Skocz do zawartości
Forum

Alkohol podczas ciąży.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam mam pytanie. Jestem w 4 miesiącu ciąży nie dawno sie o tym dowidziałam. Razem ze swoim michem lubimy wypić browara. Czy 6 piw dziennie nie spowoduje komplikacji z plodem? Ile mozna pic alkoholu dziennie bedac w ciazy? . Papierosy rzuciłam, jak tylko sie dowiedzialam o wyniku testu. Z alkoholem jest gorzej, bo teraz Euro. Dzieki za wszystkie odpowiedzi Karina

Odnośnik do komentarza

Co ma Euro do picia alkoholu w ciąży?
Może się udać i nie zaszkodzi dziecku, a może akurat nawet jedna dawka wywołać FAS i dziecko jest napiętnowane do końca życia - poczytaj w necie.

Nie stajemy się rodzicami z dniem urodzenia dziecka, tylko jak jesteśmy w ciąży. Jesteś teraz już mamą spodziewającą się dziecka i masz odpowiedzialność za nie. Powodzenia, ciaża szybko mija ;)

Odnośnik do komentarza

Ja też lubiłam z mężem wypić kilka piw wieczorem, ale odkąd dowiedziałam się, że jestem w ciąży nie ruszyłam nawet łyka. Dopiero w ostatnim trymestrze wypiłam kilka razy dosłownie parę łyków piwa 2%. Piszesz, że masz problem, bo jest Euro? I co z tego? Ogarnij się dziewczyno, bo nie wierzę w to, co czytam... Ja też gdyby nie ciąża podczas każdego meczu wypiłabym pewnie co najmniej czteropak, ale jestem w ciąży i wszystkie procenty, które ja przyjmuje, dostają się do organizmu mojego dziecka, z tym że utrzymują się dwa razy dłużej. Dla mnie to też była krzywda przez 9 miesięcy nie pić, kiedy inni piją, ale ważniejsze od alkoholu jest dla mnie zdrowie mojego dziecka. 6 piw codziennie to bardzo duża, wręcz ogromna dawka dla takiego małego organizmu. Radzę Ci się modlić, żeby dziecko urodziło się zdrowe... Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem smakoszką piwa, no może mniejszych ilości niż sześć dziennie :) z mężem lubiliśmy wypić piwko do wieczornego filmu. Odkąd dowiedziałam się o ciąży nie wypiłam ani kropli , raz karmelowe bezalkoholowe ale stwierdziłam że to bez sensu. Tłumaczenia, że jest euro nie są zbyt sensowne. 9 miesięcy przetrwałam bez alkoholu i papierosów. Teraz mam cudne dziecko i ani myślę o papierosie czy łyku piwa. Pomyśl co jest dla ciebie ważniejsze, browar czy zdrowie dziecka.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlsg18a0iy9jpg.png

Odnośnik do komentarza

Karina, mam wrażenie że Twoja wypowiedz to prowokacja bo nie wierzę że ktoś może w takim beztroski sposób podchodzić do ciąży. Docen to co masz czyli nowe życie pod swoim sercem i przestań myśleć o sobie a zacznij o nim bo tak robią matki. W ciazy nie można pić alkoholu ani palić papierosów. A jeśli nie potrafisz się bez tego obyć to jeśli Twojemu dziecku to zaszkodzi to będzie tylko i wyłącznie Twoja zasluga

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...