Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
anita1989

Znieczulenie u dentysty w ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Jest bezpieczne. Kazdy lek przenika do krwi ale nie ma się co bac. Wszystkie środki farmakologiczne mają okres półtrwania i im on krótszy tym lek szybciej się rozłoży. jak powiesz że jesteś w ciąży dostaniesz znieczulenie odpowiednie tzn artykaine albo lignokaine. Ilość adrenaliny związana z wizyta i często stresem jest większa niż ta w znieczuleniu więc nie ma się co bać że spowoduje obkurczenie naczyń i zawierzyć lekarzowi :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia31

W moich ciążach miałam rwanego zęba i przechodziłam leczenie kanałowe. Dentysta wiedząc o ciąży stosował bezpieczne środki znieczulające.
Po za tym zawsze mi powtarzał, że stres związany z bólem jest gorszy dla dziecka iż znieczulenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pati0

Dentysta poinformowany o ciąży dobierze znieczulenie bez adrenaliny, czyli delikatniejsze i działające krócej, ale bezpieczniejsze dla dziecka. Ja miałam już 2 zęby leczone (+ raz poprawiany jeden z nich) i próbowałyśmy bez znieczulenia. Gdyby poziom bólu był zbyt duży, to byśmy znieczulenie zastosowały - taka była umowa. Na szczęście ubytki były powierzchowne.

Nie stresuj się wizytami u dentysty w ciąży - są one konieczne, bo zęby w tym czasie psują się szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że najlepiej zapytać ginekologa bądź stomatologa. Oni na pewno odpowiedzą Ci najlepiej na takie pytanie i będziesz spokojniejsza mając fachową odpowiedź od specjalisty :)

Jeżeli natomiast szukasz dentysty z dobrym podejściem to mogę Ci polecić gabinet we Wrocławiu - Miserante Dental. Świetni specjaliści=świetne podejście :)
Jest to dentysta w centrum wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny a jak to jest z kosztami leczenia zabkow no na jakimś forum czytałam że w ciąży nfz pokrywa leczenie ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mimi

Witam was jestem w 7 miesiącu ciąży czy można przyjmować znieczulenie u dentysty które jest podawane bezadrealiny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość psawanna

Nie znam się na tym, zapytajcie lekarzy stomatologów [reklama usunięta], albo swoich lekarzy ginekologów. Są od tego właśnie, żeby Wam w razie czego pomóc. Myślę, że większego problemu nie będzie, ale lepiej sprawdzić, żeby potem nie było. Nie powinnyście w ciąży niczego ryzykowac. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...