Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

mama_Śląsk
Będziemy trzymać kciuki, żeby ta kosmówka była już w porządku i oczywiście maleństwo też.

No i mam kartę ciąży założoną i krew pobraną. Ostatnio przyniosłam próbkę moczu niepotrzebnie, a dzisiaj w ogóle zapomniałam...
Na kolejną wizytę mam się zapisać do położnej, a do lekarza dopiero koniec lutego dostałam termin.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczyny :) Jestem obecnie w 11 tygodniu ciąży . Mam już 3 wspaniałych dzieci 15, 13 lat i 21 miesięcy . Wszystkie planowane , ale te ostanie totalne zaskoczenie :) . Mąż twierdzi że najwyraźniej tak musiało być . NA początku nie byłam zbytnio zadowolona , ale pomału już się oswajam z myślą że będzie kolejny bobas . Niedługo bo już 21 grudnia prenatalne ( najbardziej obawiałam się że będzie coś nie tak ) , ale ostanio jak byłam na wizycie u lekarza to mnie uspokoił że badania prenatalne to tylko formalność . Miejmy że się wszystko potwierdzi :). Termin mam na 30 czerwca .
Pozdrawiam wszystkie mamusie.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Pisalam na początku forum, ale źle się czułam i nie mialam jakoś czasu i sił wchodzić na forum a już tymbardziej się udzielać. W dodatku moja 2,5 latka odbierala mi resztki sił. Obiecałam i sobie i Wam, że nadrobie zaległości w lekturze gdy tylko poczuje sie lepiej no i jestem ;-) trochę się wydarzylo - gratuluje wszystkim mamusiom, ktore doszły i wszystkim już po badaniach, cieszę się że wszystko dobrze u Was. Ja też juz po prenatalnych-jestem zadowolona. Lekarz wszystko objasnil i mowil, ze wszystko w porzadku. No i stawia, że to facet o nigdy nie mówi plci jesli nie jest pewny. Jednak okaze się co sie wykluje. Zycze wszystkim udanych badań

Odnośnik do komentarza

Bol od pepka wyzej to raczej sprawy jelitowe. Niestety odpowiednia dieta (nie mam na mysli oczywiscie odchudzania ale wlasciwe dla ciazy jedzenie zdrowej zywnosci lekkostrawnej) jest tu bardzo wazna taka aby nie pogarszala nam funkcjonowania ukladu pokarmowego ktory w ciazy jest mega wrazliwy. Dziecko znajduje sie z reszta na tym etapie ciazy ponizej pepka. Rosnaca macica idzie w gore i rozpycha sie przez co brzuch tak jak napisalas boli ale to sprawy zoladkowe.

Odnośnik do komentarza

Male porcje czesto no i tez testowac sama siebie co szkodzi ewentualnie a co nie.
Wczoraj np. zdecydowanie za duzo i za szybko napilam sie duzej ilosci wody i momentalnie poczulam jak przeplywa przez uklad pokarmowy stwarzajac bol zoladka i brzucha. Potem minelo. Trzeba sie oszczedzac bo bedzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza

Beata JASTRZĄB
Witaj! Piszesz, że ciąża Cię zaskoczyła, ale wygląda na to, że się dobrze składa. Dwulatek będzie miał rodzeństwo do wspólnej zabawy, a nie tylko dużo starsze :) Powodzenia na prenatalnych, oby wszystko było dobrze.

Vickusia
Dobrze, że się już lepiej czujesz i badania też ok. Teraz powinien nas czekać przyjemny drugi trymestr, póki brzuchy nie urosną.

Mysia_88
Ja tak ostatnio mam pobolewania za pępkiem i pod żebrami. Ale tak jak xyza sugeruje to wygląda na problemy z trawieniem. Najważniejsze, żeby nie było silnych bóli podbrzusza.

Jak wasze apetyty? Ja cały czas mam wagę kilogram na minusie, chociaż niby jem. Ale w lodówce nic mnie nie kusi, nie wiem co mam jeść. Robię sobie po prostu coś, żeby tylko wcisnąć w siebie, ale nic mi nie smakuje. Czekam na jakąś odmianę. Tylko nadal mandarynki kilogramami wcinam i do tego wodę z cytryną.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae ja sie nie mieszcze w majtki koszulki ciasne spodnie tez a mam 400 g na plusie. Szok bo widac golym okiem ze przytylam brzuch piersi i w pasie nie ma juz takiej talii. Ale ogolnie jestem szczupla xs. A wolalabym wiecej miec na plusie.
Z jedzeniem to maz ma ze mna przerabane jak zrobil rybe to wcale jej nie zjadlam. Wedlin nie ruszam odrzuca mnie. Po pomaranczach i soku z pomaranczy sama robie mialam rozwolnienie. Jem sery ale nie zolte, pasztety drobiowe ogorki kazde jajka tez w kazdej postaci choc bez majonezu wiadomo warzywa jakis owoc zeby zaparc nie bylo. Ale tez mi sie wszystko obrzydza z jedzeniem. Moze sprobuj nalesnika krokiety z kapusta i pieczarkami pierogi krem z pomidorow zupe ogorkowa lososia. Moje ulubione :). Kisiel budyn kaszka chrupki kukurydziane jak mdli i codziennie kubek mleka albo z miodem albo kakao jak lekarz przykazal na kosci dla dziecka.

Odnośnik do komentarza

Mysia to mamy ta sama wage :) a leginsy pokochalam chyba od 6 tyg a teraz 15 tyg. Kupilam sobie tym razem z calzedonia bezszwowe ciazowe s/m i na zas m/l. W poprzedniej ciazy zamówiłam przez www 30 zl tansze i przy podciaganiu zrobilam dziure na srodku uda od razu w 3 dniu. Nic z tym juz nie zrobię a miala byc super bawelna i elastyczna.

Odnośnik do komentarza

Magdziaska a z jakiej miejscowości jesteś jeśli można wiedzieć? ..

widzę ze ja z waga to nie mam sie tu co odzywać... jak tu same 50 kg .. choc biorac pod uwage wzrost i wage to BMI mam idealne ..

I od wczoraj juz mam jakis mega stres ... szkoda ze badania nie mam od razu z rana..

A co do jedzenia to ostatnio caly czas mam ssanie w żołądku choć na nic ochoty .. waga od początku ciąży ta sama .. choć spodnie ciasne .

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wll6d8uv0yj04g.png[/url]

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09j44jnn6e25vo.png

Odnośnik do komentarza

Mysia_88
Xyza gdzie kupiłaś i za ile? Też bym sobie kupiła ;-)

Calzedonia u mnie jest sklep w centrum handlowym. 90 zl. Maja chyba tylko jeden model ciazowy i jak dla mnie jest mega i cieply mily jak druga skora. Nic sie z kolanami nie robi ani tylek nie wisi.

Odnośnik do komentarza

Mama slask powodzenia na badaniach i inne mamy co tez maja. A na polowkowe w ktorym tygodniu sie zdecydujecie? Jedno porzadne optymalnie ok.21-23 tyg. Czy juz od 18 jednak??
Madziaska racja ludzi wszedzie pełno i chodzą krzyczą kłócą się smarkaja ;) U nas dla naszego zdrowia i spokoju mąż przejął w 100% rolę zakupów. Świetnie sobie radzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...