Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Ona1981- dobrze,że masz to już za sobą,mnie to dopiero czeka :) Właśnie wróciłam od lekarza, i dała mi na to skierowanie. Jakoś nie moge sie odnalezc w tej nowej przychodni. Waże już 76 kg boze..... Ta waga idzie strasznie go góry. Pytałam sie o ruchy i lekarka powiedziała,że te ruchy są w tym tygodniu są bardzo nie regularne i jak je odczuwam od czasu do czasu to jest dobrze....

Wczoraj zamówiłam,butelki avent 4 sztuki plus tam jakies gratisy z allegro i za całosc wraz z przesyłką zapłaciłam 95 zł. I sie zastanawiam czy dobrze zrobiłam,czy te butelki napewno beda orginalne co mysliscie? Wydaje mi sie ze cena bardzo kuszaca.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

ona1981 ja miałam juz robiona glukoze ponad 2 tygodnie temu i robiłam na czczo potem godzina po i dwie godziny i tak na czczo wynik ok po dwóch ok a po godzinie był zły i ten po godzinie jest bardzo ważny wynik bo to oznacza cukrzyce ciązową więc nie wiem dlaczego ale lekarz powinien tez dac ci skierowanie na godzine po a jesteś w tym wieku ryzykownym tak jak ja ,a najlepsze jest to ze myslałam ze krzywa wyjdzie ok bo w poprzedniej ciazy tak było a tu zoong i teraz jestem na diecie dla cukrzyków jak dla mnie to porażka terza cały czas mi się chce jesc

Odnośnik do komentarza

Hej! Dawno mnie nie było, nie dam rady nadrobić, bo wyszło mi do nadrobienia 100 stron, tyle naskrobałyście:)
Mam nadzieję, że u Was wszystko ok.

Velveti odnośnie Twoich wątpliwości. To do pępka nie używałam kompresów jałowych, jedynie octaniseptem pryskałam i nadmiar na około wycierałam płatkami, oczka też przemywałam płatkami naczanymi w przegotowanej wodzie. Octanisept dokupowałam, bo używałam go też do swojej rany po szyciu krocza, poza podmywaniem Tantum Rosa. Sól fizjologiczną stosowaliśmy później także podczas przeziębień do przepłukiwania nosa, więc kupiłabym sporo, na początek te małe kapsułki, cały kartonik, a później już Marimer. Tych majtek miałam koło 4-5 opakowań po 2szt.

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3knfv3xjvk.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was mamy :)

Też zostane mamą za niecałe miesiące.
Podczas macierzyństwa zaczęłam szydełkować i stalo sie to moja pasja :) - chcialabym zeby sie to rozwinelo
Zapraszam Was do polubienia mojej stronki:

https://www.facebook.com/szydloteka.handmade/?fref=ts

Znajdziecie też coś dla maluszków, kolorowe bawełniane dywaniki, pufy i np koszyczki na rozne nasze dzieciece szparagaly:)

Odnośnik do komentarza

Ona1981 na twoim miejscu zrobiłabym jeszcze raz i z tym godzine po a najlepsze jest to ze zeby było wiarygodne to z zyły maja pobierac nie z palca z palca to oni moga sobie robic dla tych co robia badania do pracy bo wychodza inne wyniki .Dziewczyny pamietajcie jak robicie krzywa to tez po godzinie to wazne dla naszych malenstw ja jestem przykładem ze na czczo ok po dwóch tez ok a po godzinie wynik okropny i zoong cukrzyca ciazowa a nieleczona stanowi ryzyko dla malenstwa poczytajcie rozne artykuły na necie to wam sie oczy otworza

Odnośnik do komentarza

Hey dziewczyny tak czytam wasze posty tyle badan macie miedzy innymi krzywa cukrowa...Ja w Holandii tego nie mam niestety ...Rzadnych badan nie robia...Mialam tylko 3 razy usg robione ...ostatnie to polowkowe w 20 tyg.Na wizycie tydzien temu byl wywiad jak sie czuje ,pomacala brzuch mowi dziecko rosnie i to wszystko...W 30 tyg pobiora krew na grupe.I okolo 40 tyg usg....Aaa i zapytala czy w rodzinie byla cukrzyca....Nawet wagi nie sprawdzala...nastepna wizyta za 4 tyg....

Odnośnik do komentarza

A co do zbadania szyjki macicy to moge zapomniec bo tu jesli nic Tobie nie dolega w ciazy nie robia nic.Ciaze prowadzi polozna.O lekarzu mozesz zapomniec.Dodam ze pierwsza ciaze stracilam i to polozna wie ,wiec powinnam jakos bardziej byc pod kontrola.Ahhh jade do Polski za miesiac wiec pojde na dokladne badanie lekarskie...Jak wasze maluszki? Moja Kasia szaleje kopie ...Bardzo biodra mnie bola i pod brzuchem w pachwinach gdy chodze.Czasem mala tak sie wypnie ze caly brzuch mam naciagniety ...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Elciunia83, a jak z możliwością zrobienia badań na własną rękę?

Bo w razie czego może sama idź na badanie tej krzywej?
Musisz iść 3 razy na pobranie krwi, na badanie poziomu cukru
Pobranie, pijesz glukoze, siedzisz i nic nie robisz, po godzinie jedno pobranie, po drugiej drugie - a wyniki któraś z nas może Ci zweryfikować jak będzie na wizycie u swojego lekarza :)
u mnie w przychodni 1 badanie to koszt koło 15zł jeśli nie masz skierowania,
koszt glukozy to 2-3 zł, może spróbuj w ten sposób się przebadać?

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Swistak masz rację pójdę i zrobię jeszcze raz. Odczekam kilka dni aby maluszek szoku nie doznał po takiej ilości glukozy.
Na czczo miałam z żyły pobieraną krew. Po tych 2godz chciała z palca ale nie umiała pobrać dostatecznej ilości więc też z żyły pobrała.
Kamama nie oszalej przez to siedzenie. Ja byłam szczęśliwa gdy mogłam już wyjść ;).
Bajka Eluncia83 nie mieszka w Polsce. Dlatego też nie ma wszystkich badań co my mamy. Moja koleżanka mieszka w UK i przez to, że tam nie ratują ciąży powyżej 12 tygodnia to w 9 tc poroniła.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Jest Was tu dużo z podobnym terminem porodu, dlatego chciałam zapytać czy Wy też czasem odczuwacie takie bóle jak by miała zacząć się miesiączka ??
W moim przypadku trwa to chwilkę i kilka razy dziennie.
Zastanawiam się czy to są jakieś niebezpieczne skurcze czy może te Skurcze Braxtona-Hicksa. Na kontroli byłam w zeszły czwartek wszystko jest ok .
Jak jest u Was?? macie czasem takie dolegliwości ?
Pozdrawiam
http://www.suwaczki.com/tickers/w57vkrntzrem50z0.png

Odnośnik do komentarza

hej, ja dziś dzwoniłam do tej przychodni i u mnie koszt badania glukozy to 15 zł + 5 zł za glukozę. Idę w czwartek i zamierzam cytrynę zabrać ponoć można.
PS. Dziewczyny po wypiciu było Wam niedobrze czy w miarę w porządku się czułyście? Mnie jedynie w tej przychodni drażni, że tam full ludzi zawsze jest i że nie będzie gdzie usiąść.
Twix dziękuję za wiadomość odczytałam, ale odpisać nie mogę jakiś błąd wyskakuje :/
Misia90 witamy :) ja nie mam bóli żadnych, wczoraj tylko czułam tak jakby ucisk w dole brzucha, a dziś już nie mam takiego odczucia.

Odnośnik do komentarza

Ona1981, wiem, właśnie dlatego zaproponowałam zrobienie prywatnie, na własną ręke, bez żadnego skierowania od lekarza itp - przecież laboratoria są wszędzie, można iść i zbadać sobie cokolwiek się człowiekowi podoba, tylko trzeba za to zapłacić bo nie ma się tego na zleceniu od lekarza ;)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Witam, czytam forum prawie od początku, ale jakoś wcześniej nie mialam veny się uaktywnić. Jestem w 26 tygodniu(pierwsza ciąża) i wczoraj na wizycie nareszcie dowiedziałam się że będzie córeczka(Oliwia), bo wcześniej ciągle się chowała,malutka waży 850g i jest niesamowicie ruchliwa(zastanawiam się czy ona kiedyś śpi), oczywiście poza momentami kiedy tata chce coś poczuć albo usiłuję nakręcić filmik. Widzę że na tapecie jest badanie z glukozą, ja niestety nie podołałam, i nie udalo mi sie dotrwać do pomiaru po 2 godzinach, a że ten po godzinie wyszedł dosyć wysoki to trzeba badanie powtórzyć..nie moge się doczekać :/. Z wyprawki mam narazie niewiele, bo jakoś sam fakt, że potrzebnych jest tyle różnych rzeczy o których nie mam pojęcia i ilość tego wszystkiego w sklepie mnie dezorientuje, muszę zrobić konkretną listę to może uda mi się zacząć. Narazie jest wózek,łóżeczko(ale bez dodatków), wanienka i przewijak. Brzuszek mam niewielki, większość ludzi jak słyszy na kiedy termin jest mocno zdziwiona, ale w sumie dobrze bo przynajmniej mi nie przeszkadza :). Tyle o mnie, pozdrawiam was wszystkie ciepło :).

http://www.suwaczki.com/tickers/eiktflw1jihtu749.png

Odnośnik do komentarza

No ja już po badaniach. Na czczo miałam wynik 88, po godzinie 122 i po dwóch 98. Nie było naprawdę tak źle. Zauważyłam teraz taka zależność ale nie wiem czy to przypadek ze te dziewczyny które miały dobry wynik to się dobrze czuły po glukozie a te co miały już wysoki po godzinie to fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Gość WawAnia

Ja bym poczekała z tym robieniem wyniku prywatnie. Przecież lekarka doskonale wiedziała co robi wypisując skierowanie na krzywą i najwidoczniej uznała, że wynik po 2h będzie jej wystarczający. Dla przykładu, mnie pobrali krew na czczo, po 1h i po 2h, ale przy wyniku wartości na czczo nawet nie podali. Poza tym, moja przyjaciółka, której ciążę też prowadziła ta sama lekarka, miała również oznaczenie glukozy tylko po 2h, po godzinie nie miała. Na to nie ma reguły. Poza tym, są normy, dla lekarza wystarczy wynik po 2h by stwierdzić czy jest ta cukrzyca ciążowa czy nie. spokojnie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...