Skocz do zawartości
Forum

Jak nauczyć 2-letnie dziecko samodzielnego zasypiania


Wywijaska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo chciałabym prosić o poradę, ponieważ mój Synek ma skończone 2 latka, niestety jeszcze nigdy nie przespał całej nocy, normą są przynajmniej 2 pobudki, a czasami zdarza się nawet 5 czy 6. Do dzisiaj karmię piersią i myślę, że mały budzi się bardziej z przyzwyczajenia do piersi niż z potrzeby jedzenia. Chciałabym przestać karmić, tylko problem polega na tym, że Synek wieczorem zasypia przy piersi. Jakieś pół roku temu oduczyłam go picia w dzień, przyklejając plasterki i tłumacząc, że cycuś jest chory i musi odpocząć. Chciałam zostawić karmienie wieczorem, jedno w nocy i rano, ale niestety teraz jest coraz gorzej, pobudki są częstsze i boję się, ze jeśli jeszcze trochę poczekam, to będzie mi go jeszcze trudniej oduczyć. Mój synek nie lubi przebywać w swoim łożeczku, tzn. jak zaśnie to go tam wkładam, ale jak go włożę wieczorem żeby zasnął, czy nawet tam posiedział, to się denerwuje, a drzemki dziennie najczęściej przesypia na spacerze. Pomyślałam, żeby posmarować pierś czymś nieprzyjemnym w smaku, żeby sam zrezygnował, np. lakierem przeciwko obgryzaniu paznokci i może wtedy się zniechęci. Pozostaje tylko problem samodzielnego zaśnięcia - i nie wiem czy lepiej będzie go kłaść jednak do tego łóżeczka i czytać mu w tym czasie bajkę, rozmawiać (teraz jak zasypia przy piersi to też mu czytam przez jakieś 20-30 minut), czy żeby lepiej będzie położyć go w moim łóżku i siedzieć obok, czytać i tłumaczyć, że powinien już sam spać. Chciałabym prosić o poradę czy uważa Pani takie rozwiązanie za słuszne i które będzie lepsze, czy może zaproponuje mi Pani coś lepszego. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Myślę, że skoro synek teraz zasypia, kiedy mu Pani czyta, to proszę nadal kontynuować to czytanie. Proponowałabym położyć synka do jego własnego łóżeczka i wówczas mu czytać bajkę i tłumaczyć, że pora spać. Na pewno na początku będzie bunt, płacz i łzy, ale proszę być konsekwentną. Po pierwszych trudach z czasem powinno być lepiej. Maluch będzie komunikował płaczem swoje niezadowolenie, że zmieniła Pani dotychczasową strategię usypiania. Odsyłam do tekstu: Jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku? Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...