Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe maluszki 2018


goherek

Rekomendowane odpowiedzi

Oj mnie też wiecznie kluje, szarpie, ciągnie... zwalniam wtedy na chwilę, pomaga zawsze krótki odpoczynek.. chyba i tak największe bóle przed nami, chodź już i teraz boli kręgosłup to pomyśleć co będzie później.. I jak nam będą maleństwa pod żebra wchodzić hehe
Nosz jak mnie dziś moja Jagodzianka kopa sprzedała w żołądek to mi się cofnęło oranzadą z komunii ;)

Odnośnik do komentarza

Trzypakówa na tycie w ciąży ma wpływ kilka czynników czasami to zwykle geny druga sprawa to dieta a trzecia to dziecko i cała reszta Ty przytyjesz nieco więcej bo oczekujesz dwójki malenstw więc to normalne ogólne rzecz przyjmując są takie takie tabelki do obliczenia ile powinno się przytyć w ciąży ważna jest waga wyjściowa jeżeli ktoś jest bardzo szczupły może przytyć więcej niż osoba która borykala się z lekka nadwaga. Lekarze mówią że nie powinno się przytyć ani za dużo ani za mało ale to już kwestia indywidualna dla jednych 2 kg to już będzie sporo a dla innych to ziarenko piasku. Zobacz sobie na internecie coś do obliczenia wagi w ciąży tam będziesz miała wiek waga sprzed ciazy i czy ciąża mnoga czy pojedyncza.
Ja też tyje dość szybko (widzę w lusterku) ale dokładnie ile zobaczę w czwartek na wizycie.

https://www.suwaczek.pl/cache/b5f3309fd5.pnghttps://www.suwaczek.pl/cache/c3c879ebfe.png

Odnośnik do komentarza

Ja 17 tc a już 6kg do przodu. Ogólnie poszło w brzuch i piersi ale uważam ze to i tak dużo. Wczoraj przymierzylam spodnie przed ciąży I się mieszcze więc mnie to pociesza. Słodyczy praktycznie zero. Co jakiś czas 2/3 dni jakiś cukierek, kawałek ciasta bo całe szczęście mnie nie ciągnie. A to ze mam ochotę na jogurt czy owoce to się nie zastanawiam i jem. Mam silną wolę więc jeśli przyjdzie czas to zrzuce zbędne kg. A teraz staram się dawać maluszkowi to co najlepsze. Wychodzę z założenia ze jeśli na coś mamynochote tzn ze tego potrzebujemy, oczywiście nie mówię o ,,cukrze,,. Przyjdzie czas to wtedy będziemy na diecie i liczyć kcal a teraz to trzeba myśleć o dzidziusiu.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie wg tych kalkulatorów nie przekraczam wagi która jest "dozwolona" w moim tygodniu ale te kalkulatory zakładają tycie od początku ciąży a ja w pierwszym trymestrze nic.. Przed ciążą miałam lekką nadwagę (już po schudnięciu 9 kg) i teraz każdy kilogram opłakuję stając na wadze.. Genów raczej nie mogę oskarżać bo moja mama w całej ciąży przytyła 5kg.. Niby wiem, że to dzidzie rosną itd.. ale gdzieś z tyłu głowy wciąż krzyczy ten chochlik, że będę gruba... (a niestety jest to mój kompleks od dawna)

Odnośnik do komentarza

Zani to współczuję bo póki co mogę się domyślać jak to jest. Ale ja narazie tłumaczę sobie ze jeśli jadlabym słodycze to bardziej szkodzie dziecku niż sobie. Ja ogólnie też czasami zjem kanapkę z dżemem albo naleśniki ale mam domowej roboty jeszcze z owoców z ogródka mamy więc to mniejsze zło niż te ze sklepu. Ważne też jakiej to wszystko jest jakości. tego sie trzymam i staram sie jesc racjonalnie. Ostatnio bylam u koleżanki i po tygodniu stwierdziła ze mam 2x większy brzuch więc chyba też taka moja natura ze trochę przytyje. Później będę się martwić

Odnośnik do komentarza

Szanowne Panie,

Jestem studentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego(kierunek: Dietetyka). Niniejszy kwestionariusz został stworzony w celu zebrania niezbędnych informacji do napisania pracy licencjackiej. Jego celem jest ocena nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej kobiet w ciąży. Będę bardzo wdzięczna, jeśli poświęci mi Pani kilka minut na wypełnienie tej ankiety. Badania są anonimowe a wyniki zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie do celów naukowych. Będę wdzięczna za pomoc :)

https://goo.gl/forms/tP1vF7WuNIf6YiWA3

Z góry dziękuję,
Patrycja Stępień

monthly_2018_02/lipcowe-maluszki-2018_65109.jpg

Odnośnik do komentarza

Trzypakówa,rozumiem Twoje obawy ja tez juz dobre 3,5kg na plusie, a sprzed ciązy mam ponad 15 kg nadwagi.To dopiero poczatek 15 tygodnia!Ty jako mama blizniakow zapewne mozesz miec nieco wiekszy przyrost wagi.
No mam nadzieje ze jakos to zrzucimy po ciazy.A patrzac na geny to az strach pomyslec moja mama przytyla w obu ciazach po 30kg :) tyle ze nie jestem do niej podobna jesli chodzi o figure, budowe ciala,jestem prawie 2 razy taka jak ona wagowo.
A jak juz mowimy o kwestiach urodowych to macie jakies sposoby na zapobieganie rozstepom?ja jeszcze nic z tym nie robie ale moze czas sie czyms smarowac?

Odnośnik do komentarza

Ja rano smaruje brzuch balsamem przeciwko rozstępom, a wieczorem oliwką. Niestety badania naukowe mówią jasno, że nie ma to żadnego wpływu na powstanie rozstępów. Jedynie nawilża skórę, odżywia i sprawia, że nie swędzi. W kwestii rozstępów największe znaczenie ma genetyka... są dziewczyny, które nie stosują zupełnie nic i wychodzą bez jednej ryski. A są takie, które wcierając najdroższe cuda kończą jak tygrysice... ot, trzeba pokochać ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...