Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć nowe październikówki :)
Ja planuje wszystkie badania w piątek robić, bo na wtorek mam wizytę :)

Dagmarcia, skoro masz tak ciągle ochotę na słodkie to obstawiam, że będzie dziewczyna! :) Tak podobno jest - że jak na początku ciągnie na słodkie to dziewczyna, jak wręcz przeciwnie to chłopak. Ja zawsze uwielbiałam słodycze, mogłam jeść na kilogramy ciastka/czekoladki. A teraz jakoś bardzo nie, żadnych słodyczy, bardziej mięso (nie lubię mięsa!!) a jedyny cukier to z owoców :) Ale zobaczymy czy moja teoria się potwierdzi :)

stokrotka30, jakie już duże maleństwo!! A który to tydz/dzień?
A glukoze robiłaś tylko to jedno badanie takie na czczo czy ten test obciążeniowy? Jaki miałaś wynik? Ja się bardzo obawiam cukrzycy ciążowej, ale i też się jej spodziewam bo moja mama miała - to jest jakoś tak, że jak mama miała to i większa szansa, że będzie
Największy problem to jest to mierzenie cukru po każdym posiłku, no i to że zwłaszcza pod koniec ciąży trzeba bardzo pilnować tej diety, bo jak cukier będzie za bardzo skakać to mogą wyganiać wcześniej małego z brzucha :)
Ale plus taki że nie ma się potem zbyt wielu kilogramów do zrzucenia, moja mama do momentu aż dowiedziała się, ze ma cukrzyce bardzo tyła (jakoś 5-6 miesiąc) a później... już nic! wiec nie ma tego złego... trzeba szukać plusów :)

KasiKate , a czy te badania prenatalne to jest coś innego niż zwykłe USG w 12 tygodniu? bo ja myślałam, że to taka rutyna, że w tym czasie sprawdza czy serduszko zdrowe itp. O co dokładnie chodzi z tymi badaniami?

Twix, nie przejmuj się wysokością bety, bo tak naprawde czy jest wysoka czy nie nie ma specjalnego znaczenia. Najistotniejszy jest jej przyrost. Dlatego na spokojnie idź sprawdzić w piątek - jak będzie niewielki przyrost to zgłoś się do lekarza. A bierzesz jakąś luteine? Duphaston? podobno to pomaga przy niskim przyroście...

Penduka, ogromnie mi przykro... Trzymaj się, próbuj dalej, jak będziesz miała możliwość i siły na to, zrób badania, może to pomoże później... Jesteśmy z Tobą!!

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wczoraj bolało mnie podbrzusze podczas wieczornej toalety zauwazyłam płamenienie po 1h znow musialam isc do toalety i juz krwawiłam, wezwałam karetke zbadali mnie na miejscu i wzieli do sor, tam po badaniu okazało sie ze wszystko ok no i dzidzia jest o tydzien starsza niz mówił mi wczoraj lekarz na usg, wypisał mi duphaston, odpoczywanie, a przeciez ja nie mam na nic innego siły, lekarz mowił tez ze poronienie zagrazające i nic nie mozna obiecać no bedzie co ma byc.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki, widziałam że piszecie o tym badaniu prenatalnym między 11 a 14 tyg. Z tego co wiem, to każdy lekarz je wykona, jest to dokładne USG, jeśli nie ma sprzętu to wyśle gdzieś. Koleżanka mówiła, że jeśli go coś niepokoi, wtedy wysyła na badanie specjalistyczne krwi, a jeśli to badanie wyjdzie z wysokim ryzykiem to wtedy na badania inwazyjne.

http://fajnamama.pl/suwaczki/68ueuu8.png

Odnośnik do komentarza
Gość Polinka83

Badania prenatalne miałam robione w 12 i24 tyg ciąży.Byly to usg prenatalne i test pappa,które pokazują ryzyko choroby u dzieciątka.Wyniki miałam dobre córcia urodziła zdrowa,tym razem rownież lekarz skieruje mnie na te badania,ponieważ starszy syn miał rozszczep szyi,ale skończyło się tylko na operacji plastycznej,pozdrawiam dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj byłam na wizycie, nie miałam USG robionego ( a liczyłam, że zobaczę maluszka :( ), tylko ogólnie gin obejrzała wyniki, położna założyła kartę ciąży. Jestem umówiona za miesiąc na to właśnie USG prenatalne. Moja gin powiedziała, że ona mi zrobi USG, które daje 65% pewności, czy dziecko nie będzie miało chorób genetycznych. Jeżeli chcę mieć 99% to mogę iść na badania krwi, ale za nie już trzeba zapłacić 320 zł, bo mam poniżej 35 lat. Kazała się zastanowić.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Wreszcie umowilam się do gina. Niestety dopiero na 8 marca więc jeszcze trochę poczekam. Trochę przerażają mnie ceny wszystkich badań. Wizyta prywatna + badania wychodzi dużą kwota, a z pensji po opłatach niewiele zostaje :( długo myslalam nad lekarzem na NFZ, ale mam tak źle doświadczenia że po prostu boje się o siebie i maleństwo.

Odnośnik do komentarza

Camille
Hej dziewczyny! Wreszcie umowilam się do gina. Niestety dopiero na 8 marca więc jeszcze trochę poczekam. Trochę przerażają mnie ceny wszystkich badań. Wizyta prywatna + badania wychodzi dużą kwota, a z pensji po opłatach niewiele zostaje :( długo myslalam nad lekarzem na NFZ, ale mam tak źle doświadczenia że po prostu boje się o siebie i maleństwo.

Wiesz, ja z chęcią bym chodziła do lekarza na NFZ, ale u mnie nie ma takiej możliwości, tzn. jest jedna, szpital, a tam są takie kolejki, że koleżanka około 4 h czekała. Jakoś nie wyobrażam sobie, żebym tyle mogła wysiedzieć szczególnie w zaawansowanej ciąży. To jest straszne i przerażające zarazem, że odliczają nam z pensji, a i tak musimy wydawać na lekarzy z własnej kieszeni.

http://fajnamama.pl/suwaczki/68ueuu8.png

Odnośnik do komentarza

Camille
Hej dziewczyny! Wreszcie umowilam się do gina. Niestety dopiero na 8 marca więc jeszcze trochę poczekam. Trochę przerażają mnie ceny wszystkich badań. Wizyta prywatna + badania wychodzi dużą kwota, a z pensji po opłatach niewiele zostaje :( długo myslalam nad lekarzem na NFZ, ale mam tak źle doświadczenia że po prostu boje się o siebie i maleństwo.

Camille ja tez tak myślałam, aż trafiłam na kiepską lekarkę, do której poszłam prywatnie. Teraz chodzę na nfz- znalazłam fajną gin i jestem zadowolona. Pójdę sobie prywatnie w drugiej połowi ciąży. Teraz mam wizyty za darmo i wszystkie badania też. A może to kwestia poszukania dobrego gin na nfz w okolicy???

Odnośnik do komentarza

misia1994
Twix- moja beta wynosiła ponad 200 a miesiączka miałam 21 stycznia. Ale każdy mi mówi,że Noe mam się martwić ze najważniejsze jest przyrost po 48 godzinach. Ja nie robiłam drugiej bety nie chce się jeszcze tym stresować. Ale może inne dziewczyny się wypowiedza może lepiej się orientują :)

Dziewczyny ja dostałam zalecenie zrobienia drugiej Bety po 48 h. nie wytrzymałam bym nie robiąc tego. pierwszy wynik to 308 a po 48h 917. Dzisiaj zrobiłam znów i koło 15 wyniki. minął tydzień od ostatniego badania. Liczę, że będzie w tysiącach :) rosnący poziom Bety świadczy o dobrze rozwijającej się ciąży. nie możemy tak często robić USG ale za to możemy robić betę. pierwsze dwie zrobiłam sama a na tą dzisiejszą dostałam już skierowanie .

Odnośnik do komentarza

Hej, dziewczyny widzę że piszecie tutaj o kosztach badan i wizyt prywatnych. Ja niestety doznałam dzisiaj szoku. Lekarz prywatny aby założyć karte ciąży kazal wykonać szereg badań na ktore dzis sie udałam...zaplacilam 370zl i nogi sie pode mna ugięły. Jestem przerazona ceną. Lekarz na nfz moze i dałby mi skierowanie na kilka z tych badan ale trzebaby prowadzic ciążę na nfz,ja po poronieniach i walce o każdą ciaze niestety nie potrafje znalezc takiego lekarza ktory wiedzial by co i jak. Ten doktor mnie zna i wie jak prowadzić ciaze wysokiego ryzyka. Jestem przerażona,i tak sie zastanawiam czy jakbym poszla od czasu do czasu na nfz to tez dostalabym jakies skierowanie na badanie czy nieda rady...choc watpie ze beda chcieli dac mimo iz sie należy

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja chodzę na NFZ nie po to płacę składki, żeby jeszcze dodatkowo wydawać. Dostałam skierowanie na wszystkie badania łącznie z HIV itd. Lekarz powiedział mi, że prywatnie ponad 300zl bym zapłaciła! Także przemyślcie sobie...Prywatnie wybiorę się w 2 trymestrze na usg 4d bardzo jestem ciekawa wyglądu naszego bobo:-)
Co do badań to wyszły mi nieliczne bakterie w moczu
Któraś z Was miała tak? Mam się zacząć martwić? Może to przez to częste siusianie?
Jeśli chodzi o prenatalne badania to owszem są za darmo po 35 roku życia, jednak znam młode dziewczyny, które miały skierowania. Zależy od lekarza prowadzącego. Ja na następnej wizycie będę walczyła o skierowanie jak lwica:-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...