Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Angelika.

Co do mleka to raczej gotowane a co do jaj to ja ostatnio mialam smaka i kupne bo wiejskich nie mam skad wziasc ale takie ze sklepu najpierw wyparzyłam potem ugotowałam pierwsza parria mi popekala to je zjadl mąż z dziećmi a dopiero drugie ktore nie pekly jadlam ja :) myślę ze nie ma tez co przesadzać.. Odpowiednia higiena, obróbka i bedzie git:) mialam takiegi smaka od tygodnia ze .. No musialam :)

a teraz sok bananowy za mna chodzi, kupilam przed chwila bananowy i pomaranczowy z mandarynka ale jednak sam bananowy podszedl haha

Klaudia u mnie tylko tydzien mdlosci i tydzien spokoju i tak na zmiane no i tylko "cycki" bolą ;) a na chłopaków wcześniej od samego poczatku wymioty do ok6miesiaca wiec moze udała sie ta dziewczynka hehehe

http://www.suwaczek.pl/cache/41d3ad0dd5.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
Wlasnie znalazlam to forum i postanowilam do Was dolaczyc ;) jestem w 9tc. Napiszcie mi prosze jak radzicie sobie z nudnościami? Mnie męczą całe dnie, nie mam apetytu i na sile cos w siebie wciskam. Na ostatniej wizycie lekarz zlecił mi badania prenatalne między 11-13tyg + 6 dni. Jakie macie nastawienie do tego badania? A i ostatnie pytanie jakie suplementy planujecie/zarzynacie od 13tyg? Wybaczcie za tyle pytań na raz. Na razie nikomu nie powiedziałam ze jestem w ciąży tylko mężowi wiec już się cieszę ze bede mogła z Wami rozmawiać. Pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza

In-ka , witaj :) zawsze to fajnie przeżywać wszystko w dużym gronie :)

Ja też walczę z nudnościami. Na początku pomagało zjedzenie czegoś małego ale teraz mdli mnie ciągle zwłaszcza po jedzeniu. Dziewczyny piszą o imbirze (dodany do herbaty czy wody), piłam w 1wszej ciąży i faktycznie trochę pomagało.

Co do prenatalnych- to musi być Wasza decyzja. Ja robiłam i robię mimo że nie jestem w grupie zagrożonych (mam 27 lat, nie pale, w rodzinie nie było chorób genetycznych). Robię dla własnego spokoju że z dzieckiem jest naprawdę wszystko ok. I wtedy właśnie po prenatalnych mówimy reszcie rodzinie i przyjaciołom o ciąży.

I.co do.suplementow- łykam póki co tylko kwas foliowy i wit D ale gin na ostatniej wizycie mówiła żebym brała witaminy na 1 trym np Prenatal czy Prenalen (nawet nazwy nie zapamiętałem :D). Olałam temat bo stwierdziłam że się przecież nieźle odżywiam ale teraz po tych mdlosciach i wymiotach na pewno mam jakieś niedobory wieś witaminy w pigułce chyba mi się przydadzą.

Na kiedy dokładnie masz termin?

Odnośnik do komentarza

Witaj Inka. Ja badania prenatalne mam zlecone na 24 i 25 lipca. Najpierw z krwi a potem usg. Też nie jestem w grupie ryzyka bo mam dopiero 27 lat i zastanawiałam się czy robić te z krwi bo koszt ich to prawie 400zl. Ale chyba ten jeden raz się zdecyduje dla mojego spokoju.
Co do witamin to jestem na mama dha ale chciałabym zmienić od drugiego trym. na prenatal.

Odnośnik do komentarza

A31 odstawiam pomału duphaston schodzę z dawki 3*1 i za niedługo już nie będę duphastonu brać i zostanie tylko luteina 2*1. Że względu na duża dawkę z tego co wiem większej nie dają ja jestem po poronieniu a w pierwszej ciazy tez brałam mała dawkę że względu na plamienia. W tej ciąży było powiedziane że od pozytywnego testu odrazu bierzemy dawka była mniejsza ale później miałam w 6 tyg jednorazowe plamienie i gin podniosła dawkę do max od tego czasu nic się nie wydarzyło co mogło wskazywać dalsze branie leków. Oczywiście gdyby pojawiły się jakieś bóle albo plamienia to mam odrazu dzwonić i będę brać dalej. Jak rozmawiałam z dziewczynami z forum poronienia to większość pisało że od 12 tyg już nie brały. Bo wtedy funkcje przejmuje łożysko,a ciałko żółte zanika.

Odnośnik do komentarza

In-ka ja biorę prenatal uno a od 12 tyg przechodze na prenatal duo. Ja na prenatalne jestem umówiona na 28.07. Jeśli chodzi o podejście do tego tematu to ja jestem rozerwana trochę. Robię je że względu na poronienie ale tak naprawdę to nie sądzę że ono coś zmieniło w moim przypadku nawet jakby okazało się ze dziecko chore to nie usunę. A zdarza się ze czasem wychodzi coś nie tak a dzieci rodzą się zdrowe a całą ciążę chodzisz zdenerwowana, a czasem na odwrót że jest w badaniach ok a i tak albo serduszko przestaję bić albo dzieci chore się rodzą. Płacisz ok 700zł za wszystko a i tak dalej nie masz żadnej pewności.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia12345

Wiola mam identyczne zdanie o tych prenatalnych. Moj gin kazdej pacjentce robi usg prenatalne i jezeli stwierdzi ze cos jest nie tak to wtedy bede robic testy z krwi jezeli w usg bedzie ok to nie bede robic.

Odnośnik do komentarza

Moja gin nie namawia do nich na siłę tylko informuje że jest coś takiego i jeśli się chce to można zrobić. Wszystko spoko tylko nic w nich jak dla mnie nie jest uspokajające bo zawsze istnieje zyzyko że coś jednak może być źle. Fajne tylko jest to że jeśli by wykryli np wadę serduszka to jeszcze w łonie matki albo zaraz po narodzinach można leczyć.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia12345

A z ta luteina to chyba dluga przygoda jest ja w poprzednich ciazach od 22tyg bralam do 36 tyg ze wzgledu na silne twardnienie brzucha.
Wiecie mam taka zachcianke na barszcz czerwony taki wigilijny ze chyba zrobie bo oszaleje jak nie zjem:-) w poprzednich ciazach raz mialam zachcianke a tu ciagle cos :-) mialam nawet kiedys mysl ze te zachcianki to wymysl rozmieszczonych ciezarnych ale po tyn jak o 23 musialam zjesc ogorka kiszonego a niestety nie bylo w domu zmienilam zdanie.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mojej kolezance na zwykłym USG tym 2D tydzień temu już wyszło wodoglowie i przezroczystość karku. Dostałam wtedy skierowanie na prenetralne które tylko potwierdziły diagnozę. Za tydzień ma aminopuncje (mam nadzieje ze nie przekrecilam nazwy) i jeszcze cos. Ogólnie jest źle u niej... bardzo jej wspolczuje

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziękuje za powitanie ;) Razem raźniej ;)
Amme1 termi mam na 12.02.2018

Co do suplementów to lekarz dał mi wybór: prenatal duo lub pregna. Ktore lepsze? Na razie jestem na samym foliku do 12 tyg.

Prenatalne bedziemy robic, nie jestem w groupie podwyzszonego ryzyka tylko ze względu na wiek się zdecydowaliśmy (34).

Czy tylko w moich okolicach - (jestem ze Szczecina) nie ma już żadnych targów, warsztatów dla przyszłych mam? Sprawdzałam na kilku stronach to wszystko już zakończone.
Od kiedy powinno zapisać się na szkole rodzenia?

Czy latacie/latalyscie samolotem w 1-2 trymestrze?

Mdłości ciagle dokuczają tak samo jak częste oddawanie moczu i ból piersi. Od kiedy dowiedziałam się za jestem w ciąży smaruje brzuch i piersi żeby zapobiec rozstępom. ;) a jak wasze samopoczucie?

Odnośnik do komentarza

witam nowe mamuski .Wczoraj nie wchodziłam na forum i tyle nowych wpisów szok.Wczoraj miałam okropny dzien od 14 zawroty głowy potem bolał mnie tak brzuch jak na okres to wizełam nospe i strasznie sie bałam ale koleżanka z forum napisała czy to nie jest czasem dzien w którym miałam mieć kolejna miesiączke i rzeczywiście tak było :)ale potem tak mi sie chciało wymiotować i ból głowy że leżałam cały wieczór

Odnośnik do komentarza

Witam przyszłe mamusie.Ja to chyba będę tu weteranką.Przede mną piąty bobas.a wstyd przyznać pogubiłam sie który to tydzień. Ewentualny termin na koniec lutego.W poniedziałek czeka mnie wizyta u gina. Dowiedziałam się o dwóch kreskach dosłownie przedwczoraj.

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamuśki: )
Ja za przeproszeniem sram przed drugim dzieckiem czy dam radę wychować i urodzić.. Ale jak wy macie 5 w drodze to az buzia uśmiecha mi się..:)) i wiem.ze wbędzie oki:))dzięki

Ja biorę prenatal uno,magnez rano na tarczycy tabl. I duphaston..
Jutro idę na badanie tsh.. bo wizytę mam we wtorek u ednokrynologa...
:/

Odnośnik do komentarza

Ja miałam robione TSH teraz i wyszło 2,60 gin wypisała mi skierowanie do endokrynologa więc pójdę , nigdy nie miałam do czynienia z tarczyca i nie wiem nawet co znaczy taki wynik :/
Co do suplementów ja biorę Pregna plus raz dziennie. Powiem Wam kobietki że strasznie mi Was szkoda jak czytam jak męczą wymioty i mdłości , u mnie jak na razie nic, początek 9tc. Zjadam tylko coś szybko po przebudzeniu. Jak chodzi o zachcianki to masakra, ja musiałam wczoraj zrobić rosół ,dziś nie wiem co zjem , jak na razie chodzą za mną słodkości od rana..a mąż właśnie przyszedł z taką pachnąca kawą..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...