Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
nadia222

Podstawówka a gimnazjum

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jaka jest przepać między szkoła podstawową a gimnazjum, Słyszałam że w gimnazjum jest okropnie,. Czemu się pytam moje dziecko idzie do gimnazjum jest wzorową uczennica i boję się że trud który został włożony w szkole podstawowej może w gimnazjum przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja opinia jest taka, że gimnazja są demonizowane. Moje dziecko też się super uczy, jest teraz w pierwszej klasie gimnazjum i jest bardzo zadowolona! Klasa jest super, nauczycielom się chcę (trafiliśmy na świetną kadrę) i generalnie jesteśmy zadowoleni. Jakiekolwiek przejawy złego traktowania ucznia przez ucznia są wyłapywane. Ja też się bałam, ale teraz widzę, że kompletnie niepotrzebnie :) I tak mówi zdecydowana większość naszych znajomych.

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wypowiedź poprzedniczki powinna Cię trochę uspokoić. Jeśli jednak nadal się martwisz o przyszłość swojego dziecka, może pójdź do tego gimnazjum, porozmawiaj z dyrekcją o swoich obawach, poczytaj opinie o tej szkole, znajdź rodzica, którego dziecko tam uczęszcza i zapytaj o to co chciałabyś wiedzieć. Wiem, że gimnazja mają z reguły negatywne opinie, ale pamiętaj, że nie w każdym musi się to potwierdzić. Może akurat w tym, do którego będzie uczęszczała Twoja córka, pracują sami pasjonaci, z podejściem do nastolatków, mają wiedzę i potrafią ją przekazać swoim uczniom. Myśl pozytywnie! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od danej szkoły, w moim przypadku problemu nie było, bo szkoła sama w sobie uznawana była za jedną z lepszych w mieści, więc trzymano poziom, a i problemów z uczniami też nie było (jednostki się zdarzały, ale te znajdą się wszędzie). Muszę się jednak zgodzić, że instytucja gimnazjum sama w sobie jest niewypałem i planują już zmiany - zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z bólem serca trzeba to przyznać, że jest różnica - tym bardziej w dużych miastach (różnice kulturowe, wychowawcze). Okres dojrzewania - przynosi wiele zakłopotań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

izabelazaczyk
Ja w sumie jestem zadowolona, że mają zlikwidować gimnazja:) A Wy?

Ja też jestem zadowolona i przerażona pomysłem zlikwidowania gimnazjów. Wróć, niestety rzeczywistością, że gimnazja są likwidowane. Sama kończyłam 8 klas podstawówki i po niej 4 lata liceum, po nim egzaminy na studia. I uważam, ze to kiszenie dzieciaków w jednym miejscy jest głupie. I tak 7 i 8 klasę zawsze separowali w różny sposób od reszty. Boję się, że moje młodsze dziecko będzie królikiem doświadczalnym, bo przy reformie szkolnictwa jest dużo zmian programowych.

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...