Skocz do zawartości
Forum

Mały brzuszek? ;(


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze sie martwisz Jest czym. Ja mialam podobny problem w 30 tyg. Okazalo sie ze lekarz zrobil zle pomiary a wiec polecam zrobic jeszcze raz usg u innego lekarza. Jesli masz lekarza w pon to pewnie wysle Cie do szpitala aby to sprawdzili. W moim przypadku tak bylo.
Uspokoilam sie dopiero jak dwoch roznych lekarzy robilo USG i wszystko bylo dobrze.
Pozdrawiam.
I zdrowka
Daj znac po wizycie :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że pomiarowi przyglądalo sie 2 lekarzy właśnie w szpitalu. Pani doktor że ja to niepokoi, pan doktor, ze jest ok. Po czym na odchodne powiedzieli, że wszystko ok. Jednak boję się czy nie chcieli po prostu zajmować się nie swoją pacjentka... A mojej pani doktor już nie ma.
Już nie wiem co myśleć.

Odnośnik do komentarza
Gość kikimiki

nie martw się na zapas, nie każdy ma wielki brzuch, jedni maja mniejszy inny za duzy, a jeszcze inni w normie, waga dziecka tez się tak nie sugeruj, sa dzici które rodza się z waga 2,5kg o terminie i sa zrdrowe a inne potrafią mieć nawet ponad 4 i tez sa zdrowe, może synek po prostu będzie szczuply albo maly, większym zmartwieniem jest to czy dziecko wogole rosnie, wiec powinnas mieć za tydzień usg, jeśli nie urośnie ani troszku to to jest powod do zmartwien, bo będzie konieczne cesarskie ciecie a potem inkubator, być może lozysko jest niewydolne i nie odzywia dziecka, i tym powinni się zajac, jeśli dziecko rosnie to nie ma powodu do zmartwien, zwyczajnie synek będzie malutki, po za tym znam dziewczyne, co brzuch do porodu miała jak ja jeszcze za nim w ciaze zaszłam, w 39 tyg miała cesarkę z tego powodu bo dziecko było malutkie miało 2kg, moglo by nie wytrzymać porodu, teraz jest zdrowa mala dziewczynka, po prostu jest drobna tak jak i matka

Odnośnik do komentarza
Gość Agaaaaaa

Lekarz po usg w 40 tc (leżałam juz w szpitalu ) powiedział, ze dziecko jest za male i waży ok. 2700. Bałam się, bo z usg u mojego prowadzącego wynikało, że masa urodzeniowa ma byc ok. 3700, czyli o cały kilogram więcej. A synek urodził się duży i zdrowy ważąc 3900!! :) nie denerwuj się, być może lekarz coś poplątał. Jak widać często im się to zdarza.

Odnośnik do komentarza
Gość kikimiki

nawet gdyby wazylo 2700 to nie było by za male, przecietna waga to 3kg, od 2,5kg -3,5kg to norma
na mase urodzeniowa sklada się wiele czynnikow geny, plec, rasa, narodowość , fakt ze w Polsce dzieci rodza się raczej powyżej 3kg miedzy 3 a 4 ale mniejsze niż 3kg nie oznacza nic zlego, mi pod koniec powiedzieli ze syn ma o 2 % za mala glowe w proporcji do ciala, sama na usg już widziałam ze jest malutki ale pulchniutki i ze glowe ma normalna ale podświadomie i tak się ta jego glowa martwiłam bo się w internecie naczytałam o przeróżnych chorobach, czasem mi się wydaje ze jak cos nie jest szkodliwe albo zle to nie powinni o tym mowic ciężarnej bo tylko nie potrzebnie się stresuje a stres ma zly wpływ, z tego względu np. prenatalnych nie robiłam żeby się zwyczajnie nie martwic bo nawet gdyby cos wyszlo to i tak się z tym nic nie da zrobić a człowiek tylko się stresuje

Odnośnik do komentarza

Wg tabel twoje dziecko waży w normie:
(po kolei 10 centyl, 50, 90)
32 tydzień ciąży 1621 1953 2285
(tabel z tej strony: http://www.kalendarzciazy.com/kalendarz/waga-dziecka-w-ciazy-tabela.php), ale w sieci możesz znaleźć sporo innych siatek, które to potwierdzą :)
Nie martw się na zapas. I nie bardzo rozumiem, co to znaczy mały brzuch? Cos się zmieniło i w Polsce wrócono do pomiarów brzucha - tego się juz od wielu lat nie praktykowało. Teraz wszelkie pomiary robi sie poprzez usg. Najwazniejsze bys sie nie denerwowała i była pod stałą opieka lekarzy. Jak któraś z dziewczyn wyżej pisała, za tydzień kolejny pomiar i będą sprawdzać czy dziecko rośnie. I to jest ważne by szło swoim kanałem centylowym, nie musi być wielkie ;)
A jak było na usg połówkowym? Jak się kształtowała waga dziecka na siatce?

Odnośnik do komentarza

Z waga według siatki szedł na 3.5 idealnie po środku. Potem ciut poniżej. Zawsze na tych usg byl ciut lżejszy niż np w tych wszystkich aplikacjach ciążowych. Ale nie były to wielkie odchylenia. Już raz usłyszałam, że dziecko chyba jest młodsze - podczas właśnie pomiaru jego brzuszka. Zaraz potem - a nie, mieści się w normie. Inne wymiary jak główka czy kość (udowa?) były i są zgodne z tyg ciąży.

Odnośnik do komentarza

Jestem w szpitalu juz od jakiegoś czasu. Podbno w bardzo dobrym. I podobno u super Pani doktor. Fakt, że się interesuje. Nie ma problemu, żeby coś wyjaśnić, zrobić badanie. Stres jest, nie da się go wyeliminować. Jeszcze jak się patrzy na te przypadki tu, to człowiek swiruje. Zobaczymy co jutro mi powiedzą. Pewnie dopiero po następnym usg (w czwartek) będzie cos konkretnie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Gość Patryszka

U mnie taka sama sytuacja. USG w 34+4 a dzidzia tylko 1800g. Co gorsze od poprzedniego usg (dokładnie miesiąc wcześniej) przybrał tylko 300g. Główka i kość udowa idealnie na 34+4, a brzuszek na ok 31-32 tydz. Sprawdzili przepływy, wszystkie w normie i kazali sie nie martwić. Pani doktor prowadząca powiedziała, żebym sie na zapas nie martwiła bo ona urodziła sie w 38 tyg i ważyła tylko 2 kg. A w przyszłym tyg idziemy do kontroli na kolejne usg i sprawdzenie jak rośnie maluszek. Trzymam kciuki za was, mam nadzieje ze wszystko ok, i że nasze maleństwa mają po prostu taka naturę że bedą Słodkimi Maluszkami :)

Odnośnik do komentarza

U nas 39tc i 2180g, porod silami natury, 10/10. Co z tegk ze hipotrofik, skoro silny jak byk :)
Nawet jesli okaze sie ze Maluszek bedzie hipotrofikiem, to o niczym nie swiadczy. Wazne zebys byla czujna w czasie jego rozwoju!
Dobrze ze jestes w szpitalu zaopiekowana, wszystko na miejscu.
U nas finalnie brzuszek 4tyg. (27cm) do tylu, a glowka 3tyg. (30cm) do tylu. Syn ma prawie 2 latka, szczuply i z glowka mala ale w normie. Jest proporcjonalny a to najwazniejsze.

https://www.suwaczki.com/tickers/l22n9vvjkwvojafh.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmpxurxf9n.png

Odnośnik do komentarza
Gość kikimiki

trzymaj się, wszystko będzie dobrze , myśl pozytywnie , najlepiej by było żeby dalo jednak rade chocaz do tego 35-36tyg, maluch dostanie zastrzyk na rozwój ploc , brzuszek ze mniejszy to nie problem, ale waga dziecka już jest niepokojaca, ale mimo wszystko powinni zrobić tez usg tym samym aparatem, nie powinno się robic roznymi aparatami bo każdy pokaze inne wymiary, gdyby zrobili tym samym aparatem to by było widać roznice czy dziecko wgl rosnie a to jest nawazniejsze, po za tym trzeba tez brac pod uwagę ze waga jest obliczana na podstawie wymiarow, a wymiary to te kreski które lekarz zaznacza podczas badania wystarczy ze dziecko jest inaczej ulozone lekarz zaznaczy krotsza kreske i już pomiar całkowicie inny, mój mi to tlumaczyl ze nie daje to 100% pewności, koleżance wyliczyli w 37tyg ze dziecko ma już ponad 4 kg a urodzilo się z niecałym 3kg, wiec nie martw się na zapas, a wgl robili usg lozyska

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...