Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2018


Gość Lenka88

Rekomendowane odpowiedzi

Kaempa ja mialam tak w pierwszej ciazy, ze jeden robil usg a drugi prowadzil. Prowadzacy zawsze badal szyjke, czyli co 4 tygodnie. Jak wyczul, ze sie skrocila to natychmiast do gabinetu z usg i ocenil co i jak.
U mnie bylo tak, ze chyba w 26 tc szyjka ok 1 cm, luzna i jeszcze z rozwarciem wewn. Tydzien lezenia, potem wizyta kontrolna, stwierdzono, ze poprawy nie ma wiec prowadzacy zalozyl natychmiast pessar. A potem normalnie funkcjonowalam. Oczywiscie celibat byl nieunikniony.
Akemi klocia nie swiadcza o skracaniu szyjki. Z tego co sie orientuje zazwyczaj przebiega to zupelnie bezobjawowo.

Odnośnik do komentarza

olandia, ja też coraz gorzej się czuję na spacerach. Dzisiaj mam wizytę u gin i mam nadzieję, że wszystko w porządku jest. Popołudniami bardzo twardnieje mi brzuch i tak jakby wypycha mi go do przodu. Na spacerach czuje ciążenie w dół, też twardnieje i zaczyna boleć ;/
przestałam ćwiczyć, bo czytam Wasze wypowiedzi o skracaniu się szyjki macicy co mnie trochę przeraziło.
W dodatku mdłości poranne trochę mi wróciły. Zjadam śniadanie normalne, choć nie czuje się najlepiej... spadek formy straszny.

Odnośnik do komentarza
Gość Niepewna z obawami

Beata4 tez mam to samo odczucie. Dziecko kopie i ogolnie jak nie spi to strasznie ruchliwe jest, to przy pepku kopie to za chwile w pecherz. Nie wiem jak wytrwam do konca jak tak bedzie mi organy od srodka cwiczyc. Tez nie czuje tej matczynej wiezi, nie czuje sie z tym dobrze bo zawsze wyobrazalam sobie ciaze i ruchy dziecka za cos cudownego.
Beata4 trzymam za Ciebie kciuki obys szybko znalazla wspolny "jezyk" z malenstwem.

Odnośnik do komentarza

Mam dzisiaj jakiś gorszy dzień. Nie wiem czy to brak słoneczka czy juz poprostu mam dość. Mija 9 tyg odkąd leżę i nachodzą mnie coraz częściej myśli ze nie dam rady; ( a tu jeszcze conajmniej 15 tyg przedemną. Marzy mi się spacer albo wypad na zakupy. Ale mogę zapomnieć. Mąż mi obiecał kebaba jak pojedziemy na wizyte i tak czekam na ten wtorek jak na zbawienie:)

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj też fatalnie.Wsciekla na wszystko,dzieciaki musztrowalam cały dzień,aż z tych nerwów się poryczalam mężowi w mankiet.Spac też od 4 w nocy je mogłam bo taka nerwowka mnie wzięła,wszystko urosło do rangi megaproblemu.Siedziałam i wyłam pół nocy.Ale u mnie to normalne choć myślałam że pozbyłam się tego problemu.Przed ciąża miałam nerwicę i potrafiłam spać 2-3godz.na dobę.Najgorsze były dla mnie noce, wszystko się wtedy kumulowało.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że zły dzień dziś nie tylko u mnie. Byłam u lekarza i opowiedziałam mu swoją sytuację związaną z pracą, o której Wam pisałam. Powiedziałam, że mam mega stresującą pracę, że twardnieje mi brzuch, że jak się stresuję to zaczyna mnie boleć głowa i skacze ciśnienie, że bywa mi słabo i zdarzają się mroczki przed oczami. Powiedziałam też, że ten stres w pracy mnie wykańcza nerwowo. Mój lekarz na mnie popatrzył i powiedział, że nie powinnam się stresować i poprosić w pracy o lepsze traktowanie. A na moje dolegliwości powiedział "takie są uroki ciąży" i kazał iść do internisty zrobić EKG.

Ja już nie mam sił, sytuacja w pracy jest dla mnie męcząca i frustrująca...
Chyba naprawdę powinnam zmienić lekarza, tylko skąd mam mieć pewność, że z innym będzie lepiej i da mi l4?

Odnośnik do komentarza

Ja nie czuję się ociężała, ciągle jestem w ruchu przy moim dwulatku spacerujemy, biegamy czasem brakuje chwili na złapanie oddechu :p cieszę się że nie przychodzę tej ciąży tak jak pierwszej, że nawet szybszy chód sprawiał mi ból teraz jest super :) tyle tylko co z tą nogą miałam problem, ale teraz już nie dokucza :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpfihujt1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cj48abqs12fxc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...