Skocz do zawartości
Forum

Marcowe maleństwa 2017


Rekomendowane odpowiedzi

i.bella woda powinna stanowić 2/3 wypijanych płynów. Woda stanowi najlepszy z możliwych płynów, nie ma kalorii, dobrze nawadnia komórkowo. Po spożyciu 100 g czystej wody otrzymujemy 100 g wody funkcjonalnej. Natomiast dodatek do tej samej ilości wody 10 g glukozy zmniejsza ilość wody funkcjonalnej do 70 ml, ponieważ wątroba musi zużyć ok. 30 ml wody na przekształcenie 10 g glukozy w glikogen. Reasumując woda najszybciej i najlepiej nawadnia komórki organizmu i dotlenia organizm. a herbata i kawa oraz napoje alkoholowe np. piwo wręcz odwadniają więc zupełnie odwrotnie;)

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3e6hhgqbwe4vg.png

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że będę Wam pisac, Wy dajecie mi prawdziwą nadzieję, że może faktycznie jest wcześnie..
Ndorka piersi bolą bardzo, mdłości nie miałam od początku, miałaś jedynie wzdęcia które mam cały czas..
Moja cicha nadzieja związana jest z tym,ze dokładnie 10 dni temu w mojej macicy nie było w ogóle zarodka.. może on dopiero niedawno się zagniezdzil i troszkę później serduszko zacznie bić ?
Najbardziej mi przykro kiedy widzę łzy w oczach męża.. tak bardzo się cieszylismy z małego "bobo" a tu taki strach teraz..

Odnośnik do komentarza

Mnie trochę zadziwia pochopnosc lekarzy, od razu do szpitala i najlepiej od razu by dali tabletki... A przecież może być różnie, nie ma 100% pewności kiedy doszło do zapłodnienia.
Iwwa ja czytałam że serce powinno zacząć bic do 10tc wiec zawsze można mieć nadzieję że jeszcze zacznie. Wiesz ja znam taki przypadek - moja znajoma zaszla w ciążę wiosną, jakoś właśnie w 7tc poszła na wizytę, nie widać serduszka a beta chyba spadła, nie wiem dokładnie bo nie mówiła wtedy dokładnie co było. W każdym razie dr jej od razu powiedziała że to koniec i dała skierowanie do szpitala na za kilka dni. Powiedziała że jeśli poronienie nie zacznie się samoistnie to ma iść do szpitala na zabieg. To akurat było przed samymi Świętami Wielkanocnymi. Ona przez Święta mówiła że się bardzo modlila no i po swietaxh pojechala do tego szpitala, zbadali jej bete i okazalo sie ze wzrosla. Teraz jest juz w zaawansowanej ciazy i wszystko jest OK. A już miała wyrok od lekarza...

Odnośnik do komentarza

Czyli moja beta musi jutro rano być podwojona i wtedy będą czekać za sercem ? Tez mam strach przed tym ze ona nie wzrośnie dużo, lekarze zdecydują o zabiegu a ja potem będę cały czas myśleć czy mogłam czekać czy nie.. tylko jeśli jutro potwierdza ze ciąża się nie rozwija to zrobią zabieg, nie uciekne od tego..
Czytałam przez całą noc w internecie o przypadkach, gdzie to serduszko się pojawiło, mam cicha nadzieje ze wynik bety jutro będzie pozytywny i lekarze pozwolą czekać i usłyszymy serduszko..

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny serduszko zaczyna bić w 21 dniu od zapłodnienia czyli w ostatnim dniu 5. tc, tyle.tylko że.nie zawsze udaje się je zobaczyć, przy takiej becie i wielkości zarodka jak masz iwwa wygląda.to na 6 tc, u mnie w 6 tc też.nie udało się znaleźć.serduszka, dopiero tydzień później już było widać i dało się zmierzyć puls. Więc jeśli to wczesna ciąża a skoro 10 dni wcześniej nie było widać zarodka.to tak może być to trzeba spokojnie czekać.na wyniki i sprawdzić czy maluch się powiększa, dziwi mnie działanie lekarzy, bez sprawdzenia co i jak od razu na zabieg kierują i jeszcze stresuja pacjentke zamiast uspokoić, zlecić badania i wtedy wydawać ewentualne wyroki....

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Iwwa a Ty w Polsce w szpitalu leżysz? Moja koleżanka miała kiedyś plamienia jakoś na początku ciąży, dopiero co się dowiedziała. Wylądowała w szpitalu i też badali jej betę, ale nie wzrastała, więc dali jej wybór czy chce poczekać jeszcze jakiś czas (w domu) i za tydzień przyjść na kontrolę czy chce tabletkę i zabieg od razu. Ona wybrała pierwszą opcję, no u niej akurat było tak, że i tak poroniła i po tygodniu musiała wrócić na łyżeczkowanie do szpitala żeby wszystko tam oczyścić. Piszę to nie dlatego żeby Cię przestraszyć, bo Ty nie plamisz - to dobrze, tylko po to żeby Cię uspokoić, że lekarz za Ciebie nie zadecyduje, to i tak Ty musisz wyrazić zgodę.

Odnośnik do komentarza

A mi przypomniała się moja koleżanka, jej 4letni synek źle.sie czuł, poszła.do lekarza a ten jej powiedział że mały ma białaczkę, możecie sobie wyobrazić co przeżyła, a okazało się - po badaniach, że to infekcja bakteryjna, zupełnie niegroźna, to tak a propos tego co lekarze potrafią nam zafundować, wiec iwwa - spokój, to najważniejsze dla dobra Ciebie i malucha, czekamy na wynik bety, gdy go odbierzesz może.przejdz się gdzieś prywatnie, zrobią Ci usg i dokładnie pomierza maleństwo i poszukaja serduszka, zajmą się Tobą jak trzeba a nie na odczep się....

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny jesteście kochane..
Cały czas myślę co będzie.. jeśli beta urośnie nieznacznie a lekarze stwierdza ze nie rozwija się ciąża i konieczny jest zabieg to co mam zrobić ? A myślicie że zrobią mi jeszcze jedno usg jutro aby zmierzyc wielkość zarodka czy zmienił się od wczoraj ?leżę w polskim szpitalu pierwszy raz w życiu..

Odnośnik do komentarza

ja tez mysle ze jesli cokolwiek wzrosnie to juz bedzie dobry znak. Jesli mimo to beda namawiac na zabieg, mozesz sie po prostu nie zgodzic, wypisac ze szpitala i pojsc do innego specjalisty. Nikt Cie przeciez nie moze zmusic do zrobienia czegos czego nie jestes pewna. Nie przejmuj sie jednak na zapas, musisz byc spokojna, na tyle ile sie da!

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...