Skocz do zawartości
Forum

Uchodźcy w Polsce


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, wiem, że niektóre z Was mają pewnie dość tego tematu, bo dyskutuje się o nim wszędzie, ale ja chciałam zapytać Was, co sądzicie o uchodźcach z Syrii w Polsce? Codziennie czytam sprzeczne relacje o uchodźcach, jedni mówią o biednych dzieciach i kobietach, inni o tym, że przede wszystkim uciekają mężczyźni i niekoniecznie uciekają przed wojną, na granicy atakują Europejczyków, chcą wchodzić do autobusów, a nawet prywatnych samochodów, wyrzucają jedzenie, wodę, które dostają...z jednej strony mamy relacje: bogata Europa - biedny imigrant, z drugiej agresywny uciekinier - normalny Europejczyk. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza

ja jestem zdecydowanie przeciw, współczuję im z całego serca tego koszmaru ale niestety różnice kulturowe między nimi i nami są zbyt duże i boję się tego że za kilkadziesiąt lat nasze dzieci i wnuki będą miały taką Syrię w Europie, taka jest rzeczywistość. My mamy po 1-2 dzieci a oni 1 mężczyzna ma kilka żon i z każdą po kilka nie trudno sobie wyobrazić jak szybko opanują nasz kontynent razem ze swoją kulturą i religią

Odnośnik do komentarza

Ja z kolei jestem pozytywnie nastawiona do uchodźców:)
Po pierwsze-staram się postawić w ich sytuacji.Jakoś-delikatnie mówiąc-nie byłoby mi miło,gdybym tułała się po różnych krajach,szukając schronienia,i nie mogąc go znaleźć...Po prostu wydaje mi się,że oni potrzebują pomocy,a my możemy im ją dać-bo nikt mi nie wmówi,że pomagając im w jakikolwiek sposób zbiedniejemy jako kraj czy obywatele (skoro stać nas np na przeprowadzanie bezsensownego referendum,czytaj-wyrzucanie pieniędzy w błoto,to czemu nie wydać ich w bardziej praktyczny sposób?).
Po drugie-Dziewczyny,opanowywanie rynków pracy przez obcokrajowców-to JUŻ SIĘ DZIEJE... :) przykład? w mojej obecnej firmie (i w wielu okolicznych) mamy sporo załogi z Ukrainy.I naprawdę mierzi mnie już obgadywanie Ukraińców-że zabierają nam pracę,że powinni wracać do siebie,że są tacy i owacy...Sorry,ale jak dla mnie i rynek pracy powinien opierać się na konkurencyjności; skoro Ukrainiec potrafi pracować z uśmiechem na ustach na kilku maszynach,mimo że ma problemy między innymi z językiem polskim,a naszemu obywatelowi nie chce się nauczyć obsługi innej niż dotychczas przez niego zajmowanej maszyny,to kto jest dla mnie jako pracodawcy przydatniejszym pracownikiem?Według mnie taka konkurencyjność wychodzi tylko na dobre...
Po trzecie-wspomniana wielokulturowość. W jaki sposób oni mają zmienić naszą kulturę? W naszym 38 (40?) milionowym kraju przybędzie kilkanaście/kilkadziesiat tysięcy obcokrajowców,może i innego wyznania i kultury,ale czy już nie mamy w Polsce mniejszości etnicznych czy narodowościowych? Mamy :) Nie jestem pewna,czy wpłynęły one jakoś znacząco na moje życie...no,może na to,że jestem bardziej tolerancyjna.

Jak dla mnie jest to sztuczne wywoływanie problemów...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

ola taka migracja ludności nie może zostać niezauważona dziś może i my będziemy większością ale co będzie za 50 lat? nasza populacja spada a ich wzrasta oni mają taką ideologię która niestety z naszą nigdy nie będzie w zgodzie ja nie dyskryminuje ludzi bo to nie o to chodzi tylko każdy powinien mieć swoje miejsce na świecie uważam że my powinniśmy pomagać uchodźcom z Ukrainy bo oni są nam bliscy jeżeli chodzi o kulturę a bliski wschód niech pomaga uchodźcom ze swoich stron.
Najbardziej przeraża mnie islam i nie wierzę że wśród tych tysięcy uchodźców są tylko sami dobrzy ludzie gotowi nas pokochać za kromkę chleba. Po raz pierwszy w życiu popieram stanowisko Putina który w sprawie uchodźców mówi że to oni potrzebują ich kraju a nie Rosja ich, więc muszą podporządkować się prawom obowiązującym w Rosji, nie ma sentymentów i nie ma problemów a u nas niestety podejście jest inne i zapłacimy za to wysoka cenę, moze nie my ale nasze dzieci już na pewno

Odnośnik do komentarza

Natka ja myśle, że masz rację, zgadzam się, ja też jestem przeciwna i nie podoba mi się, co papież powiedział, aby każda parafia przyjęła 1 rodzinę...powinni uciekać do krajów podobnych kulturowo, przecież po drodze mają inne kraje, a oni wolą Europę...
w tym momencie nie stanowią żadnej konkurencji na rynku pracy, bo liczą na to, żeby ich utrzymywać, czytałam o tym, jak na granicy nie potrafili nawet zrozumieć, że mogą ją przekroczyć, nie potrafią mówić po angielsku, ani po rosyjsku czy po niemiecku... myślicie, że będą mówić po polsku?

Odnośnik do komentarza

Marg nie będą mówić polsku to oczywiste ale my możemy zawsze nauczyć się mówić w ich języku :D no i obowiązkowo trzeba będzie pobudować w każdym mieście meczet bo to by była dyskryminacja religijna gdybyśmy tego nie zrobili,
nasze dzieci szczególnie córki będą traktowane w szkołach jako niższy gatunek ale co tam akt miłosierdzia jest najważniejszy, ja osobiście boję się ich i tego do czego są zdolni, nasze 7 letnie dzieci uczą się pisać i czytać a ich dzieci uczą się strzelać z karabinu :/
ja pracowałam z muzułmaninem i wiem jakie oni mają poglądy i na co pozwala im "Allach" dla nas to nie do pomyślenia a dla nich normalność zabić drugiego człowieka to bułka z masłem i ciekawa jestem ilu w tych tysiącach uchodźców jest terrorystów?
Zresztą oni mają jeden cel - wybić wszystkich niewiernych czyli wyznawców innych religii i chyba powoli zmierzają do osiągnięcia swojego celu

Odnośnik do komentarza

Nie wiem,czy taka tania ta siła robocza-pracują za taką samą stawkę,jak Polacy...tylko oni pracują i szanują pracę,a nasi rodacy - szkoda gadać,tylko by narzekali i bumelowali,a w przerwach wymyślali niestworzone historie na temat "jak to my jesteśmy dyskryminowani,a Ukraińcy mają dobrze"...

Nie zgodzę się też ze stwierdzeniem,że islam jest złą religią. Jak ktoś nie zna jej założeń,to wygaduje bzdury,że chodzi w niej o zabijanie,nawracanie innowierców przy użyciu siły itd... A to,że jeden z drugim chwycili za karabin,to inna kwestia...!(dla mnie to tak,jakby porównać chrześcijańską tezę o miłości do bliźniego i Np gwałtu-religia mówi"kochajmy się",więc gwałt z tego wynika bezpośrednio).Miałam na studiach sporo zajęć z religii świata,czytałam Koran i wiem,że"święta wojna" nie ma wyglądać tak,jak według niektórych...

Z jednej strony staram się zrozumieć te z Was,które są przeciw,ale z drugiej przemawiają do mnie racjonalne argumenty - jak widzę Np Romów w pobliskim mieście (1.5-2% mieszkańców miasta),to zastanawiam się,czemu oni nam tak nie przeszkadzają...?

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie religia która pozwala zabijać,kobiety i dzieci które są nikim,to wszystko ma zapanować w Polsce?Polacy zaczną się buntować zaczną się rozroby ,i niedługo to my będziemy szukać azylu ,znam taką nacje np jak cyganie to wykorzystujący opanowywyjacy wszystko i wszystkich naród,zabrać komuś dla siebie to ich motto opanowali np Czechy i co?zatrudniają ludzi i zabierają im to co zarobią ,niestety są narody które są złe i my pomagając tym ludziom sami doprowadzimy do koszmaru

Odnośnik do komentarza

Ola ja tez nie twierdzę ze Islam jest zły ale ludzie którzy go wyznają niestety tacy bywają i to na całym świecie jakoś o chrześcijanach terrorystach nie słyszałam a wśród wyznawców islamu jednak ich nie brakuje i co mamy sprowadzić na własne życzenie takich ludzi do własnego kraju?
o nie, ja się na to nie zgadzam i mam nadzieję ze do tego nie dojdzie a swoja drogą ciekawa jestem ilu takich terrorystów pod pretekstem ucieczki przed wojną jest już w Europie? przecież w obecnej chwili nikt nie jest w stanie kontrolować migracji tych ludzi i zamiarów z jakimi przyjeżdżają do Europy bo to się dzieje na zbyt dużą skale by ktokolwiek mógł nad tym panować
zresztą oni się nie domagają by Polska ich przyjęła, to raczej Unia wywiera na nas nacisk, oni nie są tacy głupi u nas zasiłki są za małe by ich zadowolić więc siłą nas nie szturmują, nie chcą też zostać w innych krajach, na Węgrzech w desperacji ze nie chcą ich dalej puścić wyrzucali kanapki i wodę które dostali od policji, w Niemczech to jest dla nich życie na poziomie, widać o co im chodzi bo gdybym ja uciekała z koszmaru wojny zadowoliłoby mnie każde miejsce byle nikt nie strzelał do mnie i mojej rodziny.
mika to prawda dla wyznawców Islamu kobieta jest mniej warta od kozy :/

Odnośnik do komentarza

ola2710

Nie zgodzę się też ze stwierdzeniem,że islam jest złą religią. Jak ktoś nie zna jej założeń,to wygaduje bzdury,że chodzi w niej o zabijanie,nawracanie innowierców przy użyciu siły itd... A to,że jeden z drugim chwycili za karabin,to inna kwestia...!


Ja też nie uważam ze islam jest zły ale to nie Islam mamy przyjąć do swojego kraju tylko jego wyznawców a to jest różnica
mówisz że jeden, drugi... a jednak chwytają za te karabiny i zabijają, założenia koranu to jedno a to jak go interpretują jego wyznawcy to drugie i mnie bardziej interesuje to drugie czyli jak jest faktycznie a nie jak powinno być

Odnośnik do komentarza

NATKA08
Marg nie będą mówić polsku to oczywiste ale my możemy zawsze nauczyć się mówić w ich języku :D no i obowiązkowo trzeba będzie pobudować w każdym mieście meczet bo to by była dyskryminacja religijna gdybyśmy tego nie zrobili,
nasze dzieci szczególnie córki będą traktowane w szkołach jako niższy gatunek ale co tam akt miłosierdzia jest najważniejszy, ja osobiście boję się ich i tego do czego są zdolni, nasze 7 letnie dzieci uczą się pisać i czytać a ich dzieci uczą się strzelać z karabinu :/
ja pracowałam z muzułmaninem i wiem jakie oni mają poglądy i na co pozwala im "Allach" dla nas to nie do pomyślenia a dla nich normalność zabić drugiego człowieka to bułka z masłem i ciekawa jestem ilu w tych tysiącach uchodźców jest terrorystów?
Zresztą oni mają jeden cel - wybić wszystkich niewiernych czyli wyznawców innych religii i chyba powoli zmierzają do osiągnięcia swojego celu

masz racje, pobudujemy im meczety i zdejmiemy krzyże ze szkół i urzedów, bo przecież tolerancja...moga im przeszkadzać...

Odnośnik do komentarza

No Dziewczyny...bądźmy tolerancyjne! Skoro nie przeszkadzają Wam krzyże wszędzie powieszone/stojące,to czemu przeszkadzają Wam symbole innych religii? Przepraszam,że to napiszę tak wprost,ale to dla mnie jest czysta obłuda...

Natka,już mamy w swoim kraju muzułmanów. I to nie w liczbie 50ciu;) zmienili oni jakoś diametralnie Twoje życie? Umiesz juz się porozumiewać w ich języku?;) masz meczet na sąsiedniej ulicy?czujesz się przez nich poniżana jako kobieta?

Przepraszam Dziewczyny,że tak wprost,ale nie zrozumiem nigdy takiego myślenia... Nie wiecie tak naprawdę,co to są za ludzie,a oceniacie przez pryzmat tego,co przekazują media (i jak mniemam,te "katolickie"). Odkryję się trochę ze swoimi preferencjami - jestem katoliczką,praktykującą.Moja religia opiera się na miłości do bliźniego i nakazuje pomoc,zwłaszcza tym,którzy tego potrzebują.Nieważne,jakiego są wyznania,koloru skóry itd.
Skoro mogę pomóc,to pomagam. Nie rozsiewam scenariuszy Armagedonu - czyt.islamskich terrorystów na każdym polskim skrzyżowaniu - bo to jest tak prawdopodobne,jak wygrana polskiej reprezentacji w pilce noznej w mistrzostwach świata ;)
Kurczę,to też są ludzie; też mają rodziny,dzieci,chcieliby spokojnie,godnie żyć... Mi osobiście jest wstyd,jak słucham na temat innych nacji takich niczym nie popartych bzdur...bo to tak,jakbyście weszly do jakiejś grupy i po pierwszych 30 sekundach zostały ocenione nie wiadomo właściwie na jakiej podstawie...niezbyt to chyba sprawiedliwe...?

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ola pięknie piszesz o tolerancji, pomocy bliźniemu tylko nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji jakie nas czekają za kilkadziesiąt lat, pytasz czy wyznawcy Islamu zmieniają w jakiś sposób moje życie? otóż tak zmieniają i to od wielu lat i to nie tylko moje, ataki na world trade center zmieniły życie całego świata, po nich kolejne to oni sami sprawili ze świat patrzy na nich tak a nie inaczej według mnie ta ich religia to niebezpieczne narzędzie w rękach ludzi którzy są gotowi na wszystko,
Mamy muzułmanów owszem ale nie w takiej liczbie w jakiej będziemy mieli ja tu bardziej rozpatruję tę sytuację pod kątem całej Europy bo jak wiadomo nie mamy granic w Unii i napływ setek tysięcy uchodźców do Europy dotyczy nas wszystkich.
zarzucasz nam brak tolerancji, ale tu nie o to chodzi, myślę ze żadnej z nas nie przeszkadza inny kolor skóry tylko chodzi o te różnice kulturowe i rożne ideologie, nawet w przyrodzie są gatunki które nie mogą żyć w tym samym środowisku i tu jest podobnie.
Ja jestem jak najbardziej za niesieniem pomocy tym ludziom ale nie w takiej formie żeby ich przyjmować u nas, nie oszukujmy się, im nie chodzi o to by uciec przed wojną tylko o to by sobie żyć na poziomie w kraju który da im zasiłki na godne życie

Marg twój scenariusz jest optymistyczny :)

mika 100% racji nasze Polskie dzieci chodzą niedożywione i nikt zdaje się nie zauważać tego problemu nikt nie pędzi żeby je nakarmić ale uchodźcom będą dawać takie to obłudne i fałszywe:/

Odnośnik do komentarza

ja zwyczajnie się boję, czytam, różne rzeczy na temat uchodźców codziennie i wiem, że budzą skrajne opinie. jedni rzeczywiście uciekają przed wojną, a inni zwyczajnie chcą uciekać po lepsze życie, czy gdyby u nas wybuchła wojna, uciekalibyśmy na Bliski Wschód? a może wybralibyśmy kraje Europy Zachodniej, bo są nam bliskie kulturowo? Dlaczego Ukraińcy z miejsc walk nie pouciekali w takiej liczbie i skali do naszego kraju i do Unii Europejskiej? Przecież ich domu były zburzone?
zobaczcie na jedno słowo papieża, aby otwierać parafie, parafie się otwierają i zbierają pieniądze, jedna z parafii w Poznaniu zebrała w ciągu jednego dnia 24 tyś. I kogo oni przyjmą? Tych uchodźców, którzy rozhuśtali autobus z Europejczykami na granicy Austrii i wysmarowali go kupą? Takich ludzi ja się zwyczajnie boję. Moim zdaniem różnice kulturowe są zbyt wielkie.

Odnośnik do komentarza

Natka: moze i ataki na WTC zmienily życie Amerykanów,ale wyjaśnij mi proszę,w jaki sposób zmieniły Twoje?(oprócz,jak mniemam,zmiany sposobu myślenia o muzułmanach?)
Skąd wiesz,w jakiej liczbie będziemy mieli u siebie wyznawców Allaha? Nikt jeszcze tego nie wie,a dane szacunkowe są niemiarodajne - niektórzy Np są u nas i idą dalej na Zachód (tak oto jestesmy atrakcyjni dla nich w porównaniu m.in.do Niemiec).
Jeśli chodzi o brak tolerancji-tak,brakiem tolerancji jest również nieakceptowanie innego wyznania,ideologii,poglądów politycznych,orientacji seksualnej etc.(wiec nie tylko koloru skóry).
Piszesz tez o polskich niedożywionych dzieciach-tak,to jest ogromny problem. Abstrahując od tematu imigrantów w tym kontekście - czy nie jest obłudne,że polskie dzieci chodzą niedożywione,a my wydajemy grube miliony na jakieś śmieszne referendum?

Żeby nie było: ja też się obawiam takich ludzi,o jakich piszecie. Ale widzę,że piszemy tez troszkę o innych ludziach- mi chodzi o rodzinach,które stamtąd uciekają (bo i takie są przecież!); a takimi "debilami" musza zająć się odpowiednie służby (a oni maja akurat pewnie tyle wspólnego z jakakolwiek religijnością,co ja ze sztuką gotowania;)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ola rodzina uchodźców uciekająca przed wojną ok, ale nie mężczyźni, którzy zachowują się poniżej krytyki... dziwiłam się, że jakiś kraj w Europie stawia na granicy mur czy tam drut kolczasty, ale przestaję się dziwić, w telewizji mamy obrazki uciekających kobiet i dzieci, ale jak czytasz internet i widzisz zdjęcia maszerujących młodych mężczyzn, to zastanawiasz się, gdzie te rodziny? jeśli uchodźcy zostaną przyjęci w Polsce, to nie będą mogli wyjechać do innego kraju, zostaną i sprowadzą tu swoje rodziny - tak to będzie wyglądać, a jak już ktoś pisał, oni ne mają jednej żony, tylko kilka i wiele dzieci... nawet polskie grupy muzułmańskie nie oferują im pomocy, bo zwyczajnie nie mają ich za co przyjąć...

Odnośnik do komentarza

ola2710
Natka: moze i ataki na WTC zmienily życie Amerykanów,ale wyjaśnij mi proszę,w jaki sposób zmieniły Twoje?(oprócz,jak mniemam,zmiany sposobu myślenia o muzułmanach?)

uważasz że strach o życie i o bezpieczeństwo ludzi na całym świecie, nie tylko w Ameryce to mała zmiana? no cóz moze ty lubisz taką adrenalinę ja dziękuję

Skąd wiesz,w jakiej liczbie będziemy mieli u siebie wyznawców Allaha? Nikt jeszcze tego nie wie,a dane szacunkowe są niemiarodajne - niektórzy Np są u nas i idą dalej na Zachód (tak oto jestesmy atrakcyjni dla nich w porównaniu m.in.do Niemiec).

gdybyś była na bieżąco wiedziałabyś że Unia chce byśmy przyjęli ok 12.000 stanęło na 2.000 i całe szczęście chociaż ja uważam ze lepiej zapłacić karę jaką nas Unia straszy w przypadku nie przyjęcia uchodźców niż ich przyjąć

Jeśli chodzi o brak tolerancji-tak,brakiem tolerancji jest również nieakceptowanie innego wyznania,ideologii,poglądów politycznych,orientacji seksualnej etc.(wiec nie tylko koloru skóry).

tego nie będę komentować po raz kolejny ja nie poświęcę swojego życia i swojej rodziny w imię tolerancji, zresztą oni nas też nie tolerują

Żeby nie było: ja też się obawiam takich ludzi,o jakich piszecie. Ale widzę,że piszemy tez troszkę o innych ludziach- mi chodzi o rodzinach,które stamtąd uciekają (bo i takie są przecież!); a takimi "debilami" musza zająć się odpowiednie służby (a oni maja akurat pewnie tyle wspólnego z jakakolwiek religijnością,co ja ze sztuką gotowania;)

o jakich służbach ty mówisz? kto jest w stanie sprawdzić tysiące ludzi i ich zamiary? uciekają po polach kukurydzy, lasach jak zwierzęta nawet dokładna liczba tych ludzi którzy przybyli do Europy nie jest znana a co dopiero ich przeszłość

nie wspomnę już o tym że już teraz pokazują że powinniśmy się ich bać niby proszą o pomoc a z drugiej strony atakują Europejczyków i grożą im

Odnośnik do komentarza

Jestem przeciwna tym "uchodźcom" w większości młodym mężczyznom w sile wieku. Dlaczego nikogo nie dziwi że to nie są kobiety dzieci i starczy tylko młodzi ludzie którzy (nomen omen) powinni bronić swojego kraju? Gdy ich przyjmiemy podobno będą mieli zasiłki w wysokości 1500zł (gdzie osoba bezrobotna która ma prawo do zasiłku otrzymuje coś ok 800zł). Oni nie będą u nas pracować tylko (mam nadzieję że tak się nie stanie) będzie podobna sytuacja jak w Wielkiej Brytanii (a to dobrze nie wróży).
a tutaj cytat z portalu wpolityce artykuł Prof. Nowak o fali imigrantów: „Inwazja setek tysięcy młodych osiłków z Afryki i Azji”. Bez owijania w bawełnę…
"Jak przekonuje, nad Europą postawiła nowy znak zapytania „inwazja setek tysięcy młodych osiłków z Afryki i Azji”.
Wśród nich są rodziny chrześcijańskich uchodźców z Syrii i innych krajów, gdzie fundamentaliści islamscy dokonują nowego holocaustu: na chrześcijanach przede wszystkim. Ludziom, uciekającym przed groźbą śmierci mamy obowiązek pomóc – wzywa do tego chrześcijańskie sumienie i zobowiązuje chrześcijańska tożsamość Europy. Ale najbardziej zagrożeni, potrzebujący pomocy, najsłabsi nie mieli szans, żeby wydostać się z piekła biedy i przemocy
— zwraca uwagę historyk.
Podkreśla, że setki tysięcy „uchodźców” nie przybywają do Europy, by wzbogacać jej różnorodność.
Ci, w ogromnej większości, młodzi energiczni muzułmanie mają swoją silną tożsamość, nie narodową, ale religijną – i nie zamierzają składać jej na ołtarzu postreligijnej także wizji Europy
— pisze."

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Ja też się boję o siebie i o swoją rodzinę Ci ludzie nie mają skupułów dla nich chrześcijaństwo to religia złowroga oni nie są tolerancyjni uważają że ich religia jest najważniejsza i każdy musi ją wyznawać (a gdzie tutaj miłosierdzie ?)

A gdy czytam takie informacje o gwałtach, wyrzucaniu jedzenia, wody, rzucaniu kobiet z dziećmi na tory to uważam że ten tłum jest nieobliczalny i niebezpieczny.

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...