Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ewelinchien
Jeju, Renata, w pierwszym momencie cie zasmialam z tego wrozkaza i tarocisty ale z drugiej strony jakby spojrzec to az przerazajace jest bo to prawda, co lekarz to opinia... a mnie z tego stresu chyba jeszcze zapracia dorwaly bo jak do tej pory chodzilam sie czyscic z 6 rszy dziennie tak od wczoraj nic...
Jeszcze mnie oswiecilo ze jutro L4 mi sie konczy a dzisiaj jest dzien terminu.

Dlatego staraj sie nie przejmować, albo robić to w najmniej jak się tylko da...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Ewelinchien nie martw się, przez całą ciążę wszystko było w przypadku i jest i teraz. Duża ilość wod mają kobiety, które mają duże dzieci. Nie martw się lepiej za dużo niż za mało. Na takim etapie ciazy jest juz trudno zbadać poziom wód, wiec się nie martw. Może rzeczywiście było by lepiej jak byś juz trafiła do szpitala bo byś nie musiała czekać na poród, może wywołaja

Odnośnik do komentarza

Mnie też już denerwują te pomiary na Usg , bo tydzień temu mała na usg 3 kg wczoraj już 2840 g .... Co lekarz to inaczej mierzy...
Kurcze spakowałam się do szpitala i będę jak Rumun wyglądała.
Dla siebie mam małą walizkę, dla małej torbę i do tego jeszcze dwie reklamówki, bo w jednej kocyk i rożek a w drugiej mój szlafrok bo mam gruby...
W sumie nie mam z czego zrezygnować, bo u nas dla dziecka i dla siebie trzeba zabrać wszystko a po cc będę leżeć z 5 dni. No i teraz przed cc będę leżeć co najmniej półtorej tygodnia.

Odnośnik do komentarza

Eszel będę czarować,żeby niunia przybierała na wadze, ale nie martw się dobrze może że w szpitalu to kontrolują na bieżąco bo znajoma wyszła do domu a po tyg wracała z dzieckiem w złym stanie bo bilirubina tak wzrosła że musieli zostawać w szpitalu.W domu piersią karmiła i niby wszystko ok i pokarmu dużo a okazało się ze to dla malucha było jednak za mało i był niedożywiony.Laska doła złapała okropnego bo miała poczucie,że zawaliła a przecież nie było w tym ani troche jej winy...
Ewelinchien jak byłam w szpitalu to położne mi mówiły że lepiej poczekać niz indukować i nie martw się jesteś pod opieką a teoretycznie (choc Ci tego nie życzę) do 42 tyg to jest poród w terminie. W moim szpitalu dużo kobiet w 41tc dopiero rodzi i nie wywołują raczej wcześniej chyba,że kobieta sama naciska albo jest sytuacja niebezpieczna i wtedy cc.A córcia to juz przeciez nie rośnie na sam koniec tylko czeka na swój czas i doskonali ukł pokarm. i oddechowy.

http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9jcg5c6k1i21.png

Odnośnik do komentarza

No mojej po tygodniu na usg kość udowa zmalała. Czary. Oczywiście juz sprawdziłam równe są; )
Dziewczyny to ja Wam teraz mogę powiedzieć jak to z tymi opiniami co dyżur inny lekarz inna pielęgniarka i za każdym vrazem słyszę co innego. I jeszcze mnie potrafią opierniczyc że coś robię źle a ja robie co kazała poprzednia. Jedego dnia mała zapakowali w tonę ubrań ale baba tłumaczy że jest chuda i nie może tracić energii na ogrzewanie no to myślę sobie no jest w tym racja. Na drugi dzień przychodzi druga i oburzona że dziecko przegrzane czy to ja taka mądra się pyta.Po czym porozbierala ja a ta dostała czkawki ya sama baba na drugi dzień wysłała ją pod lampy. Co zmiana to wszystko od początku muszę tłumaczyć każda inaczej interpretuje no mam juz dość może w sobotę wyjdziemy dopiero jak będzie ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Naprawdę nie ma co się spieszyć oczywiście dziewczyn rodziły dzieci przed terminem i było wszystko ok.Ale u nas niby do noszona ale jednak 16 dni przed terminem z pierwszych usg. Powiedzieli mi, że jeszcze tydzień w brzuchu bardzo dużo by jej dał a tak ma oznaki wczesniactwa choć na początku nie było tego widać.
Ewelina widocznie Amelka ma powody dobrze jej u Ciebie naciesz się brzuchem mi naprawdę później tego trochę brakowało a teraz to już w ogóle tak nagle. Macie całe życie przed sobą jeszcze zatesknisz za czasami kiedy siedziala grzecznie w brzuchu.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Na obchodzie ordynator pytal od kiedy slabo czuje ruchy to powiedzialam ze od poniedzialku wieczorem a on, ze czemu dopiero wczoraj z tym przyjechalam to powiedzialam ze we wtorek bylam tu w szpitalu ale odeslano mnie do domu, wczoraj bylam w innym szpitalu to cos zaczeli by robic ale nie mogli mnie przyjac i odeslali do domu i mialam przyjsc na drugi dzien na kontrole i jakby sie miejsce zwolnilo to mnie przyjma to zalatwilam sobie skierowanie i przyszlam znowu tu i zostalam przyjeta, to powiedzial ze dobrze zrobilam, bo wody faktycznie sa bardzo podwyzszone, ruchy KTG rejestruje ale ja ich malo zaznaczam i pyta mnie ile w ciagu godziny jest ruchow to mowie ze czuje ze 3-4 o powoedzial ze mam liczyc przez 3 godziny. Po zbadaniu na fotelu uznal ze szyjka ani nie skrocona ani nie rozwarta i wieczorem przeniosa mnie na porodowke, podlacza cewnik i najpierw rozruszaja mi macice bo jakby dali od razu kroplowke to moglo by nie podzialac i po kilkunastu godzinach (jutro przed poludniem jakos) podadza oksytocyne i beda wywolywac.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza
Gość Maszkaron

Ewelinchien to dobrze że jesteś już pod kontrolą, dobrze że przykład do tego szpitala jednak intuicja jest najlepsza zamiast siedzieć i denerwować się w domu. To trzymam kciuki żeby po wywołaniu szybko Amelka była już przy Tobie. Trzymaj się cieplutko najważniejsze że zaczną działać już dziś.
Ruda wow warunki są naprawdę super jak nie NFZ. W takich salach to aż miło rodzić.
Nie ma się co nakręcać na wcześniejszy poród, też będę spokojnie czekała do 40tc ale jak będzie wcześniej to fajnie. Narazie spokojnie trzeba czekać.
Nasz miesiąc nadszedł :D a myślałam że będzie to wieczność.

Odnośnik do komentarza

Ruda, jak w hotelu 5*- super!! Luksus. Dobrze, ze to powoli zmierza ku lepszemu.
A ja właśnie wróciłam od mojego doktorka. Wszystko ok (tak twierdzi), Malutka z usg wazy 3600 (a jak będzie w rzeczywistości, to się zobaczy:). Mój lekarz oczywiscie dalej zdaje sie być na mnie "obrażony" za moją "niesubordynację" (decyzja o cesarce). Trudno, jakoś będę musiała z tym żyć...:)
Mój M. przyjechał po mnie z pracy i zawiózł mnie do lekarza, stwierdził, ze widzi jak łaże i uparł się żeby mnie do odstawić po wizycie, na co ja " że nie do domu, ja jeszcze do miasta muszę", no to mnie tam odstawił (20 min drogi od naszego domu). Jezu dziewczyny- myślałam, ze nie dolezę do domu... Widziałam nawet jak ludzie na mnie spoglądają jak szłam (chociaż chodem to było trudno nazwać). Serio- nie dla mnie już takie wojaże... Dojscie do domu zajeło mi ok. 1,5 godziny (w trakcie robiłam sobie przerwy, zeby usiąść- na każdym napotkanym po drodze przystanku czy ławce). Jedna starsza Pani chciała mi nawet miejsca ustąpić :D Nieźle..:D. W drodze trochę sie wystraszyłam bo od czasu do czasu miałam taki ból jak na okres i strasznie boloały mnie biodra i plecy, do tego robiło mi się momentami troszkę słabo, masakra, chyba już nie zaryzykuje żeby sama łazić gdziekolwiek...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza
Gość Maszkaron

Widzisz Ewelinchien jeszcze się coś rozkręci :D Amelka przybywaj! Trzymam kciuki:)
renataki to miałaś niezły spacer, ja to teraz dopiero sobie pozwoliłam na takie 2h zakupów i powiem że zaskoczona jestem że całkiem dobrze dałam radę, ale tak to wszędzie autem. Nie ma się co przemęczać. Dobrze że wizyta udana :)

Odnośnik do komentarza

O widzisz ewelina wreszcie cos zaczna dzialac.
Ja po wizycie. Maly wazy 3kg pytalam o granice bledu to mowil ze 450gram.Ilosc wód prawidlowa, przeplywy w pępowinie i w mózgu tez.
Pobral mi gbs. Szyjka dluga i zamknieta nic nie zapowiada wczesniejszego porodu. Wystawil mi zwolnienie na miesiac ale kazal co tydzien na ktg jezdzic i do niego za dwa tygodnie mam wpasc. O szpitalu narazie nic nie mowil.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Ewelinchien pewnie dziś już zobaczysz małą:)))
Renataki szpital super!!! to jest standard w niemieckich szpitalach czy różnie bywa tak jak u nas? a na takie spacery to już chyba skończył się czas, lepiej już wrzuć na luz żeby spokojnie doczekać. Dla mnie teraz wyjście w domu na piętro z sypialnią to wyczyn przez skurcze i napinanie brzucha hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9jcg5c6k1i21.png

Odnośnik do komentarza

Skurcze utrzymuja sie dalej co 8-10 minut. Na razie sobie leze bo w sumie w nocy nie za bardzo spalam i teraz chcialam nadrobic przed zalozeniem tego balonika bo mowili ze to moze byc dlugie bolesne i meczace, a tu skurcze nie daja mi zasnac i moze jeszcze ta swiadomosc ze to juz. Chociaz lezy ze mna kobieta co od wczoraj ma skurcze co 3-4 minuty ale rozwarcie zatrxymalo jej sie na 1,5 cm i nic dalej nie rusza, badaja ja co kilka godzin ale nic nie rusza i dzisiaj ze mna idzie na gore ale jej to od razu oxy podlacza.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

marta2016
W Lodzi sa dwa szpitale o takim standardzie Medeor i Profamilia. Choc ten drugi nie dostal kontraktu. I prawda jest taka ze tam rodza dziewczyny bez powiklan inaczej zwalaja na szpital rejonowy. Warunki super. Ale dla mnie najwazniejszy jest fachowy personel nie warunki.

No, zgadza się- ale zawsze jest milej jak jest połączenie jednego z drugim:)
Ruda, jak do tej pory byłam tutaj w dwóch szpitalach (tym i jeszcze jednym), oba w podobnym standardzie. Trudno mi się wypowiadać nt. innych szpitali, ale wydaje mi się, ze oni takie skrajności (z którymi my jeszcze borykamy się w Polsce) mają już raczej za sobą.. Ten szpital, w którym będę rodziła nie jest raczej uważany za jakiś super nowoczesny- bardziej taki, gdzie można się poczuć jak w domu, uspokoić wyciszyć. taka rodzinna atmosfera tam panuje. To jest miasto uniwersyteckie- pełne szpitali i klinik i mogłabym rodzić w klinice, ale nie chce tłumu studentów nad sobą no i cenie sobie bardziej mniejsze, zaciszne przestrzenie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Nie no warunki faktycznie pierwsza klasa, az chce sie w ciaze zachodzic. :) faktycznie powoli biora sie za te wszystkie porodowki bo to juz wsty zeby panstwo nalezace do Unii ktora ma.swoje standarty co do wszystkiego mialo tak zacofane oddzialy porodowe i poloznicze a kladlo nacisk na prokreacje i odmlodzenie spoleczenstwa nie zapewniajac podstawowych warnkow. Ja niestety nie bede rodzic w tym szpitalu w ktorym chcialam, bo nie mieli miejsca taki tlok a musza zostawic cos dla rodzacych z cukrzyca bo tylko tam odsylaja . Ale ten szpital tez nie jest najgorszy, ma dobre opinie. Zobaczymy jak to.bedzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...