Skocz do zawartości
Forum

KWIECIEŃ 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Karolina teraz bez stresu i odpoczynek.
Ja właśnie po wizycie.
Normalnie gdyby nie zależało mi na tym lekarzu, przy CC, to chyba bym go zmieniła. W gabinecie byłam dosłownie 15 minut. Badanie na fotelu, potem oba usg i już. Kilka słów, recepta, ciach.
Ja sama zaczęłam sie spieszyć przy tym, choć wczesniej sobie obiecałam, ze będę twardo milion pytać zadawać. A zapomniałam nawet powiedzieć o moim zimnie i musiałam po wszystkim jeszcze do niego dzwonić.
Zdjęcia nie dostałam po raz pierwszy żadnego, ale ponoć maleństwo było kiepsko ułożone. Obejrzałam tylko i posłuchałam serca. Wagę mamy ok.280g. Szyjka 4,5 cm, przez co zmniejszył mi luteinę na jedną 100 na noc.
Mięśniak nie rośnie, tylko troche może przeszkadzać łożysku. Jak bedzie bolec, moge wziąć 3xnospa i 2xparacetamol, jak nie zadziała sor.
Kobieta tyle czeka na te wizyty, a tu taki klops. Niemąż pociesz, ze jak wszystko ok, to po co ma mnie trzymać na badaniu...
Ech, teraz tylko połówkowych, juz 20tego :)

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8csqvp8vyvwi5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny! Ciężko było Was nadrobić. Musiałam sobie rozłożyć na 4 czy 5 podejść. Miałam ostatnio trochę zawirowań, dlatego nie mogłam do Was zaglądać, ale mam nadzieję, że już się uspokoiło i będę na bieżąco :)
Jeśli chodzi o ruchu, to od zeszłego tygodnia (18 TC) odczuwam je wyraźniej. Z reguły jest to wieczorem albo po zjedzeniu czegoś słodkiego :) o! Właśnie maluszek dał o sobie znać :D teraz już czuję konkretne puknięcia, więc nie ma szans, by pomylić je z ruchami jelit. Na to właśnie czekałam :)
Mi też brzuch się stawia, ostatnio coraz częściej i zaczęło mnie to trochę niepokoić. W zasadzie te skurcze braxtona hicksa odczuwam od dobrych 3 tyg, ale wtedy były tylko na wieczór raczej jednorazowo. Teraz zdarza się po kilka, nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Dziś już wzięłam 3x nospe. Wizytę u lekarza mam we wtorek, a połówkowe 21.11. Też zdecydowałam się na zmianę gina, bo u tamtego wizyta trwała 5 min, z czego 4 opowiadał historie ze swojego życia jak to z innymi lekarzami jeździli na imprezy czy różne inne szkolenia :/ jak robił mi ostatnio USG to nic nie komentował, 3 razy przejechał aparatem i koniec. Jak zapytałam co tam z maleństwem, to odpowiedział tylko "Rusza się, wód jest dużo". Koniec. Ogólnie tragedia. Wracam więc do tego, który prowadził moja pierwsza ciążę. Nie był też idealny, sprzęt dość słaby, ale czułam, że mogę mu ufać.
Jadzkaa może to właśnie skurcze braxtona hicksa, czyli macica zaczyna się przygotować do porodu.
AsiaKaWu taka lista pytań dobra jest. Ja miałam ten sam problem w pierwszej ciąży- przez miesiąc od wizyty do wizyty tyle pytań mi się nazbierało, a jak już w końcu do niego poszłam, to zaćma. Potem zaczęłam spisywać na kartce.
Genoludek podwójne gratulacje :)
Karolinatr Ty masz termin na koniec marca tak? To pewnie pierwsza się wyklujesz :)

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjogprybq74.png
https://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjoj8k3k7ns.png

Odnośnik do komentarza

kasia-ola tak ja mam termin na 25 marca. mam nadzieje ze wytrzymam jak najdluzej sie da z tymi moimi przebojami.

co do tych skurczyvto na izbie mowili ze jak zdarza sie tak czesto to zeby przyjechac do szpitala.

ja jeszcze rozwazam konsultacje u lekarza w szpitalu tak dla porownania.

noc minela spokojnie. tylko dwa razy brzuch sie napial. ale widzecroznice po.nim bo jestvtaki luzny caly czas

Odnośnik do komentarza

O kurcze faktycznie w kwietniu wypada 13 w piątek :) ja mam termin na 14.04 więc wszystko możliwe :)

Karolina bardzo Ci Współczuję tych przebojów, trzymaj się dzielnie.

Ja się troszkę mniej udzielam ale codziennie czytam. Ruchy bejbika bardzo mnie uspokoiły. Ja to czuję jakby ktoś mi palec wciskał w ścianę macicy od środka :) ostatnio cały czas mam co robić, zabiegana jestem przez to ostatnie 3 tygodnie Śmigiely mi jak z bicza strzelił. W poniedziałek zobaczę mojego synka i już się nie mogę doczekać :)

https://www.suwaczki.com/tickers/c55f3e3kvcy62t1q.png

Aniołek - 15.05.2017, 8 tc

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak Karolina i AsiaKaWu miałam wczoraj wizytę i lekarz ograniczył moją aktywność. Uroki bliźniaczej ciąży mnie dopadły, macica twardawa i na wysokości 5 tygodni wyżej niż wiek ciąży, czyli mam dużo leżeć, relaksować się itd. Podniósł mi dawkę luteiny i za tydzień kontrola. Na szczęście szyjka ok. Maluszki się też łądnie ulokowały.
Karolina dbaj o siebie i jak coś od razu na oddział.
Jadzkaa fajnie poczuć ruchy maluszka :) to moja pierwsza ciąża, więc zobaczymy kiedy poczuję.
Dzisiaj mam jeszcze wizytę w Centrum Chorób Serca w Zabrzu z uwagi na wadę wrodzoną, lekarze, lekarze i jeszcze raz lekarze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...