Skocz do zawartości
Forum

Lipcowe mamusie 2016


Rekomendowane odpowiedzi

~Nika92
Witajcie mamuśki :) właśnie wpadłam na to forum i chętnie dołączam :) U mnie 8tc i 2 dzień :) W 7tc i 6 dniu serduszko biło a maluszek miał 1,64cm :) póki co lekkie nudności, ciągłe zmeczenie i duze rozdraznienie... jedyne co mnie martwi to wynik TSH 3,2. Lekarz stwierdził że w I trymestrze nie powinien przekraczać 2,5 ale uznał że można przymknąć na to oko i na tym się skończyło.

Nika92 witaj! Na twoim miejscu skonsultowała bym wynik TSH z endokrynologiem. Lecze się na niedoczynność i przed zajściem w ciążę miałam wynik 3,0. Lekarz u którego się liczę (jeden z lepszych w moim mieście) powiedział, że wynik jest za wysoki, gdyż max powinno być 2,5 ponieważ w ciąży TSH rośnie.

Odnośnik do komentarza

Również mam niedoczynność i najlepiej jakby wynik TSH nie przekraczał 2.
Ja znów nawiążę do badań prenatalnych. Umówiłam się na badanie 19 grudnia, będę wtedy w 12t2d ciąży wg om, a według usg może troszkę dalej, jak myślicie, warto to pierwsze badanie zrobić w 3D?:) różnica w cenie to 100zł, będę na wizycie u gin. 16 grudnia i jego również zapytam o zdanie, ale co Wy o tym myślicie Drogie Mamy?:)

Witamy kolejne lipcóweczki :)
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxdqk32g7jsnxe.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

JustynaPa88 a skąd dokładnie jesteś jeśli można ? Ja też z wlkp. Koleżanka w Poznaniu robiła i chyba 250 zł płaciła.

Lisica
Zazdroszczę dwóch serduszek. Jak juz się oswoisz z ta myślą to zobaczysz, że będziesz najszczesliwsza na świecie.

Dziewczyny wizytę mam dopiero 16 grudnia. Od wczoraj kluje mnie w lewym boku. Miała któraś tak?
Aktualnie wchodzę w 10 tc.

Odnośnik do komentarza

Anielkaa dziękuję za Twoja opinie, faktycznie lepiej żebym skonsultowala wynik ze specjalistą bo jednak troche martwi mnie ta sprawa...

Avvanturnica myślę, że Twój objaw nie powinien martwić. Mi lekarz powiedział, że jakiekolwiek klucia, uciski w obrębie macicy nie powinny martwić - to całkiem normalne, szczególnie, że macica się powiększa. Jedynym powodem do obaw i natychmiastowego zgłoszenia się do lekarza jest jakiekolwiek krwawienie, plamienie czy silnie bolesne skurcze. Mnie czasem boli kiedy gwałtownie wstanę, czy przekrece się szybko z boku na bok. Pytałam lekarza i wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Avvanturnica Jeśli czujesz, ze dzieje się coś nie tak to chociaż zadzwoń wczesniej do swojego lekarza jak masz taka możliwość. Nie martw się na zapas bo może to normalny, niegrozny ciążowy ból i do jutra Ci przejdzie. Wszystko będzie dobrze :*

Odnośnik do komentarza

Hej :) nie wiem, ale któreś dziewczyny pisały tu o tsh, ja 2 tyg przed ostatnią owulką robiłam i miałam 3,9. Jak tylko zobaczyłam dwie kreseczki spanikowana chciałam to obniżyć, jednak moja gin mnie uspokoiła że spokojnie zrobimy badania i zobaczymy, ponieważ jeden z hormonów które intensywnie pracują w ciąży ( nie pamiętam który powiedziała) wzrasta i tym samym tsh maleje bo są zależne od siebie. I powiedziała że prosta matematyka i może się okazać jak tylko zrobie badania że teraz będzie w normie. Pierwszy raz to słyszałam, ale wydaje się babka do rzeczy, prowadziła już 3 ciąże moich koleżanek i jest na oddziale położniczym więc może nie ma aż tak bardzo się o co martwić dopóki się badań nie zrobi już po usg;)

Odnośnik do komentarza

Witam
Co prawda chyba bede sierpnoweczka ale tutaj jest Was więcej więc morze ktoś mi pomoże .;)
Ostani okres miałam 7 listopada.test pokazał 2 kreseczki 1 grudnia 2 grudnia zrobiłam test rano i po południu 2 kreseczki dla pewnosci poszłam na bete wynik 96.9. Wczoraj byłam u gina według bety to ok 2, 3 tydzien ciazy ale na usg nie było jeszcze pecherzyka i to mnie martwi.Wiem ze to za wczesnie i staram sie myslec ze bedzie wszystko dobrze. Gin przepisał mi Duphaston. Narzie cały czas bym spała czuje sie zmeczona boli mnie podbrzusze i piersi. W poniedziałek mam powturzyc bete i we wtorek ide do gina.
Jestem juz mam 10 latka wiec roznic bedzie duża heh. Troszke martwi mnie ten pecherzy w pierwszej ciąży był widoczny na pierwszym badaniu ale testowałam dopiero 2 tyg po spozniajacym sie okresie. Wiec pocieszam sie tym ze to jeszcze za wczesnie.
Czy ktoraś z Was tez ta miała ?

Odnośnik do komentarza
Gość Misia 19.07

Nie musisz się martwić na zapas, usg dopiero pokaże pęcherzyk jak beta będzie nieco wyższa, to zależy do sprzętu. Zrób sobie jeszcze raz beta hcg jeżeli rośnie to znaczy że wszystko dobrze, i trzeba cierpliwie czekać.

Odnośnik do komentarza

ona81
Dziękuje za słowa otuchy .Troszkę mi lepiej i naprawde staram sie mysleć mega pozytywnie ;)

Czy u Was tez występowały bole podbrzusza promieniujące do pachwin ?

Mnie na co dzień ból podbrzusza praktycznie nie odpuszcza, jednak nie promieniuje on do pachwin, ale nie martw się :) z tego co czytałam to normalne, a wszystko przez powiększającą się macicę.

Odnośnik do komentarza

kasiek_11
Cześć dziewczyny! jak samopoczucie? mnie coś dziś rozpiera w podbrzuszu,ale nie jest to bardzo uciążliwe ;)

Odebrałam drugą betę z 550 po 72h urosła do 1894, na necie piszą że to norma więc się ucieszyłam, a wy jak myślicie? Bo ja cały czas gdzieś z tyłu głowy pomimo radości mam tą ciążę pozamaciczną.

Po 72h przyrost bety powinien być nie niższy niż 114% w porównaniu do poprzedniego wyniku. Twój przyrost jest jak najbardziej w porządku :) nie myśl, że coś może być nie tak! Myśl pozytywnie :) zobaczysz, że będzie dobrze! :)

Odnośnik do komentarza

katina94 to sie dorobilas zap
Alenia pecherza ale w ciąży to może być częste...nie wiem co można na to wsiąść ale mi pani dr przeciw wzdęciom poleciła trivagin i to jest m.in. Na prawidłowe funkcjonowanie układu moczowo-płciowego zawiera kwas mlekowy w celu uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjne tak pisze ;)

Ja ostatnio chodzę dla jak osa..a najbardziej wkurza mnie to ze sama jestem męża nie ma pojechał na miesiąc w trasę a ja sama z mala córa i w złościach...bez ochoty do jakiejkolwiek pracy..zrobie obiad pranie yroche ogarne mieszkanie i juz opadam z sil...zauważyliście ze szybciej sie męczycie?? Bo ja tak mam wyszłam dzis szybko po schodach i zaduszka jak stara babka...:D

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhm0254cz2q.png

[link=http://www.suwaczki.com/][img noborder]http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhm0254cz2q.png[/img][/link] http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhm0254cz2q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...