Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Zalamalyscie mnie z tymi truskawkami :( uwielbiam.... Ale dzisiaj pobrałam krew tez na toxo, to od razu sprawdzę czy jest ok, a teraz juz spróbuje nie jeść :( ale smutek i tęsknota :(

Jeśli chodzi o wyprawkę, to ja nie mam kompletnie nic niestety, czekam az moj mąż sie obroni (połowa lipca) i wtedy zaczniemy zakupy :) chociaż juz w internecie wszystko oglądam :)

Rozstępów jeszcze nie zauważyłam, i rano smaruje sie kremem na rozstępy a na noc oliwka, mam nadzieje ze to wystarczy. Brzuch mam juz wielki, i szybkie tempo przybierania na wadze, mam nadzieje ze to nie objaw cukrzycy ciążowej :/

A co do badania na glukozę
No to dwie porady:
Glukozę w zimnej wodzie rozpuszczać, takiej z lodówki, i wlać sok z całej cytryny. Wtedy jakoś wchodzi (nie wyobrażam sobie bez cytryny!!)
Generalnie wypiłam, wykrzywilam sie ale pomyslałam ze zle nie jest
A po trzech-czterech minutach jak mnie strzeliło to latałam na karuzeli chyba pół godziny! Koszmar!
Pobranie po godzinie od wypicia skończyło sie zasłabnięciem, a to po dwoch godzinach juz poszło lepiej ale juz mnie z głodu głowa bolała
Generalnie nic przyjemnego, ale da sie przeżyć :) powodzenia dziewczyny! Teraz tylko czekam na wyniki :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Hej, ja nie dostałam skierowania na glukozę troszkę dziwnie a następna wizyta dop koniec czerwca. Może wtedy mi da lekarz.
Ona1981 -jeśli chodzi o pobieranie krwi nie mam siniaków. Po pobraniu mocno przyciskaj miejcie pobrania i nie powinny się pojawić :)
To nie wiem jak z tymi truskawkami bo położna zachęcała do jedzenia. Dziś właśnie z działki dostałam od teściowej to z makaronem na kolacje sobie zrobie :) mniam :)
Kurcze ja teraz tyle zaczęłam jeść jak powiedział mi lekarz ze córcia za mała jest i w tydzień 1kg do przodu juz mam. Mam nadzieję, że się wyrowna wszystko.
A mam pytanie jakie wartości mialyscie z badań polowkowych AC, HC, BPD, FL i który tydzien ciąży wtedy byl? Bo ja się martwię jednak podświadomie ze glowka mniejsza byla :/

Odnośnik do komentarza

Tak jak któraś z Was wcześniej wspominała, pisząc z telefonu często coś ucina. W moim przypadku zjadło link do artykułu, o którym wspomniałam- odnośnie jedzenia owoców sezonowych.

Owoce sezonowe w ciąży

Ja zajadam się truskawkami bez wyrzutów sumienia. Zarówno moja mama (pielęgniarka) jak i Pan Doktor powiedzieli, żeby nie schizować i cieszyć się ciążą, korzystając z dobroci lata. Najgorzej jak się zacznie szukać informacji u Doktora Googla :)
U mnie nowych rozstępów brak, co mnie cieszy, bo mam tendencje... Za to popękały mi kolejne naczynka na udach :(
Jutro mam wizytę, to spytam czy mogę brać coś z wit C i rutyną (a byłam pewna, że dziś i się zerwałam rano- prysznic itp... a po chwili patrzę w tel, że dziś 6-ty a nie 7-my :P )
Po jutrzejszych badaniach połówkowych zamierzam zacząć buszować po lumpeksach :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk5brxo5cj.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie brzusiowe mamusie :D widze duzo wpisów o glukozie ja mam juz ją za soba i skierowanie do szpitala i porada z diabetykiem i co dalej bedzie decyzja dopiero tam na miejscu tez bardzo dużo przytyłam bo mam 13 kg plus ale mój wynik jest bardzo dziwny
Na czczo 98 po wypiciu glukozy :
Po 1 godz 133
Po 2 godz 48
i to nie pokoi mojego gina bo jest za niski poziom po wypiciu
Tematy wyprawek meczy was ja niestety mam ten temat za soba wszystko czeka juz kolejny rok
Dziś dla własnego spokoju wypożyczyłam detektor tetna kusił mnie już aby go użyc i o dziwo nie potrafiłam go użyć ha ha ha ale już obcykałam instrukcję obsługi i jest ok serduszko bije no i maleństwo sie rusza chyba je rozłościłam
:D ja do wizyty jeszcze muszę czekać bo mam dopiero 15 czerwca Pozdrawiam

image mg][img]http://www.suwaczki.com/tickers/2shfnyfi2q96ip5d.png" alt="http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3ih7isvsa.png[/i
mg][img]http://www.suwaczki.com/tickers/2shfnyfi2q96ip5d.png" />

Odnośnik do komentarza

Zuzu111 musisz wierzyć swojemu lekarzowi i tyle. Mój przy takim tempie skracania założył mi pessar- mam w tej chwili prawie taką jak Ty, ale ja mam też historię z pierwszej ciąży gdzie z 6cm skróciła się mimo założenia szwu do 0,5cm w 30 tyg, więc wiadomo, że u mnie to skracanie się nie zatrzyma. Pierwszą ciążę donosiłam dzięki pessarowi.

Odnośnie rozstępów, to nie miałam w pierwszej i teraz też nie mam, więc niczym nie smaruję, zresztą ja mam zakaz dotykania brzucha:), bo często się napina, a to wzmaga takie napinania. W pierwszej ciąży mnie w szpitalu ochrzaniali za trzymanie ręki na brzuchu :/

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3knfv3xjvk.png

Odnośnik do komentarza

Jestem tak wkurzona że szok. Miałam próbna fryzurę wyszło okropnie, wg nie tak jak miało być. I tym tepem szukałam Nowa kosmetyczkę i nowa fryzjerke. Bo do tego salonu już nie wejdę! 20 dni do ślubu a tu takie jaja.... tak jak byłam szczęśliwa ze mam suknie skromna i ładnie w niej wyglądam to dzisiaj na przymiarce aż płakać mi się chciało, jestem taka gruba w niej. Krawcowa musiała mi ją poszerzyć i wcale już sobie w niej nie podobam. Ale staram się tym nie przejmować, bo to nie o to chodzi w tym dnIu. No trudno będę brzydko panna młoda. I ta ciąża mnie psychicznie wykończY. Raz poczułam mocne kopniaki ok. Tydzień temu i od tej pory cisza. Mam źle przeczucia nawet mówiłam to swojemu i ze te prenetalne lekarz nam przełożył i czuje ze to zły znak. W pierwszej ciąży też miałam źle przeczucia od początku i było źle. Na to mój narzyczony mówi że też tak czuję że jest źle. Płakać mi się chce. Przed weselem pójdę do prywatnego lekarza

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Velveti jeżeli lekarz mówi, że jest dobrze to tak musi być. Ja jak spojrzałam na wykres to w jednym przypadku wynik był mniejszy. Nawet w skali się nie mieścił. Ale lekarka powiedziała, że jest ok więc się tego trzymam. Twoja córcia może jeszcze podgonić.
Misia jeżeli tak bardzo się niepokoisz to jedź na IP. Zbadają Ciebie i maleństwo.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Velveti kochana nie masz sie czym martwic naprawde :) W tym czasie każde dziecko rosnie inaczej i broń boże nie wolną porównywać wyników,bo bedziesz szalec tak jak ja teraz. Ja w pierwszej ciąży wiele przeszłam lekarzy i kazdy jeden lekarz mówił,że każde dzieciątką rosnie inaczej,bo każda z nas jest inna. Są dzieci wieksze,w wiekszyą głowką albo na odwrót i to jest fizjologia.... ; * Naprawde nie denerwuj sie.

Co do roztepów- 1 ciaża kompletnie ani jednego,podczas porodu skóra zaczeła mi pękać i wyszły wszedzie roztepy,oprócz na brzuchu. Boczki,pupa,uda były całe w liniach czerwonych,poród w listopadzie i do tej pory jeszcze je mam,chociaz nie które znikneły....

Przepraszam ze wam tak zasmuciłąm forum swoimi sprawami,musiałam sie wyżalic. A dopiero teraz czytam,że wy tu piszecie o poważniejszych sprawach .

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Misia, nie poddawaj sie złym emocjom. Jeśli sie niepokoisz to faktycznie warto podjechać na IP. Stres na pewno nie służy. Nie nakręcaj sie ze złe przeczucia musza sie sprawdzić. Sprawdź co i jak ale u lekarza, nie polegaj na intuicji. Moja mnie w 10 tygodniu bardzo zawiodła (na szczęście), wtedy szlam do lekarza pewna ze jest dramat. Tak sie nakręciłam niepotrzebnie. Trzymam za Was kciuki.

Odnośnik do komentarza

Misia mimo, że ślubu kościelnego nigdy nie miałam to wiem że każda kobieta w tym dniu chce wyglądać pięknie. Kochana i tak będzie. Sukienkę się poszerzy i będziesz cudowną panną młodą. Wszak ciąża dodaje uroku. Fryzjerkę też jeszcze znajdziesz ;). A dzidzia po prostu ma ochotę na odrobinę lenistwa i dlatego nie rusza się. Ja dopiero od soboty czuję codziennie małego. Wcześniej było tak że też dłuższe przerwy w aktywności miał. Głowa do góry bo stres szkodzi maleństwu i Tobie.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki ona1981 i misia mam nadzieję, że będzie dobrze :)
Misia zazdroszczę ślubu, mój niemąż nie chce, uważa że to jest niepotrzebne a jesteśmy razem ponad 6 lat. A u Cb na te myśli źle wpływa pewnie stres związany z poprzednimi przeżyciami i związany ze ślubem, dlatego taka kumulacja i złe myśli. Dla uspokojenia idź przed do lekarza aby się uspokoić.
Tez rozważalam iść do jeszcze jednego lekarza ale mój niemąż każe mi się uspokoić , mówi ze wszystko w porządku jest odnośnie tego co pisalam. Druga sprawa ze od wczoraj mam bóle z prawej strony i to też mnie niepokoi. To jest bardziej pobolewanie i nie wiem czy to z pecherzem jest związane, ale łyka antybiotyk i biorę globulki wiec elciunia83 spokojnie. Lepiej wyleczyć bo później będzie gorzej. Niektóre leki nie wpływają na dziecko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...