Skocz do zawartości
Forum

Wymaz z napletka niemowlaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Właśnie odebrałam wyniki wymazu spod napletka mojego niespełna 4 miesięcznego syna wyhodowane szczepy to Proteus mirabilis i Escherichia coli (jedno i drugie nieliczne), bardzo proszę mi powiedzieć co to oznacza? Nie mogę skontaktować się z moim pediatrą. Badanie było zlecone ponieważ mój synek stracił apetyt i lekarz stwierdził aby zbadać mocz, w moczu wykryto bakterie a poziom leukocytów był 30-40 oraz ph moczu ponad 7.
Jak leczy się te bakterie i skąd się wzięły?
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziekuję.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23904.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Proteus mirabilis (Pałeczka odmieńca) jest to tlenowa bakteria Gram(-) z rodziny Enterobacteriaceae, naturalny składnik flory fizjologicznej przewodu pokarmowego, ale może wywoływać zakażenia układu moczowego (częste w kamicy) i zakażenia ran.
Bakteria atakując układ moczowy posiada unikalną zdolność do wpełzania wbrew ruchom mięśniówki pęcherza skąd, może szerzyć zakażenie na inne układy. Częste infekcje P. mirabilis mogą się przyczyniać do powstawania kamieni w nerkach i pęcherzu moczowym, ponieważ bakterie te wytwarzają ureazę i zmieniają pH moczu na zasadowe powyżej 7.
Leczenie wymaga antybiotykoterapii i zakwaszenie (obniżenie pH moczu).
Podobnie sytuacja ma się z E coli normalnie występującą w przewodzie pokarmowym, a w układzie moczowym szerząca zakażenie o dość ciężkim i uciążliwym przebiegu. Często przyczyną zakażeń E. coli i P. mirabilis u małych chłopców są wrodzone wady układu moczowego dlatego po wyleczeniu z infekcji zalecałbym wykonanie USG jamy brzusznej ze szczególnym uwzględnieniem układu moczowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...