Skocz do zawartości
Forum

Styczniówki 2018 :)


kiti

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mnie też dawno nie było na forum, jestem w 20 tyg i od wczoraj czuje konkretnie ruchy :) wcześniej tylko takie głaskanie i bulgotanie. W nocy jak się przebudziłam to mała szalała :) Po wizycie u diabetologia pani doktor potwierdziła dziewczynkę więc przynajmniej wiem że mòj gin się nie pomylił:) mowila ze łożysko mam na przedniej ścianie ale to nie oznacza że to łożysko przodujace i że wszystko narazie ok. Za tydzień mam polowkowe usg :) te z was, które już miały to jaką wagę miały wasze maleństwa? I czy rzeczywiście lekarz bada wszystko tak dokładnie ze szczegółami?

Odnośnik do komentarza

U mnie waga na połówkowym 430g, samo badanie USG trwało ponad 20 min i lekarz sprawdzał przepływy, serduszko mózg, nereczki i żołądek, do tego buzinkę czy nie ma jakiś rozszczepów, wszystkie kończyny i plauszki... To było na prenatalnych natomiast na połówkowym u mojej Pani doktor miałam sprawdzaną szyjkę, pępowinę i dokładne pomiary malucha...

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

A widzisz Kiti no to w takim razie ja leżałam a Ty juz z malenstwem do domku szłas a na kiedy masz teraz termin? U mnie sprawdził serduszko twarz rączki nóżki mówił że wszystko w porządku że po tym badaniu 90 % chorob serduszka które wymagalyby operacji jest wykluczonych ;) mój synek na badaniu połowkowym ważył 369g ;) Kiti do jakiego lekarza chodzisz?

Odnośnik do komentarza
Gość balbinka222

Cześć dziewczyny!
Piszę do Was z pewnym pytaniem w sumie :)
Mam w ogóle siostrę cioteczną, która rodzi teraz we wrześniu i po prostu o nic innym nie rozmawia ze swoim mężem i ludźmi wokół jak o ciąży : ) Chodzi do szkoły rodzenia i po prostu zawsze ma jakieś nowinki. Co sądzicie o szkołach? Strata czasu czy warto zainwestować czas i pieniądze?
Wiecie mi nie śpieszno jeszcze do szkoły, ale jestem ciekawa Waszej opinii.
Buziaki dla Was :*

Odnośnik do komentarza

Ja chodziłam do szkoły rodzenia w szpitalu w którym rodziłam. Ogólnie bardzo polecam bo zajęcia z zajmowania się maluszkiem to tak na prawdę niewielka część tych zajęć. U nas był anestezjolog - opowiadał jak wygląda znieczulenie itd, ordynator oddziału mówił ze szczegółami o cesarce, pani psycholog, pani logopeda, no i panie położne które mówiły wiele przydatnych informacji - o tym jak to będzie na samym oddziale, o tym co się dzieje później, gdzie w okolicy są najlepsze przychodnie dla maluchów, gdzie się trzeba udać (do jakiś specjalistów) z maluchami już po powrocie do domu, mówiły o wyprawce, o tym co koniecznie zabrać do szpitala. Ogólnie pokazywały również np kąpanie malucha - no niby normalna rzecz ale jak to sobie ułatwić itd... Zastanawiałam się czy teraz też nie iść ale najnormalniej w świcie nie mam na to czasu czego żałuję...

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09k8fgg2ty0.png
https://www.suwaczki.com/tickers/961l3e5eiyle91jh.png
Aniołki moje pamiętam o Was... i tęsknię... bardzo [*]

Odnośnik do komentarza

Misia a moze zle sie zrozumiałaś z lekarzem . Bo badania prenatalne moze wykonywać tylko lekarz z certyfikatem i wtedy ma on za zadanie sprawdzić szereg rzeczy na usg zgodnie ze standardami i tego NFZ nie refunduje, natomiast na NFZ powinnaś miec zrobione usg : pierwsze miedzy 11-14 tc, drugie miedzy 21-26 tc, trzecie 27-32 tc, ale tych usg nie można nazwać badaniami prenatalnymi

Odnośnik do komentarza
Gość balbinka222

Widzę że zdania są podzielone :P
Caroline - Jasne, przy pierwszej ciąży spoko jak się jest zielonym moim zdaniem, fajnie jak się czuje skądś wsparcie i dostaje się informacje. Ale powiem Ci, że miałaś cały sztab specjalistów! to było w ogóle w Polsce? albo na NFZ? buziaki kochana ;)
Ja przy pierwszej ciąży w sumie nie chodziłam do żadnej stacjonarnej, ale korzystałam z takiego kursu w internecie, Prenalen się nazywał z tego, co pamiętam. W sumie chyba wyszło na to samo, co w zwykłej szkole.

Odnośnik do komentarza

Kiti ja też chodzę do Gruszeckiego, ale Ty za pewne będziesz mieć szybciej dzidziusia ja dopiero na 11. 01 termin, ostatnio mi się wstrzelił idealnie w termin zobaczymy jak będzie tym razem :)kiedy masz kolejna wizytę? :) co do szkoły rodzenia to byłam parę razy w pierwszej ciąży, jak dla mnie fajne zajęcia można się dużo nowych rzeczy dowiedzieć, także jak ktoś spodziewa się pierwszego dziecka to polecam :) teraz niestety też pewnie czasu nie będę miała żeby podejść :)

Odnośnik do komentarza

Klaudiaa dziś byłam tylko po chorobowe, a kolejna wizyta 18.09.

W pierwszej ciąży chodziłam do SR i polecam. Teraz też się zapiszę, ale nie planuje chodzić z braku czasu jak u Was :) ale wybiorę tam położną, która do mnie będzie przyjeżdżać po porodzie no i ktg będę mieć za darmo w miarę potrzeb.

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

Zależy od tego jak Ty się będziesz czuła :) no ja wspominając pierwsza ciąże to pewnie bym była zaraz padnięta na takim weselu, bo jednak pod koniec ciąży się jest ociezalym i zmęczonym, ale to zależy od danej osoby bo znam też takie co w 9 miesiącu bawiły się świetnie na weselu, także każda ciąża jest inna :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja już po polowkowym :) płeć się potwierdziła, mały pięknie pokazał mamusi siusiaka, więc czekamy na naszego Franusia :) serduszko zdrowe, wszystkie pomiary prawidłowe a nasz mały mężczyzna waży 488gr :) łożysko mam na przedniej ścianie, jedyne co mnie martwi to to że mały ciągle położony jest miednicowo :(
Co do szkoły rodzenia w moim otoczeniu znajome chodziły i były bardzo zadowolone :)

Odnośnik do komentarza

Klaudiaa miałam i zostaje z P. Benia Stypa. Zlota kobieta. :)
Ja w pierwszej ciąży miałam wesele w dniu terminu i poszliśmy tylko do kosciola. Oczywiście żałowałam bo to byli bliscy przyjaciele ale myślałam że już urodze i nie chciałam by ponosili koszta. I w końcu urodziłam 8 dni po terminie. Teraz mam wesele 30.09 i idziemy. Chociaz pewnie będzie ciężko mi momentami.

Kk24 jest nieliczny styczniowy chłopak!

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaidqk3nf6dnwie.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1ry0m74u7s.png

Odnośnik do komentarza

To tak jak i ja też miałam Panią B. Stype i przy Niej też zostanę super Kobieta :) ale podobno każda położna stamtąd jest super dlatego właśnie zapytałam kogo miałaś :) Gratuluję wszystkim mamusia, które dowiedziały się już jaka będzie płeć u mnie też będzie ten nieliczny styczniowy chłopczyk, liczyłam tym razem na dziewczynke, ale wyszedł znowu chłopak niestety przewyższają geny męża, ale najważniejsze żeby zdrowe było zresztą synusie są super :)

Odnośnik do komentarza

Kiti my też idziemy na wesele 30 września i później jeszcze 21 października. Mam nadzieję że dam radę i wytrzymam na tych weselach. Tylko jeszcze musze jakąś sukienkę odpowiednią dobrać :)
Teraz czekamy na pierwszą wizytę położnej no i muszę szkołę rodzenia ogarnąć. I myślę, że powoli zaczniemy kompletowac wyprawkę :) na początek ciuszki a łóżeczko, komode i przewijak kupimy jak skończymy remonty :)

Odnośnik do komentarza

Kochane gratuluję udanych wizyt. My mamy wesele 16 września i z mężem jesteśmy świadkami na ślubie :) taki mamy zaszczyt. Moja sukienka będzie się szyla. W pon jadę zdjąć miarę, później jedna przymiarka i dwa 4 dni przed weselem odbieram. Jako świadkowa muszę ładnie wyglądać. Brzuszek rośnie. Piersi mam spore więc to zawsze jest problem z doborem. Więc tym razem postawiłam na krawcowa. Zaczynam się rozglądać za łóżeczkiem i wózkiem. Ciuchy będę mieć po siostrze i dużo od teściowej która szyla ciuchy dla dzieci i trochę tego ma. Teraz też myślę o szkole rodzenia. Jak się nie uda to u mojej gin mogę skorzystać z usługi położnej. No zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...