Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Karolina Słowik

Hybrydy w ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina Słowik

Hej. Chciałam zapytać czy wy będąc w ciąży robiłyście sobie manicure hybrydowy? Czy jest to w jakiś sposób niebezpieczne dla dziecka? Czytałam trochę o tym ale zdania są podzielone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będąc w ciąży może brakować Ci witamin. Pierwsze objawy braków w Twoim organizmie można zauważyć właśnie na paznokciach. Jakieś przebarwienia, powiększona łamliwość itp. To czy zrobisz paznokcie hybrydowe zależy tylko od Ciebie. Ja stawiałabym na zwykłym lakierze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny ale macie świadomość, że do porodu powinno się jechać z niepomalowanymi paznokciami u rąk? Gdyby zaczęły się komplikacje i potrzebna by była np. cesarka, to na paznokciach anestezjolog sprawdza, czy wszystko ok(jak nie, to paznokcie pierwsze sinieją).

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od lat noszę żele a dłuższego czasu hybrydy. W ciąży też nosiłam.

Rzeczywiście do porodu nie powinno być nic na paznokciach, ale nie potrafiłam sobie odmówić, więc na ostatni miesiąc zrobiłam po prostu w miarę przezroczyste, a od nóg miałam jak zwykle czerwone.
W szpitalu (państwowym) nikt mi nic złego nie powiedział. Syn się nie spieszył, rano podjęto decyzję, że po południu mam cesarkę. Nikt na paznokcie nie zwrócił uwagi. No tylko jedna z pielęgniarek podczas cesarki, która zapytała, gdzie kupiłam taki odcień czerwieni, bo też by taki chciała... Więc bywa różnie.

Miałam zabieg operacyjny kolana, niespodziewany, bo po urazie. Marudzono trochę na hybrydy, ale wystarczył im 3 mm odrost.

http://fajnamama.pl/suwaczki/8c72mps.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie robiłam hybryd i jakoś mnie to niespecjalnie ciągnie. Jeżeli chodzi o ciąże to z początku zwyczajnie malowałam paznokcie zwykłym lakierem, potem przestałam i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wydaje mi się, aby manicure hybrydowy działał niekorzystnie na ciąże. Oczywiście jeżeli chcesz, to nie musisz go robić. Chociaż nie wydaje mi się, aby mógł Ci zaszkodzić. A piękne paznokcie w ciąży cieszą :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi moja kosmetyczka powiedziała, że niby nie ma żadnych przeciwskazań i niejednorkotnie sama widzę Panie, które maja hybrydy w ciąży, choć nie ukrywam, że na porodówkę bym się nie odważyła ich nie sciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No pewnie, ze robiłam! To nic strasznego, jasne istnieje wiele teorii o hybrydach w ciązy, ale prosze sie nie straszyc tym :P na sam poród ściągnęłam całkowicie kolor ze względu na brak czasu jaki miałam mieć po urodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość alinaso

Ja też robiłam i nie jest to niebezpieczne dla dziecka:) Pamiętaj tylko, żeby przed porodem je ściągnać bo gdyby coś się działo na sali porodowej to lekarz musi widzieć kolor twoich paznokci...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mialam w ciazy hybrydy, nawet do porodu mialam sobie zrobic ale starsze dziecko bylo chore i ja tez przeziebiona i odpuscilam ale nie rezygnowalam z tego. Mama mojego gina (kosmetyczka) odradzala ale przez pyly ktore sa jak przygotowywujesz plytke. Wydaje mi sie, ze gorszy zwykly lakier bo smierdzi a lakiery hybrydowe nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ginekolog położna

Nie powinno się robić hybrydę w ciąży, ponieważ to może uczulić Ciebie i źle wpłynąć na płód co jest udowodnione iż hybryda posiada związki chemiczne.zastanow się co jest ważniejsze dla Ciebie paznokcie czy dziecko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przez całą ciążę robiłam sobie hybrydy, ale na kilka dni przed porodem je ściągnęłam. Wystarczył dobry aceton kosmetyczny i już po 15 minutach było po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też będąc w ciąży miałam hybrydy. Bardzo dużo ciekawych informacji i wskazówek o hybrydowych paznokciach ostatnio czytałam na http://katalog-urody.pl/jak-skutecznie-i-ladnie-ozdobic-paznokcie/ . Sama zawsze mam takie paznokcie i jestem zadowolona, nie niszczą się, ładnie wyglądają. Teraz to już każda kobieta ma takie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Julia30

Dziewczyny ja mam natomiast taki pomysł, aby zająć się sprzedażą lakierów do paznokci. Na razie lokalnie. Nakrętki i pędzelki do lakierów zamawiałabym od firmy www.danpol-danielak.com. Mam teraz dużo wolnego czasu i chciałabym go jakoś spożytkować. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Almirka

Nie uchronimy sie Drogie Panie przed szkodliwym wpływem czynnikow srodowiskowych, chocby smog.... mysle ze taka wygoda jak hybryda naprawde nie wplywa dlugofalowo na nasz organizm I mozemy z niej korzystać 

Nie dajmy sie zwariowac- hybrydki sa meeegggaaa wygodne!

Mowie Wam to jako uzytkowniczka oraz osoba wykonujaca (jestem kosmetologiem), pracujac, uwazam iz ogromnie wazne jest odpowiednie sciaganie hybrydy z dbaloscia o paznokcie oraz obserwowanie ich jak reaguja, jesli beda zmeczone trzeba dac im odpoczac 

Jesli mogę polecić jakieś dobre to będą to hybrydy od Provocater https://provocater.pl/026-aubergine Mają super krycie a jednocześnie przebadane składy. 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...