Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

gabalas
AsJa
Hej:Uśmiech:

Babcia Monia buziaki:Całus:

Przepraszam za zamieszanie:Nieśmiały: Jak najbardziej mieszamy w Polsce i jesteśmy Polakami, ale moje dziecko postanowiło mówić po "chińsku":Zły: Mówi w języku, który muszę tłumaczyć innym np. dziadzia bach tsa, dziadzia auau to, dziadzia uuuu. Co w wolnym tłumaczeniu znaczy, że dziadek potknął się o psa, bolała go noga i był u lekarza.
Macie jeszcze jakieś pytania:Oczko:
Zaznaczam, że ma 2,5 roku, więc jak czytam o 2 latkach, które mówią to mnie:Męki: On nawija nostop, ale po swojemu. Niedawno włączył do języka "mam" - w tej formie, nie odmieniane i dać, ale to mówi tak jakoś dau, albo jakoś tak, choć to rzadko. Choć np. odmienia mama, np. mówiąc mamu:Oczko:

A ja już myslałam że tylko moje dziecie takie w mowie "cofniete". Też mnie trafia jak widze dziecieki mniejsze od mojego co całymi zdaniami nawijają a moje owszem tez cały dzień nawija tylko własnie po "chinsku":duren:
A z ciekawostek to wiecie co to jest "gmo"??....... smoczek:duren: Jedyne chyba zrozumiałe slowa dla zwyklego człowieka to "dać i papa":oczko:

Mój Miki odblokował się jak miał 1,9 roku a teraz nawija jak kataryna :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Za nami weekend u teściowej. Fajnie było, zwłaszcza na imieninach szwagra :Oczko:. Niezły mieli z nas ubaw, bo jak impreza (w gronie najbliższych osób) zaczęła się k. 19.00 to ja zasnęłam ok. 20.45. Teściowa mi potem opowiadła, że K śmiał się ze mnie, po czym się okazało, że zasnął 15 minut po mnie :D. Dobrze, że zdążyliśmy wcześniej chociaż zjeść i wypić lampkę wina :Oczko:. A tak chciałam się trochę rozerwać, ale widać zmęczenie wzięło u nas górę.

Adaś na wszelki wypadek nie poszedł dziś do żłobka, bo wczoraj jak już wracaliśmy od teściowej to w aucie nam zwymiotował, na szczęście zdążyłam podłożyć woreczek ;). Dziś nic się nie dzieje więc chyba to nie jakiś wirus :confused:. Podejrzewamy, że to przez zabawy, w których cały czas się kręcił w kółko, aż nam się od tego patrzenia kręciło w głowie :Szok:

Odnośnik do komentarza

Witam

No ja zasiadłam przed kompem z popołudniową kawusię. Robię przerwę między gotowaniem a ogarnięciem pokoju do użytyczności dla gości :oczko:

AsJa moje dzisiejszje plany to takie przyziemne raczej - gotowanie + sprzątanie. Ale jeszcze chciałabym dzisiaj w końcu zgrac zdjęcia i przejrzec je i wybrać do wywołanie. Sporo się tego nazbierało ostatnio. A co do mówienia, to się nie martw, bo dziecko do 3 lat może nic nie mówić, a potem jak zacznie nawijac, to będziesz tęskniła za ciszą. Ja jestem tego zywym przykładem. Dopiero jak skonczyłam 3 latka zaczęłam mówić i to od razu całym zdaniami. A wcześniej wydawałam jakieś niezrozumiałe dla społeczeństwa dźwięki :oczko:. Wszyscy mi o tym mówią (zwłaszcza moja mama), gdy zaczynam się marwtić, że Nisia taka mało rozwinięta językowo.

Monia38 Ty dzisiaj powinnaś odpoczywać, a nie z deską do prasowania się umawiać :oczko:

Anulka a moja dopiero teraz zaczyna się odblokowywac i zaczyna mówić.

Pozdrawiam.

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

monikouette
no dziewczyny, ja raczej jestem bardzo konsekwentna, czasem sobie nawet wyrzucam, ze jestem za twarda i za ostra z chlopakami (glownie Natanek no bo Noah jest za maly) ale wiem ze pozniej mi to wyjdzie na dobre, bo wyrosna na ludzi a nie na rozpuszczone dzieciaki, inna sprawa ze moze oni sami beda miec mi to za zle, ale trudno jakos to przewidziec wiec robie jak uwazam za sluszne...

To jak u mnie :Uśmiech:. K często mi powtarza, że zazdrości mi konsekwencji i zorganizowania :D. Wietrzę w tym podstęp, ale i tak miło to słyszeć :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Monia38

Witam wieczorkiem. Moja Mańka od razu pół słoiczka na pierwszy raz wmiotła, a teraz już po całym wcina, wszystkie możliwe od 4 i 5 miesiąca, oprócz łączonych z mięchem, bo ma zakaz. Ale ona też ulewa, bo zaraz po słoiczku dopycha się zawsze 90 mleka. A potem próbuje się dźwigać, wygina i ulewa. Dla mnie to normalka. W każdym razie dobrze że z Maciusiem oki.

Ooo, to tak właśnie wygląda jak u Maciusia. A czemu ma zakaz mięsa?

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Monia38

Witam wieczorkiem. Moja Mańka od razu pół słoiczka na pierwszy raz wmiotła, a teraz już po całym wcina, wszystkie możliwe od 4 i 5 miesiąca, oprócz łączonych z mięchem, bo ma zakaz. Ale ona też ulewa, bo zaraz po słoiczku dopycha się zawsze 90 mleka. A potem próbuje się dźwigać, wygina i ulewa. Dla mnie to normalka. W każdym razie dobrze że z Maciusiem oki.

Ooo, to tak właśnie wygląda jak u Maciusia. A czemu ma zakaz mięsa?

czyĹźby alergia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...