Skocz do zawartości
Forum

Sierpniowe mamusie 2017


ineeska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aniolkowa_mama

Ja też miałam prawidłową cytologie. Czasem te polipy tworzą się dopiero w ciąży pod wpływem hormonów. Czasem po prostu pochwa jest bardziej przekrwiona. Moze to po wspolzyciu? Najważniejsze że w usg nie ma nic niepokojącego.

Odnośnik do komentarza

Uśmiechnięta a kiedy miałaś ostatnią @? Lez sobie spokojnie, spróbuj wyluzować, wiem,wiem, łatwo powiedziec, ja w poprzedniej ciąży miałam plamienie, taki właśnie różowy śluz w 6 tygodniu, lekarz stwierdził, że może zarodek się głębiej wgryzal... Dostałam od razu Duphaston i nakaz leżenia, szalałam z rozpaczy,bo 2 m- ce wcześniej poronilam ale wtedy to miałam ból skurczowy podbrzusza, takie pilnowanie mocne i krwawienie a po kilku godz krwotok ( to już w szpitalu), więc taki śluz różowy i ew. lekkie pobolewanie brzucha to najczęściej nadaje się do leżenia i tabletek na podtrzymanie i mija i wszystko jest ok później. Jak Cię nachodzi panika to spróbuj oddychać powoli i głęboko,pomaga a przy okazji dotleniasz krew i dziecko ma lepsze warunki dla rozwoju, bo jak jest się spietym to automatycznie plycej oddychasz kochana, uśmiechnij się Uśmiechnięta i nie czytaj czasem o promieniach na necie, bo to najgorsze co może być. Często zmieniaj strony ciała jak leżysz, bo jak się założysz to kości bolą i ledzwiowy odcinek kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza

Ost miesiaczke mialam 23 listopada. Odkad zrobilam test nie wspolzylam. Wole poczekac do wizyty i co mi powie lekarz. Ja juz raz poronilam tez tylko to byla wtedy czerwona krew. Stracilam wtedy blizniaki. Poronilam wlasnie miedzy bozym narodzeniem i nowym rokiem i to jeszcze poteguje bo zawsze cos sie dzieje. Z moim synkiem jak mial miesiac na swieta tez wyladowalismy na chirurgii. Ze az sobie mysle ze to jakies fatum :(

Odnośnik do komentarza

No tak, po przebytym poronieniu to trudno się pozbyć tego strachu. Pocieszające jest to,że ogromną większość poronienia to po prostu selekcja, która nie często zdarza się jednej kobiecie częściej niż raz. Badalas tsh?
Jutro rano jadę na krzywą cukrową i już na sama myśl mam dość...muszę być na czczo, więc już w samochodzie będzie mnie mdlilo, później kubeł z 75 gr glukozy i 2 godz siedzenia, obym nie zemdlała i nie zwymiotowala...Nie wiem czy mogę wziąć Letrox( na tarczyce) po obudzeniu. Właśnie wysyłam męża po pojemnik na mocz ( ważna sprawa...) i - po lody ( ale to przecież tylko przy okazji:))

Odnośnik do komentarza

Uśmiechnięta, jeśli mdłości będą Ci się bardzo nasilac albo zaczniesz nabrzmiewac- nabierać wodę, to zapytaj lekarza czy może Ci zmienić na lutkę dopochwowa.
Wiem coś o strachu o maleńkie dziecko, moja - już teraz 3 latka, 3 godz po urodzeniu dostala zapalenia płuc, ósmy prężnej, zapaść1, reanimacji, respirator i drenaż płuc, zapaść 2 - zatkał się drenaż, reanimacja2, drgawki obwodowe, chrzest, transport na Ligote pod respiratorem ciągle- ogółem 11 dni , po 3 tygodniach dostaliśmy dziecko do domu, od razu rehabilitacja met. Vojty, brak napięcia miesniowego w osi centralnej= dziecko leżące, potem reh. met. Bobath, kredyt, brak dźwięków jakichkolwiek do 14 miesiąca, orzeczenie o niepełnosprawności. Teraz- chodzi,tańczy,biega, mówi, sprytna, uparta,kochana,odratowana. Zostały zaburzenia czucia,ale nad tym pracujemy non stop,ma w przedszkolu zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju. Lekarze- 3 neurologii nie dawało jej szans na chodzenie ... uparlismy się a że jestem oligofrenoped. to całą ścieżkę rehabilitacji ustawialam i modyfikowalam wg potrzeb i progresywny małej, teraz ci neurolodzy patrzą na nas jak na jakiś wybryk... sukcesu rehabilitacyjnego.

Odnośnik do komentarza

Axam podziwiam za wytrwałość ale czego my matki nie zrobimy dla swoich dzieci. Mam podobne przeżycia. Cesarka na szybko w 39 tyg ze względu na bardzo duże tętno dziecka. Diagnoza "dziura w sercu" i tachekardia. Chrzest w szpitalu i szybki transport do CZD ale wszystko skończyło się dobrze. Wiele lat wahała się czy chce drugie dziecko. Stąd mój strach kiedy wczoraj na usg nie zobaczyłam serduszka. Jeśli się nie uda więcej nie spróbuję.

Odnośnik do komentarza

Lex doczytałam, że ok 20 doszło u Ciebie do zapłodnienia. Bylas 19 na wizycie i lekarz określił ciaze nabór 6 tydz. U mnie don zaplodnienia doszło ok 21-22.11 i 22.12 widziałam już serduszko, a to według lekarza był 6tydzien 2 dzień. Według moich i aplikacji 6 tydzień 3 dzień. Wiec wychodzi na to, ze u Ciebie wszystko dobrze

Odnośnik do komentarza

Nieplanowanamamusia- Ty się nic nie przejmuj, ludzie, których spotykamy na swojej drodze niekiedy mają na nasze życie decydujący wpływ ale czasami pojawiają się po to żeby właśnie jedynie i aż je zmienić. Tak po długim czasie się okazuje, zupełnie z dystansu, że to co się kiedyś tam stało, wcale nie było i nie miało być przypadkiem. W moim życiu bywały takie zwroty akcji, że momentami prawie traciłam wiarę w ich jakikolwiek sens a po dłuższym czasie okazywało się, że tak właśnie miało być i tak jest najlepiej. Jak dostajesz puzzle z 1000 kawałków też nic do niczego na początku niepasuje. Ciesz się swoją ciąża, tylko dzidziuś jest teraz ważny, całą reszta to tylko tematy poboczne, zaufaj losowi i po prostu się ciesz, dziecko to wielki dar.

Odnośnik do komentarza

Asjer ja mam termin na 12 sierpnia, rzeczywiście mamy blisko ;) pewnie rzeczywiście za bardzo się przejmuję tymi wyliczeniami.
Dziewczyny, czy którejś z Was wypadają może włosy garściami? Dotąd byłam pewna, że to wina odstawienia tabletek, jednak przez tyle lat wspomagały hormonalnie, ale to jednak przez ciążę... jak tak dalej pójdzie to urodzę łysa :( paznokcie też zrobiły się słabe, hybryda z nich odłazi, są łamliwe, wcześniej nie miałam z tym problemów.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ywn157u1qwnog.png

Odnośnik do komentarza

Asjer ja mam termin na 12 sierpnia, rzeczywiście mamy blisko ;) pewnie rzeczywiście za bardzo się przejmuję tymi wyliczeniami.
Dziewczyny, czy którejś z Was wypadają może włosy garściami? Dotąd byłam pewna, że to wina odstawienia tabletek, jednak przez tyle lat wspomagały hormonalnie, ale to jednak przez ciążę... jak tak dalej pójdzie to urodzę łysa :( paznokcie też zrobiły się słabe, hybryda z nich odłazi, są łamliwe, wcześniej nie miałam z tym problemów.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w390bv3qgm1zx7.png

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ywn157u1qwnog.png

Odnośnik do komentarza

Lex, zrób badania tarczycy, jeśli nie robiłaś bardzo niedawno, u mnie tak zaczęło się obawiać niedoczynnosc tarczycy. Tsh, ft3 i ft4, anty Tpo.
I najlepiej do endokrynologa z wynikami żeby zrobił usg tarczycy, to na serio istotne. U mnie wyszło jeszcze w normie tsh, ft3 i ft 4 ( przy górnej granicy) , ale przeciwciała ( anty tpo) wyszły 200 razy przekroczone, łącznie z usg tarczycy orzekla mi hashimoto, od razu hormony uzupełniające niewydolna tarczyce. Bez nich ciężko jest utrzymać ciążę i dziecko może się niedobrze rozwijać i może urodzić się z wrodzona niedoczynnoscia tarczycy. Nie mam na cekinÓw straszyć ale warto to wykluczyć i jeśli coś nie tak to szybko suplementowac. Acha, no i włosy mi przestały wypadać a było już..... łyso... Jeszcze biore selen, jod 200, no i mój kochany, Letrox 75 mg., który zostanie że mną do końca życia,ale tak zajeb... zaczęłam po nim funkcjonować, na powrót wróciło do mnie życie:) Biorę od sierpnia, wcześniej myślałam, że zostanę łysą, wariatką (bo też to wpływa na stabilizację emocjonalną), ciągle zaspana, coraz grubsza ( bo niedoczynnosc spowalnia metabolizm), bez męża ( bo brak libido). Warto robić badania i wybrać się do endokrynologa, bo wypadanie włosów nie bierze się znikąd.
Się rozpisałam, bo mam kupę czasu, jestem na badaniu krzywej cukrowej. Udało mi się wypić kubek przeraźliwie słodkiego dziadostwa, uczyniłam to tylko i wylać,nie siła woli, za 20 min drugie pobranie krwi a za kolejna godz trzecie, ostatnie. Odbija mi się co chwilę ta glukozy,ale ogólnie nie jest źle:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...