Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Klodi ja niestety już dałam małej smoka, bo tak to by wisiała na cycku 24 h... Ma bardzo silny odruch ssania. Ja daje małej pierś ale tak na prawdę to ona tylko ja ciumka. Dostaje tez mleko z butelki, bo niestety laktacja nie chce się rozkręcić :(
Renataki ja też się bardzo dobrze czuje po cessrce i wszystko robie. Mam tylko z jednej strony takie czerwone i mocne zgrubienie ale to nie boli.

Odnośnik do komentarza

Magda ja tez dalam smoczka,zaraz po szpitalu. Moja ogolnie jest zarlokiem i je bardzo łapczywie. No i kolki mamy co dzien wieczorem:( Tez nienawidzi sie kapac i drze sie w nieboglosy;)) ale w nocy nawet ładnie spi. Budzi sie zazwyczaj 2x na karmienie po czym usypia na rekach. Nie ma tez problemu,zeby ja zostawic bo pieknie pije z butelki. No i rosnie w oczach. Juz niektore ciuszki poodkladalam bo sa przyciasne. W czwartek bedzie wazenie,to zobaczymy ile przybrala.

Megs oby sie szybko rozkrecilo. Mi oszacowali wage na 3,500kg a urodzila sie z waga 3,790kg:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hsaytum47.png

Odnośnik do komentarza

Hej :) dawno nie pisałam ale wcia aie dostrajamy :D ciągle cos do zrobienia :p dzisiaj byłam u nasnpolozna po raz drugi i wyslala nas do pediatry bo maly zzolknal :( jutro musimy podjechac do sPitala zeby mu na birulbine czy jak to się nazywa zbadali :/ pediatra stwierdIla ze nie wygląda najgorzej ale lepiej zbadać.. :( znow będą kluc moje maleństwo biedne :( no i martwię się ogólnie co sie dzieje.a po za tym to maly jest kochany ale zawsze kupę robi jak śpi i żal mi go budzic no ale jeszcze gorzej by bylo jak by się odparzyl :p

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqv5gg1s9up.pnga href="[url=[img]http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqv5gg1s9up.png

Odnośnik do komentarza

Cześć gwiazdy!
My nadal w dwupaku i nie zanosi sie na razie na indukcję porodu (po to przyjechałam do szpitala dzisiaj)- położyli mnie na patologii ciazy, monitorują stan dzidziusia, podają Dopegyt, mierzą cisnienie i czekaja...
Na sali ze mna sa dziewczyny z nadciśnieniem ciążowym i grubo po terminie (ponoc dopiero w okolicach 12-14dni po terminie biorą sie za wywoływanie). Także liczyłam, ze juz niebawem spotkam sie ze swoim synkiem, a tak to lipa- bede czekac:(
Ponadto waga małego wg dzisiejszego usg wyszła 3200 (+/- 500g), a w pt u mojego lekarza prowadzącego było 3kg- myślicie, ze mały dostał troche tłuszczyku przez święta :D?

Odnośnik do komentarza

Magda laktacji może się nie rozkręcać przez smoczek i butelkę to najczęstsza przyczyna.Oczywiscie na jedne dziecko za pierwszym razem szkodzi drugie może dostać i nic nie zaburza. Ja wiem, że nie powinno dawać smoczka przed ukończeniem 6 tyg bo właśnie do tego czasu normuje się laktacji. Renataki smoczek i butelka może zanurzyć laktacje bo jest różnica w ssaniu possij palec a późnej przedramie to drugie to ssanie piersi.
U nas największym problemem są kupy co trzy dni w dzień kiedy ma już wyjść jest dość niespokojna i więcej wisi i puszcza gazy. Dajemy probiotyk. Niby na piersi może być nawet co dwa tyg ale jednak nie jest to dla niej obojętne. Przybiera ok ma już 3600g. Jest już tylko na piersi. Juz dość miałam tego sns.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

No cześć :) Kurde, udało mi się was nadrobić, wyobraźcie sobie że mi pies przegryzł kabel główny od internetu i dopiero dzisiaj przyszedł pan majster i mógł go wymienić, bo to ten kabel, co idzie ze skrzynki z piwnicy...
No to po kolei, mała rośnie, już pewnie jest blisko 5 kg, ciągnie cycka pięknie, ale od kilku dni dostaje na noc, około godziny 24 90 ml Bebilonu, bo podejrzewałam, że się nie najadała, bo cycki wyciągnięte do tej godziny miałam oba do zera, normalnie flaki, a ona dalej płakała, desperacko Kajtek jechał po 23 po to mleko, zrobiliśmy jej, wypiła i od razu zasnęła spokojna, tak więc położna laktacyjna powiedziała, że możemy jej jedną butelkę na noc dawać ale i tak mam w nocy wstawać i się odciągać, nawet gdybym miała to mleko moje wylewać. Ale tak mi szkoda jak to ląduje w zlewie bo mam koleżankę poznałyśmy się w sumie w trakcie trwania ciąży w szpitalu i utrzymujemy dobry kontakt, ona urodziła niecały tydzień przede mną a miała termin 2 tygodnie po mnie, no i jej laktacja się nie rozkręciła w ogóle, nie miała nic w cyckach i jedzie na sztucznym a ja mam ponad 300 ml z jednego odciągnięcia, takie to kurde sprawiedliwe.
Amelka na szczęście kolek nie ma, kupy wali średnio 4 dziennie, w nocy śpi po 5 godzin, oczywiście wszystko dzięki temu sztucznemu mleku, w dzień budzi się co 2-2,5 godziny. Wkurza mnie to, że położne każą karmić na żądanie, ale jak dziecko śpi już ponad 3 godziny to każą wybudzać. Ja nie wybudzam, jak śpi, niech śpi, jak będzie głodna to sama wstanie, a jak jest spokojna to znaczy że jeszcze trawi a potem jak w nią wpycham to ulewa. No właśnie, to chyba nasz największy problem, nawet jak jej się odbije to ulewa, nie wiem, czy ona się przejada sama, z łakomstwa?
No to trzymam kciuki za resztę z was, dacie radę, taka myśl mnie dzisiaj naszła, że jak zdecyduję się w przyszłości na kolejne dziecko to bardziej będę się bała ponownego karmienia, bólu popękanych brodawek, tego gryzienie i ssania dziecka, niż porodu :D
A pytanie do dziewczyn po cesarkach: dalej bolą was rany? Mam na myśli ciągnięcie, takie jakby pieczenie, kłucie. Mnie już przez kilka dni nawet przestało boleć, w sensie aż tak mocno, a od wczoraj wróciło. Jak wy się czujecie ?

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

Ewelinchien ja czegoś nie rozumiem dokarmiasz sztucznym bo się nie najada a ściągasz później 300 ml. Nie możesz tego wsadzić do lodówki i jak już musisz dokarmic to lepiej swoim. I w ogóle po co doradczyni każe Ci ściągać. Jak masz tyle mleka to będzie dalej tyle ile dziecko chce a tak to sobie bardziej nakrecasz. No i najważniejsze wyznacznikiem czy dziecko się najada jest przyrost wagi odpowiedni jak z tym jestu ok to w nocy czy w dzień spokojnie możne dziecko pospać. A tak zwane puste piersi to jedynie oznaka że laktacja się normuje. Piersi to nie magazyn a fabryka.
Co do rany mnie też ostatnio bardziej boli.np jak na święta pojadlam i chyba pełne jelita naciskaly. Dzis ubrałam majtki takie, że akurat gumka wchodziła w ranę i boli mnie teraz.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie położna mówiła, że mogę mieć jałowy pokarm, za dnia cycki twarde to ona je, po południu już chce co 1,5-1 h jeść i mam takie wyciągnięte flaki i myślę, że to dlatego ona później je częściej bo się nie najada, w cycki nie zdąży mi najść, daję jej to sztuczne potem i jest jej super, a odciągnąć muszę, bo po pierwsze w nocy potem mi nachodzi a po drugie jak nie odciągnę to wtedy się zaburzy to wszystko i mi za mało będzie się produkować i za dnia jej nie wykarmię. A jak ją przystawiam popołudniami tak często to mi się bardziej stymuluje pewnie dlatego tak dużo mi nachodzi w nocy. i tak jak mam ten pokarm w lodówce to najpierw jej odgrzewam trochę tego, zazwyczaj 40 ml a potem karmię cyckiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

Ewelina nie ma czegoś takiego jak jałowym pokarm. Ah te położne niestety często jedyna ich nauka to ta ze szkoły moja teściowa jest położną i potrafi takie głupoty plesc czasami. Inne nie lepiej. Wieczorem prolaktyna jest najniższa dziecku ma dłużej siedzieć przy piersi. Z kolei w nocy jest najwyższy poziom i bardziej tłuste mleko. Natura raczej wiedziała co robi. I te pełne piersi są na początku kiedy organizm jeszcze się nie dostosowal to z podąża do popytu. Ja karmiłam ponad dwa lata i jakbym miała mieć takie balony cały czas to na bank bym nie wytrzymała. Uwierz mleka będzie ile dziecko chce. Jak wróciłam do pracy po roku to przez kilka dni w dzień były przepełnione ale szybko się dostosowaly ,że syn pije rano i wieczorem a na weekend pił tez w dzień i nie brakło. Są tak zwane kryzysy np w 3 mc że dziecko nagle potrzebuje więcej wtedy kila dni potrafi dziecko wisieć na piersi i sobie zamawia. Najważniejsze to żeby w tych pierwszych tygodniach nie zaszkodzić.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Ewelichien proszę nie odbieraj tylko tego, że się wymadrzam czy coś. Jak nie chcesz karmić to twój wybór itd. Mnie strasznie wkurzają lekarze, położne itd które rozsiewaja takie głupoty które dawno są obalone i tylko prowadzą do zakończenia karmienia piersią u matek które wcale tego na początku nie chciały. Bo jak chcą to ich święte prawo. Jest taka zasada zawsze najpierw pierś później dokarmianie mlekiem matki dopiero na końcu mm. Po mm dzieci czasami dłużej śpią bo jest bardziej ciężko strawne. Ale czasami jest gorzej mój syn był długo dokarmiany i miał straszne kolki pediatra mi wmawiala że rodzaj mleka nie ma znaczenia po zmisnieu firmy dziwnie mu przeszło.
Co do położnych to najlepszy tekst jednej co na widok czarnych kropek w kupie dziecka spytała czy matka nie jadła kiwi bo widzi pesteczki. Nie wiem do dziś jak mogły przycisnąć się przez sutki ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Megs, rodzisz juz?
Mi wlasnie zmierzyli cisnienie, 170/80, biorę leki 3x1, nie wiem jak to mozliwe. Mam nadzieje, ze jutro cos mi powiedzą na obchodzie i ze nie bede tutaj koczować z takim ciśnieniem i czekac az poród sam sie zacznie?

Odnośnik do komentarza

Micha dziewczynie ktora ze mna lezala skakalo cisnienie dawali jej 4 tab i zastrzyki na obnizenie cisnienia jsk przestaly dzialac to jej rozwiazali ciaze.

Ewelinchien tak jak mowi Eszel dziwne podejscie poloznej bo skoro masz tyls mleka to po co sie bawic ze sztucznym. Pokarm w ciagu dnia dostosowuje sie do potrzeb dziecka w nocy jest tlusty a pozniej do wieku dziecka. Jak potrxebuje jesc co godzine to tak karm a w ciagu dnia moze masz twarfe piersi bo juz pelno mleka a dziecko dlugo spi. Ja pamietam ze te piersi byly na poczatku twarde albo wlasnie jsk dlugo nie pil a tak luzne i to nie swiadczy o tym ze pokarmu nie ma.

Odnośnik do komentarza

Jalowy pokarm i niejalowe mm, a to dobre te polozne ;););) Podzielam zdanie Eszel, twoj organizm jest skoncentrowany na produkcji pelnowartosciowego mleka do tego stopnia, ze predzej Tobie zabierze wszystko co najlepsze, poglebi sie Twoja anemia- anizeli mialby produkowac "jalowe mleko".
Ja podaje butelke ze swoim, odciagnietym mlekiem raz dziennie- ze wzgl na wit. D3, w przeciwnym razie musialabym wkladac ta tabletke do buzi malutkiej i czekac az sie rozpusci- a boje sie tego... Smoczek daje- niestety;P
Ja tez chcialam po szpitalu kupic jedno opakowanie mm, tak " w razie czego", na szczescie polozne wybily mi to z glowy.
Ewelinchen, sa specjalne pojemniki do przechowywania mleka z Avent bodajze. Ja jak sciagam, to do lodowy daje

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza
Gość Maszkaron

Megs ja rodzilam po oxy. Nie mam porównania do innego ale do przeżycia boli i skurcze na ktg wychodzą ponad 100%. Najlepiej było mi w pozycji siedzącej lub stojącej leżeć nie mogłam bo miałam straszne bóle krzyzowe. Bądź dzielna trzymam kciuki;) u mnie od rozpoczęcia podawania oxy do konca porodu minęło 5h.

Odnośnik do komentarza

Megs ja pierwszy porod mialam wywolywany oxy i uwinelam sie w 1,5godz i bez problemu. Drugi nie wspomagany niczym,wszystko samo przyszlo i nie widze roznicy. Skurcze tak samo odczuwalam. Drugi trwal troche dluzej bo od tych mocnych boli do porodu minelo ze 2 godz ale sam porod 5minut;-)

Marta ja tez sie balam,ze moj synek bedzie zazdrosny,ale odkad wrocilam ze szpitala jest zauroczony siostra. Caluje ja i ciagle mowi,ze jest piekna. Nie zwraca na siebie uwagi,nie dokucza jej. Jak ja karmie a on cos akurat chce ode mnie to mu tlumacze,ze musze skonczyc,a on musi poczekac i grzecznie czeka. A ogolnie bardzo sie balam tej zazdrosci bo synek jest troche rozpieszczony przez nas i 3 lata byl tylko ze mna,bo nie pracowalam i spal ze mna. A tu taka niespodzianka,az jestem z niego dumna. Ale moj ma juz 4 lata wiec juz duzo rozumie.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hsaytum47.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...