Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Anula 11, no to rzeczywiście miałaś przejścia po tym poprzednim usunięciu zęba, więc nie dziwię się Twoim obawom. Aczkolwiek takie powikłania zdarzają się naprawdę rzadko... zawsze można poruszyć temat ze stomatologiem, żeby w razie czego przepisał jakiś bezpieczny antybiotyk - za taki uważa się np. amoksycyline, tylko bez połączenia z kwasem klawulanowym... tylko to też nie chodzi o to, żeby się szpikowac antybiotykiem, jak by się nic nie działo. Ale sama też widzisz, ze jak miałaś takie problemy z zakażeniem, to pytanie właśnie czy zostawienie takiego zęba bez interwencji w ciąży jest bezbieczne, jako właśnie to potencjalne ognisko zapalne...
No nic, mogę tylko życzyć, żeby wszystko się pomyślnie wyjasnilo i nie było żadnych komplikacji tym razem. Trzymam za Was kciuki.

Tika, te dwa wyniki po obciążeniu są za wysokie, więc niestety moim zdaniem cukrzyca ciążowa. Nie musi być niestety obciążenia rodzinnego, żeby wystąpiła taka cukrzyca ciążowa... Kiedyś z resztą w ogóle nie były robione takie badania w ciąży, więc możliwe, ze ktoś z naszych przodków miał cukrzycę ciążowa, nie wiedząc o tym, a po ciąży już ta cukrzyca nigdy nie nawrocila.
Ale nie można się załamywać, grunt żeby wiedzieć o takim rozpoznaniu i wtedy zapobiegnie się jakimkolwiek możliwym powiklaniom dla Dzidziusia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tika
Ja miałam przy synku obecnie ma 25mies cukrzycę ciazowa ale kłucie w łydek lub przedramie nie jest to znowu takie straszne ale najpierw dietę dostaniesz jeśli dieta i pomiary glukometrem będą niezadowalajace to dopiero insulina także się nie martw może obejdzie się N diecie tylko u mnie niestety tak nie bylo ale jutro mam wyniki i też pewnie się powtórzy.Gdybyś chciała jakieś info to pytaj ja już to przerabialam
Miramele
Jesteśmy w podobnej sytuacji haha ja mam dwulatka teraz w kwietniu skończył też się obawiam obowiązków jak to będzie ale jakoś damy radę .Pierwsze miałam cc ze względu na brak postępów porodu teraz już się zdecydowałam na cc planowe bo niespodziewam się zeby dzidziuś był dużo mniejszy synek miał 4200kg.
Któraś tam pisała o 3 dziecku my byśmy chcieli za jakieś 4 lata może i niema przeciwwskazań co do 3 cesarki znam osoby po 4cesarkach i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny już dawno nie pisałam ale czytam na bieżąco.

Ja po wynikach glukozy 89 na czczo po 1godz.176 a po 2godz .177 i lekarz powiedział że to cukrzyca. Teraz mierze sobie glukometr i odstawiłam pieczywo białe słodycze i owoce.Z glukozy na czczo mam 84 po śniadaniu i obiedzie po godzinie to ok 120 mam,więc nwm co mam myśleć czy to cukrzycą czy wynik prawidłowy ??

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlx1hplpm92vrl.png

Odnośnik do komentarza

Tika zasnęłam i nie zdążyłam odpowiedzieć. Jak by było z palca to bym czekała na wyniki z żyły, ale jeżeli to są z żyły to niestety cukrzyca ciężarna. Najlepiej zapisz się już do diabetologa by skonsultować proces czy sama dieta, czy coś więcej. Będzie dobrze ;)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj nie ma przeciwskazan do 3 cesarski. Ale jednak wraz z każdym cc ryzyko powikłań wzrasta - wiec i kwestie krwotokow, pęknięć macicy, atoni macicy, przerosniecia lozyska przez blizny, nawet konieczność usunięcia macicy i innych bardzo nieprzyjemnych rzeczy, które są nie tylko groźne dla matki, ale też dla dziecka.... O tym zwykle się nie słyszy gdy ktoś mówi o cc, więc tez nie chce przecież nikogo straszyć. Ale gdybym miała teraz mozliwosc, to mimo wszystko chcialabym spróbować rodzić sn po tej poprzedniej cc i z mniejszą obawa decydowalabym się na kolejne dziecko/dzieci :-). Też znam osoby po 4 cc, ale zazwyczaj już nie obywalo się bez powikłań. Bo po kazdym cc jest coraz więcej zrostow z jelitami, pęcherzem moczowym, dostęp operacyjny do macicy jest dużo trudniejszy. Sam zabieg cc trwa czasami 2-3 razy dłużej, więc wydobycie dziecka nie jest już takie proste i szybkie. Wiadomo, ze jak kobieta miała 3 cc i jest kolejny raz w ciazy, to nie ma innego wyjścia i bez względu na ryzyko jedynym rozwiązaniem jest wykonanie 4 cc.

Odnośnik do komentarza

Niunia 26 po jedzeniu mieści dz się w normie tak trzymaj zrezygnuj z ziemniaków one też dużo cukrów mają.Ja powiem tak im mniej zjadłam tym większy cukier był to taka poplatana ta cukrzyca . Znajoma w tym czasie miała z blizniakami cukrzycę ale dieta i ok nawet czekoladę czy wafelki zjadła i cukry ok A ja tylko grahamki i ledwo co bez tłuszczu i tak mi skakał czasem 135 po śniadaniu było.A najlepsze to ze jak marzysz z palca z prawej ręki za chwilę z lewej spróbuj i różnica czasami kolosalne w pomiarach .

Odnośnik do komentarza

Anihilacja zgodzę się z tobą o powiklaniach jak po wszystkim to jednak operacja .Ale po naturalnym też sa powikłania. Ja dużo myślałam nad tym bo jestem w sytuacji ze dwa lata minęło dopiero lekarz twierdzi ze jeśli dziecko będzie 3 kg to mogę naturalnie ale jak więcej to obawa o szwy z cc wcześniejszej. Niby się zdecydowałam już na cc ale też czasami się w acham czy nie próbować naturalnie.
I że po drugiej czy trzeciej cc to człowieka bardziej boli.

Odnośnik do komentarza

Wiele rzeczy okaże się w samym szpitalu, czy będzie akcja czy nie będzie, czy partner się nie przestraszy i będzie czekal na zewnątrz, choć wcześniej upierał się że będzie do końca, czy poród będzie długi czy krótki, czy dziecko ułoży się główka czy pośladkami, czy poradzimy sobie same czy trzeba będzie poprosić o "wspomaganie", czy zdążymy że znieczuleniem czy będzie już za późno... Same wątpliwości, a teraz nic nie wiemy... :)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny tylko sie nie smiejcie ze mnie u mnie juz lozeczko dzis skrecone wozek tez juz byl skladany nawet po czesci spakowalam torbe dla maluszka do szpitala :-)teraz jeszcze mi pranie zostalo i bede gotowa :-) co prawda jeszcze troche czasu zostalo ale powiem wam ze z dnia na dzien juz mi coraz ciezej jest wiec nie wyobrazam sobie robic tego wszystkiego w upaly:-) ciuszkow mam tyle od bratowych ze w zyciu tego nie wykorzystam :-)przynajmniej nie musze kupowac :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

A co do porodu to ja dziewczyny strasznie sie boje sn czy dam rade czy wszystko pojdzie dobrze chce teraz na wizycie porozmawiac z moim gin czy moze lepiej zeby mi cc zrobil o ile sie zgodzi jak myslicie wiem ze pozniej bede dluzej do siebie dochodzila i ze bedzie bolalo ale tak sie boje sn ze cos pojdzie nie tak i nie dam rady

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

Jeeeej dziewczyny, jak tak piszecie o tych porodach to wszystko jest coraz bardziej realne. Mamy które już rodziły przynajmniej wiedzą co może je czekać, a ja tak tylko czytam relacje ciążowe i mogę sobie co najwyżej wyobrażać jaki to ból i jakie przeżycie!
Czasami mam marzenie żeby na poród zapaść w sen i obudzić się po z dzidzią już na rękach!:D Ale z drugiej strony cały poród ma swoją wielką wartość:) na pewno:P

Majeczka36 - ale mi presje zrobiłaś tym że już praktycznie wszystko masz gotowe! ale to dobrze, może od czerwca porządnie się ogarnę ze wszystkim i załatwię w jeden miesiąc wszystkie zakupy:D

Ja aktualnie doczekałam się w końcu zamówionych mebli i dopiero teraz ogarniam sypialnie, ciuchy i cały bałagan, więc właściwie o reszcie będę myślała najwcześniej w czerwcu.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72713.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny powiem wam że brzuch mam już taki wielki i jest mi coraz ciężej chodzić, chodzę jak pokrywa.Do tego mam kłopoty ze snem bo nie mogę złapać oddechu leżąc.Dzis dzwoniłam do szpitala aby dowiedzieć się coś na temat przyjęć do szpitala,pojadę porozmawiam z lekarzem może poda konkretny termin cc bo ja będę miała cesarke.Czasem łapią mnie skurcze, czy u was ruchy dziecka są mocne u mnie jakoś ostatnio mniej intensywne są wydaje mi się że dziecko ma mniej miejsca już,za tydz będę miała usg zobaczę jaka waga już.

http://s3.suwaczek.com/201608012652.png

Odnośnik do komentarza

Eve ma rację wszystko się okaże jak przyjdzie czas poród. Ja chciałam rodzić sn ale było 2 dni po terminie i jak podlaczyli oksytocyne na wywołanie to tętno małego spadło i miałam cc w 10 minut zrobione. A rozwarcia nie miałam wogole skurcze się pisały ale ja ich nie czułam.
Teraz jeśli waga małego będzie w granicach 4kg to odrazu cc. Ale decyzja zapadnie pewnie po 36 tygodniu.
Majeczka36
Porozmawiaj z lekarzem ale jeśli nie ma żadnych wskazań do cc to można spróbować sn. Może będziesz taką szczesciara jak moja kumpela i urodzisz w 2 godzinki:-) Ja tylko odradzam sluchania opowieści o porodach i oglądania ich. Do szpitala też dobrze nie jechać za wcześnie tylko jak już się porządnie akcja rozkręci. Ja lezalam na patologi ponad 4 tygodnie przed porodem i wiem że psychicznie się zablokowałam :-( bo popierwsze nasluchakam się historii a po drugie słyszałam kilka porodów jak byłam na badaniach.
Mamalina
jak tam przygotowania do imprezy urodzinowej? pierwsza jest Lilianki jak dobrze pamiętam :-) A jak Milanek? Ma jeszcze ślady po ospie?
Kukurydza
cały czas o Was myślę i przesyłam pozytywną energię i ściskam Was mocno :-*
Mmj
Nie zazdroszczę Ci tych nocnych pobudek, dobrze że już tylko 3 miesiące zostały. Ja w nocy wogole się nie budzę do toalety. Prędzej mnie łapię drętwienie jednej nogi albo takie chodzace mrówki ala skurcze. Na szczęście co któraś noc.
Sonica
Świetnie że doczekalas się mebli teraz to raz dwa ogarniesz:-)

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...