Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda, obczaiłam ciuszki z tesco i rozmiar newborn to takie 52 więc bardzo malutkie i może niektórym w ogóle się nie przydać (ja np miałam 57 jak się urodziłam, więc mnie by w to wówczas nie wcisnęli;), 1month up to 56, a 3month up 62.
Śpioszki z zestawu są niezbyt ładnie skrojone ale body z zestawu 5szt śliczne (ja wzięłam komplet w niebieskie wzorki). Skusiłam się też na zestaw body, pajacyk (możliwość wywinięcia na rączkę dla drapków) i czapeczka z reniferem:)

Bardzo pomocna Wasza lista wyprawkowa:)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5ee78h57my.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny - te które jeszcze nie mają wózka !

Powiem Wam, że byłam dzisiaj w sklepie gdzie było bardzo dużo firm najróżniejszych,
A pojechałam z wybranymi 5cioma modelami, żeby jeden wybrać. No to powiem Wam, że niesamowita różnica pomiędzy tym co można wyczytać w internecie o wózku a tym co faktycznie później jest istotne i praktyczne :)
Więc nie kupujcie pod wpływem tylko oglądania w internecie, tylko trzeba pojechać, przymierzyć się do tego, porozkładać, pobawić się itp

Ja finalnie wybrałam Anex baby sport :) A nawet nie słyszałam wcześniej robiąc research o takiej firmie :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Ja to nigdzie nie jeździłam tylko przez olx oglądaliśmy i zakupiliśmy. Nie chciało mi się jakoś.

Bajka z wyglądu przyjemny dla oka wózeczek.

Ja od wczoraj kompletuje na allegro w koszyku wyprawkę.
Dla siebie również: wkładki laktacyjne i takie tam. Dla malucha pościel, rożek, waciczki itd. W niedzielę zamówię. Na chwilę obecną troszkę ponad 200zł,ale to tylko niektóre z rzeczy.

Jutro mam lekarza, stresuję się. Chodzę w sobotę bo wtedy nie ma ludzi i nie muszę stać w kolejce. Około 11 będę po wizycie.

Odnośnik do komentarza

Boze dziewczyny ja osiwieje. Znowu od wczoraj prawie małej nie czuje.... I do tego jeszcze jestem mega przeziebiona. Mam dosyc chodzenia w ciazy- Jestem zła na siebie ze wg tak mówie i mysle ale za bardzo mi zalezy na dziecku ale non stop jest cos nie tak. Dlaczego nie moge tak jak wy wszytskie czuc normalnych ruchów. Dostaje jednego kopaniaka na cały dzień. Lekarka mówiła ze tak moze byc ze to normalne. ale każdy mówi,ze w tych tygodniach dziecko powino bardzo sie ruszac. Plakać mi sie chce nie radze sobie z tym wszystkim. Chce juz pazdziernik.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Misia moze ciagle cos robisz,jestes w ruchu. Najbardziej to sie czuje jak sie lezy,wypoczywa. Ja jak leze na lozku albo ostatecznie siedze to kopie bardzo,a tak to nie. Ja juz po wizycie. Jakis chudy ten maly,poczatek 28tyg a on 916g. Wiekszosc to ponad kg na tym etapie. Lekarz mowi,ze wszystko dobrze,waga w normie.

Odnośnik do komentarza

No juz po wizycie mały waży 896g w koncówce 26tyg,wszystko ok czekamy na nastepna wizyte;)tylko moja Pani doktor mnie zdenerwowala troszke bo uswiadomiła mi własnie teraz ze ona jest tylko do sierpnia a potem pacjentki przejmuje inna pani gin bo ona jest w ciazy i na zwolnionko idzie i moze spotkamy sie na porodówce,no fajnie dowiedziec sie 3 mies przed porodem ze mojej pani doktor nie bedzie;(malo tego jestem chora na nic nie mam sily i brzuch w dole pobolewa nadeszly chyba moje zle dni;(Pauka nie martw sie waga jak moja Pani doktor uwaza na ten tydzien w normie,napewno nadrobi jeszcze zobaczysz a moj znowu ciut za duzy jak na ten tydzien( tak powiedziala gin)

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, ze te wizyty to powinny byc co tydzień a nie co miesiąc... Ja juz chce byc po wizycie a jeszcze tydzień :(

Misia1994, a jak sie położysz na plecach, i poleżysz z godzinę-dwie, to nic nie czujesz?
U mnie kopnięcia nie sa az tak częste, ale bardziej tak czuje ze sie odwraca z boku na bok, takie przesunięcia pod skóra

Kass1991, ale chyba i tak szanse ze ta lekarka byłaby przy porodzie sa niewielkie, musiałabyś trafić na jej dyżur, wiec nie przejmuj sie, chociaż rzeczywiście pechowo ze nie bedzie mogła kierować Cie do końca
A tak swoją droga, ciekawe czy taka lekarka jak jest w ciazy to potrafi do tego rozsądnie podejść - niczym sie nie martwić, wszystko sobie wytłumaczyć, czy tez jej hormony szaleją i wszystkim sie martwi jak my :D

A ja sie czuje juz taka duża... Masakra, a to jeszcze prawie trzy miejsce... Jak patrzę na swój brzuch to mam wrażenie ze to juz niemożliwe zeby był jeszcze kiedyś w miarę płaski... Juz zapomniałam jak wyglądał :D

monthly_2016_07/pazdziernikowe-mamusie-2016_49537.jpg

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zuzu111

misia1994
Boze dziewczyny ja osiwieje. Znowu od wczoraj prawie małej nie czuje.... I do tego jeszcze jestem mega przeziebiona. Mam dosyc chodzenia w ciazy- Jestem zła na siebie ze wg tak mówie i mysle ale za bardzo mi zalezy na dziecku ale non stop jest cos nie tak. Dlaczego nie moge tak jak wy wszytskie czuc normalnych ruchów. Dostaje jednego kopaniaka na cały dzień. Lekarka mówiła ze tak moze byc ze to normalne. ale każdy mówi,ze w tych tygodniach dziecko powino bardzo sie ruszac. Plakać mi sie chce nie radze sobie z tym wszystkim. Chce juz pazdziernik.

Misia, nie martw sie. Na wizycie możesz dopytać ale z tego co piszesz juz o tym z ginem gadałas. Ja tez tak mam. Zależy jak sie młody ułoży. Czasem prawie w ogóle nic nie czuje i dostaje świra. Z tygodnia na tydzień jest lepiej i te cichsze dni są mimo wszystko wyczuwalne (teraz 28t). Jak ma lepsze ułożenie to sie martwię czy dobrze ze czuje tak mocno. Taka juz nasza uroda-zamartwiać sie. Bądź spokojna, ja to przerabiałam (nie pomagało ostre, słodkie i macanie brzucha) i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza

mam bardzo dużo wolnego czasu dużo leżę. Odpoczynek Tez nie pomaga. Moja córeczka chyba sprawdza moja wytrzymałość. Może jest naprawdę leniuszkiem! Sama nie wiem co mam robić czy iść do gin ale co to da jak już rozmawiałam o tym. Może za dużo o tym myślę.... Bajka- wyglądasz cudownie! Aż nie mogę się napatrzec figura no no:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czytałam tę wyprawkę którą wrzuciłyście do tabelki (jesteście cudowne <3 ) i tak a'propos oliwki dla dzieci przypomniał mi się artykuł: http://czytamyetykiety.pl/oliwki-dla-dzieci/ <br />
(swoją drogą polecam te strone, porównują produkty pod kątem składu, pomocne :)
Ja np, jak się okazało używam najgorszej - z tego wykazu - oliwki do smarowania :D )

Misia1994, dziękuje bardzo ale przeraża mnie jak piszecie, że u was ledwo widać brzuchy a ja już dawno swoich stóp nie widzę :D no strasznie jest duży brzuch, a zobaczymy jak tam mały w środku, w czwartek zobaczę co u niego :)
Ech, czemu usg nie ma się raz w tygodniu...

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Bajka- co ty piszesz:) Jesteś mega sex-si mamusią... Uwierz mi że ja już dawno nie widze nic przez brzuch. Dzisiaj nawet mi siostra powiedziała ze do czasu porodu zapomne jak wyglada moja cipka,taka ogromna jestem. Waże 76 kg a przed ciażami byłam szczupła... Pózniej wstawie foto jak wygladam. Boczki,dupa,uda- wszystko mam ogromne.... :) Wiec naprawde cie podziwiam no i kurde zazdroszcze :):) Mąz musi byc zadowolony :) Też jestem za tym zeby było czesciej usg.... Musimy strajk zrobic :*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Ha ha, dokładnie :D depilacja już tylko z pomocą lusterka :D
Chociaż chyba się wybiorę na wosk do kosmetyczki, bo przynajmniej jej będzie łatwiej, lepsza perspektywa będzie :D

a właśnie, misia1994, miałaś się pochwalić zdjęciami ślubnymi :)
Ale powiem Wam, że niby zostały te niecałe 3 miesiace do porodu, a jak zobaczyłam wczoraj, że na forum sierpniówki się już rozsypują to taką spinę złapałam, że od rana odgruzowuje pomieszczenie które ma być pokoikiem na początek dla Tymka :D
Ja jeszcze jestem tak kompletnie w lesie z przygotowywaniami...

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Zuzu111, mi ostatnio twardnieje bardzo często, nie wiem czy to ma związek z aktywnością małego, czy o co chodzi
Z pewnością twardnieje jak jestem długo na nogach
W czwartek mam wizytę to podpytam o to

Ale wydaje mi się, że to nic martwiącego, pewnie będzie się tak robić, bo to taki trening macicy przed porodem czy jakoś tak :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Mi twardnieje do kilkunastu razy dziennie ale wczoraj lekarz pow ze jak szyjka dalej sie nie skraca i nie otwiera to ok. Bajka ladnie wygladasz,tak kobieco.ja mam mniejszy,ale jestem mikra 158cm. W ogole wygladam na 16lat a w grudniu koncze 27.i tak mi glupio jak ludzie na mnie patrza,odwracam wzrok. Wczoraj w lidlu kobieta pierwszy raz na pol sklepu krzyknela niech Pani wejdzie przede mnie,to kazdy na mnie. Niby przytylam nie jakos duzo,max ok 4,5kg,ale czuje sie jak toczaca sie kula.

Odnośnik do komentarza

Misia śliczny brzuszek Co do wieku mając więcej lepiej wyglądać na mniej Ja z pieszym tak mialam jak każdy patrzył ze taka młoda a ja już miałam 24 lata ale byłam bardzo szczupła. Teraz myślałam że więcej przytyc zwłaszcza ze przez te parę lat już nabrała ciałka ale jedna tylko 4 kg pyrzytylam a to już 27 tydz i ważę 64 kg. Pewnie z 5 - 6kg jeszcze przytyje.
Upały znowu wracają i nawałnice Wazne ze to lato ma być spokojniejsze pod względem wysokich temperatur w porównaniu do poprzedniego.

http://www.suwaczek.pl/cache/41dc2c6b3e.png

Odnośnik do komentarza
Gość totek16223

Hej dziewczyny, nie moge sie zalogowac nie wiem o co chodzi..
Dzis moge odetchnac z ulga na chwilke, bo jestem po czesci egzaminow. Wyszlam taka dumna z siebie ze szkoly ze tak dobrze mi poszlo. :) A jednoczesnie mam wyrzuty sumienia bo czuje ze Franus nie jest zadowolony z tego jak ostatnio funkcjonujemy :(
Ciagle siedzenie w jednej pozycji przy biurku, i stres nie sluza mojemu kochanego dzieciatku, jakos mniej aktywny jest..
Szyjka mi sie troszke skraca w piatek bylam na badaniu.. brzuszek byl czesto twardy, no nic dziwnego, mam nadzieje ze sie skonczy niedlugo ten stresujacy czas bo nie chce juz Francia denerwowac :(
A jeszcze jakby tego bylo malo, to wracajac ze szkoly auto mi sie zagotowalo. Ustalam na awaryjnych na drodze gdzie ciagle jezdzily auta, szlam z banka wody i nawet jeden samochod sie nie zatrzymal, zeby pomoc kobiecie w ciazy.. w sumie naprawde tego nie oczekiwalam bo juz bylam blisko domu i chcialam sie tylko jakos doczlapac, ale taka bylam ciekawa czy kogos zainteresuje taki obrazek ;)
Nie odzywalam sie bo wlasnie tyle zajec mialam ostatnio :(
Dobranoc wszystkim kochanym dzieciatkom <3

Odnośnik do komentarza

Czesc Kochane no i u mnie zaczal sie 27 tydzien....Waga plus 13 kg niestety duużo w porownaniu do was...29 lipca jade do Pl i pojde na wizyte i ocene przebiegu mojej ciazy ,moze jakies badania....Bo w Holandii jak wam pisalam nic nie robia...A co do twardnienia brzucha to tez mam jak Kasiunia sie przemieszcza i wypycha dupke....Milego dnia

monthly_2016_07/pazdziernikowe-mamusie-2016_49575.jpg

Odnośnik do komentarza

EmMedlen - fota się nie dodała :(

Elciunia83 - ładny brzusio! Ja mam wrażenie, że mój w ciągu ostatnich 2-3 dni mocno urósł :)

Na razie mam 5,5kg na plusie z czego się cieszę, bo to chyba niewiele :) zobaczymy jak będzie dalej, ale moja bratowa na tym etapie co ja, miała już dwa razy tyle na plusie :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Dziś byłam na krzywej cukrowej. Mam mieszane uczucia co do tego badania i nie wiem czy przypadkiem go nie powtórzyć. Na czczo cukier miałam 81 potem wypiłam te 75g glukozy z cytryną. Samo wypicie nie było takie straszne. Natomiast gdzieś po 45minutach ulało mi się delikatnie rzecz ujmując. Pielęgniarka powiedziała ze pewnie nic z tego nie będzie ale pobrał krew po godzinie i było 162 a po dwóch 167. Wyniki z tego co wyczytałam z norm nie są dobre. Zastanawiam się czy jutro nie iść i nie powtórzyć badania. Ale czy można tak dzień po dniu? I co zrobić by te glukozę w tym brzuszku utrzymać. Nie wiem, zestresowałam się tym strasznie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgqgxhz496.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...