Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Kati78
Beata, toksoplazmoza to zdecydowanie co innego. Ale lekarz zlecił Ci badanie przeciwciał tarczycowych zanim zrobił Ft3 i Ft4?
Jak dokładnie nazywa się to badanie? aTPO albo TRAb?

na pierwszej wizycie dostalam zestaw badan m.in TSH, teraz, kiedy okazalo sie zbyt wysokie stwierdzil, ze albo to jednorazowy rzut albo poczatki niedoczynnosci tarczycy (generalnie ten wynik dla kobiety nie bedacej w ciazy bylby tylko nieco podwyzszona norma) przepisal mi wiec lek i zlecil fT3 i fT4 oraz anty TPO (nie moge doszperac co to to ostatnie)

Odnośnik do komentarza

Kati78
To ostatnie to właśnie przeciwciała tarczycowe, ale szczegółów nie znam w tym temacie...

moze to i lepiej Kati bo niechybnie zameczylabym Cie pytaniami:)
jak tak dalej pojdzie to moj mily odetnie mi internet bo stalam sie maniaczka poszukiwan wszelakich :D
no nic, trza sie wziac za siebie, swoje samopoczucie i podejscie do zycia, wszak widzialam juz bijace serduszko mojego Maleństwa, cudowny widok :)

Odnośnik do komentarza

Jestem po wizycie.Zolwik ma juz 1cm i bijace serduszko. Wydaje sie ze z nim jest wszystko ok.
Okazalo sie ze mam polipa w szyjce macicy i najprawdopodobniej to on powoduje plamienia.
L4 i duphaston ja juz i tak bralam 3x1 ale mam zwiekszyc do 3x2.
Dziewczynom z warszawy chcialam polecic przychodnie Boramed na goclawiu. 3nieznajace sie znajome prowadzily tam ciaze i byly zadowolone.ja bylam tam dzisiaj bo byl szybki termin i blisko i jestem bardzo zadowolona. Tam przyjmuje dr. Kozlowski ktory tez przyjmuje na starynkiewicza a ja bylam u Brockiej-Zakrzewskiej i tez bardzo fajna.
Co do tsh to kobiety w ciazy powinny miec wynik 1,5-2,5 mimo ze norma jest duzo wyzsza. Powinnac koniecznie dp endokrynologa albo endo ginekologa isc. Da ci eutyrox i bedzie ok.

http://www.suwaczek.pl/cache/7cc5c5ed9a.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

W ciazy nie przeszkadza i ma sobie byc skoro nie jest w jamie macicy. Moze w trakcie porodu sam sie wyluszczy.Tylko moze dawac plamienia.
Cisnienie mialam ogromne 150/95 to z nerwow i gin zalecila mi zalozyc holter cisnieniowy zeby mi przez dobe cisnienie badal.
Bea.ta dopiero doczytalam ze dziewczyny juz cie uswiadomily co do tsh i masz juz leki wiec najwazniejsze ze wylapane i leczone.
Jej jakie to wzruszajace serduszko slyszec. Szkoda ze awaryjnie i bylam sama bez meza ale nie narzekam :)
Dzieki za wsparcie.

http://www.suwaczek.pl/cache/7cc5c5ed9a.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kawa z mlekiem
prawda, ze to niesamowite widziec dzieciatko na tak wczesnym etapie? i to serduszko.... ja tez jestem pod wrazeniem tego Cudu :)
tak, mam juz zapisany lek, no ale jak to baba rozmyslam, czy jego brak wczesniej (mam teraz koniec 9 tc) nie wyrzadzil Malenstwu jakiejs szkody, ale wszystko w rekach Boga tlumacze sobie :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny muszę trochę ponarzekać jestem tak słaba ze masakra 10 min laze i muszę się położyć proste czynności mnie nerwuja bo nawet zmywam na raty no masakra. Jajnik z torbiela mnie boli ze aż strach się bać. Krzyż też i co teraz ,poszlabym na basen Ale też nie mam siły ogólnie jestem jak jesienny liść który spadł z drzewa. Haha

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Bea.ta dzisiaj pani ginekolog powiedziala mi ze mam jeszcze cialko zolte i to dobrze bo ono dostarcza hormonow do rozwoju i pobudza do wytwarzania hormonow. Wiec chyba w tych pierwszych tygodniach dziecko bierze z cialka a nie od ciebie. Jestem wg usg w 7w1d wiec tydzien krocej niz ty ale pewnie i u ciebie to cialko żółte wspomagalo rozwoj.

http://www.suwaczek.pl/cache/7cc5c5ed9a.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

kawa z mlekiem
Bea.ta dzisiaj pani ginekolog powiedziala mi ze mam jeszcze cialko zolte i to dobrze bo ono dostarcza hormonow do rozwoju i pobudza do wytwarzania hormonow. Wiec chyba w tych pierwszych tygodniach dziecko bierze z cialka a nie od ciebie. Jestem wg usg w 7w1d wiec tydzien krocej niz ty ale pewnie i u ciebie to cialko żółte wspomagalo rozwoj.

Dokładnie tak jak mówisz kochana ja też je mam jeszcze na drugim jajniku

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

kawa z mlekiem
Bea.ta dzisiaj pani ginekolog powiedziala mi ze mam jeszcze cialko zolte i to dobrze bo ono dostarcza hormonow do rozwoju i pobudza do wytwarzania hormonow. Wiec chyba w tych pierwszych tygodniach dziecko bierze z cialka a nie od ciebie. Jestem wg usg w 7w1d wiec tydzien krocej niz ty ale pewnie i u ciebie to cialko żółte wspomagalo rozwoj.

dziękuję Ci za te slowa, fajnie, ze wlasnie to moglas mi powiedziec, trzeba wierzyc, ze bedzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

stardust.serw
Cześć dziewczyny muszę trochę ponarzekać jestem tak słaba ze masakra 10 min laze i muszę się położyć proste czynności mnie nerwuja bo nawet zmywam na raty no masakra. Jajnik z torbiela mnie boli ze aż strach się bać. Krzyż też i co teraz ,poszlabym na basen Ale też nie mam siły ogólnie jestem jak jesienny liść który spadł z drzewa. Haha

Stardurst ja tez tak mam wlasciwie od samego poczatku, czasem sa dni, ze moj maz wraca z pracy przed 5 a ja dalej w lozku, czasem mam chwilowe napady energii to cos zrobie ale generalnie nawet nikogo nie zapraszam do siebie bo troche mi wstyd :D

Odnośnik do komentarza

~Bea.ta
stardust.serw
Cześć dziewczyny muszę trochę ponarzekać jestem tak słaba ze masakra 10 min laze i muszę się położyć proste czynności mnie nerwuja bo nawet zmywam na raty no masakra. Jajnik z torbiela mnie boli ze aż strach się bać. Krzyż też i co teraz ,poszlabym na basen Ale też nie mam siły ogólnie jestem jak jesienny liść który spadł z drzewa. Haha

Stardurst ja tez tak mam wlasciwie od samego poczatku, czasem sa dni, ze moj maz wraca z pracy przed 5 a ja dalej w lozku, czasem mam chwilowe napady energii to cos zrobie ale generalnie nawet nikogo nie zapraszam do siebie bo troche mi wstyd :D

No ja tak mam od czasu jak luteine mi zwiekszyli w szpitalu i nie powinnam marudzic ale psycha mi siada chyba przez to a do gina idę dopiero w poniedziałek. Tylko moja jest uparta i powie tabletki brać i do wyra. Dziś musiałam 8 par spodni odłożyć bo zwyczajowo nie mogę się w nie dopiac a jak ubralam kurtkę zimową to stwierdzilsm że muszę kupić sobie nową w grudniu bo tej nawet nie dopne:(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

asia1985
Dziewyny ja w pierwszej ciazy mialam wykryta niedoczynnosc tarczyc dopiero w 10 tyg a moja Blania zdrowa jak ryba. Teraz zrobilam tak na waszelki wypadek i niestety tez mam. Na dziecku sie nie odbilo ale koniecznosc brania tabletki na czczo przez cala ciaze to dla mnie mega wyzwanie...

a jaki lek bralas? ja dostalam euthyrox n 50

Odnośnik do komentarza

Stardurst

ja do swoich ciuchow przestalam wchodzic w lecie, mialam takie postanowienie, ze od pazdziernika biore sie za siebie, no i moje plany wziely w leb i tez cala garderoba do wymiany ale juz nie narzekam, wazne tylko, zeby te nasze Kruszynki zdrowe byly, a reszta jakos sie ulozy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...