Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ja chodzę też do endokrynologa mój wynik to 2,3 i już jestem w górnej granicy. Jak dostajecie wynik z laboratorium to macie tam normy dla "normalnych ludzi" i kobiet w ciąży w pierwszym trymestrzye górna norma to 2,4. A mówią że najlepiej jak by było poniżej 2. Ja robilam potem ft 4 i ft 3 żeby endo miała zrozpoznanie czemu tak jest dodatkowo USG.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia12345

Aśka moja znajoma tez jest w ciazy i tez 5 cc i dla niej jest to zagrozenie zycia, trzymam kciuki mocno mam nadzieję ze bedzie ok. Sama pochodze z wielodzietnej rodziny, najstarsze dziecko i szczerze powiedziawszy to sa dwie strony medalu.
Wy tu o pachnacej kawie a ja mezowi pic w domu zakazalam tak mi śmierdzi, biedny w pracy dopiero pije :-) mi sie wydaje ze ja przez to taka senna normalnie kilka kaw dziennie a teraz nic a nic. Brakuje mi tego chyba najbardziej :-(

Odnośnik do komentarza

Też sie boje.jest zagrożenie,że może pęknąć macica. Narazie nic sie nie dzieje,żadnych krwawień itp. Poprostu musze bardzo uważać.Jutro pewnie zbiore niezły opier**** od mojego lekarza. Ale co poradze.Nie planowałam tej ciąży ,zabezpieczalam sie przez te wszystkie lata po urodzeniu ostatniej corki.pisalam do lekarza ginekologa.mam szanse choc ryzyko zawsze jest.

Odnośnik do komentarza

Asia a w jakim wieku masz dzieci?? I napisz ku przestrodze co to za zabezpieczenie co nie działa, to na pewno nie będę go stosować po urodzeniu drugiego ;)

Klaudia a czemu nie pijesz kawy? Tak Cie odrzucił zapach?
Ja przed ciąża potrafiłam wypić 3 wielkie kubasy kawy dziennie a teraz ledwie wciskam 1,5 kubka :D , przestała mi smakować. ale pije żeby jako tako funkcjonować

Odnośnik do komentarza

Aśka, ja będę miała trzecia cesarkę ,pierwsze dziecko rodziłam SN ,później miałam cesarkę przy bliźniakach i córka też cesarka z wyboru, ciąża jest planowana celowaliśmy w dziewczynkę. Mam nadzieję że się udało, ja się tutaj martwię trzecią cesarka a Ty mnie pocieszyłaś że będziesz miała piątą więc może wszystko będzie dobrze. Nie miałaś żadnych problemów będąc w trzeciej i czwartej ciąży?

Odnośnik do komentarza

Mam czworke dzieci w wieki 17,15,12 i6 lat. Ostatnia corka w 2011 urodzona.generalnie zadnych wiekszych komplikacji z ciążami.może przy ostatniej brzuch sie stawial.bardzo często. I moze z tego powodu przy ostatnim Cc lekarz powiedział że zaczeło cośtam lekko pękać. Co do zabezpieczenia,które nie zadziałało to pękła gumka. Kupiłam felerny zestaw .wcześniej bralam pigułki ale ileż sie można szpikować tym.to teraz mam.aż sie boje jutrzejszej wizyty.ale nigdy też od żadnego.lekarza nie usłyszałam słowa,że dość,ż nie wolno,że jest zagrożenie.Nie chciałam być w ciąży.Ale pomału oswajam się z myśą,że jednak jestem.Boję się jak cholera. Może choć trochę jutrzejsza wizyta mnie uspokoi.Chciałabym żeby było ok.Żeby się urodziło.Ale jedno co bym chciała to może Wy myślicie inaczej,ale chciałabym aby mi podwiązano jajowody.mam dzieci o które muszę dbać,które kocham.Mam dla kogo.żyć.

Odnośnik do komentarza

Ja mam syna w wieku 17 i 16 lat córkę w wieku 10 i synka 2 latka , też trochę się obawiam wizyty bo rok temu lekarz mi proponował spiralkę ale mój m nie był za tym . Obawiam się reakcji rodziny no i mieszkamy w małej wiosce i wiadomo jak ludzie plotkują , ale poplotkują i przestaną , pragnę aby dziecko urodziło się zdrowe ( bo już pare lat na karku ;)) i żeby było już po wszystkim

Odnośnik do komentarza

To jest nas 3 spodziewające się piątej pociechy :)
Monia,ja też mieszkam na wsi,od 11 lat.Tutaj jest trochę rodzin wielodzietnych.Ja mówiłam swojej rodzinie kilka miesięcy temu, że planujemy starać się o dziecko,odradzali mi. Męża rodzina nic nie wie, teściowie zrobią awanturę jak się dowiedzą o ciąży bo mój mąż jest jedynakiem i oni nie rozumieją że my chcemy mieć dużą rodzinę. Teściowa krzyczała jak jej powiedzieliśmy kilka lat temu, że planujemy czwarte dziecko, że ja sobie nie poradzę, że jak można się decydować na tyle dzieci,że to głupota, że jej ręce opadają i płakała.A teraz to chyba zawału dostanie. Teściowie mieszkają od nas 4 km przyjeżdżają co 2- 3 dni.

Odnośnik do komentarza

hej
no to chyba pierwszoródki są mocno w mniejszości... oj gdyby to ode mnie zależało, to też bym przynajmniej z trzecim w ciąży była, no ale niestety... oby choć jedno zdrowe, wymodlone :*

we wt idę na badania, w piątek do gina... u mnie endokrynolog kazała popatrzeć na wyniki z laboratorium, jesli tsh>2 to zwiększać dawke... a u niej wizyte mam za 2 tyg. Powiedziała, że w pierwszym trymestrze lubi gwałtownie rosnąć zapotrzebowanie i dlatego tak od razu reagować. Ale ja się tyle lat leczę, że chyba mi ufa i ja jej :)

od kilku dni jestem bez sił, na pare schodów wyjdę i dysze, na spacerze tez jestem dętka, całkiem inaczej niż tydzień temu, czy to normalne???/ troche mdli ale nie wymiotuję... ale niemoc jest...

Odnośnik do komentarza

Zmęczenie na początku ciąży to normalna rzecz.Ja sie zaczełam zastanawiać jak weszłam na drugie piętro i dostałam zadyszki,brakło powietrza.do tego zawroty głowy,zmęczenie w ciągu dnia.wprawdzie zero mdłości ale w ciągu dnia prawie nie jem bo mi.nie.idzie.odrzuciło mnie od słodkiego,a np w sklepie na kiszone ogórki patrzę jak sęp na padlinę.wszystko o czym piszecie to norma. A na koniec dodam,że nie ma mniejszości.pierworódki czy wieloródki,wszystkie jesteśmy tu razem.

Odnośnik do komentarza

Po pierwszym i czasem drugim Cc można rodzić siłami natury.ja miałam po pierwszej cc rodzić normalnie,ale lekarz sie na dacie pomylił jak tłumaczył i zrobił cc.mogłam rodzić. Po drugiej cc jak nadeszło trzecie rozwiązanie ,pani ordynator położyła mnie na porodówce.ale przeglądając ktg itp,stwierdziła,Ż dziecko za bardzo zmęczone porodem i wylądowałam na bloku.Także jeśli jesteś zdrowa,macica jest ok,nie chciałabym wyrokować ale masz szanse na maturalny poród.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...