Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

My też byśmy chciali do początku grudnia się wyrobić z wyprawka, bo potem jakoś nie widzę siebie z wielkim brzuchem na zakupach w tych świątecznych tłumach. No i kilka osób już mi mówi, że myślą że na święta urodze :( chociaż czasem już się doczekać nie mogę i chciałabym już mieć maluszka przy sobie, to jednak wolałabym żeby mały jak najdłużej siedział w brzuszku :) Ja to odwrotnie do wszystkich chciałam w tym miesiącu zacząć kupować rzeczy dla siebie i maluszka do szpitala.
Dorisss super że siostra urodziła, wszystkiego dobrego dla niej i maluszka :)

Odnośnik do komentarza

Dorisss gratulacje ciociu! Jak na wcześniaka to kawał chłopa :D
Jeżeli chodzi o obsługę siusiaka to faktycznie jest wesoło. Nie wiem ile razy zostałam przez mojego syneczka obsikana o ścianach i innych rzeczach nie wspomnę. Raz nawet nasikał sobie do buzi - ale się później krzywił :D

Jeżeli chodzi o spacerówki typu parasolka - ogólnie nie polecam dla takich maluchów które już wyrosły z gondoli ale jeszcze nie do końca samodzielnie siedzą albo które lubią spać w wózku. Parasolki mają do to siebie że nie mają pełnych "plecków" (chodzi mi o to że tam są albo paski albo deseczki a nie ma pełnego oparcia tylko dzielone żeby wózek się mógł dobrze złożyć). Nie jest to dobre dla kręgosłupa takiego małego dzieciątka. Lepiej zainwestować w fajną spacerówkę która będzie dla malucha duuuuuużo wygodniejsza. Parasolka owszem jest super na zakupy do bagażnika czy do autobusu ale dla starszego dziecka.

Umówiłam się dzisiaj na trzecie prenatalne ale dopiero na 8 listopada. A normalna wizyta u mnie dopiero 23 a ja już nie umiem się doczekać.

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Caroline0887 my wizyte mamy 24 października i już czekam na nią z niecierpliwością, mam nadzieję że usg wtedy zrobi to już będzie 29 tc więc chciałabym wiedzieć jak tam mały :) dzisiaj była położna to przynajmniej serducha sobie posłuchałam :) 17 za to idę na glukoze, ciekawe jak moje laboratorium do tego podchodzi czy pozwolą mi wyjść czy będę musiała 2 godz na tyłku siedzieć..

Odnośnik do komentarza

ja sie pytałam mojego czy poinnam zrobic to 3 prenatalne, to powiedział że nie ma potrzeby bo on i tak robi usg co wizytę. W poprzedniej ciązy nawet mi nikt nie mówił że istnienie jakieś 3 prenatalne.Także piszcie czym będzie sie rózniło to badanie od zwyklego usg.

Ja mam taką spacerówke i bardzo ją sobie chwalę. lekka, skrętna, można prowadzic 1 ręką i łatwo sie sklada. dlatego teraz szukam tylko gondoli.
https://www.bociek.eu/5236-bebe-beni-izzy-2013-lekki-w%C3%B3zek-spacerowy.html

Mój termin 01.01.2018 - dziewczynka :)

Odnośnik do komentarza

ja sie pytałam mojego czy poinnam zrobic to 3 prenatalne, to powiedział że nie ma potrzeby bo on i tak robi usg co wizytę. W poprzedniej ciązy nawet mi nikt nie mówił że istnienie jakieś 3 prenatalne.Także piszcie czym będzie sie rózniło to badanie od zwyklego usg.

Ja mam taką spacerówke i bardzo ją sobie chwalę. lekka, skrętna, można prowadzic 1 ręką i łatwo sie sklada. dlatego teraz szukam tylko gondoli.
https://www.bociek.eu/5236-bebe-beni-izzy-2013-lekki-w%C3%B3zek-spacerowy.html

Mój termin 01.01.2018 - dziewczynka :)

Odnośnik do komentarza

ja mam taka spacerowke i bardzo ja sobie chwalę, lekka, skrętna, można prowadzic 1 ręką, i fajnie sie sklada do malych rozmiarów.
https://www.bociek.eu/5236-bebe-beni-izzy-2013-lekki-w%C3%B3zek-spacerowy.html

Dlatego teraz potrzebuję tylko gondoli i chyba odkupie używaną od szwagierki bo szkoda mi wydawac te 1500 zł na pół roku uzytkowania.

Mój termin 01.01.2018 - dziewczynka :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny byłam wczoraj na pierwszych zajęciach w szkole Rodzenia. I??? Upewnilam się że była to najlepsza decyzja jaka mogłam podjąć. Dotarło do mnie jak mało wiem na temat porodu i rzeczy z nim związanych. Mój mąż był przerażony natłokiem informacji, ale z drugiej strony wie z czym przyjdzie mu się zmierzyć. Polecam każdej przyszłej mamie zwlasza tym które przygotowują się do pierwszego porodu zajęcia w szkole rodzenia.
Jak Wasze maluszki? My czekamy na 3 prenatalne ale to dopiero w listopadzie. Samopoczucie dobre tylko bardziej senna jestem

Odnośnik do komentarza

Dorisss gratulacje dla siostry oby się Jaś zdrowo chował :) teraz pewnie tym bardziej nie możesz się doczekać, aż przytulisz swoje maleństwo, jak siostry już mają swoje przy sobie :) a dziadkowie jacy muszą być szczęśliwi- troje wnucząt w tak krótkim odstępie czasu :D
Ja ostatnio w nocy albo nie mogę zasnąć, albo się budzę co chwilę, raz mi strasznie gorąco, a za chwilę zimno. Idzie zwariować. Ja byłam ostatnio na wizycie u lekarza rodzinnego z powodu przeziębienia. Po zbadaniu mi ciśnienia stwierdził zbyt wysoki puls i dostałam skierowanie na badania. Byłam je zrobić wczoraj na czczo. Dzisiaj nie dość, że w nocy spać nie mogłam i się budziłam co chwilę, a przy okazji narzeczonego to jeszcze musiałam wstać chwilę po 6, żeby zająć kolejkę do rejestracji do lekarza. Rejestracja jest od 7.30, a bywa tak, że już czasami od 4 rano ludzie czekają przy przychodni, żeby się dostać, bo jak się przyjdzie punktualnie o 7.30 to już nikłe szanse na to. Przyszłam to była 6.30 i czekałam godzinę, a przede mną oczywiście już sporo ludzi. Wizytę miałam na 9:15, w rejestracji zeszło sporo czasu, potem musiałam iść odebrać wyniki badań i stwierdziłam, że mi się nie opłaca teraz wracać do domu. Obskoczyłam więc sklep i wróciłam. Najlepsze jest to, że lekarz się spóźnił ,później jakiś starszy pan musiał wejść przed innymi, żeby dostać skierowanie do szpitala. Spóźnienie w wizycie było na 40 minut, przejrzał badania, niby w normie, w karcie na poprzedniej wizycie mi napisał "zaburzenia rytmu serca", znowu mi zbadał ciśnienie i stwierdził zbyt wysoki puls, więc wysłał mnie na ekg i znowu czekanie. Po tym badaniu musiałam czekać, żeby znowu wejść do tego lekarza. Stwierdził, że wyszło normalnie tylko niemiarowy oddech. Kazał często badać ciśnienie, a jak będę czuć, że coś jest nie tak mam mówić ginekologowi i wtedy powinien mi wypisać skierowanie do szpitala na szczegółowe ekg, gdzie podłączają pacjenta do sprzętu i przez całą dobę monitorują czynność pracy serca. Jak mi powiedział to, że na tym badaniu wyszło, że jest wszystko dobrze, to nie znaczy, że za 5 minut nie okaże się, że coś jest nie tak i takie chwilowe badanie niewiele daje, że najlepsze jest szczegółowe. Trochę mnie tym przestraszył, bo mój najbliższy kuzyn zmarł na wadę serca jak miał zaledwie 19 lat, a mi też szczegółowo badano serce po urodzeniu bo wykryto u mnie szmery. Do domu wróciłam dopiero o 11 i się czuję jakbym w polu cały dzień spędziła.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny u nas położna nie chodzi i nie dzwoni tylko przy okazji wizyty podsuwają papierek do podpisu i tyle jakieś gazetki dają masakra........aż wam zazdroszczę
po wizycie u lek, nowy lek. miły pierwsze wrażenie dobre, zbadał i na fotelu i usg zrobił maleństwo wazy ok800g( nie dostałam żadnego zdjęcia ani pomiarów następnym razem czyli za m-c sie upomnę !) płeć nie potwierdzona bo siedziało sobie dziecię na pośladkach w położeniu miednicowym i nie pokazało

Odnośnik do komentarza

Mi położna pokazuje wszystko i tłumaczy w ramach szkoły rodzenia u mnie w domu, normalnie tematy mi omawia i też o wielu sprawach pojęcia nie miałam :p materiały też dostałam, przeczytane wszystkie już :) jakieś buteleczki, próbki kosmetyków przynosi :) na każdej wizycie sprawdza też serducho maluszka :)
Monia ja też przeziebiona, w sumie to został mi katar i nigdy nie myślałam że katar rzeczywiście może trwać 7 dni, zawsze po lekach po 3 dniach miałam spokój :p

Odnośnik do komentarza

Szymkowa o takiej właśnie spacerówke myślałam. Mamy jeszcze trochę czasu to się namyslimy. U mnie w bramie dwie mamy też widziałam że w tej spacerowce z wózka 3w1 korzystały tylko chwilkę i zmieniły na spacerówke.
Monia dzięki mamuśka bardzo się cieszy. Tylko jak się dowiedziała że siostry są e ciąży to mówiła do mnie 'Dorociu jak wam się uda to proszę nie w tym roku' hahah posłuchałam i termin na styczeń :D
Ja przez tą szyjke wcześniej i teraz przez męża nie miałam jak ogarnąć szkoły rodzenia. Nawet mi to w głowie nie było. Wiem że są jakieś spotkania z położna u mnie w przychodni. Muszę to iść i ogarnąć.
Dziś kupiłam dwa zestawy pościeli z prześcieradłem i ochrona na szczebelki. Kolejny zakup na allegro ale niestety taka prawda że dużo mniej niż w sklepie i to nawet z przesyłką. Zobaczymy co to przyjdzie. Ostatnio też kupiłam dwa ręczniki do kąpieli ale to w KIK i jeden za 20 zł. Więc cena fajna. Za każdym razem kupuje coś co mi wpadnie do głowy ze zrobionej listy. Czekam z niecierpliwością na naszą gwiazdę.
Dzisiaj dała mi nawet pospac i wstałam przed 11 o_O. A czasami ma tak że jak wstanę w nocy do WC to buszuje i zansac nie mogę. Ale ja głupia się wtedy tak cieszę. Tyle na to czekałam. Tyle łez wylalam że jestem w stanie przeżyć wszystko żeby tylko ucalowac i przytulić córkę <3

Odnośnik do komentarza

Też mam fajną spacerókę - Espiro Magic, ogólnie polecam serdecznie :) Ale to jest właśnie spacerówka a nie parasolka.

Dorissss doskonale wiem jak to oczekiwanie jest bolesne ale jaka później jest radość... :)

Najlepsze są właśnie takie zakupy okazyjne kiedy nie trzeba czegoś kupować na gwałt tylko można się spokojnie rozejrzeć i może coś tańszego znaleźć :)

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Hej! Dziewczyny rzadko tu zaglądam, bo przy dwójce dzieci nie zawsze mam na to czas.

Możecie mi powiedzieć jak się czujecie? Ja właśnie zaczęłam 29 tydzień i trochę się martwię. Często mi brzuch twardnieje i ciągnie w podbrzuszu... wiem, że to trzecia ciąża i powinnam już wiedzieć co i jak, jednak nie kojarzę żebym tak się czuła w dwóch pierwszych. Jeśli chodzi o moje samopoczucię to tę ciążę najgorzej przechodzę, wiecznie zmęczona, ostatnio miałam grypę żołądkową, teraz ucho mnie boli, masakra, czuję się jakbym była w 40 tygodniu :D

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z1panlnke.png

Odnośnik do komentarza

Szamika u mnie ta Ciąża też Inaczej przebiega niż pierwsza, też mnie boli podbrzusze i ciągnie na dół. Boli też w pachwinach, czuje się jak babcia czasem wstac i chodzić nie mogę, zaczęło się tak koło 19 tygodnia, ale na badaniach Niby wszystko dobrze podobno To więzadła

Odnośnik do komentarza

Ja tez wiecznie zmeczona i energii brak. A z uchem mam problemy ponad miesiąc. Nie wiem co się dzieje. Rodzinny stwierdzil zapalenie, dostałam krople z antybiotykiem, tydzień później ból wrócił, poszłam prywatnie do laryngologa i juz jury nic.mi nie było. I faktycznie ból przeszedł ale po paru dniach znowu wrócił. I tak sobie kropie to ucho od czasu do cza parę dni. Juz mnie od 4 dni nie boli a dziś znowu ; (

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...