Skocz do zawartości
Forum

Wrzesniówki 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Wadera z moim synem też miałam pod górke jak miał półtora roku nagle przestał mówić mama tata itd różne były opinie od autyzmu po afazje zaczął mówić w wieku4 lat. Chodziliśmy z nim cztery razy w tygodniu na terapie teraz ma 9 lat i same 5 i 6 w szkole także głowa do góry bedzie doborze

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny byłam dzisiaj u swojej ginekolog na usg zobaczyłam bijące serduszko :-) moje maleństwo ma 1.23 cm i wg usg to 7+3 termin mam na 16.09
ja od jutra tez zostaje w domu sama mąż wyjeżdża na 6 mcy no a w domu 5 letnia córka która wazy 18 kg. Nie mogę liczyć na pomoc rodziny męża( skomplikowana sytuacja mieszkamy obok siebie) no cóż teściowa to taka dokładnie jak z dowcipów. Moja rodzina pomocna niestety już nie tak blisko mnie. z Córka tez ciągła rehabilitacja turnusy rehabilitacyjne wiec nie bedzie łatwo:-( Wadera28 my tez pod opieka nie jednej poradni, tez zajęcia z integracji sensorycznej

Odnośnik do komentarza
Gość strawberry

Princessa ja poznałam płeć w 13 tygodniu (85%) a w 20 tyg, lekarz tylko potwierdził. Jak byłam na usg w 32 tyg to obawìałam się, czy coś jej jednak nie wyrosło :D jeśli idziesz prywatnie i do dobrego lekarza, to powinien już określić. Niektórzy lekarze są jednak ostrożni i wolą nie powiedzieć nic.

Kaska30 to ja jednak jestem rok starsza :) odebrałam dziś kartę ciąży i tam też pisze, że na 1 wizycie dzidziuś miał 1.23 cm i 7t4d :)

Misia2407 to normalne, że zazwyczaj ciągnie, czy pobolewa z jednej strony bardziej :)

Fasolka111 może lepiej poczekać na rozwój sytuacji. Usg za tydzień będzie dużo pewniejsze moim zdaniem. Dbaj o siebie i bądź cierpliwa. Będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza

u mnie w pierwszej ciąży dowiedziałam sie dopiero w 32 tygodniu, córka wcześniej nie chciała sie ujawnic;-) na internecie wyczytałam ze jest to możliwe już od 12 tygodnia chociaż późniejsze badania są bardziej pewne gdyż dziecko jest większe i bardziej sie różnicują ze względu na płeć... jakoś tak ;-)
odnośnie badań prenatalnych ze względu na mój wiek a rocznikowo to juz 30 gin doradzała zrobienie badania prenatalne przy czym mówiła ze najlepiej wykonać je 2 razy na początku ciąży i kolejny raz miedzy 20-22 tygodniem. w moim przypadku zaleciła wykonanie tych badań tylko razmiedzy 20-22 tygodniem, ze względu na brak chorób genetycznych w rodzinie. Co o tym myślicie???

Odnośnik do komentarza

Cześć wam po dłużej przerwie, w końcu przeziębienie ustępuje i zaczynam ogarniać. Princessa moja doktor mówiła, że pierwsze prenatalne między 11-14 tygodniem jeśli chce zrobić. Na początku byłam co do tego pewna, teraz już nie do końca, nie ma żadnych chorób w rodzinie a mam zaledwie 23 lata wiec już nie wiem czy robić czy nie. Roznieś dokuczają mi sny, strasznie realistyczne, budzę się kilka razy w nocy... Mam druga wizytę w piątek, trzymajcie kciuki by fasolka mimo mojego przeziębienia prawidłowo rosła

http://www.suwaczek.pl/cache/2b80583b4a.pngTekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Dołączam do Was. Data ostatniej miesiączki 09.12.2016, według internetowych kalkulatorów to 8 tc i termin na 15.09.2017 :). Dziś byłam u ginekologa na NFZ - totalne rozczarowanie. USG zrobione tak szybko, nawet mi nic nie pokazał. Powiedział tylko, że jest żywy zarodek i jest echo serca ( z czego oczywiście bardzo się cieszę) na moje pytanie, który to tydzień ciąży powiedział : "a jakie to ma teraz znaczenie, określa się tydzień ciąży dopiero w 11-13 tygodniu". Pytałam również o upławy, miałam w sobotę jasnoróżowe, później beżowe-żółte. Powiedział, że tak może być na początku i ważne, że nie są czerwone ale nawet mnie nie zbadał. Zazdroszczę Wam, że wiecie ile wasze fasolki mają cm, który tydzień i widziałyście coś na USG. W przyszłym tygodniu idę do gin prywatnie. To moja pierwsza ciąża i mam 27 lat ( właściwie na eoczniki to już 28:)) Pozdrawiam wszystkie wrześnióweczki.

Odnośnik do komentarza

My poznalismy plec syna na 99% w 12tc, ale bylismy u jednego z najlepszych specjalistow usg dostepnych na poludniu (takie kraza o nim pogloski wsrod ginekologow). Teraz tez do niego idziemy w 13tc i liczymy na to ze znow sie nie pomyli. U mnie na nfz sa robione 3usg 1,2 i 3 trym. Pierwsze jest zwane prenatalnym i szacuje wszelkie parametry plodu. Wiecej usg nie ma chyba ze sytuacja tego wymaga. My dodatkowo robimy trzy usg u specjalisty o ktorym wyzej pisalam, wole nie podgladac maluszka za czesto bo w srodowisku lekarskim zaczeto podwazac nieszkodliwosc usg.
Witam nowe Mamy i zycze powodzenia, szczegolnie tym, ktore maja komplikacje i maja wiecej dzieciaczkow do ogarniecia!!

https://www.suwaczki.com/tickers/l22n9vvjkwvojafh.png
http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmpxurxf9n.png

Odnośnik do komentarza
Gość strawberry

Namura witamy! Jak masz możliwość to polecam zmianę lekarza. Już na początku długiej drogi taka znieczulica. Wydaje mi się, że lekarz powinien rzeczowo odpowiadać na pytania pacjenta, a nie pytać jakie to ma teraz znaczenie. No cholera ogromne! Zwłaszcza dla samej zainteresowanej ciężarnej.

Kaska30 wydaje mi się, że to pierwsze duże usg jest bardzo ważne. Nie ze względu na poznanie płci, ale dowiemy się czy nosimy pod sercem zdrowe maluszki. Ogólnie te 3 usg 12-20-32 tyg są najważniejsze.

Mikuliska ja też przeszłam przeziębienie i z dzidzią wszystko ok. U Ciebie też tak będzie ;)

Odnośnik do komentarza

~strawberry
uważam tak samo jak Ty..w ciąży z córka miałam ich nawet wiecej mysle ze ok 5.. Teraz to moje drugie usg. Pierwsze potwierdzające pęcherzyk ciążowy z 13.01 i z dzisiaj z pięknie bijącym serduszkiem. Generalnie gin zaproponowała mi badania prenatalne nie u siebie w gabinecie, w zasadzie mówiła tylko o możliwościach, nie zależy mi na płci, może to brzmi kolokwialnie porostu chce żeby moje dzieciatko było zdrowe:-)

Odnośnik do komentarza
Gość strawberry

Karciaa może to tylko chwilowe. Nie stresuj się. Póki nie ma plamień to jest ok.

Kaska30 te 3 usg to są te prenatalne. Można dodatkowo zrobić testy z krwi, ale te uważam za zbędny wydatek jeśli nie ma żadnych wskazań.

Odnośnik do komentarza

Karcia spokojnie. Mialam tak w ciąży z synem i to wielokrotnie- szału dostawalam przez to i schiz a wszystko bylo.ok.

Fasolka jesli nic sie nie dzieje- poczekajcie. Ale jesli cokolwiek cię zaniepokoi to robcie jak najszybciej w twoim przypadku moze to byc ważne.

Witaj Namura :)

Grupa fb "Wrześniówki 2017- jesteśmy w ciąży" sporo tam juz dziewczyn i jest bardzo miło :) faktycznie latwiej tam pisac! Mnie się parenting przez tel wiesza a przy moim synku na kompie ciężko nawet rachunki oplacic

//www.suwaczki.com/tickers/3jgxgzu3b3j2gka0.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Niesmialo dolaczam do Waszego grona :)
Dwa tygodnie temu mialam pierwsza wizyte i potwierdzenie pecherzyka. Jutro ide znowu i mam nadzieje, ze zobacze serduszko. Z kalkulatorow termin wychodzi mi na 14 wrzesnia.
Mam 29 lat i córcię dwulatkę, ktora potrafi dac czasami w kosc. Zaczynamy etap buntu ;)
Niecaly rok temu stracilam dzidzie w 12 tc. To byl i jest straszny cios, nadal nie moge sie pozbierac. Staram sie myslec pozytywnie i czytanie tego watku bardzo mi w tym pomaga.
Dziewczyny radzilabym Wam zrobic usg prenatalne pierwszego trymestru. Dzieki temu dowiecie sie czy wszystko ok z dzidzią.

Zycze Wam nudnych ciaz i zdrowych dzieciaczkow!

Odnośnik do komentarza

Nie jestem noderatorem to nie widzè :) ale pomyslalam sobie ze z my z parentingu mozemy tez swoją kameralną grupę stworzyć. Tak zrobilysmy z marcówkami 2015 i grupa trzyma sie do dzis i naprawde wspaniale przyjaznie powstaly lącznie ze spotkaniami mimo że jestesmy z roznych miast! To wspaniale! A ja tez jestem za mniejszą grupą gdzie wiem kto jest kim itd bo z czasem pisze się o naprawdę intymnych sprawach i nie chce zeby inni obcy o tym czytali.

//www.suwaczki.com/tickers/3jgxgzu3b3j2gka0.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...