Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Mari83
cudownie malutka sie prezentuje. W ogóle taka śniada jest,ale synek chyba tez jak patrze na Wasze zdjecia:) włoski może po Tobie takie czarne,ale bardziej geste:) Ja może nie zazdroszczę bo wiecie co?Mnie to oczekiwanie się p9doba,jestem taka podekscytowana i w ogóle. To dla mnie pierwszy raz i jeszcze troszkę chcę w ciąży pochodzic! Z drugiej strony super,że juz Mari jesteś po tym syfiastym szpitalu. U siebie to u siebie.

~Mery83
nie dotyczyc mnie zly wynik z gbs i cukrzycą wiec nie pomogę.

Odnośnik do komentarza

dziękuję za odp o tych masciach.
Jeszcze kiedys któras pisala o wlasnym mleku,zeby tym smarowac! zostane przy tej opcji na poczatek bo jest...najtansza:)w razie czego na pierwsze dni alantan masc i sudocrem.

Na opryszczke ten czosnek sobie przylozylam,zobacze czy cos da i jutro ginekologa zapytam na wizycie.

cukinka
mnie też się wydaje,że brzuch doslownie mi pieknie i mlody wyskoczy przez niego tak strasznie sie rozpycha.

pierwszy raz dostałam dzis przesyłke z allegro z ktorej jestem bardzooooo zadowolona. Nie dla dziecka,ale dla nas.Komplet pościeli i 3 przescieradla,Super jakosc. zawsze do allegro mialam jakies "ale"!w ogole jak jestem w ciazy to zamowilam wiecej z neta niz przez cale zycie.baaaa ja nigdy nie zamawialam przez internet,dopiero pare miesiecy temu sie nauczylam:)

Odnośnik do komentarza

Ja mam gbs ujemny, ale mi położna powiedziała zeby w przypadku odejścia wód jak bedzie dodatki to tak w przeciągu godziny przyjechać a jeśli ujemny to mogę sie wstrzymać z 6-8 godzin z przyjazdem
Ale powiedziała ze antybiotyk i tak podają dopiero na którymś etapie porodu (pierwsza dawkę bo sa chyba 2 lub 3) na wypadek jakby poród sie zatrzymał to nie podadzą wcześniej
Wiec to chyba nie od czasu tylko etapu bardziej zależy :)

Ja dzisiaj zrobiłam drugie podejście do seksu, tym razem udane - żadnych skurczy nie dostałam
Za to potem dostałam jakiejś schizy bo odczułam na początku dość nieprzyjemne rozciąganie a umówmy sie - wielkość penisa nijak ma sie do wielkości głowy dziecka
I mam schize ze to 3,5kg dziecko to sie nie ma opcji zmieścić... :(

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Ja miałam dodatni gbs i dostałam antybiotyk jak podejrzewali w szpitalu ze sączą sie wody. Okazało sie na szczęście ze alarm był fałszywy. Posiew powtórzyłam zgodnie z zaleceniami po jakimś tygodniu. Ujemny. Tylko sie martwię ze to było za wcześnie po przeleczeniu. Czytałam ze gbs bytuje w organizmie i często nawraca dlatego nie lecza go przed porodem. U mnie była konieczność. Teraz nie wiem czy nie wrócił.

Odnośnik do komentarza

Nika oczywiście powodzenia, dużo kciukow jutro będzie trzymanych! Co do cukrzycy, jeśli jest kontrolowana, to nie ma żadnej różnicy przy porodzie jak u zdrowych dziewczyn, też mam insulinę, ale nie przeszkadza to przy porodzie w ogóle.. Mari, Twoja Anielka jest cudna, włosy naprawdę imponujące :)! Co do maści na sutki, to ja jako farmaceutka zawsze polecalam czystą lanolinę i sama też będę stosować bez zmywania, bo naprawdę nie szkodzi dziecku, nikt też nie smaruje bezpośrednio przed karmieniem.. Oczywiście jak nie będzie większych problemów, to będę smarowala swoim mleczkiem, naturalne i najlepsze :) Maltan odradzam że względu na dużą zawartość glukozy, no i niestety czasem pacjentkom się robiła grzybica na sutkach, bo podrażnienie i dużo cukru, to super do rozwoju grzybów niestety, ale dużo dziewczyn chwali, więc jak macie już, to stosujcie, tylko obserwujcie czy coś tam się nie pojawia.. Ja skończyłam dziś kompletowac wyprawkę i jestem szczęśliwa, bo mam wszystko, teraz mąż składa łóżeczko :))

Odnośnik do komentarza

cukinka a mi właśnie tą maść poleciła położna i sama zaznaczyła, że to jedna z niewielu maści, której nie trzeba zmywać, tyle, że jest bardzo droga! :)

galaretka ja będę szczepić tylko na te podstawowe obowiązkowe, żadne dodatkowe płatne nie wchodzą w gre. mieliśmy spotkanie z lekarką z 40letnim doświadczeniem i powiedziała, że nie warto szczepić a z tego co się ostatnio dzieje to dużo ryzyko czy po szczepieniu wszystko będzie okej.
a na pierwsze szczepienie żeby iść bodajże po 4mcu życia, musiałabym sprawdzić notatki. i jeszcze poleciła nam jakiś środek żeby znieczulający dla maluszka ;) i żeby nie było żadnych zmian na skórze po szczepieniu ;)

Odnośnik do komentarza

Mari gratuluję :) I jaki fajny fryc ma malutka, tak patrzę to chyba do Ciebie podobna jest córeczka :)
Butelek nie trzeba brac do szpitala, a co do laktatora to mam dylemat czy przed kupić czy zobaczyć czy będzie potrzebny i po dop zakupić.
A jeśli chodzi o szczepienie to tylko będę brać te szczepionki obowiązkowe. Tylko zastanawiam się czy lepsze są te 5 w 1 czy oddzielne.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny gratuluję udanych wizyt!

Ja też mam maść maltan, Pani w aptece tak mi doradziła, ale może tak jak przy córce nie będzie potrzebna.

Laktator mam, zwykły ręczny do tego taką małą buteleczke i jak zmieszcze jeszcze do torby to wezmę, a jak nie to mąż dowiezie.

Szczepienia też podstawowe tak jak przy córce weźmiemy szczepionkę skojarzoną 5w1 albo 6w1.

Już mnie męczy zgaga... wezmę coś co by w nocy mnie nie męczyła.

Dobrej nocy!

http://www.suwaczki.com/tickers/h44eugpjwj2a035p.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...