Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
es_ze

Pieluchy wielokrotnego użytku

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któraś z mam/ojców używa pieluszek tetrowych/bambusowych/ innych wielokrotnego użytku i takich otulaczy na pieluchy? Czy ten system się sprawdził / sprawdza przy dziecku?
Zastanawiam się na chwilę na coś takiego w okresie odpieluszkowywania.

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy te kieszonki są takie "rosnące" z pupką dziecka? Czy zmieniane co jakiś czas? Bo widziałam otulacze ale o rozmiarze uniwersalnym od urodzenia do 14kg i zastanawiałam się czy to się nada dla nas?
Kla_wie używasz zamiennie z papmpersami wielorazówek, czy tylko wielorazówki? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam tylko wielorazówek. Kieszonka rośnie razem za maluszkiem :) Mój maluch ma 14 miesięcy i waży 12 kg, a nadal zapinamy się na drugi ''poziom'' z trzech :)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5eazj5dzbr.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kla_wie a czy te otulacze się przesikują razem z pieluszkami? Ile ich trzeba mieć? Ja używałam zwykłych pieluszek tetrowych przy pierwszym dziecku, wtedy pampersy były drogie i nie stać mnie było, a niestety nie było tak świetnych jak teraz rozwiązań z pieluszkami wielorazowymi. Ale używanie tetry miało wielki plus, dziecko szybko się odpieluszkowywało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ajj przeczytałam swój post. Tylko nie chodzi mi o to że ktoś kto używa wielorazowek to nie stać go na pampersy. W dzisiejszych czasach to raczej jest odwrotna proporcja, to pampersy są dużo tańsze. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze? Nie licząc jednorazowego kosztu pieluch (mam 20 sztuk), na proszki łącznie wydaje 30 zł, a starczają mi na ok. 2-3 miesiące, więc moim zdaniem finansowo lepiej wyjdzie się i tak na wielo :) Przecieki się zdarzają, ale na noc wkładam dodatkowo ręcznik z mikrofibry, z ikei i jest super :) Warto poczytać na internecie. Synek przynajmniej nie ma odparzonej pupci, jak to bywało w zwykłych pampersach.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5eazj5dzbr.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem zdziwiona jak rozwinął się ten przemysł z pieluszkami wielokrotnego użytku i jakie ładne są obecnie i praktyczne te rozwiązania. Gdybym nie była tak zafascynowana pampersami, może uniknęłybyśmy oparzeń w lecie...

Tak czy inaczej, coś wybrałam zamówiłam i zobaczymy, będziemy testować. Chociaż to chyba będzie krótka przygoda (mam nadzieję) bo ładnie idzie nam z nocnikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odparzenia mogą być i przy wielo, uważaj, moja córka miła więcej odparzeń przy wielo niż przy pampersach, na forum najlepiej na pieluszkach zna się Marzen@ napisz do niej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W zasadzie ja jestem zachwycona i mam nadzieję, że do sezony odparzeniowego, czyli lata, już zejdziemy z pieluszek.

Dziś był pierwszy sukces, zero posikanych pieluszek, oprócz jednej na spacerze! Po nocnym spaniu była sucha pieluszka i cały nocniczek a potem regularnie mówiła siku. Po spaniu południowym też sucha pieluszka i nocnik pełen. Myślę, że te pieluszki wielorazowe u mnie zdają egzamin, jak na razie. Oczywiście pewnie będą ciekawe dni z posikaniami, ale jak na razie jestem zadowolona :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość raczyk88

Czy pieluszki wielokrotnego użytku to bambusowe? Ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi pieluszkami? Jednorazówki już nasz wykańczają i szukamy alternatywy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pieluszki wielorazowe to lepsza inwestycja niż jednorazowe, zarówna finansowa jak i środowiskowa. Mają właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i antyalergiczne. Dodatkowo zatrzymują nieprzyjemny zapach. Dbają też komfort dziecka - latem pieluszka bambusowa https://www.tinystar.pl/pl/c/PIELUSZKA-BAMBUSOWA-MUSLIN/95 zapewnia przyjemny chłód, a zimą zapewni mu ciepło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tirana
W dniu 19/8/2018 o 7:43 PM, Gość raczyk88 napisał:

Czy pieluszki wielokrotnego użytku to bambusowe? Ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi pieluszkami? Jednorazówki już nasz wykańczają i szukamy alternatywy

Zdecydowanie bambusowe to dobry pomysl:) zajrzyj do sklepiw jak escallante pl tamjest spory wybor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...