Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Minioną noc znowu zaliczam do bezsennych. Zasnęłam może dopiero po drugiej, przebudziłam się o godz.5 i do 7 przewracałam się z boku na bok. Później jeszcze z godzinkę kimnęłam :) Ale o dziwo teraz spać mi się nie chce :D

asica mnie dziś korciło aby powiedzieć koleżance z pracy, ale się powstrzymałam. Zaczekam z tą informacją do następnego usg, czyli jeszcze jakieś 2 tygodnie. O ciąży wiedzą na razie tylko nasi rodzice.

Moniaaa zdrówka życzę i już zaciskam kciuki za jutrzejsze usg :)

Ojej....jakoś teraz mnie zamuliło :D A muszę pracować :D

Ps.
Jak mnie wkurza reklama, która wyskakuje na pół telefonu! U was też taki spam?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jqv6ew1kq.png
(*) Aniołek 13.01.2015 (8 tc.)

Odnośnik do komentarza

jadzka, moniaaa, ja staję na wagę codziennie, żeby mieć pełną kontrolę. Na szczęście mimo nutelli, waga stoi w miejscu. Założyłam sobie, że w 1 trymestrze nie przytyję (oczywiście nie zamierzam się odchudzać ani głodzić, ale np owa nutella zawsze może pójść w odstawkę). Chciałabym przytyć 6 kg w całej ciąży, ale to pewnie nie będzie zależne ode mnie. Z łezką w oku wspominam moją drugą ciążę. Wagę wyjściową miałam taką jak teraz, w 1 trymestrze schudłam 4 kg, a potem do końca przytyłam 3, czyli bilans był minus 1 kg:) Jak wyszłam ze szpitala po porodzie ważyłam 13 kg mniej niż przed ciążą!!! Niestety radość nie trwała długo, bo od razu zaczęłam tyć i nie było to zależne od jedzenie, powietrze mnie tuczyło, hehe. A w ciąży jadłam wszystko na co miałam ochotę, łącznie z nutellą, tabliczką czekolady do snu czy litrem lodów..
Nawiązując do pytania kokardki, we wspomnianej ciąży czułam się bosko, zero mdłości, kupa energii, wyglądałam super i urodziłam dziewczynkę. W pierwszej ciąży przytyłąm 20 kg, byłam opuchnięta, rzygałam dalej niż widziałam. I też dziewczynka:). Z chłopakami nie miałam większych objawów, ale z Mateuszem drętwiała mi lewa ręka i puchły nogi, z tym że pracowałam po 15 godz/ dobę 5 dni w tyg.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Kawa z mlekiem nie stresuj sie...ja też juz dwa razy plamilam, dobrze ze masz wizytę to się uspokoisz...trzymamy kciuki! :*

Kati78 dobry plan...tez bym tak chciala tylko ja jestem streso-zajadaczem :( :( codziennie myślę o zabiegu Majeczki i nie potrafie zapanować nad apetytem :/
Moja nadzieja w karmieniu piersią bo ściąga wtedy ze mne momentalnie...no oczywiście staram sie panowac nad soba i przynajmniej wieczorne jedzenie ograniczac do np swiezych warzywek i bialka np.

Nikaa76 dziękuję kochana a Tobie życzę wytrwania w pracy...po poludniu strzel sobie drzemke:)

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k4js4kvrf.png

Odnośnik do komentarza

witam Was po dluzszej przerwie :)
mam pytanie: czy ktoras z Was miala podwyzszone TSH w ciazy oraz wysokie przeciwciala toksoplazmy???
wlasnie takie wyszly mi wyniki i szaleje, czytam na necie, wariuje :( moj chlop juz mnie ochrzania ze panikuje i wszystko bedzie ok ale w glebi serca martwie sie bo do tego stara baba jestem :D

Odnośnik do komentarza

Moniaaa, ja ogólnie mam straszne tendencje do tycia i nawet przy karmieniu piersią tyje... Jedynie okres ciąży jest jakiś magiczny i mogę sobie na więcej pozwolić. Gdybym poza ciążą jadła tyle i to co teraz, to przytyłabym już z 5 kg, hehe..

Beata, z tą toksoplazmozą to podwyższone masz IgG czy IgM? Z tsh to za bardzo się nie orientuję. Moja siostra miała odwrotnie - poniżej normy i całą ciążę leczyła się na nadczynność, potem wszystko wróciło do normy. Może skonsultuj to z jakimś endokrynologiem..

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

~Bea.ta
witam Was po dluzszej przerwie :)
mam pytanie: czy ktoras z Was miala podwyzszone TSH w ciazy oraz wysokie przeciwciala toksoplazmy???
wlasnie takie wyszly mi wyniki i szaleje, czytam na necie, wariuje :( moj chlop juz mnie ochrzania ze panikuje i wszystko bedzie ok ale w glebi serca martwie sie bo do tego stara baba jestem :D

Ile masz tych przeciwcial Beata? Ja zaraz napisze wiecej o tym ale z komputera bo za dlugo by pisac przez kom

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3lhb8f019pp0x.png

Odnośnik do komentarza

Ok wiec ja mam 258 przeciwcial (norma to ponizej 100) a poxs tym tarczyce mam wporzadku.

Tutaj w Angli nic nie daja na to wiec sie ciesz ze jestes w Polsce I Ci dadza leki. Jak jest leczone to bedzie ok, nie martw sie.

Ja niestety biore leki na wlasna reke po czytaniu na ten temat. Chyba caly internet przeszukalam jak sie dowiedzialam I tak jak Ty bylam zalamana na poczatku.

Pytalam o to lekarza I stwierdzil ze w pierwszej ciazy tez na pewno mialam te przeciwciala a wszystko bylo w porzadu wiec trzeba byc pozytywnym.

Tak czy tak ja biore 75mg aspiryny dziennie, 200unitow selenu dziennie I unikam glutenu. Nie mialam sprawdzane od miesiaca wiec nie wiem czy to pomaga ale na pewno nie szkodzi.

Nie martw sie, bedzie w porzadku. Bierz leki I sie poprawi!

Wyobraz sobie jak ja sie czuje, dowiedzialam sie ze mam tyle przeciwcial a pozostawili mnie sama sobie...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3lhb8f019pp0x.png

Odnośnik do komentarza

Kokardka
dzieki Kochana ! faktycznie macie tam dziewczyny nie za wesolo z tym podejsciem do ciazy :( to tak jakby Dzidzia miala sama radzic sobie z problemem :(
podpytalam moja kochana okulistke wczoraj na wizycie (mam do tego jaskre wiec pewnie skoncze cesarka) powiedziala zebym szybko robila badanie igm jesli ono wyjdzie niskie to bedzie znaczyc ze tokso przechodzilam przed ciaza, jesli nie, to prawdopodobnie skonczy sie na antybiotyku :(

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, dodatnie IgG świadczy o tym, że kiedyś w życiu miałyście kontakt z toksoplazmozą, a wytworzone przeciwciała chronią płód. Badanie pasowałoby powtórzyć po miesiącu, dwóch i sprawdzić czy ilość przeciwciał nie narasta. Jeśli będzie narastać to dopiero jest znak,że do zakażenia doszło tuż przed ciążą i wtedy dopiero wskazane jest leczenie. Jeśli ilość przeciwciał będzie stała, to kontakt z toxo mógł być nawet w dzieciństwie i nie ma znaczenia dla ciąży.
Kokardka, Beata dostała leki na tarczycę, a nie na toxo

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09kqgef4enx.png

Odnośnik do komentarza

Kokardka
poczytalam o selenie nie wiedzialam, ze jest tak waznym dla ludzi pierwiastkiem, no i jego niedobor powoduje m.in. niedoczynnosc tarczycy... ale te nasze organizmy sa skomplikowane a wszystko ze soba powiazane...
musze sie odstresowac i przestac myslec

dzieki Dziewczyny za odzew i wsparcie :*

Odnośnik do komentarza

Kati78
Nie wiem czemu założyłąm,że IgM masz w normie. Oczywiście zrób najpierw IgM. Jeśli będzie w normie to jest ok, ale powtórzyłabym oba badania po 2 mies

Kati wierz mi, ze teraz ciagle bede biegac na badania :)
przez ostatnie lata nie robilam wcale, bo nic mi nie bylo a nie naleze do osob, ktore z byle pierdola biegaja do lekarza, no to teraz mam za swoje :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...