Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Arkadia

Powiększone wezły chłonne po częstych infekcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Syn często chorował od listopada ( pisałam na innym wątku o tym). Ostatnio był chory dwa tygodnie temu (infekcja wirusowa) i wtedy podczas badania syna pediatra stwierdziła powiększone węzły chłonne. Od tamtej pory minęły dwa tygodnie, węzły zaczęły się zmniejszać, i myślałam że już po wszystkim jednak dziś syn znowu narzeka że boli go szyja, jest wyraźnie spuchnięty z jednej strony, choć wyczuwam powiększone węzły po obu stronach. Syn mówi że boli go to miejsce na szyji, gdy dotykam też. Węzły nie są twarde, raczej miękkawe i czuć że powiększone. Nie ma gorączki, nie boli go gardło i nie narzeka generalnie na nic. Ma apetyt. Chcę jutro wykonać kontrolną morfologię( poprzednio spadek WBC i podwyższone Ob) ale nie wiem czy wynik będzie miarodajny. Planuję oczywiście pokazać jutro dziecko lekarzowi. Jaki może być powód powiększenia węzłów ? Bardzo boję się jakiejś ciężkiej choroby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lekarz stwierdził u dziecka zapalenie węzłów i przepisał Bactrim. Dziecko bez żadnych objawów towarzyszących, jedynie ta bolesność spuchniętych węzłów na szyji. Pod pachami ani nad obojczykami węzły nie są powiększone. Czy Bactrim pomoże na tę dolegliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zastosowaniu Bactrimu węzły chłonne się zmniejszyły, bolesność ustąpiła, czyli widać poprawę. A wyniki ? Co można o nich powiedzieć?.Czy są niepokojące ? Powtórzyć morfologię po zakończeniu leczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie doktorze czy wyniki syna są jakieś niepokojące? Zrobiliśmy je w dniu, w którym miał stwierdzone zapalenie węzłów, dostał Bactrim i już po dobie nastąpiła wyraźna poprawa, obrzęk i ból ustąpiły. Czy mam powtórzyć morfologię jak skończymy lek ? Martwi mnie spadek poziomu żelaza, miesiąc temu wynosiło 53 a teraz juz tylko 29, jednak parametry czerwonych krwinek nadal w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie doktorze wykonałam dziś kontrolną morfologię synowi,tydzień temu miał zapalenie węzłów na szyji, dostał Bactrim, oto wyniki z dziś :
Leukocyty 5,53 tys/µl 4,5 13,0 N
Erytrocyty 4,40 mln/µl 3,90 5,20 N
Hemoglobina 12,8 g/dl 12,0 15,5 N
Hematokryt 37,4 % 37 43 N
MCV 85,0 fl 72 87 N
MCH 29,1 pg 26 31 N
MCHC 34,2 g/dl 32,0 37,0 N
Płytki krwi 301 tys/µl 170 450 N
RDW-CV 14,0 % 11,4 14,8 N
PDW 12,3 fl 9,0 17,0 N
MPV 10,9 fl 9,0 13,0 N
P-LCR 31,6 % 19,2 47,0 N
PCT 0,33 % 0,2 0,4 N
Neutrofile 2,54 tys/µl 1,50 8,00 N
Limfocyty 2,45 tys/µl 1,00 6,50 N
Monocyty 0,34 tys/µl 0,30 1,50 N
Eozynofile 0,18 tys/µl 0,03 0,52 N
Bazofile 0,02 tys/µl 0,0 0,1 N
Neutrofile 45,9 % 40,0 60,0 N
Limfocyty 44,3 % 25,0 50,0 N
Monocyty 6,1 % 1,0 6,0 H
Eozynofile 3,3 % 0,0 4,7 N
Bazofile 0,4 % 0,0 2,0 N
Żelazo 116,5 µg/dl 59,0 158,0 N
CRP 0,55 mg/l 0,00 5,00 N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam że syn 45 min przed badaniem przyjął wit.D, rutinacea i tran, oraz syrop Loma Vital, który dawałam mu ze względu na obniżone wcześniej żelazo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedynie monocyty 6,1 przy normie do 6 ale to chyba nie jest jakieś istotne odchylenie od normy ? Cieszę się że wyniki się wreszcie poprawiły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...