Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2008


Renatka

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Dziewczyny,
Ale sie rozpisalyscie, wreszcie bylo cos do poczytania przy porannej kawce:D
patrycja, tusia pogratulowc zabka!

Co do klockow, to mnie najbardziej podobaly sie te drewniane, bo latwo mozna zbudowana wieze zburzyc, a to podobno dla maluchow najwieksza frajda:) szukalam wczoraj jakis klockow dla malej, ale byly tylko duplo wiec dalam sobie spokoj. Bezskutecznie tez szukam przytulanki-kroliczka, ktorego widzialam u jakiegos dziecka w reku - idealna zabawka do spania z nia - Tos dostala taka zabawke do spania, ze w rezutlacie spi pod nia i jest spocona jak mysz. Moze sie gdzies przypadkiem trafil albo moze jak przegrzebie cale allegro to znajde...

U nas z zebami jest niezly meksyk, dziaselka popuchly Tosiakowi okropnie, nic cieplego nie chce jesc - chyba ze jest letnie, a najchetniej wsuwa lody, owoce z lodowki i zimne picie:/ do tego cala raczka w buzi albo ciagle szuka smoka i chodzi z nim w buzi. I wyglada na to ze wylezie wiecej nic jeden, chociaz na razie nic bialego sie nie przebija.

Zaczelam dawac Tosi po kawalku wlasnej jajecznicy z ziolami prowansalskimi smazonej na oliwie - uwielbia szczegolnie bialko - i jak na razie nie ma zadnych niepokojacych objawow.

Co do nocniczka to wczoraj prawie kupilam, ale moj maz przytomnie zauwazyl, ze "zobacz jaka ona ma mala dupine, przeciez cala jej wpadnie do tego nocnika!!" no i dalam sobie spokoj;)

villanelle zapraszamy do Wawy, podtuczymy troche malego Prosiaczka i puscimy do domu:)

Zdjecie z sobotniego spacerku: wiało....
http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/714/thumbs/fe511d8ef6.jpg

Odnośnik do komentarza

tusia, patrycja81 gatuluje ząbka:)

Allayiala u nas tez lipa z wychodzeniem zębów..niby nie cierpi ale strasznie powoli..:(
dobrze ze Tosia białko ładnie toleruje:) ja miałam mu dzis zrobic jajecznice ale pomysle;)

co do klocków to wlasnie tez bardziej skłaniam sie ku drewnianym:) na urodzinki mam zamiar zakupic zabawki MULA z Ikei i moze te klocki komus podsune zeby kupił:D

wczoraj pomimo brzydkiej pogody i spędzenia calego dnia w domu Oskar miał powera na maxa:) dawał tak czadu że juz pod wieczor nie miałam sie sily śmiać i poszedł spac o 19..ale wstał o 4!!!!!!!!!!!!patrze a on stoi nade mna w kojcu..dalam mu szybko jesc i polozylam ale pospal tylko do 4.40..:/ potem znowu polozyl sie na 30 minut o 5.40:/ i potem znowu o 9..i spi jeszcze..co za gosc..mam nadzieje ze to jednorazowe

u mnie w galerii tez nowe fotki z sobotniego wypadu na dzialeczke:) no i ja sie ukazałam żebyście wiedzialy z kim rozmawiacie;)

Odnośnik do komentarza

anitaa swietne fotki:) Oski jak zwykle przeszczesliwy;) wspolczuje ciezkiej nocki - u nas to samo - musialam wziac mala o 4 do lozka bo strasznie sie rzucala, o 5:30 zaczela pojekiwac i nadal sie rzucac, przysnela mocniej dopiero o 6:30 jak ja musialam wstawac i pospala do 7 kiedy musialam ja obudzic, bo zaraz przychodzial niania.
U nas to na bank zebulce:/ mam nadzieje ze niedlugo wyjda, bo mi sie Tosinek strasznie meczy:((
Klocki mula sa super, podoba mi sie ten zestaw do ciagniecia;) moze namowie mauża na wyprawe do ikei...

Odnośnik do komentarza

Allayiala
anitaa swietne fotki:) Oski jak zwykle przeszczesliwy;) wspolczuje ciezkiej nocki - u nas to samo - musialam wziac mala o 4 do lozka bo strasznie sie rzucala, o 5:30 zaczela pojekiwac i nadal sie rzucac, przysnela mocniej dopiero o 6:30 jak ja musialam wstawac i pospala do 7 kiedy musialam ja obudzic, bo zaraz przychodzial niania.
U nas to na bank zebulce:/ mam nadzieje ze niedlugo wyjda, bo mi sie Tosinek strasznie meczy:((
Klocki mula sa super, podoba mi sie ten zestaw do ciagniecia;) moze namowie mauża na wyprawe do ikei...

dzieki:)

współczuje tez takiego zabkowania bolesnego..ehh te biedne dzieciaczki..

ja chce mu kupic ten labirynt, wieże z kółek, przebijankę i moze tez klocki (ale ich nie ma na allegro) ..i musze znaleźć sprzedawce na Allegro co ma wszystkie te zabawki bo wystarczy ze kosztuja wiecej niż w sklepie a tu jeszcze koszty przesyłki od kilku sprzedawców to juz za dużo..:/ w krakowie nie ma na stanie tych zabawek wiec pozostaje tylko Allegro
strasznie malo tych sklepów w Polsce a szkoda..

Odnośnik do komentarza

witam sie i ja;)
nocka u nas wzgledna,Tys budzila sie kilka razy na picie i popłakiwala troszeczke ale cała noc przespała we własnym łóżeczku.Mysle ze u nas tez zęby.
Plamki z plecków własciwie juz zeszły,nie wiem czy to od tej masci i kropelek czy od odstawienia deserków z jogurtami,smietanka itp.Jak juz nie bedzie sladu to znowu spróbuje dac Tysce taki deserek i zobaczymy.
Od kilku dni nie dajemy Małej słoiczkowego jedzenia i nie zapeszając mamusine jedzonko ładnie wędruje do Tyskowego brzuszka;) Tylko pomysłow mi brakuje,mam jakies ksiazeczki kulinarne w pdf-ie ale strasznie wymyslne te przepisy.
Pozatym odnalazł sie wczoraj zagubiony piankowy kwiatuszek-Tys go jednak nie zjadła a jedynie wrzuciła pod nasze łóżko;)
W sobote wiekszosc dnia spedzilismy na spacerku,to na lodach,to na trawce-milutko było,za to wczoraj cały dzien lało wiec wybralismy sie na basen.Martynie bardzo sie podobało-raczkowała po calym brodziku,chlapała wodą,zabawa była wysmienita;)
Dzis jak odkurzałam moj mały Gamoń podbił mi oko rura od odkurzacza;/ na sekunde odłozylam rure zeby przesunac krzesło a Tys juz ja złapala swoimi łapeczkami i zawineła mi w oko-własciwie po trosze sama sie nawinelam bo nie spojrzałam i podnioslam sie wprost na nia;) hehe teraz to dopiero sąsiedzi mogli by dzwonic po policje;)nie dosc ze dziecko płacze,to jeszcze mama ma limo pod okiem-a wszystko było by na tate;D
patrycja`81 gartulujemy Emilce pierwszego ząbka :wakacje!!!: mam nadzieje ze kolejne beda wychodziły równie niezauwazalnie.
Daj znac jak tam po usg.Mam nadzieje ze i Ty i dzidzia w brzuszku czujecie sie dobrze:*
anitaa84 zdjęcia super.No i w koncu widac po kim Oski ma takie oczka niebieściutkie;) noc miałas piekna...namęczyłas się bidulko.
Do mnie w sobote dotarła paczka z nocnikiem-Tys chętnie na nim siada,ale narazie to tylko siada:smile_move:
tusia13 gratuluje Karoli kolejnego ząbka;)
jak bylam w ciaży to moj lekarz te same mądre słowa - o odcieciu zonie internetu mówił mojemu męzowi;)jest w tym sporo racji;)
klocki fajne,tez mysle nad kupnem ale to pewnie po urodzinkach bedziemy czegos szukac,bo a nuż jakies dostanie;)
villanelle rozmawialam ostatnio z kolezanka która ma dwie córy i jej dzieci tez nie trawily jajka,wiec poprostu im go nie dawala. Za to teraz gdy sa "wszystkożerne" zajadają i paste jajeczna i jajecznice-mysle ze na sile nie ma co wciskac;)
3mam kciuki zeby badania wyszly ok.Pewnie sie okaze ze Lila jest poprostu drobniutka:*
Allayiala Tosia wyglada na tym zdj jak mały krasnalek-super;) a te zęby nieszczęse mogly by juz dac spokój-męcza sie te nasze dzieciaczki ze az szkoda;/
Ja nie mogąc doczekac sie przesylki z nocnikiem tez chcialam jakis zakupic ale wszystkie byly własnie takie jak piszesz-cały tylek wpada do srodka,no ale wyczekiwany nocnik juz jeest wiec bedziemy rozpoczynac nauke;)

ochhhh ale sie opisałam-miłego czytania:smile_move:

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

Ja po tych nocniczkowych rozważaniach kupiłam Karolince w weekend nocniczek, taki zwykły nie grający i tańczacy i po powrocie posadziliśmy mała żeby zobaczyć jak zareaguje. Bardzo sie jej podobało siedzenie, ale co do robienia coś do niego to raczej odpada.
Po zalożeniu pieluszki i owszem, ale do nocniczka nie.
Ale bez stresu mamy jeszcze czas. Aktualnie sadzam ją przed spaniemi po spaniu tak żeby się oswoiła, a potem zobaczymy jak to bedzie.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny

Toś konczy dzis 11 miesiecy! :iloveyou: jeszcze miesiac i szykuje sie impreza;))
Zdrobilam troche porzadku ze zdjeciami, mozna je obejrzec tu:
lipiec 2009 : un album sur Flickr

karina bardzo fajny nocniczek, juz nie wazne ze gra, ale ta nakladkana male dupinki jest swietna:) Ooo widzisz, mowilam ze gdzies ten puzzel zachachmecila, dobrze ze sie odnalazl:) My po miesiacu odnalezlismy wczoraj klocek z garnuszka na kloccuszka. Co prawda za duzy do konsumpcji, ale przeszukalismy cale mieszkanie - odnalazl sie w koncu szczesliwie za kanpa lezac wymoszczony na kurzowych kotach;)
A co do podbitego oka wspolczuje:/ niestety nasze malenstwa maja jeszcze slaba koordynacje i nie bardzo chya wiedza gdzie dokladnie znajduja sie ich poszzcegolne czesci ciala, nie mowiac o czesciach ciala rodzicow... ja regularnie dostaje banka Tosi w nos, tez zadna rewelacja... a ona chce sie tylko przytulic, eh...

PS> nowych zebow nadal nie ma:36_2_12:

Odnośnik do komentarza

Tosiaczkowi, 100 lat! :*

Wczoraj pół dnia w szpitalu na wpisywaniu się etc. Pobrali Lilii 3 fiolki krwi na morfologie ogólną, żelazo i tarczycę. Dzielnie zniosła, choć płakała po samym fakcie niesamowicie. Nic dziwnego, jak używają igieł grubszych niż dla dorosłych :-(
Dziś od 5 rano na nogach. O 7 już na oddziale. Oddaliśmy siku do badania i byliśmy na USG. Lila chciała bardzo sobie pojeździć głowicą po brzuszku sama.
Jutro czeka nas ktg, neurolog, a w czwartek jeszcze raz krew jak się dyrektor zgodzi na badanie pod kątem celiakii.

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

Odnośnik do komentarza

Och biedna Lileczka ze tak ją kłują, ale dzielna z niej dziewczynka i jestem pewna że wszystko bedzie dobrze, bo niby dlaczego miałoby nie być.

Trzymam kciuki za wytrwałość Lilusi i silne nerwy mamy.

A u nas czwarty ząbek widzę zaczyna walkę o wybicie na niepodległość. Dziąsełko w miejscu prawej górnej jedynki czerwone i napuchniete, szczęśliwie Karolka znosi to dzielnie i nie daje po sobie poznac że coś sie dzieje.

Wczoraj raz zrobiła siusiu do nocniczka i dostała gromkie brawa. Patrzyła na mnie zdziwiona nie wiedząc zupełnie o co chodzi, ale kidyś załapie że tak trzeba robić.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

:bye:
my juz po krótkim spacerku i zakupach,bedziemy zaraz robic soczek z jabłuszka i marcheweczki;)
Dzisiejsza noc zaliczona do najlepszych ale tylko dlatego ze z własnego egoizmu wzielam Tyske ok 1 do nas do łózka,przespala reszte nocy bez pobudki.
Od rana obie mamy jakis ciezki dzien,ja mam @ a Tys taka maruda ze hej.
No i moge dopisac Martyne do listy umuzykalnionych;)jak tylko uslyszy jakas piosenke to tancuje;)szczegolnie podobaja sie jej te ktore w kółko sa puszczane na vivie
Allayiala tosiakowe zdjecia jak zwykle sliczniutkie;)basenowe sa najlepsze;)
villanelle oj współczuje Wam bardzo,biedna Lila pokłuta i Ty sie stresujesz...mam nadzieje ze wyniki beda dobre i wszystko okaze sie nie potrzebne.trzymajcie sie dzielnie:*
tusia13 gratulacje dla Karolci:*moja Tyska mimo czestego sadzania na nocniku jeszcze nic do niego nie narobiła;)

pozdr:36_3_15:

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla TOSI na 11 miesiączek!!!

Nie było mnie tydzień a rozpisałyście się na 3 stronki, ufff ledwo przeczytałam ale wybaczcie nie odpowiem wszystkim bo za dużo tego się zrobiło, cieszę się że dzieciaczki rosną rozwijają się i dokazują:)

manenka71, ewcia08 i tusia13 witajcie:)

Dalej czekamy na kolejne ząbki, dolne czwórki już są grube, białe i daję nieźle popalić, na górze nie wiem bo nie daje się zbadać, od czerwca maluszek się męczy i pomaga mu tylko paracetamol ale nie chcę go faszerować dzień w dzień więc co noc mam pobudki 2-3-4
Poza tym kupiłam sobie parowar i musiałam poeksperymentować a że mam w kuchni dwie lewe ręce więc trochę mi zeszło. Krzyś dalej nie chodzi sam i mi nie spieszno, za to nie odstępuje mnie na krok, jak ma fatalny dzień to nic tylko na rączki chce.
pozdrawiam wszystkie mamy i maluszki

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

to i ja się melduje:-)

my dzis kolejny dzionek na dzialeczce spędzilismy, zębów nowych brak wiec mamy tylko jednego tzn. ja ma więcej:D

Allayialawszystkiego najlepszego dla Tosieńki na kolejny miesiączek tzn. do roczku:) potem kolejne życzonka:)

villnelle współczuję tych stresów i życzę zdrówka i wytrwałości..przynajmniej bedziecie mieć to za sobą i mam nadzieje ze wszystkie wyniki wyjda w porządku:) trzymam kciuki i buziaki od Oskiego;)

tusia13 śliczna niunia

karina gratuluje małej tancereczki:) moj to juz opanowwal rozne style tańców..szok co wyprawia i teraz tez tanczy do bajki na mini mini:D

Odnośnik do komentarza

Byliśmy dzisiaj na USG. Czekaliśmy od 7 rano, żeby o 9:30 zrobili USG, któro trwało 5 min. Z oddziału wyszliśmy o 10. Lilka padła, bo od 6 rano na nogach. O 12:30 odbieram telefon z wielkimi pretensjami, że nie czekaliśmy na ordynatorkę, bo ona dziecka nie widziała, nie badała i jest jeszcze mnóstwo zleconych badań. Ja takie oczy, bo nasza pediatra kazała nam iść do domu, no ale nic wzięliśmy nogi za pas ze spaceru i jechaliśmy znów na oddział, a oni jej tam znów krew pobierali!!!! Znów 3 fiolki. Masakra. Pierwsze wkłucie nietrafne, to na piąstce drugie zrobili i teraz mam dziecko pokute jak narkomankę, a w czwartek znów pobieranie krwi na tą całą celiakię.
Przyjechaliśmy na oddział, a babka do nas że siku znów mamy pobierać, ale teraz do pojemniczka, więc mi wręczyła dziecko pokute i kazała mi trzymać Lilkę z nogami do góry, a N. trzymać miał pojemniczek. I czekać! No chyba ocip#$li, że mam sobie tak dziecko trzymać, aż siku nie zrobi. Życzyłam tylko żeby im wszystko osikała, bo już taka zła byłam... Po pobraniu siku, kazali nam czekać, a później się okazało, że pani ordynator wogóle nie wiedziała, że na nią czekamy, dopiero jak N. stanął na korytarzu, to nas zauważyła, a pielęgniarka w tym samym czasie jej mówi, że my czekamy. I suma sumarum nas nie zbadała, tylko powiedziała że EKG nie będzie bo się neonatolog nie zgodziła, gdyż nie widzi podstaw. Lila wg niej jest taka drobniutka i nie ma zmiłuj się :-)

karino, na celiakię, żeby wykluczyć już wszystko. Tak naprawdę żadnych przesłanek nie ma tylko ten niedobór wagi. Dlatego będziemy mieć test potowy na wykluczenie mukowiscydozy.

Allayiala, kupiłam magiczną piłeczkę taką jak ma Tosia i Lila z nią szuruje z kuchni do pokoju bez upadku. To już można nazwać chodzeniem :-)

PS. Czy wiecie, że niektórzy w ogóle nie potrafią wypowiedzieć Lilianna. Na izbie przyjęć mówili Lilana, a już najpoprawniej Liliana.

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

Odnośnik do komentarza

villanelle nie wierze w to co czytam..tyle badan zeby wszystko wykluczyc a pewnie ma taka nature mała że drobniutka a tak sie musicie nastresować..biedulki..ja plakalam jak podawalam na sile malemu antybiotyk bo byl taki sajgon i potem w kolko spiki itd i sil mi brakowało a Wy macie tyle badań i kłuć..

p.s. o jakiej magicznej piłeczce piszecie?:D

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja na 2 slowa bom strasznie zarobiona.

villanelle Bravissimo dla Lili!!!! :taniec1: swietnie jej to wychodzi!

karina usciskaj Tysiątko ode mnie, pewno zeby ida dlatego marudzi bidołek jeden. Tos od wczoraj tez lamance wyprawia - przy spiewankach w mini-mini - nalepszy jest krolik Titou, ktorego plyte musialam skwapliwie zakupic:)

tusia Sliczne foteczki!

Wczoraj z okazji miesiecznicy Toś tak swietnie sie bawila, ze na spacerze nie spala ani minuty! Padla dopiero o 17 i spala martwym bykiem do 19:15 kiedy to zostala przeze mnie obudzona na owocki. Ciekawe czy to zeby czy juz tak jej zostanie...?

Odnośnik do komentarza

Allayiala trzymam kciuki coby Tosieńka pożądnie już spała i mamie dałą odpocząć, a co do tańców to maluchy słodko wyglądają jak takiw wygibasy pokazują.

Karinka jak tam ząbki u nas dzisiaj opuchnięte dziąsełko i rano jakiś biały nalot był na nim, ale to zdecydowanie nie ząbek wiec nie wiem czy mała coś do buzi wsadziła i ropka sie jej tam zalęgła czy to cos innego.

villanelle jak tam Lileczka po wczorajszym męczeniu, mam nadzieję że wypoczęta i że nie macie dzisiaj w planach wizyty u lekarza tylk sobie odpoczniecie wreszcie. A tak swoją drogą mała sie fajnie rozwija jest pogodna co wnioskuję ze zdjęć, a lekarze doszukują sie jakichś cudów. Poprostu drobinka i tyle.

Byziaki dziewczynki i miłego dnia.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46242.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...