Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2017


Aneta24

Rekomendowane odpowiedzi

Klaudia- nie stresuj sie. Przy łozysku przodującym zapewne musisz się oszczędzać..i jest to wskazanie do cc, ale jeszcze może się podnieść wyżej :*

Asia- Ty też w pierwszej- to będziemy się uczyć razem;)
Ja z zakupami nie szaleję zbytnio- nie to, co moja Siostra.
Zabroniłam szaleć i kupować- bo "chcę na spokojnie popatrzec, powybierać"- no..to już mam karuzelę z projektorem, kocyk z postaciami z bajki. wózek 3w1 i bujaczek.
To tak w ramach nie-szalenia :D
ja kupiłam tylko 4 body..i muszę się dokształcić w sprawie ubranek.
Nawet nie wiem, co się z czym zakłada, dziecko zimowe trzeba będzie cieplej ubierać- muszę się nauczyć, jak się ciuszki zestawia.
DOmyślam sie, że do spania pajacyk, a na dzień body ze spodenkami (półśpioszki..?) a jak będzie chłodno to jeszcze bluzeczka jakaś wierzchnia.
Ja też się z siebie śmieję, że z jednej strony się Córci nie moge doczekac..a z drugiej trochę jej boję;)

Damy sobie radę- wszyscy w końcu dają ;)

A propos mebelków- nie kupowałam jeszcze nic, ale wstępnie się rozglądam. Mam kilka dni wolnego, więc korzystam.
Widziałam fajne komody w Ikei- białe, tak jak chcę łóżeczko- z dużą ilością szuflad.
Przewijak chyba będzie osobno na stojaku, a komodę chcę taką, żeby posłużyła długo i była pojemna.
Namierzyłam w Ikei coś, co powinno bardzo przypaść do gustu dziewczynce, nawet trochę starszej- wąska komoda/słupek, a jej blat podnosi się bo tam jest schowane lusterko- więc to taka trochę toaletka się robi.
Szufladki ma niektóre wąskie, wyłozone pluszem- akurat na biżuterię czy spineczki.
Myślę, że posłuży nie tylko niemowlakowi, ale też i młoda nastolatka może być zadowolona.
Na razie nie będziemy robić szafy wnękowej- przeciez ubranek wieszać nie będę, a szuflady bardziej się przydadzą- czy teraz czy dla starszaka.
O łózeczku rozmyślałam ostatnio i skłaniam się do szczebelkowego 140x70 z opcją przerobienia na tapczanik dla przedszkolaka.

To tyle moich przemyśleń:)

Emma- dzięki za info :*
Czyli podobnie robiliście- rożek/śpiworek/kołderka. Jak rozumiem sprawdziło się i pomysł nie jest zły.

Fajnie, że czujesz ruchy- ja nic a nic..żadnych rybek ani bąbelków. Chyba jestem gapa :D ale doktor tez mówi, że przez łożysko na przedniej ścianie zacznę czuc później.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzuay3z87t4tjb.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) gratuluje poznania plci oraz dobrych wynikow badan :)
Co do lozyska to mi ost lekarz powiedzial ze jest dosyc nisko i ze to nie dobrze... i ze bedziemy na nastepnej wizycie oceniac
Mam nadzieje ze sie podniesie bo noe wyobrazam sobie lezec do konca ciazy... moja szefowa dostanie zawalu jak ja zostawie sama tzn bez o ecnosci fizycznej w pracy choc wiem ze zdalnie wszystko ogarne

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eni6rp8pj.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny cały czas czułam,że będzie chłopiec,a tu taka niespodzanka Marysia będzie;) SŁONECZKO na poprzedniej wizycie lekarz mówił,że jest nisko łożysko,ale ze nie jest przodujące i żebym się nie martwila. Wczoraj jednak stwierdził,że mamy łożysko przodujące. ZUZA cały czas jestem dobrej myśli,że jeszcze się podniesie. Zalecenie polegiwania dostałam nie kazal leżeć teraz powiedział,że teraz łożysko nie zagraża tylko w późniejszej ciąży. Mam nie dźwigać oszczędzać się i zero współżycia;) Tylko 3 tygodnie szaleństw było nam dane;) Najważniejsze,że małą zdrowa;)

Odnośnik do komentarza

Zuzia, haha jak fajnie się czyta takie posty. Pamiętam że ja też się tak doszkalałam - body, pajacyki co na co i po co a potem i tak polozna tłumaczyła bo teoria a praktyka to była roznica :)
Do 16TC też miałam łożysko przodujace ale na szczęście się podnioslo wraz z rosnaca macica uff jest na przedniej ścianie na szczęście. Tlumi trochę ruchy ale i tak je czuje. Dziś wizyta i ciekawa jestem jak szyjka. Nie mam czasu na odpoczynek, czasem dźwigam synka i czesto boli mnie brzuch... mam nadzieję że wszystko jest szczelnie zamknięte.
U nas imię wciąż jeszcze nie wybrane. Miał byc Ignacy, Patryk, Kamil, Mikołaj ale żadne mi jakoś nie leży. Z Filipem bylismy przekonani od razu i byliśmy w 100% pewni że tak chcemy nazwać syna. Teraz pustka. Jest jeszcze sporo czasu. Moze to bzdura ale wierzę że imię niesie ze sobą pewne cechy charakteru.
Iga - pięknie. Mamy Igę w rodzinie, świetna ładna dziewczyna z charakterem i iskra w oku. Ja uwielbiam imię Zuzia, wszystkie okoliczne znane mi Zuzie to mega fajne dziewczyny!! Wy też forumowiczki, czuć to w postach. A core nazwałabym Monika :)

Odnośnik do komentarza

Justyna133
Założyłam forum zamknięte ale jeszcze nie wiem jak dodawać osoby
wklejam link spróbujcie wejść
https://forum.parenting.pl/grudnioweczki-2017
wydaje mi sie ze tylko ty mozesz dodawac do tego forum nowe osoby.
Ja czytam was w wolnych chwilach ale praca, dom i dzieci i brakuje czasu zeby cos napisac.
Ja plec najprawdopodniej poznam dopiero na polowkowym ale jakos parcia nie mam zeby koniecznie znac plec bobo( po moich przezyciach ciazowych najwazniejsze zeby zdrowy byl) ruchy czuje delikatne sle do kopniakow to jeszcze daleko. Pierwsze zakupy juz poczynione ( pare ciuszkow unisex mam, dziewczynki moje uparly sie zeby kupic juz kosz mojzesza - wiec uleglismy i kupilismy, szukam teraz laktatora no i wozek i lozeczko kupie jak bede w sierpniu w pl.
Rosnijcie zdrowo :*

https://www.suwaczek.pl/cache/beb0b51d54.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...