Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2017


Aneta24

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz mi w ostatniej ciazy w 9 miesiącu córeczka udusiła się pępowina i dlatego lekarz stwierdził ze będzie cesarka i troszkę wcześniej niż termin z usg czy z om. Aczkolwiek moja siostra miała 2 Razy cesarkę i zawsze miała 2 tygodnie wcześniej. Może to zależy od lekarza sama nie wiem albo od tego jak czujesz się w ciazy.

Odnośnik do komentarza

Ja nie wytrzymałam pojechałam do lekarza bo pisałam wam,że krwiak mi dokucza. Krwiaka już nie ma,niby się ucieszyłam,ale...Cały czas krwawienia żywa krwią i mam lekkie skurcze.Lekarz powiedziałem,że się goi i dlatego boli,a krew to końcowe oczyszczanie krwiaka.Jednak dopiero się uciesze jak już nic nie będzie bolalo i nie będzie krwawien. Widziałam mojego bobasa skacze,fika . Czekam do 20.06 na dobrą wiadomość,a i mam pytanie w którym tygodniu lekarz widzi gdzie jest łożysko?

Odnośnik do komentarza

Klaudia, lekarz już powinien widzieć łożysko. Ja mam narazie przodujace (widziała w usg dopochwowym). Stąd biorą sie plamienia. Czekam z niecierpliwością do 20 TC żeby sprawdzić czy się podniesie. Lozysko przodujace po cc to spory problem. Nie mogę dźwigać starszaka i wszystkimi się "wyreczam".
Cesarke robią jakieś 2 tyg wcześniej. Napewno nie czekają do terminu. Też mam termin na 10 grudnia i pewnie będę miała skierowanie do szpitala na końcówkę listopada.

Odnośnik do komentarza
Gość reNiferr

Boże Monia przeszlas tragedie;( wsumie ciaza trwa 40 tyg ale donoszona jest już w 38tyg wiec może tym się sugeruja. Ja dziewczyny dziś czuje się tragicznie. Wiedziałam że upały będę źle znosila;/ kręci mi się w głowie, słabo mi, momentami to się boje ze zemdldje

Odnośnik do komentarza

Julia Pola to Pola :) tez mi sie podoba ;)
Monika bardzo Ci wspolczuje przeczuc
Co do cesarki to ja jestem prawie pewna ze chce miec cesarke. Strasznie sie boje ze cos sie wydarzy przy porodzie itd ze cos sie stanie moejmu dziecku mam jakas schize na ten temat. Rodzilam juz naturalnie i mysle ze wystarczy... wiem ze masa kobiet by mnie skrytykowala no ale to moje cialo i moje dziecko wiec sama moge zdecydowac. Tyle ze nie ma u nas czegos takiego jak cesarka na zadanie. Zostaje tylko psychiatra i zaswiadczenie... z moimi obawami to nie powinno byc problemu.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eni6rp8pj.png

Odnośnik do komentarza

Zuzi teraz jest pełno :p a jak byłam mała to rozpaczałam że jestem jedyną Zuzią na świecie :D
Monia.. Jak przeczytałam co ci się przytrafiło to się poryczałam :( też mam taką historie w rodzinie, moja mama straciła tak pierwsze dziecko, a ja chociaż urodziłam się pare lat później nadal to przeżywam. A jeszcze żeby było ciekawiej mój synek chociaż całą ciąże go prosiłam żeby tylko nie urodził się w TEN dzień akurat wtedy postanowił się urodzić i teraz chodze na cmentarz a potem robie impreze urodzinową..

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c4z17n5ie9qbm.png

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvp07wl9xaic8i.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny dawno mnie tu nie było bo do poniedziałku zylam z dnia na dzień. Mdłości o wymioty od rana do nocy a od wtorku jak ręką odjal. Widzę że większość z Was będzie miała chłopców u mnie 5 koleżanek w tym roku rodzi i urodziła i też sami chłopcy. Ja byłam dziś u lekarza i też niby chłopiec pewność będzie 18 lipca na kolejnej wizycie. Wrzucam zdjęcie i same oceńcie :-) trzymam kciuki za Nas wszystkie abyśmy przetrwały te nadchodzące lato. pozdrawiam :-)

monthly_2017_06/grudniowe-mamusie-2017_58161.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dxtknszj3.png

Odnośnik do komentarza

Zuzia, teraz to imię jest mega popularne ale to jest naprawdę wdzięczne imię. Jak byłam mała (czasy podstawowki) to moja koleżanka miała Babcie Zuzię. To połączenie babci i Zuzi zawsze mnie rozbrajalo bo to bylo takie malo babciowe imię - wokół same Krystyny Bożeny Teresy a tu Babcia Zuzia! Od tamtego czasu mam sentyment do tego imienia :)

Odnośnik do komentarza

Monia, nie wyobrażam sobie tego co musiałaś przeżyć :( A Leonardo... no cóż... oryginalnie ;)

Justyna, dlaczego boisz się opinii innych? Twoje ciało i Twoje dziecko. Nienawidzę tego oceniania matek! Bardziej kierujemy się tym co pomyślą inni niż swoją własną wrodzona intuicja. Jeśli jesteś w stanie załatwić papiery do cc to po prostu to zrób :) Koleżanka rodziła w Anglii i miała 5h skurczy partych, dziecko ponad 4kg... wyciągali go kleszczami. Dobrze ze pozytywnie sie skonczylo. W Polsce zrobiliby cięcie.

Odnośnik do komentarza

U mnie za to prawie wszystkie bliskie kobietki rodzą dziewczyny dawno nie słyszałam o chłopcu,dlatego cały czas myślę,że u mnie będzie chłopiec mam tAkie przeczucie,ale oczywiście będę bardzo cieszyła się z dziewczynki;)Najważniejsze,żeby Nasze bobasy zdrowe były;)i Nas przy porodach bardzo nie umęczył;)Czy,któraś z Was ma skurcze,albo bóle dołu brzucha?

Odnośnik do komentarza

Klaudiaa mnie tez boli brzuch od dwóch dni. Tak jakby na okres. Wczesniej tez mnie bolał, ale to na samym poczatku ciazy. Jakies 3-4 pierwsze tygodnie. Do tego jeszcze zaczęła mnie wczoraj bardzo bolec głowa:( ale wytrzymuje. Czego nie robi sie dla swojego maleństwa. Oby do grudnia. Juz tak bym chciała, zeby sie urodził/ a.
A czy juz kupujecie ciuszki, akcesoria dla swoich pociech? Czy na razie czekacie? ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/3i499vvjshn50uzr.png

Odnośnik do komentarza

Justynaem jak czytam net to jakas plaga z tym ze porod naturalny dla dziecka lepszy zdrowszy itp... a ja znam tyle.przypadkow zdrowych ciaz i niedotlenienia przy porodzie a pozniej widomo... czemu sie o tym nie mowi? Mojej siostrze wycisneli malca mial polamany obojczyk rodzil sie 4.5 kg nikt cesarki nie zrobila a przy drugim dziecku tak popekala ze przez midsiac nie siedziala. A to tylko przypadek mojej siostry. Ja mialam parte bole od 3 w nocy ale pania poloznym nie chcialo sie kroplowki podrecic syn mial sina glowke a ja urodzilam po 4 godzinach partych skurczy i oczywiscie zmiany poloznych ktore podkrecily mi kroplowke.
Co do papierow to nie wiem czy mi sie cos uda. Bede probowac bynajmniej

Mnie tez pobolewa brzuch tak jak na okres. Chyba sie macica rozciaga a jesli chodzi o bol glowy to towarzyszy mi dosc czesto staram sie zapijac woda i wtedy pomaga
Marta ja nic nie mam i narazie nic nie kupuje. Konczymy nasz dom tzn z zewnatrz zeby mozna bylo normalnie wozkiem wyjechac :) mysle ze kolo wrzesnia zrobimy pokoj kupimy komode a pazdziernik i listopad beda zakupy :) wozek kupimy po porodzid bo i tak z miesiac z.domu nie wyjdziemy w grudniu. Zalezy jeszcze jaka bedzie pogoda.
Zastanawiam sie nad koszem mojezesza

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eni6rp8pj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...