się z twardym brzuchem. Od 5 nie śpię, ledwo co żyję.
W przedszkolu jest szkarlatyna, w grupie córki zachorowało jedno dziecko :(

Odnośnik do komentarza

W ogóle zaraz po porodzie mnóstwo osób pisało, żeby wysłać zdjęcie, a ja się migałam, bo gdzie ja takiego brzydala światu miałam pokazywać hihihi :D

Co do kosmetyków zawsze warto czytać składy, zresztą na produktach spożywczych też.

My na AZS miałyśmy Oilatum do kąpieli, a po kąpieli Lipikar Baume AP firmy La roche posay i Lipikar pomógł na tyle, że został z nami do dziś. Zresztą to jest genialny kosmetyk nie tylko od pierwszego dnia życia dla maluchów, ale też dla dorosłych. Moja Tosia miała straszną skórę, suchą, z czerwonymi plamami, to ją bardzo bolało.. Tylko po tym balsamie skóra stawała się gładka i nawilżona. Także na naprawdę problemową delikatną skórę serdecznie polecam.
My do dziś mamy balsam z tej serii, szampon do włosów i żel pod prysznic.
Pod względem składu też jest ok w przeciwieństwie do kosmetyków firmy Mustela, które gdy Tosia moja była dzidziusiem miały fatalny skład i sporą cenę.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Gratulacje wizyt :)

My właśnie tez po:)

A wiec moja dziudziulka jest na 99% księżniczką :) ma już 1100gram :)
Udało nam się zrobić zdjęcie 3D ale standardowo raczki były na oczkach wiec widać piękny nosek i usteczka :)
Następna wizyta 10.07 i wtedy robimy wielkie usg z dokładnym pomiarem . Potem już wizyty co 2 tyg .

Mówię na 99% bo moja lalunia ma wyjątkowo wielkie wargi sromowe Haha ale na penis to wszystko za małe

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...