Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2018


Gość Lenka88

Rekomendowane odpowiedzi

Kłuje mnie w podbrzuszu,staram się dzisiaj leżeć.dzięki:))
Majcyss,fajnie,że tak szybko odzyskałaś figurę,ale warto,żeby każdy wiedział,że nie zawsze tak jest:)chociaż mam wrażenie,że to co bam media serwują,utwierdza niektórych,że to pestka wrócić po tygodniu do formy....a z tym to różnie bywa.
Majcyss,a ty cały czas leżysz?

Odnośnik do komentarza
Gość Niepewna z obawami

Dzieki dziewczyny za slowa otuchy i wsparcie. To dla mnie bardzo wazne ze slysze cos pocieszajacego a nie tylko krytyke ze nie powinnam nikomu mowic takich glupot.
Jesli chodzi o nawiazywanie wiezi to jeszcze nie umiem rozmawiac z dzieckiem albo raczej mowic do niego ale brzucha czesto dotykam a kopniaki mimo ze niektore sa moze nie bolace ale bardzo intensywne coraz bardziej mi sie podobaja. No niestety jeszcze ciezko mi zaakceptowac pytania i spojrzenia innych. Wiec nie bede na sile robila sobie terapii szokowej i postaram sie robic tak zeby moje samopoczucie bylo jak najlepsze a nie zeby komus pasowalo.
Co do ciala po ciazy mam pelna swiadomosc ze biodra moga byc szersze i piersi nie beda tak ksztaltne ale to wszystko mozna zniwelowac ubraniami, niestety brzucha ciazowego nie da sie schowac. Na pewno bede czula sie pewniej na zewnatrz po porodzie nawet jesli cialo nie bedzie super ale zawsze mozna mankamenty zakryc odzieza a jak sie wroci do formu mozna zaczac cwiczyc.
Staram sie podchodzic racjonalnie do tematu. Przemyslam czemu tak sie czuje a nie inaczej, co moze byc przyczyna i jak sobie radzic z tymi uczuciami. To nie tak ze jak nie chodze do psychiatry to siedze i sie uzalam, caly czas szukam wyjscia z sytuacji, nowych mozliwosci. Duzo tez mi daje radosc meza z dziecka. Lubi usiasc na podloge i patrzec jak leze a dziecko skacze w brzuchu. Na poczatku jak nie widzial brzucha i oznak ciazy nie interesowal sie mna i moimi problemami teraz naprawde jest dla mnie duzym wsparciem.

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą przeczytałam kilka artykułów na temat depresji w ciąży itd. i szlak mnie trafia,bo pięknie piszą o tym,jak to kobiecie potrzebna jest pomoc,że lekarze przepisują lekkie środki farmakologiczne,bo bardziej boją się,że stan psychiczny kobiety wpłynie negatywnie na rozwój dziecka niż leki...i ty trafiłaś na jakiś kretynów,którzy zlali temat...przykre to i dowodzi jak system jest zawodny.
Fajnie,że próbujesz nawiązać kontakt z maleństwem i rób tak dalej.ono jest tak bardzo zależne od ciebie i myśl o tym. Trzymam mocno kciuki za rodzące się uczucie do części ciebie....

Odnośnik do komentarza

U nas wszystko dobrze po połowkowym. Płeć się nie zmieniła będzie chłopczyk :) szyjka długa, zamknięta, ułożenie główkowe. Mały waży 386g. Pytałam o ten brzuch czemu nie ma czucia, mówi że to skutek uboczny cc mam poprzecinane nerwy i tak już będzie zawsze no cóż ważne, że to nie znaczy że coś złego się dzieje z blizną.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpfihujt1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cj48abqs12fxc.png

Odnośnik do komentarza

Iza super wiesci:-) gratuluje.
Majcyssss na polowkowych lekarz podobno ma obowiazek sprawdzic szyjke przez usg-bezposredni nakaz ministra zdrowia (smial sie ostatnio moj gin). I Niepewna nie ma co tego odczytywac jako upokorzenie bo to bardzo wazne badanie, wiem cos o tym. Mi jak nie robi dowcipnie usg to sie upominam bo tak jak ktos pisal wczesniej z szyjka nie ma zartow. Lepiej badac i reagowac jak cos sie dzieje niz urodzic np w 30 tc. Poza tym przeciez przed ciaza tez kazda z nas chodzila do ginekologa na wizyty kontrolne i nogi rozkladala. Pewno, ze to srednia przyjemnosc ale badac sie trzeba zarowno w ciazy jak i przed i po. Tyle:-)
Dziewczyny jak idzie kompletowanie wyprawki? Wiele z nas mialo zaczac od stycznia a ja sie dalej nie moge zmobilizowac...

Odnośnik do komentarza

Lenka pocieszylas mnie:) ostanio na badaniu szew trzymał ale kichnelam kiedyś tak ze mnie cały brzuch rozbolal i aż się przerazilam:/ ja z wyprawka czekam do marca przez ten strach jeszcze nie było dnia w którym bym się cieszyla ta ciaza a podobno to najpiękniejsze 9 miesiecy:/ zresztą mam dostać ubranka od bratowej i kuzynki tak więc nie będę szaleć a takich troszkę większych zostało mi po starszej miałam manie kupowania niektóre założone raz niektóre wcale i leżą czekają na nastepczynie; )

Odnośnik do komentarza

Ja z tych bardziej przezornych,więc wyprawka w 80% skompletowana.nie miałam nic,poza tym poczucie bezpieczeństwa daje mi to,że mam przygotowane większość rzeczy.teraz jak usłyszałam,że mam skróconą szyjkę,wolę być przygotowana..zostały mi rzeczy kosmetyczno-higieniczne dla maluszka i dla mnie do szpitala i z apteki.
Co do badania dopochwowego usg to ostatnio przeanalizowałam i w poprzednich ciążach lekarz badał szyjkę tylko na fotelu i w książeczkach mam wpisane ,że b.krótka szyjka,ale nie mam ile miała.teraz chodzę do innego lekarza i ona sama robi,jak jej powiedziałam,że miałam bóle itd to zaraz wszystko badała wraz z pomiarami.i to mi się podoba.

Odnośnik do komentarza

Olandia z tego co słyszałam to nie do końca długość szyjki ma znaczenie tylko jej stan. Ja w poprzedniej ciazy miałam szyjke 26 mm na następny dzień szpital i szew bo szyjka była miękka i rozwarcie zew na opuszek palca. W tej ciąży założyli mi szew na 42 mm + wszystko zamkniete a lekarze bali się założyć ze względu na to ze jest popekana. Lekarz na wizycie powiedział ze jeden zły ruch i było by po wszystkim dobrze ze nie wiedziałam o tym przed zabiegiem bo mieli by ciężarna z zawalem.

Odnośnik do komentarza

Mi lekarka badała szyjkę na każdej wizycie w pierwszej ciąży i teraz też bada przez usg dopochwowe a później przez brzuch sprawdza co małego:)
Ja jeszcze nic nie kupiłam dla dziecka. Ostatnio mówiłam mężowi żeby zniósł z poddasza ciuchy po starszym bo chciałam przejrzeć co mam, ale oczywiście się nie doczekałam :p teraz w weekend może do tego przysiądę bo tak to nie wiem co mam, a co muszę ewentualnie dokupić.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpfihujt1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cj48abqs12fxc.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam chyba z 9 pudel po pampersach.Jako że dzieciaki rok po roku to mniej więcej wiem co tam jest.Przepiore w kwietniu albo na początku maja i będzie.Jak wrzucę do suszarki to nawet prasować nie będzie trzeba bo wszystko takie mięciutkie.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj rozmawiałam z moim rodzinnym,a on jest mega ogarnięty i też mówił,że trzeba mocno oszczędny tryb włączyć,bo nigdy nie wiadomo kiedy może się skrócić,nie czuć tego.ale też z tego co czytałam to jeśli stosuje się do zaleceń czyli zero współżycia,leki,oszczędzanie to może obyć się bez szwu i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
tak Was czytam i zastanawiam się: miałam USG połówkowe tydzień temu (trochę spóźnione ze względu na święta). Poznałam płeć: synek , waży już 500 g - ale lekarz zrobił mi USG jedynie przez brzuch, nie badał szyjki macicy. Jutro mam wizytę u swojego gina [od razu dodam, że u mnie wygląda to tak, że kto inny prowadzi ciążę, a kto inny robi USG], czy lekarz sprawdzi mi jakoś tę szyjkę? Może pytam o jakieś głupoty, ale jestem w ciąży pierwszy raz i jeszcze wszystkiego nie wiem :)

Odnośnik do komentarza

Majcyss,nie wiem ile miała moja szyjka,w książeczce mam zaznaczone od 34 b.krótka,brałam nospe i miałam uważać,ale nie leżałam.teraz też nie mam zaleceń leżenia,a oszczędzać mam się od 8tc,tak jak zaczęłam brać leki na podtrzymanie.jak będę teraz 1.02 na wizycie i okaże się,że się nie skróciła to będę spokojniejsza. My mamy też celibat od drugiej połowy września:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...