Skocz do zawartości
Forum

Pierwsza wizyta z przedszkolakiem u alergologa


Rekomendowane odpowiedzi

Margeritka, ja się trochę nachodziłam z drugim synkiem do alergologa. Mieliśmy świetną alergolog (priv), do tej pory wszystkim ją polecam. No ale nie o tym miało być ;)
To jak wygląda pierwsza wizyta, to pewnie zależy od lekarza. U naszej pierwsza wizyta trwała dłużej niż druga i kolejne (pierwsza ok. godziny, kolejne zawsze ok. 30-45 min.). A to dlatego, że na pierwszej najpierw wypełniało się szczegółowo ankietę, a potem był jeszcze wywiad, gdzie alergolog wszystko notowała, no i jeszcze oglądanie oraz badanie dziecka. Na kolejnych wizytach już tylko wywiad i oglądanie/badanie dziecka. To oglądanie dziecka było bardzo dokładne od paluszków u nóg po czubek głowy. Następnie jej opinie/wnioski, zalecenia i sposób leczenia, który trzeba było przy niej zapisać (ona wszystko dyktowała!). Potem trzeba było przeczytać i potwierdzić czy wszystko się rozumie. Podobały mi się te wizyty, bo zawsze wychodziłam z poczuciem, że dziecko jest dokładnie przebadane i że wszystko wiem :). Ale to rzadkie przypadki, bo jak byłam u innego alergologa (na NFZ) to wizyta trwała 5 min. i wyszłam z poczuciem, że nic się na tej wizycie nie dowiedziałam. Dlatego w tym wszystkim ważne jest też to, by trafić na dobrego specjalistę.
Na pierwszą wizytę dobrze mieć mieć do pokazania wyniki badań, do tego na wszelki wypadek zapisz sobie (bo pamięć jest ulotna) leki, które dziecko brało, kremy/maści, które stosowało, kosmetyki, których używało, poukładaj sobie w głowie historię chorób, dolegliwości alergicznych, sposobów leczenia, co pomagało a co nie. Pomyśl czego oczekujesz od alergologa i mu o tym powiedz.
A testów na pierwszej wizycie na pewno nie zrobi, przynajmniej nie słyszałam o takiej sytuacji.
To tyle tak na szybko. Jak jeszcze sobie o czymś przypomnę, to dopiszę.
Daj znać jak było na wizycie.

Odnośnik do komentarza

Margeritka, cieszę się, że jesteś zadowolona z wizyty i że już po pierwszym spotkaniu z alergologiem sporo się dowiedziałaś :). Ciekawa jestem czy u Was testy coś wykażą. U nas synek miał robione testy i skórne i z krwi, ale nie wykazały tego co powinny wykazać. W naszym przypadku ważniejsza od wyników była obserwacja objawów fizycznych.

Odnośnik do komentarza

słyszałam, że nie zawsze wykazują...u nas jeśli coś ma, to podejrzewam, że alergię wziewną, jak tata, a nie pokarmową, bardziej reaguje katarem i kaszlem, z wywiadu jest "alergiczna", w badaniach krwi też wyszły dwie podwyższone rzeczy, jak przy alergii, bo wszystko inne ma w normie, a powiedz, jak Twój syn reagował na testy, na samo badanie, czy jest bolesne dla dzieci?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...