Skocz do zawartości
Forum

Uchodźcy w Polsce


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Filmiku nie mogę otworzyć, znajdę go inaczej, ale myślę, ze nie różnimy się zasadniczo w swoich poglądach, jak przejrzałam wpisy :)
Ja tylko nie stawiam na to, ze przyjęcie uchodźców doprowadzi do klęski naszego narodu (nie mam wizji cierpiętnictwa na pierwszym planie, bo nie sądzę żebyśmy tylko cierpieli jako naród zawsze)- dlatego zwróciłam uwagę na podział procentowy religii w Polsce przed wojną. I jakoś żyło się i nie odeszliśmy w niebyt!

Co do pomysłów:
- nie jestem za wtrącaniem się w politykę państw islamskich i przyklaskiwaniem Stanów w ich "zabawach"(nasze ingerencje w Afganistan mi się nie podobały). Aby coś robić, należy mieć na to plan i działać metodycznie, a nie tylko trochę robić, trochę nie robić, i efekt jest taki, że obrywa Europa, bo jest najbliżej. Poza tym, jak Stany wypowiadają wojnę jakiemuś krajowi to niech wypowiadają, a nie robią to pod płaszczykiem pomocy w obaleniu reżimy, zżyma mnie to....
- jeśli już coś trochę robimy, trochę nie robimy ze Stanami, to musimy kontrolować bardziej granice oraz skrajne odłamy wiary (każdej), w szczególności zgrupowania które nakłaniają do eksterminacji jakiejkolwiek innej grupy narodowościowe/wyznaniowej/społecznej itp.
-pomagać adekwatnie do możliwości: jestem za przyjęciem uchodźców tak samo jak za pomocą bezdomnym w Polsce (chciałabym nie spotkać za parę lat nikogo nocującego na ławce w parku, serce mi wtedy pęka), ale pomoc ma być w realiach kraju przyjmującego a nie dystrybuującego przeliczana z euro - to budzi niechęć niższych warstw społecznych do przyjmowania emigrantów, i niepotrzebnie wzmaga agresję.

A Wy macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

dziewczyny prawda jest taka ze ci terroryści tez chcą ukarać Europę za przyjmowanie uchodźców ponieważ oni zdają sobie sprawę że w tej sytuacji jak pouciekają mężczyźni i dzieci nie będzie komu walczyć po stronie państwa islamskiego bo wszyscy wiemy ze w Syrii ludzie siłą są werbowani do armii wszyscy jak leci czy chcą tego czy nie chcą. W interesie ich jest zatem zastraszenie Europy by nie przyjmowali Syryjczyków i chyba powoli im się to udaje

Odnośnik do komentarza

es_ze zgadzam się z Tobą w pierwszym i drugim punkcie, ale nadal jestem przeciwna przyjmowaniu wszytskich uchodźców i mam nadzieję, że nie będą chcieli do nas przyjechać, czytałam jakieś artykuły, które cytują wypowiedzi uchodźców, którzy mówią, że za 2,5 tyś to im się nie opłaca przyjeżdżać do Polski i jak w ogóle można wyżyć za takie pieniądze, nie wiem, ile w tym prawdy, media naprawdę podają skrajnie różne informacje na temat uchodźców

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...