Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kolor ścian w pokoju

Kolor ścian w pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kolor ścian w pokoju

Jaki kolor ścian do pokoju wybrać?
Pokój jest średniej wielkości. Panele, drzwi i kanapa są w odcieniu czekoladowego brązu (ciemny brąz). Meble natomiast białe z połączeniem jasnego drewna (chyba klon). Co myślicie? Myślałam o szarym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym wybrała cos cieplejszego. Czarno-biało-szaro będzie troche smutno, nie uwazasz? Jak nie chcesz zadnego odważnego koloru to chociaz jakies pastele, bez albo brzoskwinka, lila delikatna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ekspert Dekoral

Szarości najlepiej komponują się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym. Sprawdzają się jako kolor tła - szczególnie w zestawieniu z żywszą barwą, np. mocnym turkusem. Bardzo ładnie wyglądają również z białymi dodatkami czy meblami w tym kolorze. Do klasycznych wnętrz polecamy uniwersalne beże i brązy, które świetnie wyglądają się z meblami w każdym kolorze. Beże również są dobrą bazą kompozycjną do łączenia ich z innymi barwami - np. amarantami, czy zieleniami. Ważne, aby do pomieszczeń w małej bądź średniej wielkości z ograniczonym dostępem do światła wybierać raczej kolory jaśniejsze, ponieważ nadmiar ciemnych barw może dać efekt przytłaczający.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sanderson

Ja bym zdecydowała się na biel (taką ciepłą, nie szpitalną i zimną) albo ecru. Będzie to świetnie wyglądać z ciemnymi meblami i zda egzamin przy małej powierzchi pokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sambana

Zgadzam się z @ eljaklaura że kolor ścian powinien być ciepły. Ja bym postawiła na jakieś naturalne odcienie na przykład te które ma dulux w kolekcji kolory świata. Najbardziej podoba mi się ciepły piasek i złota pustynia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alinaso

Ja też pomalowałabym trzy ściany na szaro, a jedną na kolor zielony albo turkusowy. Żeby w pomieszczeniu nie było tak "chłodno", warto ocieplić pokój dodatkami, może to być np. poducha do siedzenia taka jak ta:

monthly_2018_01/kolor-scian-w-pokoju_64750.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość juzka

Szarość może być bardzo fajna w Twoim przypadku. Mnie się podoba odmiana tego koloru występująca pod nazwą klon srebrzysty, jeśli jesteś ciekawa to znajdziesz sobie w Googlach jak wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alinaso

Ja też wykorzystałabym szary, ale może dlatego, że sama mam pomalowane na ten kolor wszystkie ściany w mieszkaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szary jest ok, ale żeby nie było tak monotonnie, to proponowałabym jeszcze jakieś dekoracje... Może naklejki na meble?
[reklama usunięta]. Wygląda to rewelacyjnie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My z mężem zdecydowaliśmy się ostatnio na domalux, bo kolega nam je polecił. Ciekawa oferta, możesz przejrzeć tutaj http://www.domalux.pl/produkty/wszystkie. Generalnie wybieranie farby sprowadza się do tego jak chce się zaaranżować cały pokój, bo to właśnie od tego zależy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że kolor powinien być biały albo jasno szary natomiast dodatki mogą być różowe dla dziewczynki czy niebieskie dla chłopca :) Chociaz moja córcia różu nie znosi :D Ona kocha zólty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brąz i szary to mnie jakoś nie przekonuje, wolałabym bardziej wyrazisty chociaż jeden z tych kolorów. Wiadomo szary modny no ale ile też można. Może odważnie żółty? Kocham kolor słoneczne sari z dulux kolory świata. Do brązowych mebli mam w pokoju i nie przejada mi się, mimo że ciemne i mocne kolory mają taką tendencję. On pasuje idealnie do tego pomieszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szary kolor to wg mnie dobry pomysł - jest to kolor dość neutralny, nie za ciemny, nie za jasny, więc ani optycznie nie zmniejszy przestrzeni, ani nie będzie razić w oczy. A do czekoladowego i białego koloru będzie dobrze pasować. Przełamać te barwy można dodatkami w żywych odcieniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...