Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Arkadia

Użytkownik
 • Zawartość

  0
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0 Neutralna

Personal Information

 • Płeć
  Kobieta
 • Miasto
  Świerzno
 1. Jedynie monocyty 6,1 przy normie do 6 ale to chyba nie jest jakieś istotne odchylenie od normy ? Cieszę się że wyniki się wreszcie poprawiły.
 2. Dodam że syn 45 min przed badaniem przyjął wit.D, rutinacea i tran, oraz syrop Loma Vital, który dawałam mu ze względu na obniżone wcześniej żelazo.
 3. Panie doktorze wykonałam dziś kontrolną morfologię synowi,tydzień temu miał zapalenie węzłów na szyji, dostał Bactrim, oto wyniki z dziś : Leukocyty 5,53 tys/µl 4,5 13,0 N Erytrocyty 4,40 mln/µl 3,90 5,20 N Hemoglobina 12,8 g/dl 12,0 15,5 N Hematokryt 37,4 % 37 43 N MCV 85,0 fl 72 87 N MCH 29,1 pg 26 31 N MCHC 34,2 g/dl 32,0 37,0 N Płytki krwi 301 tys/µl 170 450 N RDW-CV 14,0 % 11,4 14,8 N PDW 12,3 fl 9,0 17,0 N MPV 10,9 fl 9,0 13,0 N P-LCR 31,6 % 19,2 47,0 N PCT 0,33 % 0,2 0,4 N Neutrofile 2,54 tys/µl 1,50 8,00 N Limfocyty 2,45 tys/µl 1,00 6,50 N Monocyty 0,34 tys/µl 0,30 1,50 N Eozynofile 0,18 tys/µl 0,03 0,52 N Bazofile 0,02 tys/µl 0,0 0,1 N Neutrofile 45,9 % 40,0 60,0 N Limfocyty 44,3 % 25,0 50,0 N Monocyty 6,1 % 1,0 6,0 H Eozynofile 3,3 % 0,0 4,7 N Bazofile 0,4 % 0,0 2,0 N Żelazo 116,5 µg/dl 59,0 158,0 N CRP 0,55 mg/l 0,00 5,00 N
 4. Panie doktorze czy wyniki syna są jakieś niepokojące? Zrobiliśmy je w dniu, w którym miał stwierdzone zapalenie węzłów, dostał Bactrim i już po dobie nastąpiła wyraźna poprawa, obrzęk i ból ustąpiły. Czy mam powtórzyć morfologię jak skończymy lek ? Martwi mnie spadek poziomu żelaza, miesiąc temu wynosiło 53 a teraz juz tylko 29, jednak parametry czerwonych krwinek nadal w porządku.
 5. Arkadia

  Odczulanie 6-latka

  Wykonałam dziecku morfologię, w której wyszły podwyższone monocyty oraz eozynofile. Poza tym morfologia w normie. Czy taki wynik w tym przypadku świadczy o alergii syna ?
 6. Po zastosowaniu Bactrimu węzły chłonne się zmniejszyły, bolesność ustąpiła, czyli widać poprawę. A wyniki ? Co można o nich powiedzieć?.Czy są niepokojące ? Powtórzyć morfologię po zakończeniu leczenia ?
 7. Lekarz stwierdził u dziecka zapalenie węzłów i przepisał Bactrim. Dziecko bez żadnych objawów towarzyszących, jedynie ta bolesność spuchniętych węzłów na szyji. Pod pachami ani nad obojczykami węzły nie są powiększone. Czy Bactrim pomoże na tę dolegliwość ?
 8. Syn często chorował od listopada ( pisałam na innym wątku o tym). Ostatnio był chory dwa tygodnie temu (infekcja wirusowa) i wtedy podczas badania syna pediatra stwierdziła powiększone węzły chłonne. Od tamtej pory minęły dwa tygodnie, węzły zaczęły się zmniejszać, i myślałam że już po wszystkim jednak dziś syn znowu narzeka że boli go szyja, jest wyraźnie spuchnięty z jednej strony, choć wyczuwam powiększone węzły po obu stronach. Syn mówi że boli go to miejsce na szyji, gdy dotykam też. Węzły nie są twarde, raczej miękkawe i czuć że powiększone. Nie ma gorączki, nie boli go gardło i nie narzeka generalnie na nic. Ma apetyt. Chcę jutro wykonać kontrolną morfologię( poprzednio spadek WBC i podwyższone Ob) ale nie wiem czy wynik będzie miarodajny. Planuję oczywiście pokazać jutro dziecko lekarzowi. Jaki może być powód powiększenia węzłów ? Bardzo boję się jakiejś ciężkiej choroby.
 9. Arkadia

  Odczulanie 6-latka

  Witam, mój 6-letni syn ma stwierdzoną astmę ( testy skórne dodatnie na roztocza kurzu oraz pleśnie) jest pod stałą opieką pulmunologa. Dodatkowo od dłuższego czasu obserwuję u syna świąd skóry (jest sucha i swędząca), pojawiają się bąble ( nie są to ukąszenia) które go swędzą. Ponadto syn często trze oczy ( mówi że go swędzą) , miewa czerwone małżowiny uszne oraz spuchniętą górną wargę, a także czerwone plamy na policzkach, suche i gorące. Udałam się z synem do alergologa, który stwierdził że syn tak reaguje na roztocza i trzeba go odczulać. Spodziewałam się raczej, że dziecko dostanie jakiś syrop przeciwhistaminowy i na tym się skończy, tym czasem zaproponowano odczulanie. Czy to dobra metoda dla dziecka w jego wieku ? Czy nie ma innego sposobu ? I czy faktycznie opisane objawy mogą wskazywać na uczulenie na roztocze kurzu domowego ? Dodam że testy pokarmowe I stopnia wyszły ujemne.
 10. Badanie oczywiście wykonam, ale co z tymi węzłami chłonnymi? Jak długo obserwuje się powiększone węzły u dziecka po chorobie ? Kiedy powinny zniknąć ? Denerwuję się.
 11. Panie doktorze, półtora tygodnia temu u syna lekarz w badaniu fizykalnym stwierdził powiększone węzły chłonne na szyji i pod pachami (początek infekcji) . Dziecko jest obecnie zdrowe , twierdzi że te węzły pod pachami już go nie bolą, jednak z jednej strony szyji nadal ma boleśnie powiększony węzeł chłonny. Jak długo może trwać taki stan i czy jest to coś niepokojącego ? Jestem trochę zmartwiona i nie wiem co o tym sądzić, biorąc pod uwagę niezbyt wzorowe wyniki krwi ( na początku postu). Morfologię będę powtarzać w tym tygodniu, czy może wykonać jeszcze dodatkowe badania ?
 12. Panie doktorze, udałam się z do innego pediatry ( ordynatora oddzału dziecięcego) która po szczegółowym wywiadzie i badaniu dziecka poza stwierdzeniem kolejnej infekcji wirusowej ( opryszczkowe gardło- 6sta infekcja od listopada) powiedziała że stan w jakim znajduje się teraz syn ( wpadanie z infekcji w infekcję ) to efekt nieprawidłowego leczenia. Powiedziała że syn prawdopodobnie niepotrzebnie dostał antybiotyki, a przynajmniej jeden . wiem że antybiotyki wyjaławiają organizm który jest bardziej podatny na infekcje. Jak zatem wspomóc organizm i jak odbudować to wszystko co wyniszczyły antybiotyki, by syn zaczął walczyć z infekcjami? Za Pana radą zapisałam syna do alergologa, mamy również zalecenie żeby sprawdzić trzeci migdał. Szczepionka którą Pan polecił ma zapobiegać infekcjom bakteryjnym, czy w tym przypadku pomoże odbudać układ odpornościowy ?
 13. Dziękuję za odpowiedź, zastosowałam się do Pana wskazówek, jednak mam jeszcze pytanie. Czy jest możliwe żeby lekarz pierwszego kontaktu nie rozpoznał u dziecka szkarlatyny ? Syn zaczął infekcję w środę, troche bolało go gardło i był zmęczony, do tego temperatura 38,3 która ładnie spadła po lekach i dziecko już w nocy nie miało gorączki. W czwartek i piątek dziecko juz właściwie bez tepmeratury, bawiące się, z apetytem itp. Oprócz tych spuchniętych migdałków nie zauważyłam niczego niepokojącego. W piątek dziecko było u lekarza na kontroli i ten nie stwierdził nic poza infekcją wirusową. Jednak dzis zauważyłam u niego coś co mnie zaniepokoiło, a mianowicie język. Ma biały nalot na wierzchu, jednak jeden brzeg języka jest czerwony i pokryty takimi wystającymi krostkami. Dodatkowo na klatce piersiowej zauważyłam drobną wysypkę w ilości dosłownie paru krostek, jednak bladą, nie plamistą jak w przypadku płonicy. Na policzkach syn ma również drobne krosteczki. Nie wiem co o tym myśleć, wczoraj dziecko oglądał lekarz i nic nie stwierdził. Boję się że coś zostało przeoczone a z tego co wiem po szkarlatynie możliwe są powikłania. Widziałam kiedyś malinowy język u starszego syna, który przechodził szkarlatynę, jednak wtedy początek choroby był gwałtowny a u dziecka stwierdzono anginę. Dopiero potem pojawił się język. Czy możliwe jest że dziecko przechodzi jakąś łagodną odmianę szkarlatyny ? Nie chcę doszukiwać się chorób, ale boję się powikłań w przypadku nie leczonej choroby, bo poza lekami przeciwwirusowymi nic więcej nie podaję dziecku.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...