Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
gwiazdka0

Blizny u dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartoszka

Kup w aptece plastry z silikonem Sutricon Kids. Ja stosowałam u mojego syna po szyciu łydki, naprawdę szybko wygładzają bliznę. Nie wiem jak duże to skaleczenie, ale plastry można przycinać w dowolny sposób, więc nie będziesz miała problemu z dopasowaniem. Na plastrach są tatuażowe obrazki, więc syn nawet się nie opierał przed przyklejaniem. I szybko zobaczysz efekt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama kupowałam dla córki te plasty są świetne. Po wakacjach niestety jak to u dzieci zostało trochę śladów po skaleczeniach i stłuczeniach, ale to tylko dziecko, przeciez nie zabronie biegać i bawić się. W opakowaniu jest 5 plastrów o rozmiarze 3 x 7 cm z efektem tatuażu z zabawnymi zwierzątkami. Moja mała chętnie je daje przyklepić. Pani w aptece poinformowała mnie że plaster należy zmieniać średnio co 3- 5 dni, jednak najlepsze efekty uzyskuje się, wymieniając plaster co 24 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Majaśka

Nie znam jeszcze tej wersji plastrów dla dzieci, ale stosowałam te "dorosłe" po operacji. Naprawdę długo można je nosić. Ja nosiłam 4-5 dni i nawet brałam w nich prysznic. Nic nie zeszło, pięknie się trzymały przez cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Awela

Czy to te same plastry, które używa się na bliznę po cesarskim cięciu? Słyszałam, że są świetne, położne zachwalały w szpitalu. Ja też zamierzam stosować, jak tylko blizna się trochę zagoi (jestem 10 dni po cesarce)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sama się zastanawiam czy nie kupić sobie tych plastrów bo jak zobaczyłam na mojej córce że bliznę zaczyna być widać coraz mniej to muszę koniecznie spróbować na swoje:-) Znalazłam też na youtube fajny filmik który pokazuje na jakiej zasadzie te plastry działaja :-)

może macie ochotę zerknąc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość linaia

Tak, w aptece. Koszt to około 60 zł za opakowanie. No mniej więcej, bo w róznych aptekach mają różne ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rejeksandra

gwiazdka0
A w opakowaniu tylko 5 tych plastrów? Są jakieś większe opakowania czy tylko takie?

5 plastrów to wcale nie tak mało, docinasz je na wymiar, u nas jeden plaster wystarczał na ucięcie 4-5 kawałków, każdy kawałek do 5 dni na skórze, więc jedno opakowanie wystarczyło nam na kilka miesięcy kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bacia123

Plastry silikonowe są super skuteczne na blizny, zaczęłam je stosować na bliznę po cesarce. Dzięki plastrom blizna nie swędziała, nie ciągnęła, jednego plastra używałam kilka dni nawet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamilla36

Polecam zastosować krem Octenicare. Stosuję u siebie i swojego dziecka i nie dość, że wspomaga procesy regeneracyjne skóry, to działa też łagodząco. Sprawdza się więc idealnie na takie wypadki, ale jest też dobry przy łuszczycy i AZS. Powinnaś być z niego zadowolona 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...