Skocz do zawartości
Forum

Zgodzić się na pracę dziecka w wakacje?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przychodze tu żeby się poradzić bo czasem mam dylematy jak każda matka, i nie wiem jak się powinnam zachować a może akurat ktoraś z was była w podobnej sytuacji i wie jak z niej wyjść. Mianowicie moja córka ma 17 lat i oświadczyła ostatnio, że w wakacje idzie do pracy. Nie wiem czy by nam to powiedziała gdyby nie to że akurat poruszyliśmy temat urlopów. Bardzo się waham czy na to pozwolić. Mąż nie ma nic przeciwko, ma taki charakter że dzieciaki rzucałby od razu na głęboką wodę ale ja jestem ostrożniejsza i trochę się o nie martwie. To ma być planowo praca wyjazdowa, do jakiejś sprzedaży pamiątek nad morzem. Nie pojechałaby tam sama tylko z koleżanką z klasy. Poradzcie mi proszę co mam zrobić? Dać wolną rękę czy się przeciwstawić?

Odnośnik do komentarza

myśle że trzeba dać wolną rękę. urlop we dwoje -nie brzmi wspaniale?! tak juz na powaznie to już jest prawie dorosła dziewczyna skoro ma 17 lat i jesli jest rozsądna to powinnas zaryzykować i pozwolić na taką wyjazdowa prace, nie widze w tym nic złego. Tak przynajmniej ja bym zrobiła ale każdy zna swoje dziecko lepiej i ostateczna decyzje to ty musisz podjąc

Odnośnik do komentarza

To ja troche z innej strony - obecnie mam 27 lat, ale swoją pierwszą pracę zaczęłam właśnie mając 17. Własnie - troska u mam występuje chyba zawsze w takich przypadkach, pamiętam ze moja mama tez przezywała. Wiadomo ze była to taka wakacyjna praca ale zdobyłam dużo pokory i poznałam wartość pieniądza. Także polecam na swoim przykładzie :)

Odnośnik do komentarza

Fajnie, że córka sama wyszła z taką inicjatywą. U nas dzieciaków nie da się przekonać, żeby pomogły nawet w domu. Tylko pamiętaj, żeby wykupić ubezpieczenie NNW dla córki - np. na studiach podczas praktyk tego wymagają. Przezorny zawsze ubezpieczony. I daj córce odczuć, że jeste zadowolona, że to dorosła decyzja - mimo że się martwisz.

Odnośnik do komentarza

Pani sama zna najlepiej swoją córkę i wie, czy dziewczyna jest odpowiedzialna i można jej zaufać. Myślę, że pierwsza praca nad morzem to fajne doświadczenie, możliwość zarobienia pieniędzy, poznania nowych ludzi i nabrania pokory. Na Pani miejscu również miałabym obawy, ale chyba zaryzykowałabym i pozwoliła córce, by spróbowała swoich sił w pierwszej pracy. Proszę tylko dowiedzieć się, jak najwięcej szczegółów na temat tej pracy (u kogo?, gdzie?, za ile?, na czym polega ta praca?), by córka nie jechała w niepewne. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...