Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Same dobre wieści, cieszy to bardzo!!

Ja siedzialam pol dnia przy zelazku i jeszcze nie skończyłam. Zostawiam na jutro reszte. Zrobilismy z Olkiem pizze, zjadl, szybka kapiel i od godziny spi. A ja odpoczywam...
U nas sie mocno ochlodzilo, jakies 12 stopni jest. Ciut lzej jest ;)

Mamalina - mi dretwieja rece od szyi az po palce. Lekarz mowi, ze to ucisk i niewiele moze pomoc. Poprzednio tez dretwialy i odeszlo kilka tygodni po porodzie.

Jak moj T. nie zapomni przyprowadzic wozka, to jutro biore sie za pranie.

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Mamalina
No to Gaja rośnie pieknie:) Masakra ja w szpitalu siedze a nie znam takich dokładnych pomiarow jak ty:* Pelen podziw za wszystko co dajesz każdemu dzieciatku, bo jesteś super mamuska:)
Zuzia byla aniołem bo malo ruchliwa w domu a szpital dziala na nią tak, ze bolesnie stawia mi sie brzuch...
Fizka
Ale sie rozkręciłas z pracami dla malenstwa:* Ale masz sily w sobie:)

Odnośnik do komentarza

My już mamy ok 1,5cm rozwarcia... czekamy bo to może trochę potrwać:)
Żadnych bakterii w moczu i innych wymazach :) nerka trochę odpuściła. Odstawiona luteina, nospa tylko doraźnie w razie skurczy lub bólu nerki. Dziś uświadomiłam sobie że w ciągu miesiąca urodzę. Jakoś do mnie nie docierało, ale dziś jak by mnie ktoś uderzył. W każdej chwili mogą odejść wody albo przyjść skurcze... SZOK!
Ze stresu ciasto zrobiłam - zwykła zacierka z borówkami. Czekam aż się upiecze:)

Moja prowadząca idzie na urlop, wiec jutro dzwonię do położnej bo ona akurat z urlopu wróciła. Od 37tyg mam jeździć raz w tyg na KTG, a jeżeli do 13.08 nie urodzę to tego dnia mam się zgłosić na IP i niech mówią co robić...

Jakoś ten czas przeleciał szybko...

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

MAMALINA - z piątku na sobotę mówisz.... Dobrze wiedzieć :-)))) ciekawe, który to twój teść ;-) bo kojarzę prawie wszystkich lekarzy ;-)
Jeśli chodzi o kontakt skóra do skóry to trudno mi powiedzieć faktycznie miałam syna chwilę, a później go zabrali w towarzystwie męża do mycia itp. bo u mnie konieczne było czyszczenie macicy, a do tego stosuje się dolargan lub narkoze. Ja po tym straciłam jakąkolwiek swiadomość i ocknelam się po jakimś czasie ale kompletnie skolowana, widziałam podwójnie, belkotalam także długo do siebie po tym dochodzilam (tak wlasnie reaguje na znieczulenia dlatego nawet u dentysty nie biore). Także w moim przypadku i tak byłam tego pozbawiona z przyczyn medycznych. Mąż w tym czasie cały czas był z synem musiałabym się go w zasadzie zapytać czy położna nie proponowala mu kangurowania..... z drugiej strony wiem, ze syn był też dogrzewany bo nie trzymał temperatury. Hmmmm tyle z tego pamiętam....

Odnośnik do komentarza

Ja czekam teraz aż ciepełko wróci i z przyjemnością biorę się za pranie i prasowanie jutro musze ogarnąć ciuszki po mojej pierworodnej i ustalić co jeszcze dokupić... Dziś zamówiłam jeszcze z apteki oilatum i dla maluszka witaminy D i d+k tym razem w aptece melissa wyszło najtaniej.

Kurcze mi zostało jeszcze troche ponad miesiąc i cieszę się że ta ciąża tak mi zleciała a zarazem ogarnia mnie strach bo już wiem czego mogę się spodziewać :D

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

Evee - ja dokladnie to samo sobie uswiadomilam! z tymże ja ze stresu chyba nie śpię. Wczoraj obudziłam się ok 3 i już koniec spanie acdzis to nawet zasnac nie moge.....

Anula11- w szpitalu zawsze są oszczedni z takimi szczegółowymi informacjami. Myślę, ze jak podejmą decyzję to będzie dobrze. Musisz im zaufać. Jesteś mega dzielna! Myślę o was bo wiem co bym czuła na twoim miejscu w dodatku teskniac za synem. Moj Mikolaj juz tez swiruje bo już tak długo odczuwa to, ze nie mogę nim się swobodnie zająć, ze widzę jak bardzo mu to doskwiera. Ostatnio jest jedno powtarzajace sie pytanie: a czy jak urodzisz to będziesz mogła...... i tu masa przykladow rzeczy, które będziemy mogli swobodnie robić juz razem.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja jeszcze w szpitalu mieliśmy dziś wychodzić ale maly dostał zoltaczke i nas nie puścili więc ja w płacz hormony i mnie szaleją gorzej niż w ciąży teraz leży biedaczek pod lampą i ma naswietlenia a ja czuwam biorę to tylko na karmienie co 3 godz
Nie śpię od poniedziałku bo pierwsza noc wiadomo czuwalam druga noc to już co 3 godz karmienie i naprawdę dopadł mnie kryzys ale widok tej krusxynki która teraz trzyma mnie za palec wynagradza wszystko bo i oczywiście znów się zalałam lzami

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

Majeczka
Pomysl masz juz swoje malenstwo wiesz już, ze wszystko jest dobrze a zoltaczka to nic szybko minie:) Ojjj znam te hormony przy pierwszym tez tak mialam, a teraz drugie w brzuszku jeszcze a nawet lekarz mnie zniesc nie może:)
Magdalia
To z dzieciami mamy podobnie bo moj też czeka az mama bedzie mogla, wszystko. Mam nadzieję, ze wam rozlaka pojdzie szybko, i bezboleśnie żebyś nie musiała przeżywać jak ja...

Odnośnik do komentarza

Majeczka-baby blues zawitał u Ciebie jak nic ;-) ale to minie. Jak mój syn był na naswietlaniach przez całą noc to przeryczalam ja cala! A rano nie mogłam oczu otworzyć bo tak były napuchniete. Trzymam kciuki za szybki powrót do domu.

Anula11-nie ukrywam, ze staram się bardzo żeby brzuch tak nie twardnial i żeby obyło się bez szpitala.

Odnośnik do komentarza

I pomyśleć, że tydzień temu o tej porze, leżałam w szpitalu i miałam skurcze, wg mojej prowadzącej urojone skurcze... Już nigdy do niej nie pójdę. Mojej znajomej która urodziła w niedzielę powiedziała że dziecko ma 3300g a urodziła 4200g i to naturalnie. Ech
Co do Piotrusia to czekam na niego, możliwe że jeszcze dziś mi go dadzą. Boję się trochę bo nie umiem jeszcze go karmić butelka, że zrobię coś nie tak. Na dodatek malutki ma jeszcze sondę do dokarmiania, która usilnie chce wyrwać. Jest w łóżeczku ale ma podgrzewany materacyk. Jest bardzo opatulony.

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Lenka89
Śliczny jest twój Piotruś:-) a ty ze wszystkim dasz rade tylko pomału. Nie ma takiej matki która wszystko zrobi idealnie koło swojego dziecka i wszystko umie od początku. Musicie się poznać i nauczyć siebie na wzajem.
Majeczka
Dziewczyny mają rację włączył Ci się baby blues. Kochana trzymaj się, ja tak miałam przy synku. Płakałam jak bóbr w 2 lub 3 dobie bo mu odparzyli pupcie a jeszcze spadł z wagi i był na pograniczu do tego pierwsze dni karmienia gdzie moje brodawki wyglądały jak po II wojnie światowej popękane i jeszcze urodziłam w piątek a doradca laktacyjny dopiero w poniedziałek przyszedł jak już mi przeszło i sytuacja była opanowana a mały ładnie już przybrał. Uwierz mi dasz rade dla tej małej istotki zrobi się wszystko.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. Już niedługo będę oglądać zdjęcia Waszych dzieciatek. Mam do Was jeszcze jedno pytanie. Muszę złożyć wniosek o urlop macierzyński. Jako że 2 mies przed zajściem w ciążę zmieniono mi umowę na cały etat mam teraz trochę dylematów. Myślałam, że macierzyński liczy się ze średniej zarobionej z całego roku a tu księgowe mówią że to co na umowie czyli najniższa krajowa. Myślicie, że jeśli wezmę macierzyński najpierw 100% a potem 60% to jak będę brała to 60% to dorownaja mi do tysiąca z kosiniakowego i dostanę 500+? Dodam, że mój mąż też ma na papierze najniższą krajowa. Nie wiem co robić.

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Anulka powodzenia! Zapewne jesteś już w szpitalu i trwa akcja, albo i nawet po wszystkim i masz już kruszynkę przy sobie :)
Lenka, Antoninka - wasze chłopaki wspaniale rosną. Super, że nie są już w inkubatorach - dzielne i silne chłopaki. Nim się obejrzycie i będziecie mogły ich zabrać do domu :)
Lenka - jeżeli wybierzesz opcję zasiłku 100/60 % i w okresie gdy będziesz pobierać zasiłek w wysokości 60% nie będzie przekraczać 1000 zł, to dostaniesz wyrównanie do 1000 zł. Zasiłek (nawet jeżeli ma się do niego prawo) nie może być niższy niż 1000 zł. A z 500+ to wszystko zależy od Waszego dochodu. Żeby dostać na pierwsze dziecko, to próg jest coś ok. 850 zł (ale tutaj nie mam pewności 100%). Musiałabyś się podpytać w urzędzie gminy/ dzielnicy jaki dochód należy przyjąć do wyliczeń i czy to ok. 850 zł to brutto czy netto. I jeszcze przy niskich zarobkach zorientujcie się czy nie łapiecie się na becikowe limit jest coś ok. 2900 zł (ale nie pamiętam czy brutto czy netto) - podpytaj w urzędzie - tam powinni Ci udzielić wszelkich informacji.
Dziewczyny ja już nie mogę. Zaczynam wariować siedząc i czekając. Wszystko już mam gotowe, poprane, wyprasowane, spakowane, itp. i tylko czekam i czekam i chyba jeszcze poczekam. Zaczynam wariować od tego czekania...

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqg7uqp0k1k.png
https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kue94fgjm.png

Odnośnik do komentarza

Lenka - macierzyński liczy sie z 12 miesiecy od wysokosci oskladkowanego dochodu. Zmiana etatu w trakcie nie zmienia tych wyliczen. Co do 500+ i kosiniakowego to najlepiej dowiedziec sie w centrum swiadczen, bo oni licza jeszcze inaczej. Tam rok rozliczeniowy to listopad- pazdziernik, czyli teraz dajemy rok 2014, a od listopada juz 2015. I jeszcze jest kwestia "dochodu utraconego". Ale to najlepiej u zrodla ustalic.
Piotrus piekny i dzielny, a ty dasz rade.

Katalina - witamine d+k podaje sie przez pierwsze dni od drugiego tygodniab bodajze przez miesiac, a potem tylko witamine d. Szczegolowe zalecenia dostaniesz od lekarzy przy wypisie ze szpitala albo od pediatry na patronazu.

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Anula dla czego 2014?

Zasilek będzie wyliczony na podstawie przeciętnego miesięcznego wynagrodzenie, które uzyskasz przez 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających moment nabycia prawa do świadczenia. Jeżeli przepracujesz mniej niż 12 miesięcy, podstawa wymiaru będzie ustalona jako średnia z pełnych przepracowanych miesięcy.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...