Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Basia 83 nie Mart się wątr9bką ja ugotowałam taki średni garnek bigosu i już co prawie sama zjadłam tak mi smakuje że żyć mi nie daje ten zapach tylko bym dochodziła i robiła dokładkę. A przyznam szczerze ze nigdy za bigosem nieprzepadalam . U nas też już po prenatalne wszystko ok tylko dzidziuś zaslonil buzie i nie bylo widać czy jest TN ale to na nast wizycie może uda się zobaczyć .Za to rozszerzył nóżki i nic tam narazie nieuroslo .A co do witamin do teraz piłam D i kwas foliowy od wczoraj kazał mi już tylko taki zestaw prenatal duo od 13 tyg. W poprzedniej piłam femibion . TROCHE obawiam się tego TN ale może będzie ok.

Odnośnik do komentarza

W 1 trymestrze brałam mama DHA premium i tak jak wy mam wrażenie ze w przychodni są nastawieni właśnie na te tabletki. Od 2 trymestru gin zalecił suplementację witaminami z naciskiem na żelazo. Mowil ze kwas foliowy juz nie potrzebny ale wszystkie dostępne tabsy maja foliany. Biorę vitaminer prenatal dodatkowo kupiłam DHA ale jest tez vitaminer z DHA.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny doradźcie! !
Jestem w 12 tyg. I brałam Femibion Natal 1. Teraz powinnam z logicznego punktu przejść na 2
Lecz kiedy byłam na wizycie mówiłam o tym ginekolog a ta kazała mi jeszcze brać przez 3 tygodnie ta jedynkę zamiast juz teraz przejść na 2;) jedynka można brać do końca pierwszego trymestr.
Trochę mi się to nie podoba co chciałam juz aby dziecko dostawali bardziej złożone witaminy ale też nie chce wchodzić w kompetencje pani doktor
Idę w środę na prenatalne to może JESZCZE raz dokładnie popytam

Odnośnik do komentarza

Mi też kazał już ten prenatal duo od 13 ale mam jeszcze kwasu foliowego i D kilka tabletek skończę to i przejdę na ten prenatal. Według mnie jeśli jeszcze masz ten co się pije do 13 to skończ opakowanie .chyba ze masz mniej niż na 3 tyg to wykorzystaj to co masz i potem kup już ten od 13 tyg ja bym tak zrobiła.nie jestem lekarzem to moje osobiste przemyślenia.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mi lekarz powiedział, że ze względu na niedoczynność nie powinnam brać zestawu wit, bo tam jest jod. Więc biorę: folik, eutyrox na niedoczynność, jodin i vigantoletten. Może teraz w czwartek zapisze coś innego.
Jak bardzo chciałabym kupić jakieś ciuszki dla maluszka, ale wiem, ze za wcześnie. Mam stare łóżeczko po córci, ale chciałabym przerobić je na białe. Więc mąż będzie kombinował :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Mój lekarz nie podawał nazwy leku. Powiedział że obowiązkowo vigantoletten i kwasy foliowy i DHA. Mówił że w aptece jest tych suplementów tak duzo, że na każdą kieszeń się znajdzie. Wit c sama zaproponowała że względu na dziąsła i sezon przeziębień, mówił że nie ma problemu, ale jak brać to wit C dla dzieci. Ma trochę inny skład niż dl a dorosłych.
Kwasy DHA powinni się brać od 2 trymestru, ale mi lekarz w 10tyg powiedział bym zaczęła brać.

Mam pytanie, czy też macie problem z cerą? Strasznie mi się pogorszyła. Mogę używać tylko jednego kremu, i podkładu. Żadnego tuszu do rzęs czy cieni do powiek. Co chwilę mam jakieś pryszcze. Dramat!

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Witam się ja.
Tyle piszecie że nie nadrabiam. Przeczytałam wszystko ale nie pamiętam co komu.

Super ze po wizytach wszystko dobrze .

My mamy wizytę w 16tc. W środę 17stego. Liczę na płeć. Mój M idzie ze mną na USG. Uparl się :P

Ja również brałam femibion1 teraz już biorę 2 . Mam 14 tc.

Rośniemy, czuje się bardzo dobrze wręcz . :) brzuch bardzo spory ale waga 1 kg na plus tylko . ;)

Pozdrawiam .

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8skjo01cbdzcc.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72018.png

Odnośnik do komentarza

Witam ja dzis po prenatalnym...
Maluszek zdrow jak rybka:)
Wszystkie pomiary prawidlowe. Z czego jestesmy bardzo zadowoleni:)!!

Ale centrum medycznym w ktorym bylam , jestwm bardzo rozczarowana...
Chcielismy badanie nagrac na plyte, koszt 20zl jednak lekarka tego nie zrobila...:/ twierdzac ze niema sensu bo malo widac...
W gabinecie spedzilismy gora 10minut ..
Na zapytanie o plec uslyszelismy ze to tylko zabawa...maluch super sie ulozyl ale lekarka nie umiala okreslic co widzi... O 3d nawet nie wspominam bo ani slowa o tym nie powiedziala i nie przelaczyla. Lepszej jakosci zdjecia z usg mam od swojej lekatki prowadzacej...wiecpodczas badania w sumie nic nie mowila wiec maz nie bardzo ogarniaj co w danwj chwili mierzy itd ja mniej wiecej kojarzylam vo 5roche te skruty znam..sersucho wlaczyla nam doslowbie na 3 uderzenia :( wiec jestem rozczarowana jakoscia i podejsciem do pacjelnta w tej klinice..

Ale oczywiscie najwazniejsze ze maluszek ma sie swietnie !!!!

Córcia styczen 2010r. Aniołek 17.09.2015http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kiu2rjd9s.png

Odnośnik do komentarza

Mąż zabrał mnie na mały szoping, szukaliśmy m.in. prezentu dla chrzesnicy, więc spokojnie mogłam sobie popatrzeć za rzeczami dla malucha. Oglądaliśmy łóżeczka, pościele, wózki i milion innych rzeczy, ach jakie cuda są ;-)
Teraz bolą mnie nogi... Byle do poniedziałkowej wizyty u specjalisty. Oby wyszła przyczyna.

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Zosiasamosia dobrze z z Maluszkiem dobrze wszystko ale rzeczywiście podejście do pacjenta karygodne. Chciałaś nagranie i to jeszcze dodatkowo płatne a ona to olala. No dziwna sytuacja. Jak mój był że mną na badaniu serduszkowym to najpierw mi opowiedziała wszystko a potem jak się okazało że dobrze wszystko to zawołała mojego N i jeszcze raz wszystko pokazała dokładnie żeby wiedział na co patrzeć. Innej sytuacji sobie nie wyobrażam. Chociaż prenatalne robi mi ktoś inny więc zobaczymy jakie będzie miał podejście.

Wierzycie w to że zwierzęta wyczuwa ja co się dzieje nami dzieje np to że jesteśmy w ciąży? Moi tesciowie mają pieska i jak przed świętami do nich pojechaliśmy to miałam wrażenie że jest zachowanie w stosunku do mnie się zmieniło a wiedziałam że w ciąży jestem już. Unikalna mnie i tak obwachiwala i cały czas na mnie patrzyła. A dzisiaj musieliśmy się nią zająć i juz razem z moim N stwierdziliśmy że coś jest na rzeczy bo wskakiwala mi na kolana i kładla się pod brzuszkiem albo kładka głowę na brzuszku, wachala go i cały czas przy mnie siedziała tak jakby mnie pilnowala. To dziwne.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Tak fiolka pieski wyczuwaja. Moja psina się zmieniła, wcześniej nie dało się wyjść na podwórko bez smakołyka, bo tak skakała. Teraz jest spokojna. Jak jest w domu to kładzie się na podłodze na moich nogach i śpi, a jeszcze 2 miesiące temu to było nie realne. Szalała po domu. Jak przychodzę z wizyty to jej mówię wrażenia. często jej powtarzam, że będzie miała nowego pana albo panią ;-)

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Fiolka, musi coś być bo sama mam psa w domu :) widzę że zachowuje się inaczej. Nie tyle unika co jest ostrozniejszy. Wącha brzuch- zaczął wąchać jeszcze przed uświadomiem że jestem w ciąży. Teraz pilnuje w nocy, jest uwazniejszy, nie szczęka tak dużo jak wcześniej.
Najzabawniejsze jest te dotykanie nosem w brzuch, jak by wiedział że coś jest w środku ale nie może wywachać co to bo pachnie mną :)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Kilka dni mnie nie było niestety tutaj.... Choroba mnie zmogła :-(
Tak żeście się rozpisały, że nie nadrabiam, tyle czytam i już się miesza ;-) Teraz już na szczęście lepiej.
Byłam na wizycie w czwartek, wszystko ok, i wygląda na to, że będzie chłopak ;-) Następna za miesiąc.
Ja biorę tylko witaminy Symnatal Pro Baby teraz, jakoś dobrze na mnie działają, bo nie mam anemii jak zawsze w ciąży..... A różne brałam kiedyś, a dodatkowo często magnez i żelazo jeszcze :-(
Psy czują heh... Moją pierwszą ciąże pies wyczuł znaim jeszcze wiedzieliśmy ;-) kładł łeb na moich nogach i sapał nosem w brzuch ;-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/dfnxhwv.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)

Co do kliniki to czasem niestety sie tak zdarza ,ale najważniejsze ze z fasolka wszystki dobrze :)

Ja od czwartku juz spokojna jestem ,tyle czekania na to 1 usg :) w marcu jadę do Polski wiec mniej więcej w 18tygodniu dowiem sie jakiej płci jest ten moj lokator :) w Uk mam usg dopiero w 21 tygodniu wiec te 3 tygodnia czekania mniej to super nowina dla mnie :) pójdę na 3d bo z synkiem nie mam takiej pamiątki . Ja juz 4kg na plusie ale nic nie poradzę ,co ma być to bedzie .Fajnie macie ze tak szybko w Polsce płeć mówią ,a co do witamin to tez macie wszystki umówione co i jak w którym trymestrze ,tutaj tylko kwas foliowy i witamina D ale ja sama zaczęłam brac witaminy ,pokazałam je tylko babeczkę w przychodni i powiedziała ze sa ok ....

https://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eqnjbitzi.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k6pyvymnu.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez mam problem z przybieraniem. Jak do tej pory schudlam,pewnie przez problemy z żołądkiem,a do tego mam wrażenie, że metabolizm mi przyspieszył.
Co do witamin to chyba jutro na wizycie zapytam co mogę sobie kupić.
W środę mam prenatalne :) nie mogę się doczekać! Może się okaże czy to syn czy córka. Ja przez te moje problemy żyję trochę z dnia na dzień i nie wychodzę za bardzo w przyszłość żeby nie zapeszyć. Mam nadzieje,że od drugiego trymestr wszystko juz będzie dobrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kqdrrlhq9.png

Odnośnik do komentarza

Lekarz powiedział ze mniej więcej od 10tyg metabolizm przyspiesza. Kazda kobieta zaczyna to odczuwac, bo jezeli je za malo ti dziecko zabieta jej witaminy. Miałam 4 kg na plusie i w tydzień zeszlo do +1kg. Nie oznacza to że źle się odżywiam, ale że dziecko potrzebuje już więcej witamin. Mało jem mięsa, bardzo dużo warzyw i owoców i mam mały problem by zapewnić ok 300 kalorii więcej codziennie. Wczoraj znalazłam jakąs stronkę z jadloapisem na każdy dzień.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...