Skocz do zawartości
Forum

Grudniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ja się przed chwilą popłakałam. No mam już dość. Jechałam odwieść syna do mamy i jak go wsadzałam to poślizgnęłam się na mokrych liściach na całe szczęście nie upadłam na ziemię ale wpadłam na otwarte drzwi mam całą rękę obitą i się przeraziłam co by było gdybym się tak wywaliła obok małe dziecko tak zajęczałam, że się mały popłakał i wystraszył. I na dodatek mąż kurde znowu fotel mi odsunął niby błahostka ale dla mnie już ciężko. Odwiozłam go i miałam jechać do sklepu bo nawet nie mam co na obiad zjeść a kot suchego żarcia ale już nie miałam siły. Teraz ja głodna a kot patrzy na mnie z wyrzutem i smutkiem w oczach bo mokre to on sobie lubi tylko polizać. Idę spać chyba najlepsze co mogę zrobić.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dzisiaj juz duzo lepiej ciagnac nadal ciavnie ale juz szybciej sie wstaje itd. Co do zwolnienia na opieke to moj wlasnie do mojego ginekolova sie umowil bo dzis do mnie doktorek zajrzal i on wystawi to. Co do tych darmowych nianiek to tak nie do konca oczywiscie pierwsza noc to tak zaraz po cesarce ale odkad jest sie na chodzie to raczej daja dziecko chyba ze rzeczywiscie zle sie czujesz to wezma sie zajma. Mnie np na noc juz nie chetnie zabrali ale mnie chodzilo o dokarmienie jego wiec na 4 - 5 godzin zabrali malego ale juz o 4 przebrali, nakarmili i przyniesli mi do lozka :-) ale ja sie cieszylam bo on jest bardzo spokojny wiec jeszcze sobie dospalismy do obchodu. Jezeli malemu zoltaczka nie podskoczy to jutro wychodzimy alr nie nastawiam sie na raziena to :-) dwojeczka czekamy na informacje. Dziewczyny trzymajcie sie :-* czekam na wasze rozpakowywanie. A dzis sobie uswiadomilam ze na swieta to maly juz bedzie mial ponad miesiac i juz taki fajny bedzie :-*

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72893.png

Odnośnik do komentarza

Magda ja to Was właśnie podziwiam że dajecie radę tak leżeć :D ja to bym w głowę dostała :D a bioderka mogą was boleć od leżenia ale przecież też się rozszerzają za sprawą relaksyny tak jak kręgosłup bardziej się wygina.
Pierniczek wyszedł mniamuśny, jeszcze jeden będe piekła później na wigilię, bo on najlepszy jest jak postoi kilka dni.
Dzisiaj pogoda taka sobie, teraz coś tam słońce przebija, ale już zachodzi więc dzień ponury ogólnie.
Chciałam pytać- jaki krem do sutków kupiłyście? Ja myślałam nad tą lano maścią z Ziaji bo lubię kosmetyki tej firmy, ale nie wiem na ile można temu zaufać... jeszcze w sumie kupię sobie herbatki na laktację bo dostałam od położnej próbki femilakteru ale nie wiem czy chcę akurat to czy może z innej firmy kupię.
Aga, super, dzielna mamucha z ciebie. Dobrze słyszeć, że czujesz się coraz lepiej i że masz nadzwyczaj spokojnego bobasa, niedługo niektóre z nas będą ci z pewnością zazdrościć i tego :D
Kornelia, współczuję ci tego celibatu, no ale jak mus to mus, gdybym musiała to też wyjścia by nie było, ale co jak co to nie umiem jakoś tego napięcia rozładować, ciągle mam ochotę :D A wydaje mi się że jedną z ,,zachcianek'' ciążowych to też sprawianie przyjemności Kajtkowi, bo wcześniej nie miałam jakiegoś parcia na to a teraz to wręcz mnie to podnieca :D
Kurde, dziewczyny, musimy serio uważać, teraz mokro i ślisko to o upadek nie trudno, ja też parę razy się już ślizgałam, nie przewróciłam się ale mocno odgięłam do tyłu, a teraz to już tak boli takie odgięcie, że szok.
Dalej czekamy na poród, dalej nic się nie dzieje... ja to bym maraton przebiegła i bym nie urodziła.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

Ewelinchien ja miałam purelan czysta lanolina i był super i dziecko mogło ssać od razu bo żadnej chemii. Oczywiście masło shea moje kochane na wszystko i własnym mlekiem warto smarować. Co do wszystkich herbatek to trochę ściema ja walczyłem długo o zwiększenie laktacji i nic nie dawały dopiero właśnie femaltiker rzeczywiście coś zadziałał i naplywalo więcej więc polecam jak najbardziej i to udowodnione że slod jeczmienny wpływa na poziom prolaktyny która odpowiedzialna za laktacje. No ale najważniejsze to dobrze ssace dziecko bo tyllo ono potrafi zamówić tyle ile chce.
A mnie boli brzuch tak dziwnie nie wiem czy to od jelit czy jakieś skurcze.
Ewelinchien jak masz jakiś super przepis ba piernika podziel się proszę taki właśnie na święta co ma postać dłużej. My zawsze pierniki pieczemy i malujemy.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Eszel, ja piekę taki piernik do foremki od chleba, potem przekładam powidłami i on generalnie najlepiej smakuje jak ma ze trzy-cztery dni.
150 g miękkiego masła (jak nie mam masła to daję margarynę palmę)
200 g cukru (1 szklanka)
3 jajka
50 g miodu (1 porządna łyżka)
150 g powideł śliwkowych (około 7 łyżek)
2 łyżeczki proszku do pieczenia
10 g kakao gorzkiego (1 łyżka)
200 g mąki (1 i 1/2 szklanki)
2 łyżeczki cynamonu, 1/4 łyżeczki imbiru, 1/4 łyżeczki kardamonu, 1/4 łyżeczki mielonych goździków (można zastąpić przyprawą do piernika)
Masełko bądź margarynę ucieramy mikserem (w dużej misce) z cukrem na puszystą masę, dodajemy do tego jaja. W mniejszej misce mieszamy wszystkie suche składniki, w szklance łączymy powidła z miodem. Następnie Stopniowo i na przemian dodajemy do masy tłuszczowo-jajecznej powidła oraz mąkę z przyprawami. Piekarnik nagrzewamy do 180 stopni. Foremkę smarujemy tłuszczem i obsypujemy bułką tartą. Ciacho przelewamy do foremki i pieczemy przez 1 godzinę i 10 minut , po tym czasie sprawdzamy delikatnie patyczkiem, jeżeli będzie jeszcze niewypieczony w środku to ostrożnie zamykamy piekarnik i pieczemy jeszcze przez 10 do 15 minut. Po tym czasie powinien być już dopieczony ( ja piekę w piekarniku gazowym i jest dobrze). Jak wyłączymy grzanie w piekarniku to zostawiamy piernik w środku do całkowitego wystygnięcia ciasta (będzie pachnieć nieziemsko ale żeby efekt był WOW trzeba się powstrzymac ;) ) Jak już wsytygnie to kroimy go na trzy blaty, przekładamy powidłami. No i dajemy mu odpocząc te kilka dni. Potem można go polać lukrem, polewą czekoladową,na to posypać jakimiś wiórkami lukrowymi, kuleczkami, ozdobami piernikowymi, kto co lubi. :) Wychodzi taki fajny wilgotny :)
Kurde, Eszel, jak zaczniesz rodzić dzisiaj to się wścieknę chyba, ja staję na głowie i nic a wy dostajecie skurczy ot tak... :/

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

Ewelichien super przepis tez kopiuje i będę robiła bo uwielbiam piernika. Cierpliwości i Amelka będzie z Tobą
Eszel i reszta dziewczyn uważajcie na siebie bo teraz naprawdę jest niebezpiecznie na mokrych liściach. Moja mama też zaliczyła chodnik wczoraj właśnie przez liście. Podziwiam ze jeszcze jeździsz autem bo ja jechałam 2 tyg temu i strasznie mi już niewygodnie bo trzeba trochę leżeć a nie lubię prowadzić w takiej pozycji.
2dwójeczka może juz jest ze swoim maluchem :)
Megs tez miałam niespokojną noc, tez mi brzuch spinało i jakby bolał spalam mega czujnie.
Ogólnie jestem taka senna od dwóch dni i po południu przysypiam, chyba ta pogoda tak na mnie działa.

Odnośnik do komentarza

Ewelinchien ja z natury w ogóle nie lubię ciast, ale jakoś tak mnie naszło że skopiuję przepis i może jak już będę kiedyś mogła zjeść to spróbuję upiec :)

Ja też dzisiaj mam jakiś mega fatalny dzień, od rana źle się czuję, taka rozbita, rozdrażniona, bolą mnie żebra i pachwiny. Chyba ta pogoda tak na mnie działa, najchętniej bym siadła i płakała bez powodu :)

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Generalnie nie lubie pierników (pracowalam na produkcji wlasnie przy piernikach) ale ten wyglada wyjatkowo apetycznie...
Kornelia ja czasem sobie pozwalam na cos slodkiego wiadomo nie w wielkich ilosciach ale skubne ciasteczko czy kostke czekolady jak mam cukier niski dosyc.
W poniedzialek jade na pierwsze ktg do szpitala.
Dzis wyszlam do sklepu, nie szlam zbyt szybko ale jak dotarlam do domu to tak mnie brzuch ciagnal z lewej strony ze musialam sie polozyc na chwile nie wiem czemu wolny spacer dal taki efekt potem jeszcze dosc dlugo mialam twardy brzuch.
Ciesze sie ze mam juz dla syna wszystko praktycznie bo nie wyobrazam sobie teraz chodzic po sklepach i robic zakupy. Czuje sie jak wieloryb....a tu jeszcze ponad 5 tygodni

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlis1yvcr1e.png

Odnośnik do komentarza

Ja też się cieszę że zrobiłam zakupy dużo wcześniej, teraz nie wyobrażam sobie dymać po sklepach i wybierać jak mnie tak ciągną plecy i brzuch
Tak to wszyscy każą do ostatniego momentu czekać a potem problem jest więc się cieszę że nikogo nie posłuchałam, z resztą lepiej jest już być przygotowanym i w spokoju czekać na rozwiązanie a nie martwić sie jeszcze ,,a to nie mam tego, a to tamtego'' a potem dostaje się niespodziewanie skurczy i wuala

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7yrsnyy62l.png

Odnośnik do komentarza

Ewelinchen, ale mi smaka narobiłaś!! Piernik wygląda super!
Jeśli chodzi o sutki to myślałam własnie o Medeli Purelan, herbatke- 2 opakowania też już zakupiłam z Medeli, zobaczymy... Eszel, gdzie kupiłaś tą herbatkę na laktację, o której wspomniałaś parę postów wyżej??
Ja nie mam dla Małej jeszcze czapki zimowej i szalika. Muszę dokupić kremy na odparzenia i ten aspirator. Na końcu oczywiście zostawiłam siebie samą. Zamówiłam już 3 koszule nocne (jeszcze jedną mam w domu), muszę kupic jakieś klapki i gacie bawełniane z wyższym stanem (na później, na zaraz po porodzie kupiłam już siatkowe). Sól morką, fizjologiczną i to by było chyba na tyle.
Uszyłam ten nieszczęsny kocyk. Co prawda nie pasuje do niczego, ale takie materiały akurat miałam i szkoda było żeby leżały...Ciężko mi się szyło (przez grubą ocieplinę w środku). Dwie igły połamałam..:( Ale co trzeba przyznać- kocyk jest mega cieplutki. Już szykuję się aby uszyć następny bo mam bardzo ładną dresówkę- w stonowanych kolorach (szara w delikatne róze- b. mi sie podoba:), potrzebuje tylko minky w rózowym kolorze.

monthly_2016_11/grudniowki-2016_52341.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Ewelinchien
a ja mam taki dzień, że nawet nie mam siły iśc na to ktg, więc pójdę jutro. Naczynia od śniadania stoją nieumyte i nazbierało się też po obiedzie i mam wyrąbane tak mi się nie chce. ale reszta domu ogarnięta, kosz na pranie stoi pusty więc tylko kuchnia kwiczy :D

Ja tez mam ogarnięte wszystko, zrobiłabym jeszcze pranie, ale nie mam gdzie tego suszyc.
Mój M. pojechał do Polski, ma zjazd na uniwerku i przy okazji odbierze łóżeczko i materac. Zamówiłam tez na allegro 2 rożki 80x80 (chociaż wcześniej zarzekałam się, ze nie chce:) plus 2 białe prześcieradełka. Te rożki w mega cenie- bo 13, 80 gr. za sztukę. Moja Mama oglądała (przez folię) i mówiła, ze wyglądają super. Zobaczymy w niedziele :).
Kurde zawsze się mega martwię jak mój M. wyjeżdża czy wraca z uczelni, to w końcu prawie 600 km. Pytał się mnie czy jadę z nim ale już się boję, nie chce prowokować losu..

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371rl9kqn35.png

Odnośnik do komentarza

Ewelinchien dzięki za przepis a piernik wygląda mniam mniam. I tfu tfu ja nie chcę jeszcze rodzić choć naprawdę dziwne akcje u mnie dziś odchodzą.
Renataki ten femaltiker w aptekach i w rossmanie widziałam. Naprawdę polecam bo te herbatki to ściema. A to nawet smaczne takie karmelowe.
Ja dziś w końcu zaczęłam wkładać rzeczy do torby ale trochę się zdołowałam bo i tak większość rzeczy muszę na końcu włożyć bo ich używam. Jutro mam wizytę i ktg w szpitalu aż się boję co się tam okaże.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udugpj77s1mw6h.png

Odnośnik do komentarza

Renataki śliczny ten kocyk :) jakbym miała córkę to też bym pewnie kupiła coś w ten deseń a tak to mój małż chce wszystko z samochodzikami :D co kupuję sama to wybieram wzory co by kiedyś jakby się nam trafiło drugie dzieciątko to by się nadało ale mąż mi psuje szyki :D. I dobrze, że nie pojechałaś do Pl, szkoda kusić los.

Czyli wychodzi na to, że dzisiaj ogółem jakiś dupowaty dzień :/ może jutro będzie lepiej, ma w końcu nie padać i słoneczko może przebije to jakoś energia wróci.

https://www.suwaczki.com/tickers/relgh371iwqyu1o3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...