Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2008


Renatka

Rekomendowane odpowiedzi

karina super foteczka, a mala nie trze uszek?
Tosiak jak jest spiaca, to ciagnie sie za uszka, albo trze oczka i uszka pieluszka...
Chyba na razie nie dla niej taka impreza...
No wlasnie, juz zesmy sie przyzwyczaily ze taki maluch to taki bezbronny lezy i mama moze wszsytko z nim zrobic, a teraz kuku - jak sie nie podoba to jest ucieczka i koniec! :hahaha:
Z lozka jeszcze bradziej mi bedzie spierdzielac, bo ma dokad, eh:/

patrycja No widac na fotkach, ze Emilka to taki pucek jest na buzi, a reszta szczuplutka:)

A mnie w sobote sobote złapala burza:/ z wyladowanym wozkiem lecialam pedem z carrefoura pare kilometrow w megadeszczu:/ Tosiak za to zadowolona walila lapkami od wewnatrz folii i cieszyla sie jak krople leca... Musze powiedziec ze jej zazdroscilam , ze tak sobie sucha siedzi w wozku, a ja przemoczona na wylot z chlebem za pazucha, bo rozmakac zaczal...:leeee::alajjj:

Nowa niania chyba sie sprawdzila, calkiem mile dziewcze i fajnie sie bawila z Tosia, chyba bedzie malenstwo zadowolone z nowej kolezanki:)

Odnośnik do komentarza

dorotea72 tez ostatnio zauważyłam ta sól w słoiczkach hippa, ja ogolnie uzywam bobovity lub gerbera, hippa tylko miałam bo maly wygrał wiec jadł, ale woli zupki tych innych firm..desery hippa tylko moge pochwalic bo są świetne

Allayiala polecam zabaweczke naprawde fajna. Oski sie tez najpierw bawil kołkami a dopiero kilka dni temu dałam mu ten trzon zielony i pokazałam o co biega;)
butki fajne:) ja schodzilam pol miasta za butami dla mojego i nic:/ n allegro tez nie ma..wszystkie sandaly takie ciezkie, a te lekkie sa za male bo maja max 12cm wkladke a moj juz na tyle ma stope..

mój tez jak spiacy to trze oczy a za uszy sie łapie bez wzgledu na to czy mu sie chce spac;) ale strasznie malo spi w dzien - raz lub max 2 razy ale to i tak po godzinie..

usmiałam się z Twojej opowieści o burzy:D sorki;)ale śmiesznie opisałas:)

gratulacje dla zdolniaszki:D
mój nie chce wciaz tych zupek z kawałkami wiec sobie odpuscilam poki co bojak poczuje kawalki to strajkuje i juz wogole nie chce zjesc, ostatnio nie bardzo nawet otwiera buzie do karmienia lyzeczka, pewnie przez te zeby i ta banke ktora ma juz ponad 2 mies a zeba brak..ma tylko jednego obok malutkigo przebitego ktory tez sie wyrzynal ponad 2 mies..

dzieki za odpowiedzi dot. buntu niemowlaka;) u nas strasznie to wyglada..gdyby raczkowal to byloby lepiej ale on chce tylko stac, a tak to wszedzie musze go zabierac na rekach ze soba..

Odnośnik do komentarza

patrycja`81, uważam, że jeśli ta ilość uznana byłaby przez sztaby ekspertów za szkodliwą to by w ogóle to do produkcji nie zostało dopuszczone. Myślę, że dyskusja na ten temat to coś w rozdzaju dyskusji na temat ekspozycji na gluten. Jedni są za drudzy przeciw, a każą decydować mamie czy podawać czy nie, choć ogólnie ekspozycja jest zalecana to i tak znajdą się ci którzy uważają, że jest szkodliwa. Nawet u nas w dziale sierpniowym wiele mam podaje wg uznania różne jedzonka. Mi mama ciągle wałkuje o chlebie (dokładnie o skórce), a przecież w takim chlebie też jest sól i nie tylko. Prawdopodobnie to "nie tylko" jest stokroć szkodliwsze o ile uważamy sól za jakąś baaardzo szkodliwą. Wszystko w pewnych ilościach jest szkodliwe nawet taka witamina D3 na temat której też się różnych rzeczy oczytałam. Także szkodliwość soli w HiPPie to kwestia dyskusyjna z ciekawości zadzownię sobie nawet do HIPPa jak znajdę chwilkę i zapytam ile jej tam dokładnie jest i dlaczego jest dodawana. Niektóre mamy dają Danonki na temat których też krąży wiele niepochlebnych opinii włącznie z opinią Doradcy ds. żywienia z podforum.

Jedzenie słoiczkowe to w zasadzie kwestia gustu dziecka. Nie będę wciskała Lilce Bobovity na siłę tylko dlatego, że nie ma w niej soli, bo i mi ona nie smakuje. Za to ostatnio przerzuciła się trochę na Gerbera, którego wcześniej nie tolerowała, a teraz jej podchodzi. Pewnie to kwestia czasu, bo i dzisiaj zjadła jogurt HiPPa, którego nie lubiła jeszcze miesiąc temu.

dorotea72, dzisiaj mieliśmy powtórkę i Lila wrąbała 130g jarzynek z rybą po grecku :-)

karino, to ci się udało z tym deszczem. Nas złapała ulewa i mieliśmy okazję przetestować folię na spacerówkę, a sami zmokliśmy, że suchej nitki na nas nie było.

Allayiala, super butki! My też żeśmy w sobotę lecieli w deszczu a mała pod folią :-) Muszę poszukać tego sklepu w okolicy. Jak się uspokoi jutro z samochodem, bo w końcu ma być do odebrania to poszukam. Wszystkie inne sprawy z tego powodu odkładam. Wczoraj odszukałam jakieś butki inne dla Lilii. Są miekkie i trochę za duże, ale zawsze to coś na spacery.
Z uciekaniem u nas tak samo. Za to jak ją do łóżeczka na chwilę postawię, żeby nie uciekła to wtedy jest histeria, bo jak to tak NIESPRAWIEDLIWIE :-) Akceptuje tylko zasady fair play, dzisiaj przylazła za mną na balkon. A później tatuś wymyślił z Lilą, że zamkną mnie na balkonie. I zamknęli, poszedł z nią robić kawę :-)

http://lb1f.lilypie.com/fgOAp2.png
http://lbyf.lilypie.com/ys5vp2.pnghttp://davf.daisypath.com/BPo8p2.png

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

villanelle
patrycja`81, uważam, że jeśli ta ilość uznana byłaby przez sztaby ekspertów za szkodliwą to by w ogóle to do produkcji nie zostało dopuszczone. Myślę, że dyskusja na ten temat to coś w rozdzaju dyskusji na temat ekspozycji na gluten. Jedni są za drudzy przeciw, a każą decydować mamie czy podawać czy nie, choć ogólnie ekspozycja jest zalecana to i tak znajdą się ci którzy uważają, że jest szkodliwa. Nawet u nas w dziale sierpniowym wiele mam podaje wg uznania różne jedzonka. Mi mama ciągle wałkuje o chlebie (dokładnie o skórce), a przecież w takim chlebie też jest sól i nie tylko. Prawdopodobnie to "nie tylko" jest stokroć szkodliwsze o ile uważamy sól za jakąś baaardzo szkodliwą. Wszystko w pewnych ilościach jest szkodliwe nawet taka witamina D3 na temat której też się różnych rzeczy oczytałam. Także szkodliwość soli w HiPPie to kwestia dyskusyjna z ciekawości zadzownię sobie nawet do HIPPa jak znajdę chwilkę i zapytam ile jej tam dokładnie jest i dlaczego jest dodawana. Niektóre mamy dają Danonki na temat których też krąży wiele niepochlebnych opinii włącznie z opinią Doradcy ds. żywienia z podforum.

Jedzenie słoiczkowe to w zasadzie kwestia gustu dziecka. Nie będę wciskała Lilce Bobovity na siłę tylko dlatego, że nie ma w niej soli, bo i mi ona nie smakuje. Za to ostatnio przerzuciła się trochę na Gerbera, którego wcześniej nie tolerowała, a teraz jej podchodzi. Pewnie to kwestia czasu, bo i dzisiaj zjadła jogurt HiPPa, którego nie lubiła jeszcze miesiąc temu.



sprawdzilam wszytskie jedzonka sloiczkowe Emilkowe od 8 miesiaca-zero soli,doprawiane za to ziolami-sloiczki made in sweden;)
ostatnio zaczelam kupowac "hippa",ze wzgledu,ze niedlugo wybieram sie do Pl i chcialam sprawdzic jak Emilce smakuja jedzonka-noi w niektorych jest sol
noi nie sa chetnie jedzone,moze tez ze sie przyzwyczaila do innych smakow-nie wnikam:oczko:
tak samo z "nesltle" slabiej je niz te o nazwie "semper"(te z swe)

na temat zywnosciowy-no mozna prowadzic dlugie dyskusje:D

Odnośnik do komentarza

villanelle dobrze że mówisz o soczkach, specjalnie nie wmuszam Krzysiowi bo jak nie lubi to trudno - tak jak Lilia woli wodę, jednak martwiłam się że nie zapewniam mu urozmaiconej diety; o soli wspomniałam gdyż byłam zdziwiona odkryciem, w gerberkach i bv nie zauważyłam soli; a sama jak gotuję to też lekko solę żeby potrawa miała przynajmniej odrobinę smaku i mały się chętnie zajada. Swoją drogą ostatnio z ciekawości poczęstowałam Krzysia wędzoną szyneczką i bardzo mu smakowała.

patrycja`81
villanelle
dorotea72, one mają sól, ale w końcu jest tego tyle ile może dziecię w podanym wieku, a i taki minerał jest w zyciu potrzebny.

no ja slyszalam,ze sol i cukier,nie sa wskazane dla niemowlakow,nawet w sladowych ilosciach
cukier ktory jest np w deserach owocowych,ma pochodzic tylko i wylacznie z owocow::):
ale tak jak z kazdym innym,jest tysiac pogladow:D :wink:

przypuszczam że w HIPPie jest zachowana proporcja, w końcu to solidna firma, jednak czułam się niemile zaskoczona

Allayiala coś wiem na temat mycia buziaka i przewijania na stojąco, aż dziwne że pieluszka trzyma się w jednym miejscu i nic z niej nie wypływa bo zakładanie w powietrzu wymaga trochę ekwilibrystyki.
Cieszę się że twoja Tosia zaczyna jadać po dorosłemu bo mój dalej wszytsko połyka jak leci choć ma już czym gryźć
No i brawa dla malutkiej za stanie i chodzenie za rączkę!!!
Dziś odwiedziliśmy kilka sklepów z butkami ale chyba będę musiała pojechać do większego miasta tj. Słupska żeby coś zdobyć ciekawego, na razie została nam 1 para butów bo reszta już za mała jest. Niestety nie mam w pobliżu sklepu Bartek, chyba że w 3mieście a do zakupów przez internet jakoś mam obawy. Krzyś-Wielka-Stopa ma wysokie podbicie i prawie 13 cm więc jeśli nie przymierzę - nie uwierzę że jest ok. Dzięki za fotę bo przynajmniej wiem czego szukać
Aha no i super że nowa niania się sprawdza:)

patrycja`81 i karina nie widzę waszych galerii buuu

villanelle i patrycja`81 obie macie rację po trochu, z jednej strony sól jest dziecku potrzebna i taka ilość na pewno nie zaszkodzi. Dietetykom z kolei chodzi o to że w wieku niemowlęcym dzieci nabierają przyzwyczajeń żywieniowych i nie warto ich uczyć jeść słonych potraw

U nas zaczyna się ostre ząbkowanie, przez 3 tyg był spokój a 2 ostatnie dni spędziliśmy pod znakiem płaczu z byle powodu, rozdrażnienia i ciągłego pchania rączek do ust. Szykują się na raz 2 trójki na górze i jedna na dole, ciekawe który ząbek wyjdzie pierwszy.

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

Skoro juz jestesmy przy temacie jedzenia to powiedzcie mi jaak czesto dajecie żółtko?

Mnie kazała pediatra od 7 mc życia dawać 1/2 żółtka 2 x w tyg, od 8 mies co drugi dzien. Powiem szczerze że nie daje tak czesto bo sobie zapominam a zreszta mały i tak nie za bardzo lubi. Daje mu tak poł żółtka na tydzien. Nie ma żadnej reakcji alergicznej.

Zobaczyłam w tabeli żywienia że w 10 mc życia powinno sie dawac dziecku pół żółtka codziennie a w 11 mc zycia 4 żółtka całe na tydzień.

Mnie sie nasuwa pytanie czy to nie za duzo cholesterolu jak na taki mały organizm? Uczulenie uczuleniem, składniki odzywcze składnikami ale co z cholesterolem? Juz nie wspomne ze przeciez dorosłemu sie nie zaleca tyle jajek w tygodniu, mężczyznom w szególności..

Dajecie tak czesto?

Co do soli to ja mialam zamiar solic jak zaczelam gotowac malemu a bylo to miesiac temu ale ziola mu wystarczaja wiec nie sole. Jakos za bardzo nie mam halo na punkcie soli bo troche jodu nikomu nie zaszkodzi;) Wczesniej nie chcial jesc gotowanych zup bo nie dodawałam ziół i byly bez smaku a teraz je i sloikowe i gotowane.

A co specjalisty ds żywienia z forum to ja mam duzo odmienne podejście niż ta Pani. Ona uważa że miesa do roku życia sie nie powinno podawać a zreszta duzo rzeczy jeszcze wdg niej nie wolno. Tylko gdzie kupowac te które ona poleca? I te mleka ktore tez poleca? Majatek wydac na widzi mi sie. To wdg mnie ekstremalne zywienie.

Odnośnik do komentarza

anitaa84 żółtko podaję co drugi dzień od 7 mca i nie konsultowałam tego z pediatrą, małe dzieci ponoć mają duże zapotrzebowanie na cholesterol, dlatego zaleca się podawać tyle żółtka tygodniowo

A zalecenia specjalisty ds żywienia z forum rzeczywiście są nieżyciowe...

U nas dziś nocka spokojna bez pobudek, tzn ja się nie obudziłam bo tatuś słyszal jak mały ggada przez sen i mlaska hehehe, zobaczymy jak minie dzisiejszy dzień

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny!

Ja daje 1/2 zoltka co drugi dzien od poczatku 9 miesiąca, bo tak mi kazal padiatra.
No i powiedzial zeby robic ekspozycje na gluten od poczatku 10 no i robie ale nie wiem czy dobrze. Kupilam takie sloiczki jablka z kaszka manna gerbera no i sa jeszcze obiadki chyba hippa kurczak z kaszka manna - no i tak daje jej albo to albo to od 3 dni. No i powiedzcie mi czy taka ilosc dziennie jest wystarczajaca, bo nie mam pojecia ile oni tam tej kaszki sypia, no i jeszcze ile dni trzeb apodawac i obserwowac dziecko zanim okaze sie, ze nie ma zadnych nieporzadanych skutkow i bedzie mozna dac dziecku bułe;)

Wstawiam fotki nowego obuwia, butki sa bossskie!!!
Sorry za jakosc ale robione telefonem, a Tośka sie krecila;)
http://inlinethumb33.webshots.com/43104/2386492180105019231S600x600Q85.jpg
http://inlinethumb14.webshots.com/43981/2037903840105019231S600x600Q85.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

czesc Mamy:)
ja dzis dostalam piekne pierwsze zyczenia na Dzien Mamy:)
znaczy tata mowil Emilia soie usmeichala,pozniej przytulila i dala niemowlecego buziaka:usmeich:
a jak u Was?


jeszcze tak propo tej soli:D
sprawdzilam jeszcze raz,zeby mniec pewnosc ze wczoraj dobrze widzialam:D
i pisze
"nie dodaja soli do jedzenia dla dzieci ponizej 1 roku zycia"
czyli widocznie tu sa takie normy,i byl moj blad,ze sie dobrze nie przyjzalam zanim kupilam tych z hippa,ale to chyba nie we wszystkich
przyszlo mi dziecko wychowywac i zywic tutaj i sie kieruje ,takimi "zasadami" jak tu,i pewnie tez stad odmienne zdanie nasze Villanelle-i oczywiscie ja nie mowie,ze tu sa lepsze schematy zyw. niz w pl-poprostu inne


a jesli chodzi o zoltko,to probowalam w Wielkanoc,noi pojawila sie wysypka mala,i jakos od tamtej pory nie sprobowalam...bede musiala znow ekspetrymentowac:D

Odnośnik do komentarza

Allayiala śliczne te buciki:)

co do glutenu to ja dawałam od 6 miesiaca - jest w kaszkach, zupkach niektorych, deserkach tych zbozowych. Jakby cos sie mialo dziac to chyba szybko czyli w ciagu tygodnia. tak mysle..

Teraz jak juz gotuje małemu to dodaje kasze manna, kaszke kukurydzianą lub jaglana do zupy i tam jest glutem. Pietki tez czasem je ale kto wie co w tych pietkach jest.
najchetniej wcina wafle ryzowe te duze dla dorosłych bo te male hippa mieszcza mu sie w jednej dloni wiec sie wscieka ze nie poje;)

ja buziaki tez dostałam i przytulasy ale to u nas codziennosc;) teraz spi juz drugi raz SZOK normalnie spi raz lub 2 razy dziennie a tu proszę..

dzis na 16 idziemy do pediatry wiec sie zapytam o co chodzi z tym żółtkiem..musze sie przyznac ze nie daje tak czesto;) i przynajmniej na te jego dziasła popatrzy czemu 3 mies sa juz te wzgórki zabkowe..

a po lekarzu zaatakujemy pierwszy raz do parku na plac zabaw:)

Odnośnik do komentarza

anitaa dzieki za odpowiedz. Toś jak dotad byla na ryzowych i kukurydzianych kaszkach, to dam jej jeszcze pare dni te sloiczki z kaszka manna a potem moze dostanie sama kaszke manna:) wafelki ryzowe i chrupki kukurydziane tez lubi, zawsze sie setnie umaze - ale jaka jest zadowolona ze sie moze podrapac chrupkiem w dziaselka;)

A z placu zabaw polecamy hustawki i karuzele:)

Odnośnik do komentarza

hej Kochane:)
u nas dzien mamy mija super:)najpierw rano tata wyrecytowal wierszyk i dal mi samodzielnie zrobiona laurke z odbita rączka Tyśki i kwiatka
http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/757/thumbs/DSC_01151.JPG
Tysiula sie poprzytulała i kurcze ja bylam niesamowicie zaskoczona.
Potem zabralam Mała na zakupy bo musialam kupic sobie nieszczesne spodnie na to wesele co w sobote jedziemy,wiec i Tyśce dostaly sie buciki do sukienusi i gumeczki do włosów.
Dzis dałam małej truskawki z jogurtem nat,ale sie zajadala:)
i jeszzcze Wam powiem ze Tyska ma juz 2 dolne jedyneczki jedna górna jedynke i górna 2;)
anitaa84 ja daje zółtko jak sobie przypomne;)przez jakis czas staralam sie dawac 1/2 co 2 dzien ale potem jakos mi wylecialo;)teraz nieraz dam jej cale zółtko i nic jej nie jest. Na dniach spróbuje tez dac bialko a potem bede robic jej jajecznice na paze.
Allayiala sliczne buciczki:)i Tos na nowych zdjeciach tez jak zwykle piekna:) chciala bym znalezc chwile w tej Wawie zeby sie z Wami spotkac;)mam nadzieje ze sie uda.
Co do glutenu to ja jak robilam ekspozycje to dawalam Malej zwyklą kasze manne,do mleka do deserków do zupek

pozdr:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

Allayiala

Ja daje 1/2 zoltka co drugi dzien od poczatku 9 miesiąca, bo tak mi kazal padiatra.
No i powiedzial zeby robic ekspozycje na gluten od poczatku 10 no i robie ale nie wiem czy dobrze. Kupilam takie sloiczki jablka z kaszka manna gerbera no i sa jeszcze obiadki chyba hippa kurczak z kaszka manna - no i tak daje jej albo to albo to od 3 dni. No i powiedzcie mi czy taka ilosc dziennie jest wystarczajaca, bo nie mam pojecia ile oni tam tej kaszki sypia, no i jeszcze ile dni trzeb apodawac i obserwowac dziecko zanim okaze sie, ze nie ma zadnych nieporzadanych skutkow i bedzie mozna dac dziecku bułe;)

Na początku dawaj kilka łyżek i raz dziennie a potem zwiększaj ilość no i radzę ci obserwować Tosię czy dostaje wysypkę albo biegukę. Jeśli tak to odstaw na dzień dwa i od początku.

Buciki są ekstra!!!
No i śliczna dziewuszka!!!!!

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

Allayiala

Ja daje 1/2 zoltka co drugi dzien od poczatku 9 miesiąca, bo tak mi kazal padiatra.
No i powiedzial zeby robic ekspozycje na gluten od poczatku 10 no i robie ale nie wiem czy dobrze. Kupilam takie sloiczki jablka z kaszka manna gerbera no i sa jeszcze obiadki chyba hippa kurczak z kaszka manna - no i tak daje jej albo to albo to od 3 dni. No i powiedzcie mi czy taka ilosc dziennie jest wystarczajaca, bo nie mam pojecia ile oni tam tej kaszki sypia, no i jeszcze ile dni trzeb apodawac i obserwowac dziecko zanim okaze sie, ze nie ma zadnych nieporzadanych skutkow i bedzie mozna dac dziecku bułe;)

Na początku dawaj kilka łyżek i raz dziennie a potem zwiększaj ilość no i radzę ci obserwować Tosię czy dostaje wysypkę albo biegukę. Jeśli tak to odstaw na dzień dwa i od początku.

Buciki są ekstra!!!
No i śliczna dziewuszka!!!!!

karina brawa dla Martynki za nowe ząbki:)

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

My juz po lekarzu i parku.
Fajnie bo sie wszystkiego dowiedzialam i pogadałam długo z pediatrą.
Co do jajak to mowi ze pol żółtka co 2 dni i tak do 11 mies. Dopiero w 11 skonczonym (czyli nie za 2 tyg tylko za poltora miesiaca) mam robic 2 razy w tygodniu jajecznice na parze.
Tak samo wtedy do jednego stalego posiłku dolac ciutke mleka krowiego.

Teraz ma jesc 2 razy dziennie obiad a 3 razy mleko.
:)

ale upał dzis uff cudowna pogoda:)

Odnośnik do komentarza

anitaa84
My juz po lekarzu i parku.
Fajnie bo sie wszystkiego dowiedzialam i pogadałam długo z pediatrą.
Co do jajak to mowi ze pol żółtka co 2 dni i tak do 11 mies. Dopiero w 11 skonczonym (czyli nie za 2 tyg tylko za poltora miesiaca) mam robic 2 razy w tygodniu jajecznice na parze.
Tak samo wtedy do jednego stalego posiłku dolac ciutke mleka krowiego.

Teraz ma jesc 2 razy dziennie obiad a 3 razy mleko.

Co dokładnie lekarz ci powiedział o posiłkach? Ile masz w sumie dawać posiłków i ile stałych?

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

dorotea72
anitaa84
My juz po lekarzu i parku.
Fajnie bo sie wszystkiego dowiedzialam i pogadałam długo z pediatrą.
Co do jajak to mowi ze pol żółtka co 2 dni i tak do 11 mies. Dopiero w 11 skonczonym (czyli nie za 2 tyg tylko za poltora miesiaca) mam robic 2 razy w tygodniu jajecznice na parze.
Tak samo wtedy do jednego stalego posiłku dolac ciutke mleka krowiego.

Teraz ma jesc 2 razy dziennie obiad a 3 razy mleko.

Co dokładnie lekarz ci powiedział o posiłkach? Ile masz w sumie dawać posiłków i ile stałych?

w sumie ma byc 5 dziennie z czego w tym momencie 2 dania obiadowe (zupa i jakies puree lub 2 razy zupa, byle mieso codziennie jak dotychczas i coraz wiecej warzyw) i 3 mleczne. Wiadomo ze jak dziecko chce w nocy to tez mleko dac ale w dzien ma tak wygladac jak napisałam. Trzeba z czasem zwiekszać ilość stałych posiłków poniewż roczne dziecko je juz tylko 2 posilki mleczne dziennie.

Teraz jeszcze moze wedlinke sprobowac, chleb, biszkopty, a rosół dopiero od 11 mies! czyli do tego momentu trzeba osobno gotowac mieso.

Ja sie tego trzymac bede bo naprawde chodze do jednej z najlepszych lekarek w miescie.

Odnośnik do komentarza

dzien dobry:)
po nocy calkiem dobrze, Tyska przebudzila sie 2 razy i ostatecznie obudzila o 6.30 ale m zabral ja do drugiego pokoju wiec ja sobie dospalam.Dzien u nas szaro bury...nic sie nie chce.Mam cała sterte ciuchow do prasowania,mieszkanie do posprzatania i walizki trzeba zaczac pakowac a tu taki len ze normalnie...;)Jutro po poludniu juz wyjezdzamy do Rzeszowa a w piatek rano do Wawy:)nie moge sie doczekac.
Allayialamoze napiszesz mi na PW nr do Ciebie?jak znajde chwilke to zadzwonie i moze uda sie nam spotkac;)

miłego dnia;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hp9wz200zp.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5sej28yip5rcjt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...