Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę napisać coś o włosach.Moje są grube jak szczecina i mam ich tyle że moglabym obdzielić co najmniej 3 kobitki.Do tego jeszcze się falują.Jak wysuszeniu je po myciu mam na głowie wściekłego Kopernika,bo obecnie są w stanie zapuszczania i są do ramion.Jedyne co pomaga je okiełznać to prostownica,z którą walczę koło godziny.
Najlepiej było jak były naprawdę długie.Wtedy nie musiałam ich mordować prostownicą,nie były przesuszone i nie puszyły się.Mysle że to takie koło zamknięte - puszą się więc je prostuje,prostuje je bo jeszcze bardziej się puszą.Najlepsze w takim przypadku jest prostowanie keratynowe.Efekt na parę miesięcy i włosy są super odżywione.
Co do mycia to myje jak wchodzę do wanny prysznicem,żeby nie mordować kręgosłupa który jest i tak opłakanym stanie.

A w 2 ciąży miałam naprawdę krótkie włosy,które pięknie się kręciły.Spodziewalam się tedy córeczki.Jeszcze jakiś czas po porodzie miałam piękne loki a potem wszystko wróciło do poprzedniego stanu i są tylko lekko falowane i nieznośnie puszace się.

Odnośnik do komentarza

I w tym momencie zazdroszczę wszystkim wanny. Ja niestety mam kabine 90 z glebokim brodzikiem. Przed ciążą odbywalam tam tez kapiele no ale teraz nie da rady.
Co do kręgosłupa to dostaje po dupie tak naprawde wlasnie podczas mycia i suszenia wlosow. Czasem od lezenia ale generalnie jest ok. Nie wiem jak by bylo z chodzeniem bo poruszam sie minimum.
Moze zmiana pozycji cos pomoze?? Na pewno masaże maz moze wykonywac a juz na bank co stosuje od jakis 3 lat to b.dobry materac i poduszka ta medyczna taka, nie siadam byle gdzie i byle jak. O niebo lepiej sie zyje. Mam prace siedzaca od 12 lat i kilka epizodow wypadkowych wiec pomaga powyzsze plus seria masazy raz do roku. Jak bole beda nie do zniesienia i non stop to za zgoda lekarza masaze przez osobe przeszkolona do masowania ciezarnych bedzie jak zbawienie. No i prysznic koncze zimna woda wlasnie krzyz rece i nogi koniecznie na krazenie.

Odnośnik do komentarza

Marija89 nie mam jakichś o niebo lepszych włosów i mało tego-niby widać,że ich rośnie więcej,bo rośnie mi sporo nowych i mam swoje do ramion i do tego mnóstwo takich 3-4 cm, które stoją. Po prostu stoją i są jak u kurczaczka takie naruszone;)

Tatiana, nie wiem co masz za szpitale w okolicy, bo straszne rzeczy piszesz...u mnie w okolicy nie ma szału jeśli chodzi o wybór szpitali,ale jakoś to wygląda bardziej cywilizowanie...

MartusiaM mój kręgosłup często też ma dość i wtedy nie wiem co ze sobą zrobić.. Ale póki co przechodzi-czasem jak położę się z rogalem, czasem jak pocwicze trochę (rozciągnę się)...

Sylma, raczej nie w Brzegu,mimo wszystko boję się tam rodzić (podobno się poprawiło na położniczym, ale nie mam ochoty sprawdzać...). Będę rodzić w Oławie, mam taka sama odległość jak do Brzegu.
Dam znać jak będę już po badaniu :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Co mmyślicie o wyrywaniu zęba w 5 miesiącu? Może któraś miała? Muszę usunąć zęba i jest to konieczne ale muszę się skonsultować najpierw z moim ginekologiem. Kurczę byłam za granicą a jak wróciłam to miałam go usunąć ale okazało się że jestem w ciąży i odopuściłam. Tego zęba miałam ułamanego dość sporo a teraz widzę że mi się psuje i trzeba go usunąć bo do leczenia się nie nadaje...

Odnośnik do komentarza

Mysia czy boli Ciebie ten zab? Zeby mialam zawsze ogarniete i nie powiem jak z rwaniem w ciazy a dentysta co mowi? Jak zab boli to nawet ulamany w wiekszosci jest do leczenia (moj maz ostatnio mial miec rwany ulamany zab a sie okazalo ze jednak mozna go leczyc) a w ciazy w Pl leczenie kanalowe jest refundowane wiec warto skorzystac.
Sylma krzeslo w lazience mam w stalym wyposażeniu lub tez susze w sypialni siedzac na lozku jest wygodniej dla siedziska jednak kregoslup i tak wariuje no i rece mi opadaja z sil. Jak nie wysusze wlosow to do kolejnego mycia bede miala mokre 3-4 dni i nie zdaza wyschnac.
Wyczailam sklep int. W poznaniu abcgps.pl lub tez centumkierowcy.pl to ci sami wlasciciele. Maja akurat tanszy po rabatach fotelik i jakies tam gratisy niz na allegro. Roznice juz znaczace. Moze komus sie przyda.
Akemi wlasnie przed chwila sobie pomyslalam ze musisz bardzo ciekawie i ladnie wygladac w takiej czuprynie a te krotkie odstajace wloski o ktorych ktoras z Was pisala przepraszam slepota mnie dopadla i nie moge na tel znalezc kto pisal, to tez mam z lewej strony przy czole ale to od spania i lezenia na tym boku. Moze sie pojawiac kilka razy w roku takie zjawisko. Kiedys cos tam mi na ten temat fryzjer mowil.
Dzien dobry wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Gość Tatiana91

Względem włosów to jakiś różnicy większej nie widać u mnie tyle ,ze częściej je myć czy sa grube raczej normalne ale mniej wypadają . Mam kijową suszarkę i zanim skończę suszyć włosy to musze min 2 razy usiąść z bólu kręgosłupa.Szpital to taka najbardziej znana porodowka i do tego akademicka .Tak mi siostra poleciła ,że niby remont zrobili a tu standard taki sam. Wiem ,ze nie jestem jedyna ciężarna w szpitalu ale to ,że każde badanie bylo przy studentach to było juz przesadą. Juz wybrałam prywatna klinikę ,chociaz łazienka jest na 2 /3panie w pokoju to i tak o niebo lepiej. A co do wzmianki o pomocnych zlotych radach i stojących za nimi ludźmi staram się to zupełnie ignorować zauwalyam,ze to bardziej działa na mnie usookajajaco. A jak trzeba cos zareagować ,to zawsze mowie "zauważmy ,ze powiesz cos mądrzejszego niż wiem i dobrze ,ze swoje dzieci wychowalas idealnie " ;)
Mam pytanie czy ,któraś z was dziewczyn czuła ruchy dziecka w 1 ciąży przed 20 tygodniem?.

Odnośnik do komentarza
Gość sewerynka

Cześć dziewczyny, jestem tu nowa (:
Termin mam na 15.06. Boję się, jak cholera, to moja pierwsza ciąża. Obecnie jestem w 20tc. Wczoraj byłam na badaniach połówkowych. Synek rośnie zdrowo, waży prawie 400g.
Pierwsze ruchy małego czułam w 18tc, lekarz mówił, że będę je czuła wcześnie, bo należę do szczupłych osób i to moja pierwsza ciąża. To ma jakis wpływ na to, kiedy czuje się pierwsze ruchy dziecka?

Odnośnik do komentarza

Tatiana ja jestem debiutancką, pierwsze ruchy dziecka (takie, że nie miałam wątpliwości) odczuwam dopiero jakies 2-3 tygodnie, a aktualnie mamy 22t 4d. Obecnie daje czadu, chyba kocha mój pęcherz, bo mam wrażenie, że się do niego przytula:) od kilku dni zdarza się, że zaszaleje na tyle, że czuję ruchy też od zewnątrz- dotykając brzucha.
Włosy mniej mi wypadają niż przed ciążą. Z natury są lekko kręcone, sięgają do dolnej części łopatek i puszą się od zawsze nieziemsko, na dodatek wyglądam teraz jak prawdziwy lew przez nowe małe włoski nad czołem i koło skroni, po których wspominałyście:D

Odnośnik do komentarza

Sewerynka witaj;)
Też mam termin na 15.06 a na badanie połówkowe idę we wtorek. Też się stresuję ale nie tak bardzo bo wydaje mi się że to jeszcze tyle czasu :)
Ja pierwsze ruchy poczułam już w 16 tygodniu, takie smyranie a teraz już nawet mi brzuch "chodzi". Wszystko zależy też od tego na jakiej ścianie jest łożysko. U mnie na tylnej stąd ruchy bardziej wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Gość Sewerynka

Tatianko, przy wzroście 170cm mam 56kg obecnie. Waga stoi w miejscu od początku ciąży.

Marysiu, jak miło, że masz termin na ten sam dzień, co ja (: łożysko mam "z tyłu", stąd ruchy są tak wyczuwalne i widoczne, bo brzuch też mi chodzi.

Dziewczyny, jaka płeć maleństwa jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Gość Tatiana91

Poczekam jeszcze moze jest nieśmiały choć mam nadzieje, ze będzie przebojowy;) Jeszcze nie znamy z mężem do końca płci ale mam nagrania z wizyt i u moich 2 lekarzy każdy orzekł ,ze możliwy bardziej jest chłopak . Cieszyłam się tez z córki ale marzyłam zawsze by mieć syna i mąż tez,bo u niego w rodzinie każdy ma syna. Jedyne co pewne ,ze będzie miał nietypową urodę . Blond kręcone włosy bardzo jasne niebieskie oczy , czarne brwi, rzęsy i oprawę oczu i do tego charakterystyczne azjatyckie rysy twarzy,raczej przeciętnego wzrostu.A wy dziewczyny juz wiecie pogladowo jak będą wasze maleństwa wyglądać?

Odnośnik do komentarza

Z tymi rysami twarzy to nie ma co wyrokować.U nas w rodzinie np.dzieci bardzo są podobne do dziadków.Bardziej nawet niż do rodziców.Moja córeczka to wypisz wymaluj jej babcia z młodości.Zdjecia jak była mała to identyczna Klara.Synek szwagierki czarny jak jego dziadek.Moj najstarszy blądasek,bardzo podobny do mojego taty.Także powiedziałabym że więcej genów chyba przejmujemy po dziadkach niż rodzicach.No i podobno coś w tym jest że dziedziczy się co 2 pokolenie.

Odnośnik do komentarza

Coś w tym jest z podobieństwa do dziadków bo moja siostrzenica przez długi czas była bardzo podobna do naszego taty:)
Hmmm co do imienia to Krystian pewnie mniej popularne :) ciężki wybór. My też nadal myślimy.

Odnośnik do komentarza
Gość Tatiana91

Akemi względem imion to myśleliśmy o Maxsymie, nie o Maksymilianie ale zrezygnowałam z racji , ze znajomi maja syna Maksymiliania. To tez z racji ,że to popularne imie , postanowiłam nie dublowac. Zawsze mozna wybrać imie od kogoś z rodziny i to tez myślałam o Henryku ale te zdrobnienia Heniu i opowieści me za o znajomym co ma na imię Henryk itp jakoś mnie zrazily. Maz chciał Leonarda z imie bohatera z ulubionego serialu ale to moze być problem dla dziecka przez złośliwość rówieśników . Adam bylo najlepiej,bo na całym świecie tak samo sie wypowiada , religijne jak ktoś jest wierzący , proste i wcale nie takie popularne to tez nie znamy z mężem żadnego Adama, który źle nam się kojarzyl. Jest jeszcze Edgar imie ulubionego tworcy , Arsen- pierwiastek , Leo od Lwa ulubiony zwierzak . Każdy ma swoje gusta i upodobania najważniejsze by imię pasowało do dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...